Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

SOLOM.

Hauer opět nezklamal a jeho postava drsného poldy byla jasně tím nejlepším co nám film nabídl. Děj sice není příliš originální záležitostí, ale místy (především na začátku) byla atmosféra opravdu hodně dobrá. Možná bych jen trošku ubral zbytečně roztahanou a trošku nudnější prostřední pasáž, protože napětí se jaksi začalo vytrácet. Konec filmu se vrátil do starých kolejí, jen mě trošku mrzí, že monstrum nebylo mockrát vidět. Jinak jde ovšem o docela zajímavé béčko, na které se brzo určitě rád podívám znovu. ()

eraserhead666

V tomhle filmu je úplně a naprosto všechno přesně tak, jak čekáte. Úplně přesně. Ten film vás nemá prakticky čím překvapit. Všechno tam je, jak v podobných filmech být má. Přehnaná drsnost hlavního hrdiny, zdánlivá kancelářská uťáplost jeho nového parťáka, sprchová scéna hrdinovy přítelkyně (palec nahoru, Kim), hlášky. V podstatě ten film není vůbec nic jiného, než neoriginální, přes kopírák braný akčně horrorový sci-fi kýč. Otázkou je, jestli to je dobře nebo špatně. Nebo jinak. Úplně tou nejhlavnější otázkou je, zda vám to bude vadit nebo ne. Vadilo mi to? Nějak zvlášť ne. ()

Ištván87

Výborný, hororově komediální béčko se skvělým obsazením a výbornými hláškami. Jako kluk jsem to žral. Kdo neviděl, neuvěří. Ovšem s ohledem na nízké hodnocení musím dát o hvězdičku navíc... ()

Lacike

Tak po rokoch som si to pozrel znova a znizujem hodnotenie z 8/10 na 5/10. Na kvalite tohto beckoveho mixu Predatora a Votrelca sa az prilis podpisal nizky rozpocet. Akotak to zachranuje frajersky Hauer a jeho komicky partner s viacerymi slusnymi hlaskami. K tomu sa reziserovi podarilo vybudovat celkom slusnu ponuru atmosferu. Lenze nizky rozpocet nepusti a vacsinu filmu sa nic poriadne nedeje a ani finale nie je nicim vynimocne. Proste cisty priemer za 5/10. ()

joehot

Hauer musí mít na ty holuby úchylku, bo co. Film, který kombinuje VÁŽNĚ VŠECHNO. Buddy snímky, druhého Predátora (většinou bez predátora, nakonec přeci jen vidíme cosi jako mix Venoma ze Spider Maních komiksů, Vetřelce a Freddieho Kruegera), špetku z Terminátora (hudba a snaha pochytit něco z atmosféry), hlášky suché, skvělé a blbé (ty jsou ještě skvělejší), kozenky Kim Cattrall. Je to blbost absolutní, ale zábavná. ()

corpsy

Mix BLADE RUNNERA, PREDÁTORA a VOTRELCA vo vydarenom a celkovo zaujímavom snímku, ktorý stavia hlavne na efekt, čo sa mu však až tak stopercentne nedarí a občas stráca body. Hauer je ale drsňák a pri dobrom dojme z tohto áčkového béčka mu pomáha výprava a atmosféra. ()

ConanVJ

Vynikající film z 90. let který nepostrádá humor a skvělé akční scény. Rutgeru Hauerovi Role Harleyho Stonea sedla skvěle. Můj nejoblíbenější film s tímto hercem, který se mi nikdy nezprotivý. Za mě 86% ()

curunir

,,VIDEL SI HO?" ,,KOHO? TO NEBOL ON, ALE POONDIATE ,TO´. " __ Názov filmu zrejme odkazuje na scénu, kedy Hauer netvora takmer prvý krát videl. A práve tento zvláštny názov je dôvodom toho, že o filme som sa prvý krát dozvedel náhodne až deň predtým, ako som ho videl. Tento žáner ma vždy dáko priťahoval a v ,,Zlomku sekundy" sa všetky jeho atribúty príjemne premiešavajú. Zatopený Londýn roku 2008 je priam špičkovou a originálnou lokáciou. Monštrum sa prvý krát odhalí až v závere, čo by v iných prípadoch bolo skôr príťažou, tu je však umne narábané s atmosférou strachu z nevideného a nepoznaného. Škoda len mnohých mytologicko-satanských a čo ja viem ešte akých bezúčelových nezmyslov, ktoré sa začnú s pribúdajúcou stopážov množiť a príbehu takmer nijako neslúžia. V štádiu rozpracovania sa ocitol aj ,,charakter" monštra (,,Som späť.") na ktoré sa síce nabalí kvantum skôr nezmyselných hypotéz, no bez toho, že by aspoň jedna z nich bola v závere dáko logickejšie vysvetlená. Čo však čakať od rýdzeho béčka s veľmi príjemnou stopážov? (674. hodnotenie, 70. komentár k filmu) ()

Kryton

Temné a místy brutální béčko, které jsem jako malý měl radši než obdobný film Predator 2. Dokonce jsem z toho měl pár dnů noční můry. Budoucnost a Londýn je vyveden parádně a Hauer je neskutečně cool a drsný. Moje VHSková srdcovka. V TV to od té doby nikdy nebylo anebo o tom nevím. ()

ledzepfan

Poměrně sympatické scifíčko plné hlášek a zábavných situací díky kterým člověk rád přehlédně i některé režijní a scénáristické kixy. "Chemie"mezi dvěma hlavníma postavama funguje, atmosféra je hezky ponurá.. Finální naháněčka ale vyzněla hodně nešikovně a do prázdna, takže na ty 4 se to u mě prostě nevyšplhá... Ale jinak fajn. ()

Korbitch

Tohle je velice nadějný námět, bohužel to tvůrci jaxi nedotáhli až do uplně vydařeného finiše, ale i tak pohodových 80%! Film má strašně rychlý spád. Ani se nenadějete, kouknete na časomíru dývka a ona tam svítí 36. minuta........a máte pocit, že to běží tak 15 min. No nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale film vám opravdu rychle uteče. Béčkovost z toho jen srší, ale co.....zlomek sekundy byl, je a bude jeden z mých NEJ filmů všech dob!!! Mimochodem, na titulky.com jsou již k dispozici moje české titulky. ()

Karlas

Levná sci-fi klasika přelomu 80. a 90. let, která je přes svou vizuální skromnost vybavena docela solidním akčním příběhem. Vzpomínám na doby, kdy nás tento film děsil z pásků VHS kazet, čemuž se dnes můžete pousmát. Přesto se zamýšlím, jestli právě Zlomek sekundy nebyl kostičkou v základu pyramidy mého budoucího filmového vkusu v oblasti tohoto žánru. ()

movieband

"Chcete říct, že mám nechat vyhlásit pátrání po tvoru co se toulá po městě, vypadá jako Ďábel a slyší na jméno Lucifer?!" Podařený krimi-thriller se sympatickým, drsným a hláškujícím mlýnkem na maso Rutgerem Hauerem. Čekal jsem akční řežbu a tu sem tak dostal. Těch 90 minut stojí za to. 70% ()

Hadža

Rozhodne jeden s nejlepsich filmu Hauera,dostatecne temny a napivavy!Potrebujete ke sledovani jen kavu a cokoladu!Vzhuru na bestii! ()

JohnMiller

Ďalší film na odporúčanie kamoša, ale tentoraz nejde o žiadny existenciálny ani vážny film s umeleckým presahom. Ide o obyčajné horrorové béčko, plné prepálených frajerských hlášok a drsňáckych póz. Občas, pokiaľ sú kvalitné aj také môžem, a tento bol s tých lepších. Osemdesiate roky sa skončili a v žánri akčných filmov sa už presne stanovili zákony a pravidlá, ktoré tento žáner musí obsahovať. To jest, neporaziteľný, silný hlavný hrdina, ktorý je bývalí policajt, vojak atď, musí strieľať drsné hlášky, nie iba zo zbrane atď.. To tu nebudem rozoberať. Väčšina dobrých filmov s tejto oblasti sa práve v 80´s nakrútili, ostatné boli už zväčša iba klony, ale v prvej polovici deväťdesiatych rokov, tvorcovia veru nezaspali na vavrínoch a vypúšťali jeden takýto film za druhým. No, a Split Second patrí presne medzi ne. Klasická, až by som povedal, štandardná schéma podľa šablóny, rozpráva príbeh o bývalom policajtovi menom Harley Stone, ktorý pátra po vrahovi svojho parťáka. Vrah je podľa všetkého rituálny kanibal a po rokoch sa rozhodol znova zaútočiť, takže Stonea povolajú opäť do služby a pridelia mu nového kolegu s ktorého si bude robiť celí čas neustále srandu. Hlavne z jeho mena, kedže sa volá Dick. Je to klasické béčko, v ktorom hlavné postavy hádžu drsné hlášky, strieľajú z obrovských kanónov ale je to zároveň post-apokalyptický horror s ktorého nakoniec vyjde nejaké Biblické posolstvo o diablovi. Hlavnú postavu si tu zahral môj obľúbenec Rutger Hauer, v mnohých známych filmov nehral, ale tie čo som s ním videl ma strašne bavili... Blade Runner (1982). Salem´s lot (2004), Sin City (2005), Hobo with a shotgun (2011), a podľa mňa mu táto hulvátska rola psychopatického policajta, ktorý je najlepší v obore ale všade kam príde niečo rozstrieľa, sadla ako uliata. Ide o kravinu, ktorá ma určite pobavila, mám slabosť na takéto béčkové véháesoviny. ()

Derek

tak tento re-watch bolel. naposledy som to videl asi v 95tom ale tento raz som to skoro nedal do konca. rutger hauer prehrava ako blazon, akcia neprehladna a chaoticka (sharp dokoncoval film potom co maylam produkciu opustil) a hudba otrasna. zatopeny a krysami presiaknuty londyn je vsak skvely. za zmienku stoji i fakt ze hlavne monstrum navrhol stephen norrington (reziser bladea a ligy vinimocnych)... ()

Martin741

Nieco na sposob Predatora 2, akurat sa to odohrava v Londyne roku 2008 a rezia Tony Maylama /The Burning 1981/ bola len priemerna. 68 % ()

Jino

Split second má velký nedostatek ve schopnostech tvůrčího týmu. Námět a odvyprávěný příběh alá Predátor 2 jsem docela skousnul. Kdybych měl však u tohoto filmu přemýšlet, asi bych zaplakal. Je to totiž čistokrevné béčko s nedomyšleným scénářem, které v sobě skrývá několik již tradičně používaných postav - drsný polda, věčně namíchnutý nadřízený, parťák vystudované ucho, do toho všeho z čistého nebe spadne hrdinova přítelkyně. Ať je filmu přičteno k dobru to, že je poměrně dost akční, odehrává se v ponurých, často vodou zatopených lokalitách a má docela pěkně vypadající monstrum. Jen bych chtěl teda vědět jak provádí ty svoje krkolomné a neviditelné útěky z místa činu přitom, když dojde na bližší seznámení s ním, nadělá bordelu, že by měla úklidová četa práci na týden. 55% za celkovou zábavnost a drsňáka Hauera. ()

cariada

Opět film odehrávající se při globální katastrofě či spíše při jejích následcích hladina vody stoupá, jsem zvědavý jestli s tím taky už někdo něco bude dělat. Byt samozřejmě kdyby to tam nebylo nic by se nestalo na děj to vlastně nemělo žádný vliv. Naprosto šílený polda vyšetřuje záhadné vraždy, kdy obětem je vyrváno srdce a musí mu v tom přes nechut pomoci mladý policista, to už tady bylo asi xkrát. Velký plus je že je to jedna velká akce, ten jeho byt byl teda děsný neskutečný bordel. K tomu přijemná Kim Cattrall. Obluda taky ušla a atomosféra solidní. ()