Šílený Max

Ve zpustošené zemi blízké budoucnosti vládne silnicím divoký motorkářský gang. Řádí v ulicích, terorizuje nevinné civilisty a strážcům zákona se jen směje do očí. Jednoho policistu ale podcení. Když motorkáři brutálně napadnou nejlepšího přítele a rodinu Maxe Rockatanskyho (Mel Gibson), změní se Max v běsnícího šílence, který žije jen pro jediné - pro pomstu. (Magic Box)

papadoce

Tak sa to podarilo. Videl som konečne pôvodného Šialeného Maxa. To bola teda riadna haluz. Ale naháňačky a búračky boli natočené ozajže úžasne. To isté sa už ale nedá povedať o dialógoch a o konaniach niektorých postáv. Hovorím teraz najmä o prvej polovici. Pripadalo mi to ako zhluk nesúrodých obrázkov sprevádzaný tou najhoršou filmovou hudbou akú som kedy počul. Toto sa bez drog asi nedá ani pozerať, nieto, že natočiť. Úplná katastrofa nedávajúca žiadny zmysel. Druhá polovica už bola o dva stupne lepšia a dokonca s pre diváka pochopiteľnou zápletkou, ktorou bola pomsta. Katastrofou ostala už iba hudba. Dávam dve hviezdy za tie autičkárske scény a kaskadérov. Dobrou voľbou bol aj ten hlavný záporný čurák. Celkovo som ale čakal ďaleko viac a neskrývam sklamanie. Zrazu mi remake dáva väčší zmysel. ()

Řízek

Nevim co je na tom z blízké budoucnosti, když se tam celý gang záporňáků prohání na největších japonských žihadlech sedmdesátých let. A to je taky jediný klad tutoho snímku - mašiny. Ovšem tvůrci filmu byli asi vážně padlí na hlavu, páč kvalitní záběr na ty nádherné stroje zde opravdu nenajdete. Jinak je to film o ničem, nuda a nuda, a dyž už to v závěru začne konečně vypadat na pořádnou jízdu, padne konec, titulky a je vymalováno. ()

Jara_II

Má to být kultovní série, mě ale minula a dnes už vidím jen podprůměrnou, nudnou, i když místy docela drsnou scifárnu. Druhý díl je daleko lepší a dobré na něm je, že s tímto dílem v podstatě nesouvisí, takže se na něj můžete kouknout aniž byste se koukali na tuto hovadinu.. ()

Bendiys

Jednoduchy dej bez vaznejsich zvratu, pres to film dokaze udrzet pozornost zejmena cetnymi honickami. Na tu dobu slusne. Misty vtirava hudba. Secteno podtrzeno tri hvezdicky.... ()

čolek

Zajímavý nápad na film. Apokaliptický svět, který mi vůbec nepřišel apokaliptický, spíše to vypadá, jako by se film odehrával někde na konci světa (čtěte zapadákov). Nevadilo by mi, že se ani moc nevyvětlilo, co se vlastně stalo, ale kam se scénáristovi proboha ztratila lidská logika? Alespoň měl film určitý styl podpořený kvalitní hudbou, což se o jeho pokračováních říci nedá ()

Stejšn

První díl ještě jde. Moc se mi líbí, jak je to zasazené v budoucnosti tak blízké, že by to sice mohla být současnost, ale přeci jen tak úplně není. Velice znepokojivé. A od prvního shlédnutí vždycky vynechávám scénu, kde gang přepadne Maxovu rodinu. Ta je pro mě tak nepříjemná a frustrující, že se jí vyhýbám. ()

zly.dvojce

Naprosto psychopatický Mel za mlada rozjíždí opus neskutečných 80tých let, takhle by to v budoucnosti vypadalo, kdyby nepřišli devadesátý léta. Jó 1979 byl sakra dobrej ročník. ()

Mabfred

Po pravdě jsem byl tímto filmem trochu zklamán. Přece jen má Mad Max pověst kultovní série, tak jsem čekal něco víc. A ono je to jen obyčejné Béčko o pomstě jednoho muže a "tenké hranici mezi ochráncem dobra a zločincem". ()

McMastamind odpad!

Co to jako má bejt? Gang žaludů na motorkách versus Mel Gibson, který soustavně vypadá jako by si měl ze zadku vytáhnout gumovýho robertka a říct: "Tak jste hádali správně!" ?! Nemám celkem nic proti filmům, které trošku odporují logice, ale dokáže mi někdo vysvětlit, proč ti policajti připomínali žáky páté třídy zvláštní školy na vycházce?!! A proč se vůbec všichni ve filmu chovají permanentně sjetě? A proč mam hodinu čekat, než se příběh rozjede? Ano, Joanne Samuel je celkem sexy, ale to nestačí ani na půl hvězdičky. ()

hynn3k

Tomuhle kultu úplně nerozumím. Asi to bude kvůli těm transsexuálním banditům. Pěkný auta a záběry to vytáhly na silný 3* ()

DoNotCross

Tohle není další variace na klasické "zabili jste mi ženu, zabiju vás všechny." Tenhle biják je o šílenství, o tom, že ti, co potírají zrůdy, se jimi sami stávají. proto jsem byl po prvním shlédnutí zatraceně zklamaný. Chtěl jsem vidět předevšám likvidaci zlých hochů, ale nebavilo mě šedesát minut sledovat hlavní postavu, než se do toho konečně pustí. Po druhé jsem byl už připravený a mrazivá vize rozkládající se společnosti mě dokonale pohltila. Sledovat přerod posledního hodného kluka široko daleko v dalšího magora je nepříjemná podívaná, prostě proto, že je nad slunce jasné, že Maxův idylický život v kontrastu s upadajícím okolím nemůže obstát a jeho zánik je tedy nevyhnutelný. Fascinující cesta do pekel. ()

darthvader77

No ty krávo, tady je Mel teda hodně mladý. Akční závodní sci-fi, která má výborné rychlé tempo a děj se neustále někam posouvá navíc prošpikována výbornýma honičkama a i pár drsnej hlášek padne: "Pokud se to nedostane do papírů, dělejte si co chcete". Hlavně ale brutální závěr, kdy je motorkou naporcována maminka i s dítětem je opravdu drsný a Mel pak jde provést čistku ve velkém stylu. Ohromné a těším se na první díl. ()

Ernie_13

Hrozný a nelogický film, ktorý v žiadnom smere nevyniká a preto mi nikdy nebude jasná jeho kultovosť. Nerozumiem ani len faktu ako na základe tohoto sa mohol niekto rozhodnúť nakrútiť pokračovanie. ()

zubrik66

Obsadenie filmu: 10 motoriek, 5 starých áut, a ľudia v počte stredného autobusu. Plán filmu: všetci sa budete chovať úplne nelogicky, budete behať chaoticky sem a tam. A to je všetko? No keď sa to tak vezme, tak áno...viac si za 1000 USD dovoliť nemôžeme... ()

Locksley

Mahdale, Mahdale, tys ten dabing zase dokurvil. Nejlepší byl původní dabing Jozefa Nedorosta, ten sedl Gibsonovi naprosto dokonale. ()

jayman

Jeden z mála filmov, kde ma nefascinoval príbeh, ani som sa naňho veľmi nesústredil (je otázkou, či tam nejaký solídny príbeh figuruje). To, čo ma uchvátilo, bolo rozprávanie a celá tá postapokalyptická (je otázkou, na akej úrovni vykreslená) poetika, z perspektívy late 70'. Podobne ako Clockwork Orange, tá fascinácia (bezúčelovým?) násilím, divná beznádej a hlavne nepochopiteľný (alebo nevysvetlený) setting fungovania sveta. Chcel som dať 4, dávam 3, lebo toto je prvý film s madmaxovského univerza, ktorý som videl a mám silnú intuíciu, že dvojka bude určite lepšia. Ale choďte do toho. Nakoplo ma to vidieť všetky tie sedemdesiatkové klasiky. PS: záporácka banda bola vykreslená geniálne! Psychotickosť, (naznačená )homosexualita a agresivita bez očividného motívu zmiešaná dokopy vytvorila niečo fakt hrozivé. Fakt sa mi to páčilo! ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)

Pattinson je tak trochu Šílený Max

Pattinson je tak trochu Šílený Max

27.07.2012

Možná šílí i kvůli bulvárem propírané nevěře Kristen Stewart s režisérem Sněhurky a lovce Rupertem Sandersem, ale to nechme stranou. Filmy nás pořád zajímají víc než drby. Robert dělá všechno pro to,… (více)