Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

injoy

Hustej úlet :-D Ne myslim, že film má i po letech co nabídnout. 80% je asi moc, některé scény jsou dnes spíše úsměvné, ale sám jsem byl překvapen jak mě to bavilo. ()

zurivymlok

Narozdíl od prvního a třetího dílu se toto dá zhlednout bez rizika smrti nudou. Post-apocalyptický svět dokresluje zajímavá (i když až moc řvavá) hudba Briana Maye. Průměrný televizní akčňák. Jo a logikou se moc nezabývejte. I když stejně by mě zajímaly dvě věci: 1) Proč jsou padouši oblečeni jako transvestité či návštěvníci sado maso salonu (podle mě je holá prdel do pouště velmi nevýhodná). 2) Všichni řeší benzín, ale už se moc neřeší voda a jídlo. Jak se vůbec mohli v tom kolečku v poušti uživit? ()

Wartord

Takhle jsem jednou ukradnul Michaelu Knightovi jeho KITTa, vypreparoval z něj mikroprocesor, zničil, zašpinil, a jediné, co jsem vylepšil je zvětšení palivové nádrže. Cestou jsem nabral pár pankáčů, kteří se nezapomněli nadrbat na jednom z koncertů a přivezl jsem je k opuštěné rafinérce kdesi v poušti. Děj jsem vylepšil tím, že je to jediná pumpa na světě, kam se právě ti pankáči sjíždějí pro palivo. Osazenstvo však benzin nevydá a tak se z toho stala bujará přehlídka trapnosti. A myslím si že kameraman s parkinsonem dodal akopalypse na atmosféře. Váš George Miller. ()

dauby

Taková komiksová blbůstka…Druhá polovina filmu byla lepší, ale "dech beroucí postapokalyptický akčňák" to tedy rozhodně není... ()

svist10

To dobré (syrová akce s výtečným ozvučením, postapo atmosféra, úsporně profilované postavy) zůstalo zachováno, to ostatní (prvnímu dílu chybělo v podstatě jen výraznější finále) bylo napraveno. Poslední akční čtvrthodinka je výborná. Gibson (v podání českého dabingu Džibsn, ono vůbec celý český dabing se nedá poslouchat, počínaje výběrem herců až po překlad) táhne suverénně celý film, navzdory tomu, že je to jedna z nejstručnějších postav filmové historie. Road warrior je jeden z případů, kdy je pokračování lepší než první díl. Jsem zvědav, jak se budu vyjadřovat o Dómu hromu (a ještě víc na Fury road). ()

zpek

šialený svet sa mihoce v útrobách mysle georgea millera.. svet kde najvzácnejšou komoditou je palivo do mechanických tátošov pre zaprášené cesty.. a na tých cestách vládne anarchia a akcia.. jednoducho povedané.. parádna post-apo jazda ()

paja.jelinek

Lidstvo skončilo neradostně - uprostřed pustiny zbytky civilizace vedou nomádský způsob života (z filmu vlastně nevyplývá měřítko katastrofy - zda-li celosvětové a nebo jen lokální záležitost). Voda je vzácná, nejcennější komoditou je však ropa, protože abys přežil, musíš být mobilní. Bývalý policista Max (Mel Gibson) - kladný, ale dost okoralý hlavní hrdina, přežívá v tomto drsném světě zdá-se celkem v pohodě. Jednou ale jeho vé-osmičce dojde šťáva a on se dostává do situace, kdy musí trochu zabojovat o jedinou volnou čerpací stanici v okolí. Klasické a originální akční post-apo, jako vystřižené z dnešního konflikty zmítaného Blízkého východu. ()

8SCARFace8

Prvý Mad Max film som videl už dávno. Nedávno som pozrel Zbesilú cestu a teraz som videl už aj Road Warrior. Videl som veľa komentárov typu "nový Mad Max bez Mela Gibsona už nebude Mad Max". Po vzhliadnutí najlepšie hodnoteného dielu pôvodnej trilógie, nechápem prečo. Mel tu prakticky nemá čo hrať, minimum dialógov alebo snáď nejaký vývoj postavy. Tom Hardy ako Max je určite lepší. Ale problém bude určite aj vek doba v ktorom film pozerám, vzhľadom na jeho vek. ()

DannyBurino

Další přeceňované pokračování Mad Maxe. Dotaz, to byl vtip? Zrychlená akce, spousta zbytečných úmrtí a ten děsivě vypadající harant mně odrazoval a záporák byl trochu k smíchu. Tohle je v červený zóně? Nechápu. Doufám že pokračování budou lepší. ()

james11

Viděl jsem nového Maxe, a tak jsem dostal chuť podívat se i na originál. Vybral jsem si nejlépe hodnocený díl a to je tento. Fury road s Hardym je pro mě asi nepřekonatelná, ale ani zde jsem určitě nebyl zklamán. ()

avalonek

Tohle je prostě kult a já se ho nemůžu nabažit.Opravdu výborný film,s dobrým nápadem,obsazením a prostě vším..Dokonalost sama.. ()

Baroque

neviem, čo na tom kto vidí. ja nie som decko, čo si doma parkuje angličáky a má rád hrdinov, čo tasia. a gibson? večný mstiteľ so šialeným výrazom v tvári, ktorému zobrali všetko. rodinu, domov, minulosť, blablabla. nejak sa takýchto úloh nedokázal zbaviť po takmer celú svoju filmovú kariéru. našťastie sa postupne vyhol detským chorobám, akých je vo všetkých jeho mad maxoch kopa. blbosť. slabota. ()

draxxi

Kaskaderi a tvurci aut se vazne vyradili... Hudba o neco lepsi nez v jednicce, ale porad je to uvriskanej protivnej ramus. Pribeh jednoduchej, ale o ten tu tak nejde. A nejvic me rozesmutnilo, ze v teto chmurne a temne budoucnosti maji lepsi asfalt nez v nasi vesele soucasnosti :) 27/2/2021 69% ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)