Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

SmoldaMara

Málokdy se vidí aby následovník předčil předchůdce a zde k tomu nebylo daleko - lepší příběh, ale zaplácnutý mnohem více akce, která mě tak úplně neba. PS: + 10 procent oproti předchůdci. ()

mrclTV

Mad Max 2 je ako prvý diel na steroidoch. (respektíve na nitre?) Z neďalekej budúcnosti sme sa dostali hneď do času po apokalypse a je to "stylovka jako prase". Áno, stále sa tam nájdu chyby, miestami je to smiešne a až hlúpe. Ale ten vizuál, to je pecka! Málokedy sa nechávam strhnúť emóciami a snažím sa hodnotiť objektívne, ale teraz som sa neudržal a prehliadam chyby. Jednou z nich bola záverečná akcia, ktorá sa trocha ťahala a mohla byť kratšia a svižnejšia (akurát mi príde celý koncept podivný, hľadať palivo ako jediný zdroj energie na množstve dvoj a viac kolesových tátošov, ale to už veľmi rozmýšľam a to sa pri tomto filme robiť nemá :D). ()

JosefTomas

Přestože je dvojka o dvojnásobek lepší než jednička, občas už trpí věkem. Není to takový průšvih. Akce je stále svěží, Gibson, ač na to, že moc nemluví skvěle sedí. A příběhově sice nic extra, ale kdo tu potřebuje příběh? ()

ostravak30

Druhý Max na rozdíl od prvního, nepostrádá alespoň trochu propracovaný příběh, mnohem více akce a napětí. To co chybělo jedničce, dvojka doplňuje skvěle. Zvláštní. Neboť většinou to tak nebývá, že by druhý díl byl hodnocený lépe než první. Zde to tak je a tvůrci udělali dobře, že s dvojkou přišli. Po průměrné jedničce totiž mnohé napravili. Vím, jedná se o rok 1981, ale na mě to stále působí přece jen méně propracovanějším dojmem sci-fi než mnohé jiné. Takže jednou jsem to rád viděl, ale stačilo mi to. ()

regentor

Vizionářský a zároveň kultovní snímek z roku 1981, tedy dávno před Černobylskou katastrofou. Volné pokračování filmu z roku 1979. Ještě mnohem lepší a ve skvělé formě Mel Gibson. Zajímavější, nápaditý scénář našlapaný akcí i když se pohybuje jen v rovině post-apo. Na mnoha forech film vyhodnocen jako jeden z nejlepších na úrovni kaskadérských efektů všech dob. Zdroje jsou velmi omezené , snaha přežít však nikoliv.Svět dostal pravou tvář bez roušky pokrytectví a planého tlachání. Kdo najde a zorganizuje manšaft si chce urvat své a vládnout. Max je vyjímka , solitér hledající jen pomstu ve které však není žádná budoucnost... I on však záhy pochopí , že týmová práce mu usnadní jeho poslání a tak se vydává na svou misi.Jízda začíná, držte si čepice , tohle má štávu. ()

horor2

Pro mě nejlepší díl z celé série včetně Zběsilé cesty. Je to kruté, násilné, poctivě natočené s Melem ve výborné kondici a s ohromě velkým srdcem, které má koule. Vždycky mě zamrazí hned úvodní záběr a předmluva u něj i na samotném konci. Parádní akce + záporák z Komanda v punkové vizáži :-) Nemusím ani dál komentovat. ()

Blazkowicz

Oproti prvnímu dílu je tady jednoznačný posun ve vizuálu, takže to vypadá konečně jako postapokalyptická budoucnost. Za to taky ten posun o hvězdičku. Všechno ostatní je ale stejně blbé a nudné jako v předchozím díle. Jelikož to vidím už podruhé, tak nechám původní hodnocení. Objektivně je to na lepší dvě. 3-* ()

Tominni

Jednoznačně lepší než jednička, tady už je šílenství v plné parádě, post-apokalyptická vize do detailů. Tady už se bojuje o přežití nebo kanystr benzínu, včetně náznaku prvních komunit bránících se úplnému šílenství. A k tomu to dítě s bumerangem! ()

sinom

dost som sa tesil na dvojku, hlavne teda po precitani oslavnych komentarov, ze je to lepsie jak jednicka a bla bla bla...a poviem vam, bol som teda dost hutne sklamany. Napinavu jednotku, ktoru som prirovnaval k Terminatorovi I., vystriedal bohapusty "spektakl", mne osobne pripominajuci Costnerov Vodny svet. Cez pribeh, drbnute oblecky (uznavam 80-te roky, ale predsa), jedine co sa zmenilo - ropa na vodu. a na trojku si necham zajst chut...a mozno za to vsetko moze Lexaurin:) ()

boqvai.

Druhy, ktery je pro me daleko lepsi nez ten prvni, to se moc casto nestava. Proste bomba postapokalypticka akcni podivana. ()

MartyMcFly89

Když se řekne post-apokalyptická hra, vypaví se mi Fallout. Když film, jasná volba je Šílený Max 2. Měl jsem možnost to poprvé slyšet s rychlodabingem, kazeta ze začátku 90. let. Zní to možná šíleně, ale přiblížilo mě to atmosféře zničeného světa. Hezká scéna na začátek nás uvede do děje, opevněná rafinérie je lokace sama pro sebe. Austrálie je přeci tak hezká země, není-liž pravda ? ()

Werick

Tenhle film mě utvrdil tom, že mám rád postapokaliptický filmy. Svět zničený válkou, nájezdníci kteří si chtějí ukořistit palivo od posledního “zbytku“ lidí kteří se snaží usídlit uprostřed pustiny, týpek kterému na nikom nezáleží krom svého psa ()

Weirdman

Bigger, faster, stronger. Gibson už vyzerá ako poriadný drsňák a nie ako ošklbaný vrabec, atmosféra je bohovská a celkovo film pôsobí ucelenejšám dojmom ako prvý diel... Len stále mám akosi problém s tým prívlastkom "šialený" v názve. To čo sa deje vo filme je miestami naozaj šialené, ale samotný Max nie je šialený ani omylom. On si len ticho ide po svojom, dlabe na všetkých a všetko, ale keď sa inak nedá, tak pomôže. A to mi šialené nepripadá ani náhodou... (●) ()

sidcom

Nejlepší z celé trilogie o Šíleném Maxovi, opravdová lahůdka a béčko se vším všudy, nezapometulný gang padouchů s týpkem v hokejové masce, gimpem v SM oblečku a další podobné zběře. Režisér od prvního dílu rezignoval na jakoukoliv snahu o realistické pojetí a celé se to posunulo do totálního úletu. Modla všech falloutovských béčkových filmů nejen 80. let ()

route60

Dvojka Šíleného Maxe překonala jedničku né jenom dějem ale hlavně dusivou atmosférou zničeného světa, úchvatné automobylové honičky kde se páni kaskadéři opravdu vyřádily až na kost, George Miller opravdu zabodoval. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)