Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Lurtz37

Většina lidí upřednostňuje druhý díl před tím prvním (resp. první naprosto zdrbou, druhý ocení), ale mně vadí mnohem plošší dějová linka. Mad Max jednička je punková ujetost, dvojka nabírá kvalitu, ale v mých očích už není tak přitažlivá. ()

Kennedy_R

Pokračování jako nejsilnější díl série. Syrová, postkatastrofická sci-fi. Mel Gibson jako správný drsňák zde předvádí dobrý výkon. Od Mad Maxe jsem jej začal mít rád a těšil se na každý jeho film. ()

Honzulik

Mad Max 2 (The Road Warrior) - svět je v troskách, gangy, psychopati a šílenství vládne... "Šílený Max" opět v akci... ()

wallax

Miller po jednotke pritvrdil a opäť prináša samotára Maxa no tento krát v divokejšom a viac ocvokovanom koženom kabátiku. Asi lepšie ako jednotka no stále ma to nedvihlo zo sedačky...príjemná spomienka na akčné filmy 80. rokov minulého storočia. Za pár dolárov celkom slušná zábava (cca 2mil.) Ale do konca série čaká ešte jeden diel...tak som zvedavý ako to skončí. ()

koza3

Tak tohle je ta odkazovaná legenda plná zaprášených sado maso úchylů bojujících o ropu. Kaskadérské kousky, které jsou natočeny na jeden záběr mi zhusily kůži do maxima. Určitě nejlepší díl trilogie. Mel Gibsonova kariéra je započata :-) ()

JuveIt

Ostatní měli Supermana, Batmana nebo Spider-mana. Já měl Šílenýho Maxe. Zbožňoval jsem jeho účes, jeho hadry, jeho káru, jeho psa, jeho bouchačku. Jako malý kluk jsem tohle všecko chtěl mít a chtěl jsem bloudit pustinou. Prostředí, které tvůrci vybrali pro natáčení, je fantastické a je to jedna z velkých výhod tohoto filmu stejně jako perfektně natočené akční scény. Dvojka Šílenýho Maxe je nejlepší díl série. Zapomeňte i na letošního Maxe bez Maxe. Změna herce sérii z mého pohledu uškodila. Tom Hardy je herec par excellence a je to jeden z mých velkých hereckých oblíbenců v současné době, ale Mel Gibson posouvá tento film ještě o úroveň výš. Škoda, že Miller neangažoval Gibsona a nenatočil příběh o starém Maxovi, to by bylo určitě zajímavější. Tak snad do budoucna. ()

Swingie

Skvelé! Oproti jednotke viac zrozumiteľnejšie (teda hlavne myslím tým nejaký ten začiatok, že divák ihneď vie, vo co gou), krásne postapo kostýmy, veľmi inšpiratívne na zloženie si vlastného. Avšak súhlasím so Sociopathom o stave záporákov. Oproti jednotke veľký pokles smerom dolu, nikto sympatický (čo ja i zamilujem každého záporáka). Potešil Kapitán Gyro. ()

eMeMko

Oproti prvnímu dílu se mírně zvedla kvalita scénáře, počet a provedení akčních scén, dokonce i hlavní záporák má něco do sebe. Nevím, do jaké míry za to může vyšší rozpočet, ale dvojka Mad Maxe mi přišla prostě lepší, zajímavější, a celkově i šílenější. Stále si však zachovává look předchozího filmu, což je rozhodně velké plus. Finální hodnocení: čtyři hvězdy s přehledem. ()

blondboss

Toto už sa očividne podarilo viac ako jednotka. Vidieť, že to bolo natáčané práve v dobách, kedy pokračovania prekračovali svojich predchodcov a v dobe Terminátorov, Votrelcov a Star Warsov to nebolo nič prekvapujúce. Hutná a drsná atmosféra, drsný výraz Gibsona a drsné prostredie spravili z tohto filmu pozerateľný kúsok plný akčných scén. Takže pri tomto snímku som sa celkom bavil a oproti jednotke výrazné zlepšenie. 60 % ()

DonBraso

Dvojka je přesně taková, jak by pokračování mělo vypadat. Takže všeho více. Akční stránka nakopla turbo a už to vlastně stačilo, aby byla lepší než jednička. Přitom vlastně toho není moc, co by se více změnilo. Stále si v určitých sekvencích budete lámat hlavu proč tahle postava dělá tohle, proč kolona aut jede jen tak, aby vzápětí vykonala nějakou činnost na kameru a pár takových scén, kde vůdce gangu jednou promlouvá do zvukového zařízení, aby vzápětí už byl slyšet bez něj. Pak ke konci projistotu nějak záhadně zmizí, ale jsou to prostě takové menší nepřesnosti, kterých se najde určitě dostatek a kazí Maxe ve své jednoduchosti v tomhle světě. Závěrečná honička ač je taková jaká je, tak je prostě skvělá. Na to, jak se tu málo mluví, tak i ten záporák je jasnej a Mel opět neříká nic navíc, než musí. 75% ()

Bilky

Nebe a dudy oproti úvodnej bizarnosti. A nie kvôli Xnasobnemu rozpočtu alebo lepším trikom. Konečne to malo aj dej 😀 a postavy sa nechovali jako dementi. Klokanom dávam 75% ()

emilkac

Slušné pokračovanie a navyše uplne odlišne ako prvy diel! Skvelý akčnak! Mam to rad! Fakty! Je to niečo ako Vodny svet v tej prvej lepšej polovici..len bez tej vody. Ale Gibsonova postava je ovela lepšia než ta Kostnerova. Určite. a aj Mad Max 2 je lepši než Vodny svet. Tomu davam tri hviezdičky. a dojalo ma keď som zistil že Mad Max bol ešte pred Smrtonostnymi zbraniami. Tak som to musel vidieť. Neznamy Gibson k nam dorazil hned s takou fajnovkou. ()

Sekel

Drsny a nekompromisni snimek. Mel Gibson, jako poutnik bez budoucnosti v beznadejnem svete, kde neprezili zadni lide, jen jejich trosky. Scenar je kruty ke vsem stejne a zaverecna honicka je dokonale akcne a remeslne zvladnuta. Jeden ze skupiny snimku, jejichz hlavni postava je odvaznej tvrdej chlap, na ktere se tak dobre diva. ()

Marv

Nepřekonatelný král postapo žánru na kterém by se dalo učit, jak za málo peněz udělat hodně muziky. Atmosféra, užasný automobilový honičky, mladej a drsnej Gibson, Gyro Kapitán a Humungus se svojí bandou(která vzbuzuje strach a respekt i přes svůj image sado-maso buzíků) dělá z tohoto filmu kult. ()

sAreOn

Lepší průměr, přece jen ten film byl natočen předtím než jsem se narodil, takže možná pro to na mě nezanechal takovou stopu. Příběh byl šíleně jednoduchý, což by tolik nevadilo, nebýt těch stupidních dialogů. Atmosferu to má velice dobrou, výprava super, kostýmy občas vtipné... popravdě - nechtěl bych zažít takový svět :-) ()

Snooper

Otravné malé děcko, trapný Maxův létající "parťák", pitomoučký děj a karikatura v podobě hlavního záporáka jsou věci, které se mi vybaví, když vzpomínám na tento snímek. Jedna hvězda za Mela, druhá za posledních dvacet minut. Víc ani ťuk. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)