Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

dr.Holofaust

Kult kultů, úhelný kámen všech pokatastrofických filmů a podobný kecy... Je docela legrace to zkouknout až po všech těch pohodičkách (od Falloutu pd Doomsday) , který to zhora zdola vykradly. ()

RKBoy

určite lepšie ako jednotka,hlavne vdaka vačšiemu rozpočtu,ale nebol som z toho odvarený ako ostatní...hodnotenie tu na CSFD a celkový názor na Bojovníka ciest je z najvačšou pravdepodobnostou ovplyvnený sentimentom a nostalgiou..vačšina čo tomu dala 4-5* to videla prvký krát ako deti pravdepodobne niekdedy v 90. či 80. rokoch kde boli podobné filmy niečo nové, iné..postapokalyptický svet kvalitne zobrazený , problém je ale v jednodimenzionálnych primitívnych postavách a v katastrofálne velkom množstve nelogických situácii a momentov ktoré mi proste kazili dojem z celého filmu...posledných 20 minút to ale aspon trocha vynahradili a bola to zároven najlepšia sekvencia celého filmu,čo Miller očividne pochopil a urobil z nej o 34 rokov neskor celý film. ()

Sympy

Čekal jsem od toho hodně a to byla asi chyba, film je vlastně založený jen na akci, jednička měla alespoň nějaký příběh a tak ji lid shazuje kvůli údajné lacinosti. Na mě až moc jednoduché-nedivím se, že to zfilmovali znova -složitější či nedej bože umělečtější díla dnes již nejsou v módě / jednoduchost a hlavně PC efekty, aby film vydělal a hned se na něj dalo zapomenout... ()

Cringy_Tommy

Trvalo mi to hodně dlouho se zpamatovat z té nehorázné píčoviny Šílený Max (1979) a kouknout se na druhej díl u kterého jsem se modlil ať je lepší. Narozdíl od prvního dílu ten australskej vidlákov už nějak vypadá.  Zkrátka úplně všechno lepší než v jedničce až na záporáka který je stejně trapný 8/10 ()

Švédy

Kultovní postapokalyptický film. Je nadupaný akcí a na svoji dobu výbornými efekty. Kdyby v něm nebylo pár přihlouplejch scén dával bych za 5*. ()

pavont

Po jednicke sa pribeh notne zjednodusil a v podstate sledujeme lem Mela ako sa snazi poradit si s piratmi. To vsak nieje vobec na skodu. Hlavne akcne suboje su skvele a na australiu az prekvapive. Palec hore. ()

Tomulka

Akčně a dějově mnohem lépe pojaté než jednička, ale už to nemá tu temnou stránku. Bohůžel je ve filmu dán větší důraz na akčnost. Jěště že je ve filmu zloduch Humungus, který rozhodně dává Maxovi zabrat. Je skoro větší blázen než on. Nejlepší scéna je však s hozeným bumerangem, jak se jej jeden pes snaží chytit a ufikne mu to prsty :) ()

OziRaziel

Postapocalyptický drsoň v kožených hadrech, pořadný káře, s upilovanou čočkovnicí a věrnym čoklem žarykem. Co víc dodat, tenhle film je a bude ať chcete jedna z kultovních záležitostích ať kvůli filmu samotnému nebo kvůli Pc hře fallout 1,2 jenž se nechala inspirovat i (dle mého názoru z velké části) i tímto filmem a taktéž se stala kultem svému publiku. ()

picháček

docela neuspokojující vysvětlení toho, co se s lidstvem vlastně stalo. víme jen to, že max ztratil v jedničce ženu a syna, tady ve dvojce mu zabili psa, takže je pořádně nasraný. a je to vidět. ()

Kolárek

Děj filmu se oproti jedničce přesunul do pouště, časově vyzněl jednoznačněji, (nejedoznačné určení doby však beru u jedničky jako velké plus) ale zklamal mě až příliš jednoduchým příběhem. Prostě lehce záporně působící hrdina zachraňuje hrstku hodnejch před hromadou zlejch. To však nevadí, protože jde přece o akční film, a to mnohem syrovější, zběsilejší, a drsnější než je většina jeho amerických bratříčků. A navíc většina záporáků má parádní outfit. ()

Big Daddy

Jasně nejlepší Max, který sice stojí na velmi jednoduché zápletce, ale skvělé atmosféře postapokalyptického světa plného každodenním bojem o holý život. Kouzelná patina filmu 80tých let včetně absence dnes již všudypřítomných počítačových efektů je jen ku prospěchu věci. ()

cocaine

Určitě jeden z nejlepších postapokalyptických filmů vůbec...nejen svou drsností, beznadějí, totálně zkaženou morálkou člověka, ale taky vírou a nadějí v lepší zítřky. Bohužel myslím, že takhle to stejně jednou bude vypadat. Vzhledem ke stáří filmu, kultovností jakou si film vybudoval a k tomu ještě mrazivá atmosféra prolínající se foukáním pouštího větru v pustině, musím dát 5*. ()

FAxPR

pecka! po nudné 1 a sračkoidním mainstreamu 3 je tahle 2 to nejlepší z trilogie! a každej Fallout fanda mi dá za pravdu :) ()

Otan

Pro mne béčkový film.Bez nápadů,tedy kromě toho ,že se čímsi a kamsi jezdí.Jak se tady píše,děj je sešitý z více filmů(s tím fakt souhlasím ) no a taky to podle toho vypadá.Film pro 12 leté děcka,ale radši pro nikoho.45% ()

Kletus

Film s nezapomenutelnou postapokalyptickou atmosférou, kterou už se podle mého nepovedlo navodit již žádnému podobnému filmu. Podle mého nikdo neodstartoval svou kariéru lepším počinem než právě Mel Gibson. Prostředí filmu je opravdu nehostinné, nepřátelské, nebezpečné a strhující. Kevin Costner se může jít se svym Vodnim světem zahrabat . Už jsem jen zvědavej jak dopadne MM4: Fury Road doufám, že nepošpiní jméno téhle kulervoucí kolosální postapokalyptické jízdy. 10/10 ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)