Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

baronGrga

Mad Max Road Warrior se má k původnímu Mad Max asi jako opice Žofka ke King Kongovi. Tenhle sequel je tak jiný, že nebýt hlavní postavy a obecného rámce, jenž oba filmy zasazuje do blízké budoucnosti poznamenané ropnou krizí a nedostatkem paliv, málokoho by napadlo, že jde o madmaxovské pokračování. Road Warrior je čistě akční film a ve srovnání s jedničkou opulentnější, hlasitější a absolutně nenáročný. Jednoznačným vítězem je Road Warrior také na pohled, a to nejen co se týče efektních záběrů australského vnitrozemí, brázděného podivuhodnými stroji, zanechávajícími za sebou čáru zvířeného prachu, ale zejména dílem kostymérky Normy Moriceau. Ta zapátrala v "hadrárnách", sex shopech a vyřazených sportovních potřebách a vytvořila naprosto geniální soupravy, z nichž by módní policie dostala epileptický záchvat a teprve díky nimž získává postapokalyptická budoucnost tu pravou jiskru. Na druhou stranu vizuální obžerství a stupeň řevu motorů je vlastně takovou záplatou toho, co dvojce na rozdíl od původního Mad Max více méně chybí, a to je vtip, chytrost a napětí. Závěrem: Maxové 1 a 2 jsou jiní, přesto oba stejnou měrou skvělí : 80 % ()

pajator

I po tolika letech jednoznačná špička ve svém žánru. Můžeme zde najít spoustu chyb a nelogičností, ale tenhle film v podstatě ukázal jak by vypadal postapokalyptický svět. To, že si z něj bere příklad mnoho filmových následovníků (punkové kostýmy, zbraně a vlastně i podobné typy záporáků) to jasně dokazuje. Film má atmosféru, pouštní prach úplně cítíte mezi zuby, stejně jako vůni benzínu a beznaděj. Charismatický a nemluvný hrdina, který jede sám za sebe, ale nakonec udělá správnou věc (i když možná jen proto, že z toho má zisk). Prostě je to kultovní film, který ani věkem nezestárnul. ()

Rangifer

Tož toto je už o něco lepší než ten nudný díl předtím. Už jsou tam konečně kraksny, vyrobené tak, co šrotiště dalo, banditi, Humungus, boj o palivo, pustina, drsnější Mel Gibson s pejskem. Jó, tohle postapo mám rád. Jen příběh je takový o ničem, dialogy odfláknuté , ale nejvíc mě sralo to pitomé, divoké děcko s bumerangem. ()

AnnaSophia

Po dlouhé době nemůžu být s filmem víc spokojená. Bez zbytečných řečiček všechno přehledně naservírováno. Naprosto chápu kultovnost snímku, a také že oslovuje i dnes. ()

hmyzovrah

Tohle je úlet a troufám si říci, že nejlepší film s Melem Gibsonem v hlavní roli. Hltal jsem to jako malej a ejhle hltám to i dnes. Příběh se odehrává v poušti, kde jsou již pozůstatky civilizace, která se rozpadala již v prvním díle. Jednotlivé skupiny bojují o ropu, vodu a Mel je prostě jejich jediná šance. Psycjopati a vrazi všude kam se podíváš v postapo světě, kterej tě vtáhne a nepustí. Ale i přes tohle všechno tomu něco málo chybí. ()

MaxBodycount

Millerov Pre pár galónov naviac je spolu s Útekom z New Yorku svätý grál postapokalyptických bijákov, sladká spomienka z dôb VHS detstva a vrcholný kandidát na titul "Takto ich dnes už nerobia" . Max, šialený ako ktokoľvek, kto sa vyberie odnikiaľ nikam, len aby bol stále v pohybe vo svete, ktorý od prvej časti znateľne zdegeneroval tentokrát nie práve nezištne pomáha bande wannabe palivových magnátov v úteku pred potomkami motogangov ktorí ešte stále nehybridizovali svoje V8 a útulná rafinéria niekde v srdci austrálskej prdele by im bodla aj za cenu nemalých obetí...a ja fúkam 5. 5 za naháňačky, počas ktorých miesto plešiek s nachrómovanými ciferníkmi vrieskajúcich "Witness Me", končia pod kolesami kamiónov dedičia punkového módneho impéria Vivienne Westwoodovej. 5 za totálne surreálny svet v ktorom sa Maxovými kamošmi stanú vynálezca s výzorom a správaním plodu incestnej lásky a chlapec predstavujúci návrat k primitivizmu zbavený daru reči, zato vybavený oceľovým bumerangom. 5 za oponentov, medzi ktorými by sa Jason Vorhees cítil ako kráľ školského plesu. 5 za to, že spoluinšpiroval masové vykrádanie talianskymi nízkorozpočtármi, ktorý nám počas tu viac, tu menej čestného lámania zubov na pôvodnom materiále dovolili užívať si "more of the same" do zblbnutia. 5 za masívny kultúrny vplyv naprieč umeleckými odvetviami. 5 za kúzlo, ktoré ani Fury Road nevráti ... ()

JC_Gucci

Postapokalyptický akčňák s praktickými efekty, auty a hlavně neskutečně přehnanými postavami. Fór toho filmu je, že "šílený" Max v něm působí jako jedna z nejnormálnějších postav a to je to hlavní, čím svět Šíleného Maxe baví diváky dodnes. Jednička byl spíše takový prequel, tohle už je Mad Max se vším všudy. Osobně se mi jednička ale líbila víc. ()

Elanornegra

Takto som si to predstavoval. Skvele akčné scény, skvelý vizuál aj kostýmy. V každom ohľade výrazne lepší. Aj Max už je pravý Mad Max. Scenár tiež vcelku fajn. Záverečná naháňačka na tu dobu určite kultová záležitosť. Za 2 roly sa takto posunúť no pekne. Veľká spokojnosť 75% ()

Olicsfdias

Po prvním dílu, který mě nějak moc nenadchnul, si mě Mad Max druhým dílem docela solidně získal svým apokalyptickým a šíleným designem, který miluju na nejnovějším dílu a svými proslulými honičky na autech, motorkách či "helikoptéře" jsou velmi povedeně jak natočené, tak fyzicky zpracované. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)