Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Flyer

Nádherná animovaná pohádka pro diváky všech věkových kategorií. Pěkné písničky, silný a poučný příběh. Jen ta stopáž mohla být malinko delší. ()

Medwídek

Můj první film, na kterém jsem byl v kině. Dodnes si to pamatuji. A jsem rád, že to byl můj první film, jelikož ho doposud miluji a nedám na něj dopustit :) ()

misulka03

Písně úchvatné, příběh fascinující, mě osobně to nadchlo. Zřejmě z těchto milých pohádek nikdy nevyrostu, popravdě ani nechci. Bezpřemýšlení dávám 5* " Hukuna Matata" ()

ivet.ka

Tohle je pro mě absolutní vrchol studia Disney, ten příběh miluju. A až to bude ve 3D, tak na to snad z té nostalgie zajdu. P.S. Jeden z mála animovaných filmů, který si asi nikdy nepustím s originálním zvukem. ()

bartias

Animace, která zůstává přelomová i více než po deseti letech, plus pohádkový příběh příjemně prokládaný humorem, mínus chvílemi otravné písničky. Lví král je jasná klasika od Disneyho. ()

MJMilan

Skvělý roztomilý příběh o malém koťátku :-) Asi každé dítě by mělo jasně vidět, kdo je na straně dobra a kdo na straně zla. I když není v důsledku asi úplně dobré dělat z některého živočišného druhu zlého tvora, tak zde je nádherně poznat, na jakou stranu se má divák přidat. Malý Simba je předurčen k tomu stát se jednou králem. Cesta k pomyslnému trůnu ovšem nemusí vždy hladká .... ()

Hirgon

Pohádka mého dětství. Krásná klasická animace, která se dnes už tak moc nevidí. I ve 3D verzi to byl nezapomenutelný zážitek jak pro mě, tak i pro mou malou sestřičku. ()

otík

Konec epochy tradiční animace si nemohl přát lepší film. Vrcholně dobrý animák se všemi svými tradičními zbraněmi (písně, poměrně silný příběh s moralitou pro děti - ale ne tolik vtíravou jako video filmy, vtip a výtečná animace) tak ukončil několik desítek let trvající nadvládu Walta Disneyho a uvolnil místo Pixaru a jeho moderním kouskům. Je však těžké z dnešního hlediska hodnotit animák staré generace, protože chtě nechtě jsme už přeci jen s pohledem na animované filmy jinde. Přesto nelze tento film jinak než doporučit s tím dovětkem, že jde opravdu o film především pro děti, zatímco spousta dnešních animáků je i pro dospělé. Film sráží v našich podmínkách dabing, který je sice slušný, ale písničky jsou v něm více než trapné. ()

Sabrewulf

Strašně dlouho mi to unikalo, znal jsem jen částečně OST. Nemám slov. Nejkrásnější animák s naprosto famózním soundtrackem (ZASLOUŽENÝ OSCAR!! + nejlepší kousek od Zimmera). Filmová hudba přesně pro moje uši - epická, pestrá, melodická a hlavně silná. Tak silná, že jen slyším hlavní(?) motiv (King of pride rock 1:00 -1:25) a natahuju moldánky. Tímto se mi začaly ještě víc příčit CGI animáky, které jsou vizuálně zcela zproštěny kouzla dětské fantasie (aspoň té mé). Je mi strašně smutno z toho, že hromada polygonů vystrnadila klasickou, kreslenou animaci. A Hans by se měl vykašlat na Nolana, pod jeho taktovkou ztrácí šmrnc, jaký kdysi měl a topí se průměrných skladbách o pár tónech (ano, i ty v Batmanech!). P.S: Jojo, krásně jsem si pobrečel... ()

panMartin

Tohle je snad ta nejkrásnější animovaná pohádka, co jsem kdy viděl. Půvabný rodinný snímek a rodinný klenot studia Disney. Lví Král naštěstí neni jenom pro malý děti, ale svým příběhem dokáže zaujmout i dospělý. Má prostě všechno. Skvělý příběh, spoustu výborných vtípků a úžasnou hudbu Hanse Zimmera a písničky Eltona Johna který ve vašem srdci zůstanou navždy. Prostě je to nářez a já se na Simbu a jeho kamarády kdykoliv znovu rád podívám. Ve své době veliký hit. A stále na vrcholu. Hakuna Matata. ()

eJacques

...Pěkné, ale v mém věku mě už kreslené pohádky nerozhodí... V současnosti se ale tento druh tvorby velmi daří, zvláště v souvislosti se situačním humorem, kterým jsem se v případě Úžasňákových a Doby ledové opravdu bavil... ()

drexik

Ono je vždycky něco poprvé, a pro mě první animovaný celovečerák a pokud si dobře pamatuju i první návštěva kina. ()

chelseaman22

Směle mohu prohlásit, že tenhle animák se Vám vryje pod kůži. Emoce jsou na každém kroku - člověk si tento film zamiluje... A je úplně jedno, že se jedná "jen" o animovaný film. 90% ()

LeoH

Že se z poslední (pořád mám sklon myslet na ni jako na „nejnovější“) ručně kreslené disneyovky, která prolítla kiny v době, kdy už jsem nebyl dítě a moje děti ještě nebyly filmovými diváky, tiše stala věkovitá klasika, jsem poprvé zaregistroval před pár lety jako účastník muzikálového turné po Evropě s lidmi o tři čtvrtě generace mladšími – pro celou tu mezinárodní pěveckou a tanečnickou partu byl Lví král Bible, referenční bod, společný kulturní základ, zdroj odkazů, hlášek a chorálů přezpívávaných pro radost při přejezdech mezi štacemi, věc, která je dostala ke kumštu. I moje -náctileté potomstvo, které to včera vidělo poprvé, bylo uneseno, obratem nasázelo filmu pět hvězd a jalo se mi vyčítat nedostatek disneyovek v jejich dosavadních životech. Jenom já se do toho nějak nemůžu vpravit – je to na mě moc královského patosu najednou a Eltonovy písničky příliš uměle zkonstruované – možná byly ty opravdu archetypální melodie v devadesátkách už vypráskané, anebo je holt každému nejbližší ten způsob dojímání, který visel ve vzduchu plus minus v době jeho dětství. ()

filmmovier

Rozhodně nejlepší disneyovka historie. Napínavá podívaná s výbornými postavami a fantastickou hudbou, navíc s jedním z nejromantičtějších hitů historie... Absolutní klasika, nádherná podívaná. Vizuálně úchvatná legenda. 100%. Všechna ocenění jsou absolutně zasloužená. ()

Motinski

Nostalgicka záležitosť snáď pre všetkých čo sú narodený v 90.rokoch. Malo to kvalitu vtedy a ma aj teraz keď diváci vyrástli. Príbehovo ide o jeden z najkrajších animákov vôbec, s legendárnymi scénami a najlepším soundtrackom aký som zatiaľ počul oproti konkurencií. Prečo teda nie plné hodnotenie? Ani sám neviem ale cítim že od Disney som videl aj trochu lepšie veci. Táke ku ktorým sa často vraciam a na konci som pri nich mal pocit euforié, kľudu a chuti tešiť sa. Leví kraľ to dokázal keď som bol dieťa, no nie úplne keď som dospelý. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)