Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Amroth666

____ Ze lvího krále se stal Animovaný král všech animovaných králů. SKOKAN ROKU!!! ____ NAPROSTO VYŠPERKOVANÉ A FILM GRADUJE I PO KONCI, PROTOŽE SI POUŠTÍM ____ OST 5/5 ____ .... ()

Kwaichi

Dojímavý príbeh z africkej savany. No život a smrť sú neodmysliteľnou súčasťou africkej divočiny. Leví kráľ bol jednotkou medzi animovanými filmami takmer celé desaťročie a v mnohých srdciach svojich fanúšikov ostane kráľom navždy. ()

Trainspotter

Ačkoliv děj působil šablonovitě a skoro každá situace byla předvídatelná, původní 2D animace africké džungli neskutečně slušela a při závěrečném lvím zařvání mně přeběhl solidní mráz po zádech. ()

C0r0ner

Klasický Disney, který u mě nejspíš utrpěl tím, že jsem jako malý měl knížku a četl jí tak desetkrát. Proto pro mě film už nebyl ničím novým a tak se z toho stal "pouze" perfektní zážitek bez přidané hodnoty. Místo v žebříčku si ale Lví král podle mého zaslouží určitě. 85% ()

danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší hudba - Hans Zimmer, *Nejlepší filmová píseň - "Can You Feel the Love Tonight?" - Hudba Elton John, text Tim Rice + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Circle Of Life" - Hudba Elton John, text Tim Rice ()

zette

No, mozna chyba, ze jsem film videl v ceskem zneni a tim padem mi z pisnicek, ktere maji byt hnacim motorem celeho snimku moc ( vubec nic ) nezbylo. Nelibila se mi vsak behem pisnicek ani ta kycovita choreografie. Pribeh je na animak celkem prumerny, mozna zbytecne moc vychovny. Samotna animace je nadherna, postavy sympaticke. ()

pufina

Ať je vám pět, patnáct nebo padesát, to se snad musí líbit každému v každém věku. Do teď mám ve staré skříni nalepené samolepky se zvířátky Lvího krále. ()

pakobylka

Klasická pohádka zcela v disneyovském stylu - se zpěvy a tanci ... Její jedinečnost spočívá především v absenci jakýchkoli lidských hrdinů i antihrdinů. Veškeré hlavní i vedlejší role si mezi sebe rozdělila africká zvířátka. Kde tedy vzít odporné zlosyny, se kterými je třeba v každé správné pohádce bojovat ? Los padl na jednoho nevyvedeného lva - a v první řadě na celou tlupu nebohých hyen. Netuším, jestli se svých úloh ujaly dobrovolně, ale nejspíš si už dávno zvykly, že je na ně nahlíženo s neskrývanou ošklivostí a s okázalým pohrdáním. A tak se určitě srovnaly i s tím, že si zvídavé děti dál budou odnášet do života zažitou představu hyeny jako zbabělého, zlovolného a zákeřného tvora - a jen některé ji časem poznají i z té lepší stránky: Jako příslušnici nepostradatelné africké zdravotní policie, jako neúnavnou likvidátorku rozkládajících se mršin, která svými čelistmi rozdrtí i ty nejsilnější kosti a dokáže bez újmy strávit i antrax. Ale jsem přesvědčená, že samotnou hyenu její špatná pověst nijak přehnaně nezatěžuje. Mileráda přenechá fiktivní kralování majestátním lvům a jejich družkám - a půjde a bude se zabývat něčím užitečnějším. ()

laik_60

film navždy uložený vo filmotéke našich malých vnukov :), ked uz stara mama "nevládze" a ja sa "zašívam" v práci, jednoducho im pusti levieho kráľa a ona si svoje "odpufká" v odratom kresle naberajúc novu energiu. :) Opäť chválim slovensky dabbing. ()

necisty

Jako je to hezká pohádka, kterou jsem viděl už dávno a budu ji dávat za vzor i svému dítěti, ale na druhou stranu je to strašně tupé. Naráží to až na mnoho "co kdyby" otázek, které se mi tu ani nechtějí vyjmenovávat. Na rok 94, krásný počin a svou délkou i nenáročné pro dítě. Pro dospělého člověka rozmazleného dnešníma dokonalýma animákama je to zklamání. ()

Šimpy

Celovečerní muzikálové animáky nejsou můj cup of tea, ale tohle mě naprosto dostalo. Viděl jsem ho už jako malej prcek a je to klasickej příběh ala Hamlet. Vtipné postavy odlehčují jinak temnou atmosféru (smrt Mufasy mě dostala, návrat Simby a jeho pomsta). A co dodat k hudbě? Nejlepší je Elton John a Can you feel this love tonight?. Prostě tenhle film miluju. "Hakuna matata!" ()

c.tucker

Podle mě nejlepší Disneyovka se spoustou výborných písní. Děj je taktéž strhující a závěr je naprostou emoční bombou. ()

DominikV

Všechny ostatní animáky (a nejen animáky) si mohou být sebedokonalejší, ale nikdy to nedosáhne kvalit Lvího krále a můžou se jít zahrabat. Hudba, písničky, příběh a já nevím co ještě jsou to nejdokonalejší, co kdy může v animáku být. Chvílemi dojemné, chvílemi veselé, chvílemi smutné, ale pokaždé úchvatné. Ještě k již zmiňované hudbě- Hans Zimmer je machr a úvodní písnička s názvem ,,The circle of life'' je tou nejhežčí, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Kam se hrabe Celine Dion s Titanicem... ()

mortak

Jíme antilopy, ale když zemřeme, změníme se v trávu a ta živí antilopy. Doufám, že antilopy souhlasí se svým místem v potravinovém řetezci. A nevím, proč zrovna hyeny nemají místo v kruhu života, protože bez nich by byl život v Africe nesnesitelný. Vůbec výchovná linka této ničím nevynikající disneyovky je dost problematická.Co takhle dialektika pána a raba? Ale písničky jsou chytlavé, barvičky září...Miluji Ironse jako Scara, to je nejsympatičtější postava filmu - je taková lidská. ()

WolfR

Vrchol tradičních animovaných filmů, neopakovatelný, nádherný zážitek. Myslím, že Sergio Leone říkával, že půlku filmu dělá hudba, a měl víceméně pravdu, smekám před Hansem Zimmerem a Eltonem Johnem, 5 hvězd. ()

KajusaK

Zábavná pohádka ať už jste v jakémkoliv věku. Opravdu pro všechny věkové kategorie s krásnou hudbou (Klasika od Zimmera). Příběh docela děsivý :D) ale perfektní :) ()

animaxis

Díval jsem se na to celé dětství a Disney se rozhodně má čímchlubit,ale když jsem se ještě jako malí dozvěděl,že je i druhý díl,tak se mi líbil bohužel víc.Ale i tak bych asi měl dát tomuhle pět hvězd a druhému šest místo čtyřech a pěti,co říkáte?:D ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)