Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Matamoroz

Zbytečně přechválené. Lehce nadprůměrná pohádka kterou zase nějaký ten pátek vidět nemusím. Zlé hyeny, záporák Scara s černou hřívou a liščím výrazem... Pro děti dobré... ()

lobo87

Krásny a legendárny animák, ktorý ani po 20 rokoch nestratil nič na svojej kvalite, pretože sa zaoberá hodnotami, ktoré sú trvalé – láska, rodina, úcta, česť, odvaha. Okrem toho je krásne (klasicky) animovaný, so skvelou hudbou, humorom i napätím. Klasika, ktorá nezostarne... 85% ()

Palisander

Syntéza všetkého, čo robí Holywood Holywoodom. Dej sa vojde do troch viet a desiatich minút, zvyšok je pustatina bez života alebo pesničkové vypchávky. ()

Taron

Moc pěkný kousek. Zpívání mi sice přišlo zbytečné a občas zdlouhavé, jenže to já tak beru asi u každého filmu kde se zpívá. Kromě zpívání ale asi fakt nemám co vytknout, vtipné, příjemné, a místy i dojemné. Ideální odreagování od okolního světa, a já mu dávám 90%. ()

soobova

Krásná pohádka mého dětství. Musím říct, že ji mám i dnes moc ráda a písničky si v českém znění zpívám. Disney prostě s tímto filmem vyhrál. ()

x_ander

Lví král má rozhodně "něco víc" než standartní disneyovská produkce. Vedle skvělé animace, hudby a dobře napsaných postav má určité kouzlo, které spočívá jak v emocích, tak ve vtipu (Timon a Pumba jedou!). Přece jen mi tam ale chybělo něco víc epic - vůbec by mi nevadilo film roztáhnout na dvě hodiny, všechno se tu děje tak nějak moc rychle. Což by z něj sice udělalo ultimátní animovanou pecku, ale děti, na které je cílen především, by to nezvládaly. ()

ajusinka14

Toto je najlepšia rozprávka na svete pre mňa :) Proste nádherný príbeh... Aj si pri nej poplačem, keď Mufasa zomiera tak to položí aj tvrdšiu povahu. :D Slovenskú verziu poznám takmer naspamäť a o pesničkách ani nevravím. O mojom fanúšictve svedčí aj plagát Simbu, ktorý mi už 17 rokov vysí na skrini. :D 100% :))) ()

Roman1983

And can you feel the love tonight? how it´s laid to rest? It´s enough to make kings and vagabonds believe the very best ... viděno poprvé po 20ti letech, ale i přes "jednoduché" animace a triky to byla pohádková lahůdka, už tuším, kde brali inspiraci tvůrci madagaskaru a dalších "hitovek", ale král je jen jeden => Lví Král .. 5* .. a ta hudba? příště musím zkouknout originál v angličtině, wonderful :-) ()

eMeMko

Nejlepší rodinná disneyovka se skvělým příběhem, perfektní animací, krásnými písněmi a hlavně dokonalou atmosférou. Strašidelné scény s hyenami střídá hromada vtipů Timona a Pumby, nádherné záběry na krajinu zase jedovatá atmosféra nepřátel. Každý si prostě na tomto, dnes už klasickém příběhu najde to své. Finální hodnocení: plný počet hvězd. ()

PaTeXx

Naposled jsem film viděl, když mi bylo asi 6 a nepamatoval jsem si z něj ani jedinou scénu, ani o čem je, ani jak skončí. Tak jsou po hodně dlouhé době k tomu odhodlal, abych si oživil paměť (i když to pro mě je defacto nový film). A řeknu k tomu jednu větu. Znovu už tento film nezapomenu. ()

Doctor003

Myslim si osobně tento díl je nejlepší Než ty ostatní skvělá rodinná podívaná Animace užasná Postavy si každý hned oblibí ()

patrik1177

Keďže si chcem onedlho pozrieť hraný remake, rozhodol som sa predtým znovu sa pozrieť na celú pôvodnú sériu, ktorú som videl už niekoľkokrát. Predtým som si to neuvedomil, ale Leví kráľ dokáže veľmi silno zasiahnuť emócie človeka. Príbeh je skvelý, hoci inšpirovaný Hamletovými dielami. Animácia je nadčasová, keby som nevedel, že tento film vznikol v roku 1994 a dnes by som ho videl prvýkrát, ani by som roku vzniku neveril. Hudba a piesne sú dokonalé. Pár chybičiek krásy by sa možno našlo. No Leví kráľ navždy zostane legendou. 98% ()

blondboss

Toto je jednoznačne moja mladosť. Na podobných snímkoch som vyrastal a doteraz mám v sebe plno nostalgie, keď si tento animák pozriem aj po rokoch. A to je práve na ňom to výnimočné, že keď si ho pozriete aj po rokoch, stále sa na to tešíte. Nádherné animované scenérie, vizuálne premakaná rozprávka, milé postavy a prenádherná titulná pieseň z tohto animáku robia jeden z najlepších v histórii kinematografie. Neváham odporučiť a teším sa na novú verziu. 85 % ()

PetraMishka

Lví král mě jako dítě v kině minul, a proto jsem byla upřímně překvapena tím, že se jedná o plnohodnotný muzikál se zajímavými písničkami a silným příběhem ve stylu Shakespearovských tragédií. Technická stránka provedení je dokonalá, stejně jako se jedná o propracovaný silný příběh. Mrzí mě, že jsem jej neznala déle a objevila jej až v dospělosti. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)