Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Sfinkter

Lví král je dojemnou pohádkou, která rozjíždí s postavami zvířat romanticko-dramatickou zápletku, která v podstatě se světem africké přírody nemá nic společného. Možná se spíše jedná o moderní bajku. Rád se někdy kouknu znovu a nejen díky hyeňákovi Edovi :) ()

Dado

To boli časy, keď The Walt Disney Company nemali potrebu ukazovať svoje meno pri takom odpade, ako je Hannah Montana, a prinášali na svet takéto úžasné animované filmy, ktoré nepriťahovali len deti, ale pohladili aj srdce dospelého diváka. Nezabudnuteľná je najmä hudobná stránka filmu na čele s prekrásnou piesňou Can You Feel The Love Tonight od Eltona Johna, ktorá právom zožala úspech aj na udeľovaní Oscarov. (90%)Slovenský dabingu animovaných filmov je obyčajne kvalitný a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Kasting bravúrne kombinuje vychádzajúce dabingové / herecké hviezdy ako Táňa Pauhofová, Robo Roth či Zuzka Kapráliková so skúsenými, zvučnými hlasmi Mariána Slováka, Jána Kronera, Stana Dančiaka a predovšetkým jedinečného Leopolda Haverla v úlohe Mufasu. Keby sa k nemu svojou kvalitou pridali aj piesne, dojem z ktorých však občas kazí preklad a v prípade tej úvodnej i nepochopiteľná voľba českej speváčky Jitky Zelenkovej, dalo by sa hovoriť o jednom z výstavných klenotov slovenského dabingu. ()

DivX

Hakuna Matata. Simba, Pumba a Timon jistě uchvátili miliony dětských srdcí. Nádherný animák z roku 1994, který se mi jen tak nevytratí z hlavy. 80% ()

Mrkvič

Milé, hezké s pěknou hudbou. Jedna scéna je tam jakoby navíc, je srdcervoucí a bez ní by to asi nebyl až tak zvláštní film. Jeden z nejlepších filmů pro nejmenší i jejich dospělý doprovod. ()

Yesqward

Krásny film, na rok 1994 je naozaj veľmi pekne spracovaný. Zopár vtipných hlášok a pesničky dotvárajú zážitok z filmu. Timon a Pumba sú proste úžasný! 90% ()

LiborGondek

Co je nejlepší pohádkový muzikál? The Lion King, protože sir Elton John, Tim Rice, a Hans Zimmer poskytují opravdovou záruku kvality, kterou ostatní filmy jen stěží pohledají. ()

LadyPupu

Pro mne nejlepší animovaný film. Kdysi jsem u něj v kině brečela a dojímá mne i dnes. Luxusní hudba. Parádní podívaná. I po těch letech. ()

Ryuuhei

Tomuhle se opravdu jen těžko něco vytýká. Příběh plný emocí, ale i poučení, které lze aplikovat i v reálném životě. Ať už jde o „Hakunu Matatu“, aneb „Vše co tě trápí, rychle za hlavu dej“, nebo že před problémy a chybami z minulosti lze jak utéct, tak se z nich poučit. Protože jde o něco, co mě provázelo celé dětství (hrál jsem hru na motivy filmu, taktéž mnohokrát slyšel audio verzi), samozřejmě si v hlavě i uchovávám to množství skvělých písniček a tudíž zde mi muzikálová vložka obzvlášť nevadí. A remasterovaná verze vypadá úchvatně, vůbec není stáří filmu znát! 95% ()

Lachtaan

Nejen Lví král, ale také král mezi Disneyho animáky devadesátých let. V mnohém konkuruje stejně melancholické až dojemné Krásce a zvířeti, jako malému klukovi, fandícímu ve všem možném i nemožném pouhému dobru a téměř plačícímu nad jakýmkoli náznakem zla, to však bohatě jako doživotní zážitek stačí. Uvítám, jako v případě Knihy džunglí, digitálně až nepřímo hraně předělanou verzi, tato klasická podívaná ale bude vždycky Disneyho velkým číslem jedna. ()

rudeboy

Nikdy nezabudnem ako som plakal, keď zomrel Simbov otec. To bola naozaj silná scéna!!! Inak všetky reči sú zbytočné, toto je naozaj kultová "disneyovka". ()

July

Být dítětem, určitě bych Lvího krále zbožňovala. Naneštěstí pro film jsem ho ovšem viděla ve svých osmnácti letech a dívala se na něj poněkud kritickýma očima. Příběh je velice jednoduchý a přímočarý a na můj vkus je v něm příliš mnoho moralitek a rádoby dojemných momentů na úkor skutečné hloubky a také humoru. Verdikt: 4* s odřenýma ušima (i těma malýma lvíma). A řečnická otázka divačky zbožňující podařené záporáky na závěr: Proč musí být v Disneyovkách záporák vždycky neschopný vládce? Kdyby se ukázalo, že spojenectví s hyenami bylo výhodné, a země by za Scara vzkvétala, byl by Simbův návrat domů mnohem, mnohem zajímavější... Ale to už by byl jiný film :). ()

anli

Dalsi klasicka disneyovka,patrici k mym nejoblibenejsim.Nadherny pribeh namalovany az oci prechazeji,skvela hudba a pisnicky,ktere s clovekem ziji jeste dlouho po shlednuti.Skutecne mistrovska pocta animovanemu filmu.Jedna velka africka nadhera od zacatku do konce to ma u me za samozrejmych 100%. ()

T-pack

Hodnocením se nenechte zmást, Lví král se mi líbil opravdu hodně. Ale protože by se mi určitě mohl líbit ještě víc, dávám jen čtyři. Africká savana nabízela tvůrcům úžasné hřiště, které v kombinaci s animací mohlo dát vzniknout něčemu velkolepě epickému. Jenže Disney se v rámci rodinného animáku spokojil s poněkud sálovějším prostorem, místo aby se pokusil vyprodat stadion. Jde tedy o nádhernou podívanou, v nádherném prostředí, ale s tím, co bylo k dispozici, mohlo jít o dokonalou podívanou v dokonalém prostředí. Zde mi dokonce i vadila stopáž, zřejmě. Ne, protože by byl snad snímek moc dlouhý - právě naopak. Zvolená dynamika vyprávění byla zdánlivě nutným zlem, aby nezačal film nejmladší diváky nudit, nicméně některé postavy a hlavně vývoj jejich vztahů by si, podle mého, zasloužil mnohem víc prostoru a větší hloubku. Kdybych viděl v originále, možná bych byl o plném hodnocení přesvědčený, takhle však ponechám film se čtyřmi hvězdičkami. Tu pátou si nechám pro Lvího krále, který byl stvořen s trochou více scénáristické odvahy. ()

lennyd

Lví král Mustafa vládne svému lidu spravedlivou rukou, a chce, aby takový byl i jeho syn Simba. To ale těžce nese Mustafův bratr, Simbův strýc Scar, který si sám dělá na trůn nárok. Domluví si s proradnými hyenami zločinný plán - po němž končí Mustafa mrtvý, rozdrcen stádem antilop, a Simba ve vyhnanství, trpící výčitkami za otcovu smrt. A zlotřilý Scar přebírá vládu země... Dlouho jsem měl DVDéčko odloženo v ústraní, a k filmu jsem měl jen kladný vztah přes výborný soundtrack Hanse Zimmera. Když jsem se ale nedávno probíral svojí skromnou filmotékou, říkám si proč si nepustit zrovna tento animák. A dobře jsem udělal - Lví král je právem hodnocen jako jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec, a na to že vznikl už v roku 1994 je animace takřka bezchybná. Možná bych trochu uvítal hlubší příběh, ale to asi dokážu překousnout, protože je jasné, že film je hodně koncipován pro děti (už se těším jak si jej za pár let shlédnu s dcerkou). A stejně si myslím, že nejimpozatnější na celém filmu je hudba.. ()

elanius

(152/2012, DVDRip) / Príliš krátke dielko, ktoré je mierené hlavne na deti. To čo stačilo pred takmer 20 rokmi už v porovnaní s novou generáciou animákov bohužiaľ neobstojí. V kategórii "klasických" dysneyoviek je to ale top animák. (6/10) / (112/2016) / Timon a Pumba zabezpečili siedmy bodík :) ()

Zdeňka

Klasika dílny Walta Disneyho se vším co má být - nejpovedenější filozofie Hakuna Matata. + nádherná písnička: Can you feel the love tonight se závěrečným podání Timona a Pumby. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Lví král je možná klenot ověřený časem, vypulírovaná klasika, ale musím nerad přiznat, že mě napodruhé už tolik emocionálně nevzala. Líbil se mi těsný děj, který během 89 minut ubíhá opravdu raketovým tempem a nehraje si na něco zbytečně epického, ale raději nabízí "pouze" rodinnou, přístupnou zábavu na dlouhé zimní večery. Animace stále nestárne, ale ve 2D animácích může být jenom jeden král, jediný jež se udržel na vrcholku, a toho si zřejmě už ve Dreamworks udrží. Ale dotáhnout to na poslední výškový tábor, to také není špatné, ne? 80 % ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)