Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Epizody(5)

bearmeedek

Hodně už bylo k této minisérii řečeno i napsáno. Je zbytečné, abych ze svých zcela ohromených pocitů doloval ta největší moudra. Jen potvrzuji: Ano, je to absolutní pecka a měl by to vidět opravdu každý! ()

E lan

Vynikající popis neskutečně smutné události. Na tomto zpracování je prostě vše skvělé - délka, herci, dialogy, napětí, no prostě vše! Ač se nedá říct, že je radost se na to dívat, tak za povinnost to vidět se říct rozhodně dá. ()

HoR

Nič pre divákov sklamaných z pádu bývalého režimu. Hľadanie západnej propagandy je badateľné aj tu v komentároch, útočiac na množstvo neprávd a odkazovaním sa na obsahovo kvalitnejšie dokumenty. Napriek tomu, že produkcia HBO ma bohaté skúsenosti aj s tvorbou dokumentárnych diel, toto nieje dokument. Je to film, ktorého úlohou je dramatizácia priebehu politického a spoločenského pozadia tejto nelichotivej udalosti. Tvorcovia tu umne doplnili známe fakty o kvalitný a napínavý príbeh. A že sa postavy v skutočnosti nechovali tak ako to seriál podáva? Vďaka HBO za to, inak by som sa pravdepodobne nudil. ()

balcazar

Hodnoteniam, recenziám a obrovskému hypu okolo seriálu Černobyľ sa pred jeho pozretím nevyhnete. Nevyrovná sa to však tomu, keď si celý seriál pozriete v jeden deň a päť hodín máte zatajený dych. Otvorene a surovo spracované, páčilo sa mi, že politické pozadie seriálu je rovnako pútavé ako to katastrofické z elektrárne a okolia, v ktorom sa ukazujú hrôzy a následky výbuchu. Mám rád, keď je pri podobných témach konkrétne vyobrazené, čo sa stalo. Nemám na mysli len znetvorené telá ľudí, ale hlavne momenty ako povinné strieľanie nakazených zvierat, kompletne nahých robotníkov, ktorí pracovali na odstraňovaní katastrof v elektrárni, atď. atď. Tieto detaily posúvajú seriál v mojich očiach vyššie, robia ho ešte zaujímavejším a presviedčajú ma o tom, že by som si týchto 5 hodín kedykoľvek zopakoval, a to napriek ťažkej téme, ktorú spracúva a zobrazuje. Jediné, čo mi prišlo bizarné a pri čom som sa viackrát pristavil, bolo sledovať katastrofu z Ukrajiny v angličtine. :) ()

st3f0o

O Černobyľskej havárii mám celkom slušne napozerané, a preto som sa domnieval, že ma už nemá čo prekvapiť. V niektorých veľmi vypätých scénach (hasenie, potápači, 90 sekúnd...) sa za sprievodu zbesilých tónov dozimetrickej symfónie pristihujem, ako podvedome zadržiavam dych pred všadeprítomnou rádioaktivitou, začínam pociťovať jemnú kovovú pachuť v ústach a prichádzam na to, ako kruto som sa zmýlil. Toto dielko len tak niečo netromfne. ()

ER

Filmy podle skutečných událostí jsou vždy sugestivnější, než ty ostatní. Obzvláště, pokud jsou dobře natočené. A zahrané. A víc nemá smysl plýtvat slovy. Jen bych potřeboval šestou hvězdičku. ()

Luxocculta

Silný příběh. Těžko skrz něj objektivně hodnotit filmařské kvality, protože působivost a síla je daná především skutečnou událostí a z té obrovsky těží vše, co se o Černobylu natočilo (podobně silně na mě zapůsobil například dokument Bitva o Černobyl z roku 2006, který tvůrci tohoto seriálu dost možná také viděli). Každopádně seriál ve mně zanechal dojem, že byl, vedle peněz, vytvořen také s určitým ohledem a úctou ke všem, kteří se ve spojitosti s nešťastnou událostí obětovali nebo trpěli, což není samo sebou a je třeba to seriálu a jeho tvůrcům připsat ke cti. ()

Nix

To, co se tam stalo, není pěkný, ale je to jeden z nejzajímavějších pohledů na celou tu událost, kterou zhltnete jak malinu a budete si jí pouštět pořád dokola. Tady není nic špatně a nemá cenu se nad tím rozplývat. Tohle je must see. ()

Patrik200s

Obrovské, ohromujúce a desivé. To je opis katastrofálnej situácie, ktorá aj po dlhých desaťročiach vyvoláva zimomriavky na tele. Stav v akej ťažkej situácií sa ocitol po tejto katastrofe celý Európsky kontinent nie je možné napodobniť inou udalosťou v histórií. Iba vďaka odvahe jednotlivcov ktorých osudy a odvahu opisuje seriál môžu tisíce ľudí ďakovať za život. ()

Jonatána

Po celou dobu sledování (viděla jsem až teď) mi běžely v hlavě jen modifikace následujícího: ku*vy komunistické rusácké.  Silné, měla jsem "zimomriavky" snad celou dobu a říkám si, že tenhle seriál by měl být povinně promítán při výuce dějepisu a v této době by ho měli nasadit v televizi, aby se všichni ti blázni, kteří jen proto, že jim vadí naše vláda a podpora UA, jsou schopni říkat, že Rusko je good, vzpamatovali. I když...ono by asi ani to nepomohlo. ()

Pulper

Jsem hrozný hnidopich a detailista. Nemám rád, když se jakkoliv překrucuje historie a nesnáším chyby ve filmech. Proto mě po předchozím nadšení naštval fakt, že v seriálu vystupuje fiktivní vědkyně, která je navíc členkou vyšetřovací komise a díky ní se vlastně přijde na to, co se stalo. A samozřejmě další přešlapy. Teď jsem dokoukal poslední díl. Víte, co? Je mi to jedno. Je mi jasné, že schůze papalášů v suterénu v Černobylu se takhle neodehrála, že hasičova ruka nebyla popálená hned a ne za několik hodin, že tři chlapi v podzemí měli být poslepu a ne mít baterky na dynamo, že obraz Ivana Hrozného s mrtvým synem už sto let visí jinde, že se něco stalo dřív a něco později, že Legasov a Ščerbina nebyli u soudu. Je to napsané a natočené geniálně a velká poklona všem tvůrcům. Tohle by se mělo povinně promítat na základkách v Rusku (což pravděpodobně nehrozí), ale i jinde. Oprava. Těch úmyslně zkreslených a upravených věcí je tam tolik, že jedna hvězda dolů. ()

Equilita

Chernobyl je jedna z najlepších minisérií všetkých čias. Cením, že sa tvorcovia pustili do tohto projektu a zvládli to bravúrne. Černobylská katastrofa dostala dôjstojnú a po väčšinu času o fakty opierajúcu sa seriálovú podobu, ktorá ma ako človeka zaujímajúceho sa o Černobyl úplne pohltila. Už dávno som nevidela niečo tak autentické. Herecké výkony boli dokonalé a tá ťažká, desivá, pochmúrna atmosféra neskutočná. ()

Knor

Naprosto zdrcující dílo. Nevím jak moc se to podobá nebo vzdaluje skutečnosti, ale zpracování je dokonalý. Pětidílná rekonstrukce jedné z největších katastrof mě dostala především tíživou a ponurou atmosférou s perfektně vybudovaným dějem. Výborný a strhující ve všech směrech. ()

JimDeNiro

Jsem šokován. Brilantni serial, ktery by mel videt snad kazdy. A posledni dil je absolutni spicka. Stellan, Jarred a Emily grandiozni. Nejlepsi serial, co jsem zatim videl. 5* - 100% ()

celticek

Tak tohle se hodně povedlo. 3.epizoda je parádní. Perfektní dobové kostýmy, oranžový telefon, paneláky, žigulíky, oblečení, domácnosti. Nejvíc se mi líbili horníci, klasicky největší kapacity. Ponurá hudba a dobrá atmosféra. Spokojenost absolutní. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD