Báječně potrhlá, mírně roztržitá a maličko infantilní záležitost, která lehkovážně boří zavedená schémata klasických pohádek a zaskočená a trochu zmatená vlastní odvahou horlivě staví na jejich troskách vlastní, roztomile výstřední a lehce rozvernou mytologii. Její nadšení je nefalšované a vysoce nakažlivé ... a její fantazie má křídla, která ji bez problémů unesou. Jediné, co ji trochu brzdí v rozletu, je omezený rozpočet - na druhou stranu právě "televizní" tvář, občasná roztěkanost, lehká afektovanost a určitá neobratnost ve vyprávění jí dodávají zvláštní a neobyčejně trvanlivé kouzlo. Pravda, jen tak mimochodem nechává nahlédnout i do svých temnějších zákoutí, kde se ukrývají obrázky přece jenom o něco málo drastičtější, než byste (možná) čekali … ale co byste vlastně chtěli !!! Vzpomeňte na literární klasiky a prolistujte si JEJICH pohádky - mnohé z nich nemají daleko k dětským hororům. "Desáté království" se nebrání odkazu žádné z nich - a navazuje na ně s lehkostí a nezastíranými sympatiemi … k nim, k vám i ke svým hrdinům. Je svobodomyslné a dětsky přímočaré: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nebojí se ukázat, že kupříkladu i takový Vlk má srdce - a tak se prostřednictvím svého (a jeho) příběhu … v rámci osvěty a boje za práva menšin … zasazuje o zrovnoprávnění všech nadpřirozených bytostí, které byly po staletí nespravedlivě zatracovány, stíhány, odsuzovány a dokonce i fyzicky likvidovány jen kvůli svému původu. Myslím, že takový postoj je sám o sobě hodný obdivu (a následování), neboť na přelomu dvacátého a jednadvacátého století ještě nebyl tak úplně obvyklý. P.S.: Objektivně vzato - na čistých 5* ta vlčí pohádka nemá … ale na tom nesejde. Patří k těm, ke kterým se vždycky budu ráda vracet, protože svou hravostí a bezprostředností spolehlivě zahání chmurné myšlenky téměř všech druhů, poddruhů i rozměrů. Její střízlivá, a přece podmanivá poetika v kombinaci s nápaditým a VELICE osobitým humorem mě zasáhla přímo do srdce ... a myslím, že tu střelu nelze vyoperovat.(26.2.2014)

Z této pohádkové série na mě doslova dýchá sentiment :) Kouzelná pohádka mého dětství.Veronika,která nikomu nevěří a se kterou jsem se často ztotožňovala,Tonda,kterej mě svýma hláškama rozesmíval,Vlk kterého jsem si v průběhu sledování zamilovala,princ Václav jako pes,kterej byl tak roztomilej a spousta a spousta dalších postav.A na pozadí se vine příběh Verunčiny matky.Víly,elfove,skřítkove,trpaslíci,zlá čarodějnice či Lovec ze kterého mi vždy naskakuje husí kůže,to vše je zde k nalezení.Ale také dojemný rozhovor Veroniky se Sněhurkou,který mě skutečně dostal.Celý ten příběh je tak nádherně hořkosladký,že se snad nedá nemilovat.O Hubičkově se snad netřeba ani zmiňovat ;-) 5 hvězd.(30.4.2017)

Krásná fantasy pohádka s povedenými vtípky, komickými postavami a plná napětí. Pan Vlk byl opravdu povedený, zvláště, když se zamiloval do Virginie. Vstup do světa přes zrcadlo, zpívající rybka o prstýnku...a spousta dalších scén...Viděla jsem všechny díly, sice už asi před 2 lety, ale pořád se mi vybavují scény jako "Máme velké nůžky" (píseň We will rocker)...atd...(11.10.2009)

Moc dobře si vzpomínám na moje dětství -> odpoledne strávený u babičky sledováním Hallmarku, popíjením kakaa a okusování koláčků (s tvarohem a bez rozinek!). Fantastický pohádkový příběh - nejradši jsem měla (a pořád mám) pana Vlka. Jakou jsem měla nesmírnou radost, že to s ním dopadlo, tak jak to dopadlo. Přece nebudu spoilerovat. Jdu si to pustit znovu..a udělat si kakao. A koláčky.(14.8.2012)

Moje oblíbená pohádka v mém dětství. Teď jsme se na to s bratrem po letech znovu podívali a i dnes se musíme smát Tondově smůle, sourozencům trolovým a všem příhodám, které se jim stali. Prostě je to krásný pohádkový příběh podaný z jiného úhlu pohledu. Vidíme i za stránky pohádkových knížek a naše představivost se může naplno rozjet.(7.9.2011)

• - Scénáristovi Simonu Moorovy trvalo skoro 10 let, než se mu nápad na vytvoření minisérie Desáté království podařilo zrealizovat. (Dlee)

• - Sněhurčin vodopád (Snow White Falls) byl natáčen u Krimmlerských vodopádů, poblíž rakouského Salzburgu. (Dlee)

• - Původně mělo světlo světa spatřit také pokračování, které se mělo odehrávat převážně ve Vlkově rodišti Druhé království, kde vládla královna Červená Karkulka III. Epizody měly odhalit odpovědi na otázky vlkovy minulosti a jeho původu. Vzhledem k nízké sledovanosti a špatnému hodnocení po americké premiéře se společnost NBC společně s Hallmarkem však rozhodli další natáčení zrušit. (Dlee)