Další film z produkce televize Hallmark nabízí podobnou zábavu jako i u nás uváděný Merlin se Samem Neillem. Výprava na televizní projekt služná, triky špatné, ale člověka prostě baví na to koukat. Celý příběh je vyprávěný s nadšením, dynamicky a s roztomilým nadhledem, nabízí pár skvělých nápadů i vtipů a očekává od diváka jistou znalost pohádek. Jednou z předností Desátého království je postava Vlčka v podání Scotta Cohena, který si svojí roli očividně užívá, a jeho vzah k hlavní hrdince Veronice. Největší (a opravdu dost velkou) slabinou filmu je zbytečné NATAHOVÁNÍ, nebýt toho, vešel by se do tří dílů, plynul by mnohem líp a na podlaze střižny by skončilo pár kopanců, kterých se dopustili oba režiséři.(15.4.2004)

Na tento pohádkový příběh jsem si po letech neznámo proč vzpomněla před několika dny jako na "sérii s mluvícím psem a zrcadlem, ze které jsem jako tříletá holčička měla noční můry." A podívat se znovu na Desáté království, když mi nyní táhne na dvacet, bylo mé nejkrásnější déjà vu. Už chytlavá úvodní znělka a roztomilé dvacet let staré efekty napověděly, že série bude za něco stát. Postava Vlka je zkrátka neskutečná, Scott Cohen ji hraje dokonale. Každý pohyb, každé gesto jen potvrzuje, že do Vlka se zkrátka musíte zamilovat a věřit v něj až do konce. Také ostatní postavy jsou charakterové, každá je něčím originální a nenudí vás. Naivně pohádkové pasáže příběhu vycházející z klasickÿch pohádek jsou střídány dospěláckým humorem i myšlením, ale vše k sobě patří a souzní tak dokonale a žádná část příběhu není zbytečná. Celà série je přesně tak dlouhá, jak má být. A konec s pasážemi vzpomínek Veroniky na své dětství a odchod matky zasáhne svou seriózností a pravdou, že i v pohádkách je život krutý. Atmosféru dokreslují roztomilé efekty z počátku tisíciletí a nádherná příroda. Děkuji režisérům a scénáristovi za toto dílo, je geniální(3.7.2018)

Perfektní fantazie. Je sice vidět, že rozpočet na film nebyl uchvacující a dle toho vypadají i trikové záběry, ale scénář, režie a výkony herců jsou vynikající. Zvláště představitel "vlka" Scott Cohen byl excelentní, doufám si tvrdit "Oscara" hodný a plně by si jej zasloužil. A hlavně filmová fantazie, jak by se to dalo nazvat, nebyla vůbec přes svoji délku nudnou ale vcelku napínavou s takovou tou pohádkovou uhlazeností bez zbytečných sálodlouhých monologů, protivné hudby,ale naopak, což o mnohých jiných peckách zde vysoce hodnotících se nedá hovořiti.(14.2.2005)

Ačkoli ve svém profilu propaguji, že nejsem vysazený na žádný typ filmů (resp. seriálů) konkrétně, tak se musím přiznat, že určitou skupinu filmů zbožňuji nade všechno. Jsou to snímky, které jsou klišovité až infantilní občas málem k zbláznění a dávají to najevo, ALE NEVADÍ TO. Ba naopak, člověk se v křesle tak zatetelí a zakňourá, jak je život hrozně fajn. K Desátému království jsem se vrátil po několika letech (možná dokonce i devíti či desíti) a i kdybych ten zápočet zítra nedal (dívání se mi zabralo asi devadesát procent času, který jsem si plánoval vyhradit ke studiu), budu litovat minimálně (achjo). Má to své drobné chybky, ale všechno odpouštím, i kdyby z obrazovky vystoupila zlá královna a dala mi pěstí do hlavy. Takhle sympatickou partičku hlavních postav prostě jen tak někde nenajdete. Cohenův výkon je opravdu prvotřídní a přitom nestrhává všechnu pozornost na sebe. Příběh hezky ubíhá a několik prodlužováků za zlé mít nemůžu, protože mě všechny opravdu bavily. Ve srovnání s např. Once upon a time je Desáté království prostě mnohem přitažlivější, vtipy se nemíjejí a prosím prosím ať mě to bude stejně bavit i za dalších pár let. Pět hvězdiček z pěti, asi jsem prostě jen citlivka... Ale pokud se někdo cítí podobně, nenechte si nic ujít prosím.(1.4.2012)

Mám rád velké dlouhé příběhy se šťastným koncem. Co mi zde mírně vadí, je sestupná tendence kvality jednotlivých částí.Zatímco první dva díly(3 hodinky) byly naprosto úchvatné, prostřední část byla velmi nudná a mírné osvěžení nastalo až u konce, což je koneckonců logické. I tak je ale Desáté království velkým příběhem ze světa, který sahá až za posvátnou větu pohádek "žili spolu šťastně až do smrti" a odhaluje, jak by asi pohátkový svět mohl vypadat nyní.(26.2.2005)

• - Po skončení seriálu společnost Hallmark rozhodla, že k natáčení pokračování z důvodu jen průměrné sledovanosti nedojde. Nadšení fanoušci však začali Hallmark „bombardovat“ dopisy, aby se ve filmování pokračovalo. Odpovědní činitelé se poté usnesli, že by pokračování mělo být natočeno. Se Simonem Moorem se proto pokusili dohodnout na natočení nízkorozpočtového pokračování s jinými herci a jen několika málo speciálními efekty. Na pokračování nevalné kvality ale Moore spolupracovat odmítl. (Dlee)

• - Mapa devíti království je upravená mapa Evropy. (Teres)

• - Sněhurčin vodopád (Snow White Falls) byl natáčen u Krimmlerských vodopádů, poblíž rakouského Salzburgu. (Dlee)