• Karin.
  ****

  Áááá pohádka mého mládí. Pamatuju si, jak jsem se vždy nemohla dočkat pokračování a každým momentem byla naprosto unesena. Teď o pár let později si už mnohem více všímám chyb, které tato série má, ale stejně mi to neodkáže pokazit příjemný pocit ze sledování.Scott Cohen coby Vlk si mě získal už svým prvním kukučem. Naprosto dokonalý a k sežrání ;) Kouzelná pohádka.(20.7.2012)

 • retrix
  *****

  Perfektní fantazie. Je sice vidět, že rozpočet na film nebyl uchvacující a dle toho vypadají i trikové záběry, ale scénář, režie a výkony herců jsou vynikající. Zvláště představitel "vlka" Scott Cohen byl excelentní, doufám si tvrdit "Oscara" hodný a plně by si jej zasloužil. A hlavně filmová fantazie, jak by se to dalo nazvat, nebyla vůbec přes svoji délku nudnou ale vcelku napínavou s takovou tou pohádkovou uhlazeností bez zbytečných sálodlouhých monologů, protivné hudby,ale naopak, což o mnohých jiných peckách zde vysoce hodnotících se nedá hovořiti.(14.2.2005)

 • KKlein
  ****

  Tohle je cesta, kterou se to má dělat. Ano, koukněme se na pohádky z jiného úhlu, dejme ji větší prostor a udělejme to originálně a ať si to své fanoušky najde samo, ne pro masy, které přitáhne vizuální stránka a styl vyprávění, který právě frčí. Tohle je moje dětství v kostce. Nejen že jsem to jako malý potajmu v noci sledoval a trnul nad tím, co se stane všem hrdinům, ono to taky úžasně podchycuje dětské myšlení. Vizuální efekty jsou dětsky jednoduché, ale uvěřitelné, do světa sedí, svět není jen směskou oblíbených nápadů, ale je promyšlený, má své osobnosti, svůj příběh. Vlk je asi to, co všem utkví nejvíce, díky grandioznímu hereckému výkonu Scotta Cohena. Mám se ho bát, nebo ho chtít za kamaráda? A co ten ocas sakra?! A proč sakra ne? Já tohle prostě žeru, je to pecka, je to vzor, je to hybná síla... které se bouhužel zatím nic nechytilo.(26.8.2013)

 • Kecuz
  *****

  Seriál se z větší části odehrával v pohádkovém světě. Ovšem pro fanoušky klasických pohádek zde nenajdete klasické pohádkové postavy. Příběh se totiž odehrává v době, kdy už je většina těchto postav mrtvých. Hlavní hrdinka se omylem dostane do tohoto světa a řeší různé problémy - jak se dostat zpátky do světa lidí, jak zachránit království a jak ohlídat svého smolného otce. Příběh je krásný, plný vtipných momentů, ale i smutných emocionálních scén. Také plný sympatických postav, jako například Vlk a Tonda (otec hlavní hrdinky). Tyto postavy nelze nemilovat.(26.1.2016)

 • Khalia
  *****

  Svýho času můj naprostý favorit. Když jsem jako menší jeden díl prošvihla, neznala jsem většího utrpení. Každopádně po zhlédnutí jakožto dospělá musím usoudit, že je to pořádná úchylárna. Menším dětem bych to rozhodně nepouštěla :)) A dodnes mě mrzí, že jsme se nedočkali pokračování. Příběhově je to naprostá špička mezi všemi tehdejšími seriály.(22.12.2013)

 • - Původně mělo světlo světa spatřit také pokračování, které se mělo odehrávat převážně ve Vlkově rodišti Druhé království, kde vládla královna Červená Karkulka III. Epizody měly odhalit odpovědi na otázky vlkovy minulosti a jeho původu. Vzhledem k nízké sledovanosti a špatnému hodnocení po americké premiéře se společnost NBC společně s Hallmarkem však rozhodli další natáčení zrušit. (Dlee)

 • - Úvodní melodii „Wishing on a Star“ zpívá zpěvačka Miriam Stockleyová. (Dlee)

 • - Mapa devíti království je upravená mapa Evropy. (Teres)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace