Dobrodružství Sherlocka Holmese

• Československo Z archivu Sherlocka Holmese (více)

Série(2) / Epizody(13)

Postava soukromého detektiva Sherlocka Holmese ožila v mnoha podobách na filmovém pláně i v televizi. Mezi nejúspěšnější adaptace ale patří britský televizní seriál, který byl vysílán mezi lety 1984 a 1994. Ve své nejslavnější roli se zde představil britský herec Jeremy Brett (1933–1995). Skládá se ze čtyř rozdílně pojmenovaných sérií a pěti delších televizních filmů. První na řadě jsou Dobrodružství Sherlocka Holmese, která byla natočena ve dvou řadách v letech 1984 a 1985. Celkem čítají 13 dílů a každý představí ucelený příběh s vyřešenou detektivní zápletkou. Jedná se o poměrně věrné adaptace knižních předloh Arthura Conana Doyla, které bývají řazeny ke klasikám detektivní literatury. (Česká televize)

Recenze uživatele klúčik k tomuto seriálu (9)

Osamělá cyklistka (1984) (S01E04)

Osamelá cyklistka -  troška slabší diel  60%.. ()

Mrzák (1984) (S01E05)

Mrzák -  je výborný príbeh.   Perfektná atmosféra.  Hodnotím  75%. ()

Strakatý pás (1984) (S01E06)

Strakatý pás  - pamätám sa keď som ako chlapec po prvý krát  čítal tento príbeh.  Dlho som musel na to myslieť.   V tomto seriálovom príbehu sa mi moc páčil výkon Jeremyho Kempa.  Hodnotím  80%. ()

Modrá karbunkule (1984) (S01E07)

Tento príbeh mám rád.  Rád som ho čítal , rád som ho počúval ( V. Preiss, O.Brousek, V.Vojta ) a aj táto verzia sa mi páčila.  Hodnotím  75%.. ()

Dům u měděných buků (1985) (S02E01)

Dom pri medenných bukoch -  výborný príbeh.  Skvelá atmosféra.  Hodnotím  75%. ()

Řecký tlumočník (1985) (S02E02)

Holmes -  Grécky  tlmočník ..    Zaujímavý príbeh.  Výborne spracovaný , napínavý..  Dávam  75%.. ()

Stavitel z Norwoodu (1985) (S02E03)

Stavitel z Norwoodu -   solídny diel.  Dobre natočený , zaujímavý..  Hodnotím  75%. ()

Domácí pacient (1985) (S02E04)

Domáci  pacient  -   Začiatok dielu ako z hororu.  Tento diel je tiež spomienka na výborného herca Nicholasa  Claya.     Hodnotím  75%. ()

Poslední případ (1985) (S02E06)

Posledný prípad -  veľmi známi príbeh .  Pekne natočený , zaujímavý , naozaj dobrý diel.  Krásna príroda. Diel hodnotím  80%... ()