Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

Hér

Taková trochu "pohádka" která vás vtáhne do děje jelikož budete stát za Benem který je neštěstnej ze světa a lidí který se kolem něj a hlavně kolem jeho rodiny točí. Film ukazuje na to že to co jeden může považovat za štěstí nemusí být pro každého. A Scéna ve které paní Robinsonová poprvé svádí Bena je jedna z vůbec mých nejoblíbenějších. + nesmím zapomenout na super soundtrack. ()

JohnSmith

Naprosto skvělá romantická komedie, takový se už netočí. Dustin Hoffman je naprosto dokonalý a Anne Bancroft naprosto děsná mrcha. ()

Evandulik

Koo-koo-ka-choo, Mrs. Robinson, Jesus loves you more than you will know. God bless you, please, Mrs. Robinson. Heaven holds a place for those who pray, hey, hey, hey..hej, hej, Anne bola si ako Mrs. Robinson úžasná! A Dustin, až príliš charizmatický pre moje oči. Tu nenachádzam žiadnu negatívnu myšlienku, pocit, nič, jednoducho paráda. Hudbu zo soundtracku milujem a sadla ako ritka na šerbeľ. Pre mňa 100%-ný zážitok, ktorý musím zopakovať, najlepšie ihneď! ()

MI-380

Exkurze do USA šedesátých let, do zdánlivě bezútěšné společnosti, díky níž se v té době začali objevovat hippies. Ty ale v tomhle filmu nenajdeme. Místo nich najdeme zoufale revoltujícího mladíka, roztahaný příběh, smutné až nevěrohodné chování všech postav, učebnicovou ukázku efektní dobové filmové moderny, výborný výkon Hoffmana, krásné Robinsonovy ženy a nestárnoucí hudbu Simona a Garfunkela. 75%. ()

Safrine

Drze geniální, geniálně drzé! Lehce kontroverzní téma je podané s takovou samozřejmostí, uvolněností a moderní formální hravostí, že by mohl leckterý současný film závidět. Vedle povedených dialogů a hereckých výkonů potěší i nápadité střihové scény podkreslené hudbou Simona a Garfunkela, které trefně vystihují Benovy nálady. Neuškodí občas se vysvléci z těsného potapěčského skafandru a bez veškeré přítěže a starostí jen tak skočit po hlavě do vody. ()

PollyJean

Poměrně jednoduchému příběhu až s pohádkovým vyzněním (princ si jede vybojovat svou princeznu, nakonec i s křížem v ruce. Pravda závěr je malinko zpochybněný tím zvážněním, ve kterém dvě postavy ve žlutém autobusu znehybní, najednou tak daleko od sebe.) se povedlo v sobě zachytit mnohem víc. Z rodinné idylky 60. let v Americe, z generačního vzdoru (i když je dost snadné být rebelem u rodičů v bazénu, s autem jako dárkem k promoci), ze závanu svobody a věčných příběhů mládí. Tehdy musel tenhle film být fakt zážitek. ()

vyfuk

Krásný příběh o statečnosti a lásce na kterej se nezapomíná... ze začátku jsem si říkal o je to za kravinu.... Hoffman byl asi hrozně nervózní, ale i tak... krásný film. ()

TheRoller

Hoffman ako dospievajúci Rain Man, ktorý vstupuje do života spôsobom "ostane to v rodine". Nakoniec je však tým najlepším, čo film ponúkne. Hudba veľmi blízka vystúpeniu rímsko-katolíckého cirkvného zboru mladých panicov druhotriedne imitujúcich The Beatles (už len samotný cover Mrs. Robinson od Beatles je neporovnateľne lepší). Obstojný, dosť roztiahnutý dej s pekným záverom skôr sklamal ako nadchol. Vzhľadom na hodnotenia boli očakávania vysoké a presne z tejto výšky som padol na hubu. Sú proste filmy, ktoré aj keď sú obdivované masami, jednoducho vám nesadnú. Na prvý krát skutočne nezapasovalo - uvidíme, čo to spraví na druhý pokus (ak vôbec nejaký bude). 65% ()

Autogram

Rodina vie byť pre študenta otravná, a hlavne keď sa spojí s rodinami známych a kolegov do masy, pred ktorou niet úniku, tak je lepšie byť rybičkou v akváriu alebo sa rovno ponoriť do ticha vody bazéna. Spočiatku film veľmi nápaditý, hlavne skvelé zábery kamery so strihom, ktorý nás prenáša cez rôzne scény akoby bez straty jedinej sekundy. V druhej polovici ale došli nápady a stáva sa z toho čistá telenovela. Vlastne nápad bol iba jeden s milostnou zápletkou mladíka so staršou dámou a zvyšok je len dopracovaná omáčka okolo toho s našťastie geniálnym herectvom Dustina Hoffmana. A záver v tom filme radšej nemal byť vôbec a môj dojem by nebol až tak pokazený. ()

mirec88

Vynikajúci film! Fakt super komédia, ktorá prináša veľmi zaujímavý pohľad do mysle mladého človeka, ktorý najprv má sex so staršou ženou bez akýchkoľvek emócií a potom sa zamiluje do jej dcéry, ktorá ho ale keď zistí, čo urobil odmieta až... Dustin Hoffman tu exceluje už ako mladý herec a ostatné je všetko super od hudby cez kameru, strih, réžiu a scenár. Je to lahôdka ako sa patrí!!! ()

Molir

Tenhle film jsem chtel videt hodne dlouho (tj. od doby, kdy jsem se seznamil s pisnickami Simona a Garfunkela a o film jako takovy jsem se jeste moc nezajimal), nakonec se postestilo (chvalme Projekt 100) a i pres vysoka ocekavani jsem nebyl zklaman. A co me naprosto dostalo byl uplny konec v autobuse... takova moc pekna tecka za celym tim pripadem :-))) Taky bych chtel takhle skoncit ;-) ()

Nepi

Nejdřív se mi tenhle film uplně nezdál,pustil jsem si ho znovu a naplno se do něj ponořil,až jsem zjistil,že jde o vskutku originální a zábavný film.Absolvent je filmem o dospívání jedince v 70.letech a role je psaná Dustinovi přímo na tělo...To co předvedl v tom (jeho prvním) filmu je neskutečné...Také o tom svědčí nominace na Oscara...Prostě nutno vidět!!! ()

P1tr

Zajímavý, dnes již klasický snímek. Dobře je tu vykreslen generační rozdíl mezi milenci, kterému vedle scénáře a režie největší měrou napomohly skvělé herecké výkony. ()

BuryGol

Začíná to jako pornofilm a končí jako romantická komedie s happyendem. Nebudu se rozepisovat. Dobrej výkon herců, úplně super muzika, dobrý svedení MILF :-D, super scénář. Zpracování mi sice někdy haprovalo, věci o svatbě si mohli odpustit a s tim sexem to mohlo bejt pestřejší. Ale zase v roce 67 byly jiný normy. Bylo to dobrý, tak těch 5 dám. Ale rychle, než si to rozmyslim. ()

Vercinix

Hudba Simona & Garfunkela, jež provází tento film a jíž tolik zbožňuji, vytváří jakousi atmosféru melancholičnosti, bezstarostnosti a podtrhává tak Hoffmanovi peripetie, které jako mladý muž zažívá. ()

Jello Biafra

Prelomový film signalizujúci nástup novej generácie v Hollywoode. Príbeh o mladom neskúsenom "absolventovi" vysokej školy, ktorý sa úplnou náhodou nechá zviesť o dvadsať rokov staršou MILFkou, ktorá však týmto krokom sledovala niečo úplne iné než si užiť. Film je prvou hereckou príležitosťou Dustina Hoffmana a práve vďaka tomuto filmu sa stal hviezdou. Vo filme je spústa kultových a dojemných scén. Ani songy Simona a Garfunkela nestárnu. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005