V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

mortak

Bula Unam Sanctam (14. století): „Církevní moc zahrnuje dvojí meč - moc duchovní a světskou; první meč je veden církví, druhý pro církev, jeden rukou kněze, druhý rukou krále, ovšem na radu kněze", protože „duchovní moci přísluší dosazovat a soudit moc světskou.“ / Kulisy se staletími mění, myšlenka zůstává. Moc duchovní - Monica, moc světská - Bruce. ()

KajusaK

Perfektní válečný/drama film.! Bruce Willis a Monica Belluci byli perfektní. Obdivuhodný výkon. Některé části filmu byly opravdu dojemné až až .. Nechápu nízké hodnocení .. Film byl udělám velmi pěkně a hudba perfektní !! Chválím Hanse Zimmera :) ()

otík

Film je hodně rozporuplný. Zatímco v polovině filmu jsem byl nesmírně dojat lidským utrpením, lidskou zlobou, nenávistí, konec filmu ve mně spíš navozoval pocit nechtěné parodie. Zásluhu má na tom především herecký projev Bruce Willise - zatímco na začátku je jeho drsná vizáž na místě, jeho závěrečné odhodlání za každou cenu dokončit misi, ať to stojí co to stojí, stálá vitalita i po nespočet probdělých nocí, průstřelu nohy a ruky (nebo čeho vlastně) a přežití zbytku jeho jednotky nálet svých vlastních stíhaček je zcela nereálný a neuvěřiltelný. Škoda, rozehráno zde bylo více než na tři hvězdičky. ()

Flyer

Příběh je poměrně slabý, postavy jsou přesně rozděleny na ty hodné (americké vojsko) a zlé (nigérijské vojsko). Přesto se tohoto projektu režisér Fuqua chopil se ctí, a natočil solidní akční podívanou, zpočátku v trochu pomalejším tempu, ovšem postupem času zvyšující obrátky až na maximum. Na atraktivitě tohoto filmu přidávají z nemalé části hlavní představitelé - Bruce Willis a Monica Bellucci. ()

E=mc2

Tento film ma velmi zaujal, podobne ako film Hotel rwanda reflektuje etnicke cistky a zabijanie zaciatkom 90.rokov v Afrike. Dobry pribeh.. ()

charge odpad!

Naprosto nudná céčková trapárna s hvězdným Willisem, která měla vylíčit úprk a následný boj mezi vojskem krutého afrického diktátora kdesi v džungli a vždy skvělou a dobrosrdečnou armádou USA, ale výsledek vypadá jako souboj tupců v paintballu hrající si na vojáčky. Navíc všechno vyzní velice nevěrohodně, jako u televizního zpracování. 0% ()

sator

Poprvé se mi moc líbilo, musím si zopakovat... O režisérské verzi jsem našel tuto info: DC má o 20min viacej, nevyšla na BR, ide o scény, kde sa "sračkoidne" vysvetlí, prečo Amerika do všetkého strká rypák, prečo "náhodou" operovali v danej oblasti - blá-blá-blá, a o ktoré našťastie nikto nestál. ()

fantoci

Jediné, ale podstatné zaváhání je podle ve filmu v každé scéně s oběma hlavními hrdiny. Respektive s jejich vzájemnými vztahy. Willis je až moc drsný a konečná scéna, kdy se otřelý voják, který se nebojí smrti, tulí, choulí a tiskne ke krásné doktorce je kýčovitá. Ta tam je drsnost Bruce. To vymyslel opravdový.......blb. ()

Kulik.Z

I když tomu něco cosi chybí, tak stejně dávám 97,5%! Hodně tomu dává skladatel Zimmer a Gerrard - vynikající hudba! ()

chelseaman22

Evacuate the dance floor v podání tmavých nebožáků, jež putují skrz džungli do země, kde Samuel Eto'o začínal kopat do tuřínů. Během této přímo Monty Pythonovské cesty černoši reprodukují svůj národní folklór, čímž udivují nártouny (Tarsius pumilus), kočkodany (Cercopithecus roloway) či komby (Galagoides rondoensis) při žvýkání banánů. Jedna z účastnic pochodu smrti na hlavě nese koberec, a pak heká, že už nemůže. View na krvavé lázně v oblasti Taraba jednomyslně určuje, komu že divák bude fandit. Je jasné, že tohle putování k Mekce musí být něčím vyšperkováno - a ejhle! - prezidentův syn a jediný právoplatný dědic prezidentského titulu (!) je členem výpravy. Pro někoho, kdo viděl kvanta špičkových vojenských filmů tento objevný objev vyvolá pálení žáhy a tendenci si kleknout nad záchod a blejt, jak po noci strávené s vaječňákem. Pizdou zápasu je vyhlášena Monika Belůči, prvotřídní kazišuk s talentem na fackování. A Hansi - moc ses teda nepředvedl, bravo Lízo! 73% Celosvětový výdělek k 6. 7. 2013: $86,468,162, což je 1,15 násobek budgetu ()

adams89

Po Hartově válce ztvárnil Bruce Willis další z těch jeho několika málo vážnějších rolí. Představil se nám tu jako velitel vojenského komanda, zachraňujícího desítky nevinných civilistů během jakéhosi afrického konfliktu. Filmů z prostředí občanských válek v Africe je zoufale málo, což je škoda, protože to, co se tam dělo a děje si zaslouží pozornost. Krutosti války tu popsané jsou a přibližně v polovině filmu dosáhnou vrcholu. Tím mám na mysli ty zvěrstva, které tu na vlastní oči v jedné zapadlé vesnici poznají i naši hlavní hrdinové. Během nich jsem si vážně myslel, že to nedokoukám a nutno dodat, že slabé povahy by si to pouštět raději ani neměly. Po dějové stránce zde máme opět jedince, co se rozhodne zachránit spousty lidských životů, a tím se pomalu do popředí dostávají divákovy emoce. Akční pasáže nemají daleko do reálnosti, což se ale bohužel nedá říct o závěru, který je značně přitažený za vlasy. Nebýt toho amerického konce, moje hodnocení mohlo být ještě o něco vyšší.80% ()

SG_ever

Strhující válečný příběh, který je však absolutně nereálný (i v pohádkách) a snaží se pouze propagovat americkou armádu. Snaží se vás dojat, což se mu možná povede, ale když se nad tím člověk zamyslí tak si uvědomí, že je to celé dělané čistě na efekt. (60%) ()

st.verka

Nikdy mě nepřestane děsit, co jsou schopni lidé dělat jiným lidem. Bruce Willis byl sice trochu patetický se svými zadumanými pohledy do dáli, ale přírodní scenérie i práce kamery při záběrech čistek ve vesnici staví film na dobrou úroveň. Druhá půlka filmu nabrala opravdu děsivé obrátky. Přirovnala bych to trochu k filmu "Rambo: Do pekla a zpět ". ()

Mirokukii

Kdybyby se režisér pomocí tohohle scénáře nesnažil dívaka rozplakat, nýbrž posadit na prdel mohlo to dopadnout ještě lépe. Místy zdlouhavé, syrové, postupně se však děj přiostřuje a graduje výbornou akcí. Willisovi tohle sedí-opět hrdinou, avšak s velkým přispěním svých svěřenců. Pěkný film dokresluje parádní hudba. ()

Lachtaan

Solidně obsazená Fuquova akční výprava do neprostupné nigerijské džungle, kde by se povstalci proti snaze o nastolení demokratického režimu měli bát na každém svém kroku drsňáckého výrazu Bruce Willise. Ten tu odvádí svou sterilní práci, za ním ale už bohužel nikdo nevynikne a film tím u mě ztrácí jakékoli emoce, i v těch akčních sekvencích, kde se mísí výbuchy se snaživou hudbou Hanse Zimmera. Ale kde jinde zhlédnout film o válce v Nigérii, než na dovolené v Africe. [viděno na Netflixu 22.8.2023] ()

Savo

Velmi nudná první polovina filmu připravuje diváka hlavně na závěrečnou akci, která ale není ničím příliš výjimečná. Celý film má dosti okatý průběh a závěr je obdařen pořádnou dávkou pravého "amerického" sentimentu. ()

lennyd

Velitel komanda U.S.Army Waters (Bruce Willis) je se svými lidmi vyslán na další misi. Má zachránit doktorku Kendricksovou (Monica Bellucci) z misie kdesi uprostřed Nigérie, před tlupou místních vzbouřenců. Ale doktorka se odmítá nechat zachránit sama, a dokáže Waterse přesvědčit, aby se navzdory rozkazům pokusil zachránit i místní obyvatele misie (ke kterým se shodou náhod přitoulá i syn zavražděného prezidenta, po kterém vzbouřenci prahnou) ... Slzy slunce jsou typickým americkým filmem, kde je skupina vojáků ochotna položit své životy za svého velitele (což ostatně až na jednoho či dva všichni provedou). Konec, kdy v ten pravý okamžik US Army ochotna svého člověka zachránit (= přesně v okamžiku, kdy ostatní z komanda jsou v loji), je dost nereálný - ale je mi jasný, že z toho Antoine Fuqua musel nějak vybruslit. Suma sumárům, průměr + 1 hvězdička navíc za skvělou hudbu (hlavně motivy od Steve Jablonského) ... ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru