V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

cachina

Prásk, prásk, bum, bum...,, já vás dovedu do bezpečí´´...prásk, prásk, bum, bum - toť celý film, a to je sakra málo. Už na začátku víte jak vše skončí. Lehce předvídátelný, klišovitý film plný patosu nezachraňuje ani drsňácký pohled Bruce Willise a ani krásná doktorka v podání Monici Bellucci, spíše naopak. Snímek se snaží být naturalistický a rvát divákovi srdce scénami vyvražďování nevinných lidí. Nudnou první polovinu filmu nahradí akční smršť druhé půlky. Tento snímek s nudným scénářem a trapným závěrem, který jsme viděli snad ve sto jiných filmek , si nevyslouží víc jak tři hvězdičky. Když teď tak nad tím přemášlím, tak i to je moc... ()

keoma26

totální anachronismus, i rambo 3 v sobě měl neskonale víc hloubky a soucitu, který se projevoval sebeironií kladných hrdinů, tady je veškerý nnáznak humoru tabu, a o to víc působí výsledek směšně ()

iXtr3m3

Nielen klasický vojnový akčňák, ono je to celkom hutný dramatický triler. Heroickosť je síce ku koncu už doslova komixová, ale nič to nemení na tom, že to bolo celkom drsne a naturálne spracované. Parta vojenských špecialistov - tvrďákov na čele s Willisom, Hauserom a Messnerom sa pustí do záchrannej akcie, ktorá je už na prvý pohľad nad ich sily, ale nevzdajú sa a aj napriek tomu, že to ich jednotku navždy poznačí, rozhodnú sa to dotiahnuť do cieľa za každú cenu. ()

Eraserhead

Pouze průměrné drama s jednou (ale hodně podařenou) akcí. Pořád je to lepší než tematicky podobná Životní zkouška s Russelem Crowem. ()

Teg

*bum* Natočte mi nějakej trhák, dáme tam klasickou zápletku. Velitel speciálních jednotek i přes přímý rozkaz odletět se rozhodne evakulovat celou vesnici afrických domorodců. Aby měl důvod to udělat, bude zachraňovat i nějakou ženu. Dejte do toho pár bojových scén a ten zbytek nějak vyplňte. --------- Kamera - dobra, scenar - mizerny, obsazeni - Brucik tomu zachranil dve hvezdy ()

wosho

Pro mě asi nejlepší Fuquaův film. Akční scény se mu podařili na jedničku. Navíc v několika scénách film úplně přimrazí a zadusí (etnické čistky ve vesnici). Willis je sice charismatický, ale jeho přeměna je nepřesvědčivá. Naštěstí větčina jeho mariňáku je podána raalisticky-jejich postavy byly obsazeny přesným typem herce. A scénář je šablonovitý a plný klišé, ale u akčního filmu to zas není až tak velký problém jak u dramatu. Suma sumárum, Slzy slunce dokáží na akční film vyvolat silné emoce a proto si zaslouží jistý shovívaví přístup a je mě líto, že větčina lidí to nevidí jako já. ()

divak84

pekelně mrazivé zobrazení reality v končinách jako kongo, nigerie apod... smutný černý kontinent nezachrání ani 20 willisů se svým komandem. film to byl dobrej, samozřejmě bruceovi padne, ale tak nějak jde kolem mě. stačilo vidět jednou, dvakrat. nemám zrovna na takové téma žaludek, když vím, že se to doopravdy děje každou hodinu... (stejně tak jako např.film krvavý diamant) ()

POciSEM

Prehravajici a vecne uknourana Monica Belluci je nejvetsi minus filmu. Jinak je to docela povedena akcni jizda se starnoucim Brucem Willisem. ()

Junglista

Wilda se tu herecky moc snažit nemusel, jeden drsnej výraz mu bohatě stačil. Monča (ač krásou oslňující) byla otravná jak mouchy v létě a celkově se toho moc nedělo. Minimálně v první polovině ne. Ta druhá byla určitě záživnější, pár scén bylo hodně silnejch, ale zase ne tolik, abych si z toho kecnul (existujou lepší a nemusí u toho bejt hromada mrtvol). Na konci sem byl dokonce i trochu napnutej. Dobrý, ale znova vidět nemusim. ()

Paity

Kdo nemá rád příliš střílení, občas nějakého toho mrtvého, tedy akční až válečný film, tak tomu na chuť moc nepřijde. Spíše jde ale o snímek, který je jen pro fandy Bruce Willise, totálního "tvrďáka všech tvrďáků". ()

SpaceOdyseus

Ale proc ne. Ma to spravne hloupoucky pribeh plny patriotismu, patosu a zelene agitky. Ale obcas je potreba si vpalit poradne chlapsky nabusene valecne becko. Akci to ma paradni, prijemne spinavou a je ji dost a dost. Bruce se tu jeste docela snazil, takze za me jde o velmi slusnou zanrovku. ()

Radim

Film se zcela jistě nezařadí mezi zlatý fond světové kinematografie. Scénář zcela jistě napatří mezi vyjímečné počiny. Willis zcela jistě nepředvedl svůj životní výkon. Přesto by měl být film promítán a sledován; reálie nejsou smyšlené a takto to v některých afrických zemích chodí - a lidé by to měli vědět. Celkově akční průměr, typicky americký kýčovitý závěr, skvělá hudba. ()

DannyBoy80

Další americký akčňák, nudná první půlka, spousta nesmyslů (letadla nemůžou vzlétnout, protože je moc horko, lol). Dalo se z toho vytěžit mnohem více, ale scénař je prostě špatný. ()

ThomasCrown

Musím sa priznať, prvý krát som tento film nedopozeral, ale vždy keď teraz beží v TV, rád si ho pozriem. Zo začiatku je možno akcie pomenej, ale veď o to pri záchranných misiách ide-nezasahovať. Akonáhle však Bruce Willis zasiahne srdcom a nie rozumom, všetko sa mení. To nie Boh opustil Afriku, ale ľudia, ktorí by mohli niečo zmeniť a namiesto toho iba vykorisťujú. ()

Teabag

Mno, evidentně se neshodnu se spoustou místních komentátorů, ale za mě prostě dobrý. Byla v tom akce, hlavní postavy (vyjma doktorky) se vyvíjely, Bruce nezklamal... Na druhou stranu trocha toho nezbytného patosu, který jakoby se snažil ospravedlnit, že se za takový film utrácely peníze. Taky přiznávám, že mi místy trochu vadila Monica Bellucci, což ale byla nejspíš chyba scénáře. Zasazení děje do Nigérie nebylo zas až tak podstatné, a mohla to být místo toho určitě i jiná (myslím, že nejen africká) země. Na síle to ale filmu neubírá. 9/10. ()

Hanes88

No ne až tak slavný film jako jiné v hlavní roli s Brucem Willisem, ale to vůbec nevadí. U mě převládají především pozitivní pocity. Děj dost drsný, ale pěkný, Willis s Monicou Bellucci zahráli skvěle a závěr byl taky parádní. Není to vyloženě nejlepší akční či válečný film, ale mi se líbil hodně. 80%. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru