poster

Bambinot (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Miloš Macourek

Hrají:

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Beneš, Josef Bláha, Jiří Sovák, Tomáš Vacek, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda st., Dagmar Havlová, Míla Myslíková, Jaroslav Moučka, Michal Suchánek, Alena Kreuzmannová, Lubomír Kostelka, Ivo Gübel, Marie Rosůlková, Slávka Budínová, Jiřina Steimarová, Ota Sklenčka, Ivana Andrlová, Zdeněk Žák, Václav Vydra nejml., Vladimír Hlavatý, Raoul Schránil, Josef Bek, Jiří Císler, Josef Větrovec, Jiří Lír, Věra Tichánková, Jan Faltýnek, Miriam Chytilová, Milan Neděla, Zdeněk Dítě, Stella Zázvorková, Jaroslava Kretschmerová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, František Filipovský, Radka Stupková, Růžena Merunková, Vlastimil Bedrna, Jan Novák, František Husák, Robert Vrchota, Jana Robenková, Gustav Bubník, Vladimír Hrubý, Jana Vaňková, Gustav Nezval, Miloslav Štibich, Svatopluk Matyáš, Oldřich Vlach, Jana Švandová, Uršula Kluková, Martin Šotola, Jan Vokurka, Boris Rösner, Antonín Molčík, Vladimír Hrabánek, Julius Neumann, Jan Kuželka, Josef Patočka, Libuše Štědrá, Jiří Mikota
(další profese)
 • ostravak30
  ***

  Seriál sám o sobě je pitomost absolutní. Kdyby jej netáhli herci jako Iva Janžurová či Miloš Kopecký, už by se opravdu na něj nedalo dívat. Některé myšlenky jsou nápadité, jiné zase hrozné. Například, když Jana Brejchová a Jiří Adamíra hýkají ve stáji. To bylo trapné až moc. Oceňuji ale, že jsou zde scény, které jsou vtipné a člověk se zasměje, ale ke zlatému fondu seriál, z celkem pochopitelných důvodů, nepatří.(3.12.2015)

 • Dzonysek
  *

  Nejhorší je, když se přistihnete, jak si broukáte vtíravou Štaidlovu melodii, která seriál doprovází. Název čtvrté epizody je "Katastrofální omyl", což teda dokonale charakterizuje i celej seriál. Je to vážně křeč, trapný vtípky střídají nepříliš záživný dialogy. Jako námět dobrej s velkým potenciálem a k tomu dobová herecká elita - no, a ani to ten seriál nezachránilo. Abrhám se může snažit, jak chce, stejně je to bída. U ostatních totéž. Takže ta hvězda je za to herecký obsazení, jinak bych dával odpad.(12.5.2019)

 • xaver
  ***

  Z přehršle našich televizních seriálů jeden z těch slabších, spíš podprůměrných. Sice celkem zajímavý námět, ale to zpracování je takové roztahané, nemastné, neslané. Ani hvězdné obsazení nezachránilo podrůměrnost tohoto seriálu. Přesto ale za herecké výkony a za občas slušné komické pasáže dávám nakonec 3*, i když s těžkým srdcem.(12.4.2012)

 • A.L.E.S.
  *****

  Opět nechápu zdejší hodnocení. Ano, vypadá televizně, ještě tam chybí L. Chudík a je z toho díky obsazení druhá Nemocnice na kraji města. Ale záleží na tom? Vždyť námět je zkrátka geniální. Navíc je to věčně nedořešná otázka, co a kdo je dokonalé, ideální dítě. Jsem rád, že si tam zahrál i jeden z mých oblíbených dabérů Aleš Procházka. Pravda, Josef Abrhám trochu přehrával, ale vězte, že seriál je především pro děti. Některým hrdinům se jejich postavení mění jako aprílové počasí, čímž si diváka rozhodně upoutá. Ovšem Jiří Adamíra je, tedy vlastně byl, hercem par excellance. Až mám pocit, že byl aristokratem doopravdy.(5.2.2013)

 • F.W.Colqhoun
  ***

  Žádný div, že se Bambinot na rozdíl od jiných osmdesátkových televizních a filmových klenotů ani v časech žijících z nostalgie příliš nereprízuje. Nese sice ještě znaky klasických děl těžících tvůrčím způsobem z cenzurních překážek (nonsensové komedie z rodu Pane, vy jste vdova) jako luxusní komediální obsazení (Čestmír Řanda, Jiří Sovák, Petr Nárožný, Iva Janžurová) a poťouchlých futuristických nápadů, nastavujících opatrně zrcadlo. Na rozdíl od nich vykazuje Bambinot podstatně méně sevřený tvar. Na seriál je těch bezuzdných kravin prostě příliš. Mezi skvělými nápady zejí pukliny scénaristické bezradnosti, maskující se jako dada zvraty. Pokusy osvěžit diváka hereckými improvizacemi vycházejí tak padesát na padesát. Což je málo. Možná ještě více kladnému dojmu podráží nohy vpravdě hnusná kulisní výprava a VHS barvy záznamu. Nakonec nejpozorohodnější jednotlivinou jsou různé piškuntalie okolo ryze současného problému virtualizace a klonování lidí. Josef Abrahám ve své nejšaškoidnější roli.(10.6.2015)

 • - Jako klinika, na které probíhá výzkum, byla použita budova tehdejšího KOOSPOLU ve Vokovicích v Praze, postavena roku 1977. (sator)

 • - Natáčelo se mj. na zámku Dobříš a v Praze.
  (hippyman)

 • - Josef Nesvadba napsal povídku „Chemický vzorec osudu“, kde šlo o genetické pokusy ovlivnit podobu nenarozených potomků. Touto povídkou se nechal volně inspirovat autor scénáře Miloš Macourek. (sator)