poster

Bambinot (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 6x59 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Miloš Macourek

Hrají:

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Beneš, Josef Bláha, Jiří Sovák, Tomáš Vacek, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda st., Dagmar Havlová, Míla Myslíková, Jaroslav Moučka, Michal Suchánek, Alena Kreuzmannová, Lubomír Kostelka, Ivo Gübel, Marie Rosůlková, Slávka Budínová, Jiřina Steimarová, Ota Sklenčka, Ivana Andrlová, Zdeněk Žák, Václav Vydra nejml., Vladimír Hlavatý, Raoul Schránil, Josef Bek, Jiří Císler, Josef Větrovec, Jiří Lír, Věra Tichánková, Jan Faltýnek, Miriam Chytilová, Milan Neděla, Zdeněk Dítě, Stella Zázvorková, Jaroslava Kretschmerová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, František Filipovský, Radka Stupková, Růžena Merunková, Vlastimil Bedrna, Jan Novák, František Husák, Robert Vrchota, Jana Robenková, Gustav Bubník, Vladimír Hrubý, Jana Vaňková, Gustav Nezval, Miloslav Štibich, Svatopluk Matyáš, Oldřich Vlach, Jana Švandová, Uršula Kluková, Martin Šotola, Jan Vokurka, Boris Rösner, Antonín Molčík, Vladimír Hrabánek, Julius Neumann, Jan Kuželka, Josef Patočka, Libuše Štědrá, Jiří Mikota
(další profese)
 • F.W.Colqhoun
  ***

  Žádný div, že se Bambinot na rozdíl od jiných osmdesátkových televizních a filmových klenotů ani v časech žijících z nostalgie příliš nereprízuje. Nese sice ještě znaky klasických děl těžících tvůrčím způsobem z cenzurních překážek (nonsensové komedie z rodu Pane, vy jste vdova) jako luxusní komediální obsazení (Čestmír Řanda, Jiří Sovák, Petr Nárožný, Iva Janžurová) a poťouchlých futuristických nápadů, nastavujících opatrně zrcadlo. Na rozdíl od nich vykazuje Bambinot podstatně méně sevřený tvar. Na seriál je těch bezuzdných kravin prostě příliš. Mezi skvělými nápady zejí pukliny scénaristické bezradnosti, maskující se jako dada zvraty. Pokusy osvěžit diváka hereckými improvizacemi vycházejí tak padesát na padesát. Což je málo. Možná ještě více kladnému dojmu podráží nohy vpravdě hnusná kulisní výprava a VHS barvy záznamu. Nakonec nejpozorohodnější jednotlivinou jsou různé piškuntalie okolo ryze současného problému virtualizace a klonování lidí. Josef Abrahám ve své nejšaškoidnější roli.(10.6.2015)

 • ostravak30
  ***

  Seriál sám o sobě je pitomost absolutní. Kdyby jej netáhli herci jako Iva Janžurová či Miloš Kopecký, už by se opravdu na něj nedalo dívat. Některé myšlenky jsou nápadité, jiné zase hrozné. Například, když Jana Brejchová a Jiří Adamíra hýkají ve stáji. To bylo trapné až moc. Oceňuji ale, že jsou zde scény, které jsou vtipné a člověk se zasměje, ale ke zlatému fondu seriál, z celkem pochopitelných důvodů, nepatří.(3.12.2015)

 • Tosim
  *****

  Nesmírně vtipný seriál o jednom neobvyklém vynálezu nabízí spoustu absurdna, ironický humor, bláznivé situace a nejlepší české herce. Námět vyniká! Na komediální seriál se zde řeší opravdu závažné věci a to s letitým předstihem, jako je například klonování (ovšem zde se to jmenuje jinak :-), lidskou hamižnost, jdoucí až do krajnosti a soupeření beze smyslu, které se neohlíží na nic a na nikoho. Celé dílo je prostoupeno jemným moralizováním, které však ve všech těch bláznivých situacích nevyznívá planě, ale naopak udeří s o to větší silou. Ovšem kdo se na to bude dívat jen humornými brýlemi, bude bezesporu zklamán. OPRAVDU NEVÍM, PROČ BYCH SI MĚL POŘIZOVAT VLASTNÍ DĚTI, RÍKÁ PAN WALTR. BATERKA ZDALEKA NESTOJÍ TOLIK, KOLIK JÍDLO PRO PATNÁCTILETÉHO KLACKA. A AŽ NÁS PŘESTANE BAVIT, DALŠÍ BATERKU NEDOSTANE A HOTOVO. POVAŽUJI BAMBINOTA ZA VELMI PRAKTICKÝ VYNÁLEZ, KTERÝ ŠETŘÍ PENÍZE. Seriál opravdu až podvědomě povědomě zobrazuje "rychlá" a povrchní devadesátá léta, a to nejenom proto, že se odehrává ve smyšleném miniaturním Lauretánském království.(22.5.2003)

 • BoredSeal
  ***

  Problém Bambinotu je ve zpracování. Geniální scénárista Miloš Macourek už mnohokrát prokázal, že jeho sci-fi nápady se smyslem pro šílenou komedii zpravidla vyplodí nestárnoucí kultovní filmové dílo, ať už je páchal s Vorlíčkem nebo Lipským. Bambinot má zase chytrý sci-fi nápad a nadupané takřka all-star obsazení s vévodícím Abrhámem, Bohdalovou nebo třeba pobavující Stellou Zázvorkovou. Ale stala se chyba - z nějakého důvodu je story nepříhodně roztahané na šest hodin, televizní rozpočet byl buď minimální nebo se vyházel za honoráře hvězd - třeba Jiří Sovák hraje naprosto nepodstatnou vedlejší roli, všechny místnosti vypadají skoro stejně jen s jinak rozestavěným nábytkem, kamera je statická a avizovaného macourkovského humoru není na tak široké časové ploše tolik. Zbývá jen ocenit herce, kteří dělají vše, co je v jejich silách, aby kulisácký dojem potlačili. Nápad je paradoxně nadčasovej, téma klonování, kalkulace s tím, jaké by měly být naše děti, manželství a rozvody pro genetické dobro, to vše zvlášť v současnosti najde úrodnou půdu, herci jsou (pokolikáté už) výborní, hlášek se pár najde, tady je to ale zakryté tím nudným režijním zpracováním. Škoda.(17.12.2009)

 • patron01
  ***

  Kdyby si Němci, kteří si jako producenti za režiséra vyžádali Jaroslava Dudka (po úspěchu Nemocnice), vyžádali kohokoli jiného, mohl vzniknout další kultovní seriál, navazující na sci – fi komedie 70.let. Skvělý nápad, dobrý scénář, postavy na hranici karikatur, ale pořád uvěřitelné, a především prvotřídní herci. Ale od prvního dílu je skoro všechno špatně – televizní kamera jako by se jen otočila od doktora Sovy a beze změny kameramanské práce začala snímat nový děj, kterému ale nestačí. Nadsázka, která ze scénáře přímo čiší, se utápí v realismu pana Dudka, ve kterém neexistuje ani druhý plán ani špetka řemeslného nadhledu. I kdyby se herci rozkrájeli, na výsledku se to bohužel nemá šanci promítnout. Seriál nemá svou vlastní osobitost, jako by režisér vůbec nepochopil, jaký žánr točí.(18.5.2016)

 • - Seriál si u filmárov z Československa objednala na začiatku 80. rokov televízna spoločnosť z Kolína nad Rýnom z vtedajšieho západného Nemecka. (Raccoon.city)

 • - Ve třídě, kterou navštěvuje potomek královského páru (Gustav Bubník), lze zahlédnout i pozdější ministryni školství Petru Buzkovou. (karel46)

 • - Natáčelo se mj. na zámku Dobříš a v Praze.
  (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace