Bambinot (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Jaroslav Dudek

Miloš Macourek

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Beneš, Josef Bláha, Jiří Sovák, Tomáš Vacek, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda st., Dagmar Havlová, Míla Myslíková, Jaroslav Moučka, Michal Suchánek, Alena Kreuzmannová, Lubomír Kostelka, Ivo Gübel, Marie Rosůlková, Slávka Budínová, Jiřina Steimarová, Ota Sklenčka, Ivana Andrlová, Zdeněk Žák, Václav Vydra nejml., Vladimír Hlavatý, Raoul Schránil, Josef Bek, Jiří Císler, Josef Větrovec, Jiří Lír, Věra Tichánková, Jan Faltýnek, Miriam Chytilová, Milan Neděla, Zdeněk Dítě, Stella Zázvorková, Jaroslava Kretschmerová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, František Filipovský, Radka Stupková, Růžena Merunková, Vlastimil Bedrna, Jan Novák, František Husák, Robert Vrchota, Jana Robenková, Gustav Bubník, Vladimír Hrubý, Jana Vaňková, Gustav Nezval, Miloslav Štibich, Svatopluk Matyáš, Oldřich Vlach, Jana Švandová, Uršula Kluková, Martin Šotola, Jan Vokurka, Boris Rösner, Antonín Molčík, Vladimír Hrabánek, Julius Neumann, Jan Kuželka, Josef Patočka, Libuše Štědrá, Jiří Mikota
  • Danulinda

Příběh zcela o ničem a navzdory skvělému obsazení jsem nudou nedosledoval ani první díl do konce. Jedna symbolická hvězda z úcty k našim hereckým velikánům, kteří zde vystupují, protože je mi jasné, že nějak si vydělat museli a ne vždy byl po ruce dobrý námět. Holt Návštěvníci či Létající Čestmír to je jiná kvalitativní scifi káva.(12.10.2014)

Seriál sám o sobě je pitomost absolutní. Kdyby jej netáhli herci jako Iva Janžurová či Miloš Kopecký, už by se opravdu na něj nedalo dívat. Některé myšlenky jsou nápadité, jiné zase hrozné. Například, když Jana Brejchová a Jiří Adamíra hýkají ve stáji. To bylo trapné až moc. Oceňuji ale, že jsou zde scény, které jsou vtipné a člověk se zasměje, ale ke zlatému fondu seriál, z celkem pochopitelných důvodů, nepatří.(3.12.2015)

Opět nechápu zdejší hodnocení. Ano, vypadá televizně, ještě tam chybí L. Chudík a je z toho díky obsazení druhá Nemocnice na kraji města. Ale záleží na tom? Vždyť námět je zkrátka geniální. Navíc je to věčně nedořešná otázka, co a kdo je dokonalé, ideální dítě. Jsem rád, že si tam zahrál i jeden z mých oblíbených dabérů Aleš Procházka. Pravda, Josef Abrhám trochu přehrával, ale vězte, že seriál je především pro děti. Některým hrdinům se jejich postavení mění jako aprílové počasí, čímž si diváka rozhodně upoutá. Ovšem Jiří Adamíra je, tedy vlastně byl, hercem par excellance. Až mám pocit, že byl aristokratem doopravdy.(5.2.2013)

Z přehršle našich televizních seriálů jeden z těch slabších, spíš podprůměrných. Sice celkem zajímavý námět, ale to zpracování je takové roztahané, nemastné, neslané. Ani hvězdné obsazení nezachránilo podrůměrnost tohoto seriálu. Přesto ale za herecké výkony a za občas slušné komické pasáže dávám nakonec 3*, i když s těžkým srdcem.(12.4.2012)

Osobně nevidím důvod, proč si ze všeho neudělat srandu a nenatočit naprostou ptákovinu pro srandu králíkům. Bambinot je taková ptákovina, ale zároveň seriál, který si všichni zúčastnění evidentně užívají. A já si ho užil taky. Dílo to sice není bůhvíjak propracované, ale právě ta přímočarost mi na něm imponuje. 80%(7.4.2013)

• - Seriál si u filmárov z Československa objednala na začiatku 80. rokov televízna spoločnosť z Kolína nad Rýnom z vtedajšieho západného Nemecka. (Raccoon.city)

• - Natáčelo se mj. na zámku Dobříš a v Praze.
    (hippyman)

• - Ve třídě, kterou navštěvuje potomek královského páru (Gustav Bubník), lze zahlédnout i pozdější ministryni školství Petru Buzkovou. (karel46)