Bambinot (TV seriál)

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1984, 5 h 54 min (Minutáž: 59 min)

Jaroslav Dudek

Miloš Macourek

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Petr Čepek, Miloš Kopecký, Aleš Procházka, Dana Vávrová, Jiří Adamíra, Jana Brejchová, Žaneta Fuchsová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Luděk Kopřiva, Jiřina Bohdalová, Svatopluk Beneš, Josef Bláha, Jiří Sovák, Tomáš Vacek, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda st., Dagmar Havlová, Míla Myslíková, Jaroslav Moučka, Michal Suchánek, Alena Kreuzmannová, Lubomír Kostelka, Ivo Gübel, Marie Rosůlková, Slávka Budínová, Jiřina Steimarová, Ota Sklenčka, Ivana Andrlová, Zdeněk Žák, Václav Vydra nejml., Vladimír Hlavatý, Raoul Schránil, Josef Bek, Jiří Císler, Josef Větrovec, Jiří Lír, Věra Tichánková, Jan Faltýnek, Miriam Chytilová, Milan Neděla, Zdeněk Dítě, Stella Zázvorková, Jaroslava Kretschmerová, Naďa Konvalinková, Jiří Lábus, František Filipovský, Radka Stupková, Růžena Merunková, Vlastimil Bedrna, Jan Novák, František Husák, Robert Vrchota, Jana Robenková, Gustav Bubník, Vladimír Hrubý, Jana Vaňková, Gustav Nezval, Miloslav Štibich, Svatopluk Matyáš, Oldřich Vlach, Jana Švandová, Uršula Kluková, Martin Šotola, Jan Vokurka, Boris Rösner, Antonín Molčík, Vladimír Hrabánek, Julius Neumann, Jan Kuželka, Josef Patočka, Libuše Štědrá, Jiří Mikota

Nejvíce mě překvapily dvě věci - tak nízké zdejší hodnocení a přitom tak vysoce nastavená laťka humoru. A to ještě s každým dílem úroveň stoupá, nápad je opravdu originální a hlavně seriál má neuvěřitelně kvalitní obsazení (to v českých zemích bývalo pravidlem, ale zde to je spolu s jinými seriály opravdu viditelné), ze kterého při veškerém respektu k jiným známým jménům nejvíce vyčnívá zdejší manželská dvojice Nárožný - Janžurová, i přes mé ohromení, jakou že to sourodou dvojici přátel vytvořili Čepek a Abrhám.(10.7.2009)

Kdyby si Němci, kteří si jako producenti za režiséra vyžádali Jaroslava Dudka (po úspěchu Nemocnice), vyžádali kohokoli jiného, mohl vzniknout další kultovní seriál, navazující na sci – fi komedie 70.let. Skvělý nápad, dobrý scénář, postavy na hranici karikatur, ale pořád uvěřitelné, a především prvotřídní herci. Ale od prvního dílu je skoro všechno špatně – televizní kamera jako by se jen otočila od doktora Sovy a beze změny kameramanské práce začala snímat nový děj, kterému ale nestačí. Nadsázka, která ze scénáře přímo čiší, se utápí v realismu pana Dudka, ve kterém neexistuje ani druhý plán ani špetka řemeslného nadhledu. I kdyby se herci rozkrájeli, na výsledku se to bohužel nemá šanci promítnout. Seriál nemá svou vlastní osobitost, jako by režisér vůbec nepochopil, jaký žánr točí.(18.5.2016)

• Dzonysek

Nejhorší je, když se přistihnete, jak si broukáte vtíravou Štaidlovu melodii, která seriál doprovází. Název čtvrté epizody je "Katastrofální omyl", což teda dokonale charakterizuje i celej seriál. Je to vážně křeč, trapný vtípky střídají nepříliš záživný dialogy. Jako námět dobrej s velkým potenciálem a k tomu dobová herecká elita - no, a ani to ten seriál nezachránilo. Abrhám se může snažit, jak chce, stejně je to bída. U ostatních totéž. Takže ta hvězda je za to herecký obsazení, jinak bych dával odpad.(12.5.2019)

• Danulinda

Příběh zcela o ničem a navzdory skvělému obsazení jsem nudou nedosledoval ani první díl do konce. Jedna symbolická hvězda z úcty k našim hereckým velikánům, kteří zde vystupují, protože je mi jasné, že nějak si vydělat museli a ne vždy byl po ruce dobrý námět. Holt Návštěvníci či Létající Čestmír to je jiná kvalitativní scifi káva.(12.10.2014)

Blbé seriály se dají rozdělit do dvou skupin: buďto se v nich nic neděje, nebo se toho děje spousta, a jsou to samé kraviny. Sem spolehlivě patří Bambinot. Řetězec nesmyslných zvratů a hovadin. Naštěstí je v něm poměrně velká porce nechtěné situační komiky, a celé to myslím docela dost zachraňuje Janžurová se svým geniálním tikem.(23.5.2015)

• - Seriál si u filmárov z Československa objednala na začiatku 80. rokov televízna spoločnosť z Kolína nad Rýnom z vtedajšieho západného Nemecka. (Raccoon.city)

• - Ve třídě, kterou navštěvuje potomek královského páru (Gustav Bubník), lze zahlédnout i pozdější ministryni školství Petru Buzkovou. (karel46)

• - Natáčelo se mj. na zámku Dobříš a v Praze.
    (hippyman)