Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Kelly2502

Pokiaľ potrebujete ukojiť akýsi skrytý americký patriotizmus a Patriota s Melom Gibsonom ste už videli, tak Air Force One je práve pre vás. Hlúpučké, naivné, popierajúce akékoľvek zákony fyziky a s vizuálnymi efektami hodnými filmu od The Asylum. Na druhej strane je to však asi jediný film, pri ktorom ma táto nelogičnosť a až úsmevná naivita nesrala, pretože jeho pacing a zábavné akčné scény doplnené skvelým Fordom mi nedali ani veľmi čas premýšľať nad tým, aká blbosť to vlastne bola. A to sa cení. ()

klúčik

Mňa tento film moc neoslovil. Takýchto filmov je spústa. Nič mimoriadne, taký stred dávam 50%, a to len preto, že mám rád lietadlá. ()

bruceman7

Hned po Executive Decision žánrově moc dobrý film. Jenže čítá větší menží menší množství chyb a určité momenty (ano mám na mysli ten americky "sebeobětující se") jsou napřesdržku. Přesto 6/10 ()

iXtr3m3

Ultra hrdinský a patriotistický film, aký nebyť Dňa nezávislosti, nemá obdoby. Ale viete čo? Mne to vôbec nevadí. Je to film, nie je to dokument ani realita. Je to skvele natočné, je to duchovný nástupca Die Hardoviek, je to príma 90-tková zábava. ()

Han22

Tyhlety filmy s nostalgií a se vzpomínkami skoro 20 let starými jsou oříškem. Air Force One jsem žral v osmnácti a pak ještě párkrát v dobách, kdy jsem si to z Novy nahrával na video, jenže čas plyne a vkus se mění. Naštěstí tohle i přes mizerné hodnocení na ČSFD stále funguje, stejně jako většina áčkových klonů Smrtonosné pasti. Tahle se odehrává v letadle, v roli osamělého hrdiny je samotný prezident v tradičním podání Harrisona Forda, v roli psychopata rovněž tradiční Gary Oldman. Co dostaneme? Trošku psychologického teroru, politikaření v zákulisí, spoustu mrtvých, boj o život, pár pěkných přestřelek a výbuchů, likvidací padoucha s drsňáckou hláškou a katastrofické finále s příměsí sci-fi (sešup na laně) a mizerného CGI (havárie letadla). Zkrátka koktejl, díky kterým se Air Force One řadí mezi to nejlepší z nadupaného akčního roku 1997 (mj. Con Air, Tváří v tvář, Zítřek nikdy neumírá, Nebezpečná rychlost 2, Peacemaker...). ()

Zagros

Filmu Air Force One by se dalo vytýkat mnohé, především asi přepálený patriotismus a glorifikaci Ameriky a její přístup „my jsme ti nejlepší na světě“. No ale který americký film to z tohoto žánru nemá? Přesto se mi tento snímek líbil. Výborný námět, únos Air Force One, byl zpracovaný velmi dobře. Opět hodnotím především v rámci žánru. Povedlo se obsazení, akce příjemně odsýpá a napínavé to taky vcelku je. Film splnil zadání, které měl - pobavit na jeden večer. Víc nenabízí, ale taky se o to nesnažil. ()

bari68

Dľa žánru a formy dobrého akčného thrilleru by som tu bol bez výraznejšej pripomienky. ALE ! Tá strašná hromada klišé, patosu, americkej agitky , trikoch a efektoch ako od Asylum-u bola až tak do očí bijúca, že proste cez to nešiel vlak. Nebyť toho, je to jedna z najlepších žánroviek deväťdesiatok. ()

Davej

Harrisone, to byl celkem slušný úlet, co? Poznámka po několika měsících: Tak se omlouvám, nešlo o úlet. Ford si zřejmě od určité doby začal vybírat ty nejlepší scénáře z těch, které nemá smysl číst. ()

Holina

Mohlo být více, ale triky mizerné, dialogy k smíchu, chování postav patetické a jako třešnička na dortu afektovaná Glenn Close. PS: Až po letech jsem shlédl znovu a podivil se jak strašná USA propaganda to je. Fuj ()

cab

I kdyz na hlavu postaveny a nelogicky spektakl, ja se vzdycky dobre bavim, jak prezident vsem natrhne prdel. Guilty pleasure jako vysity. 70% ()

pipapaja

Přehnaně vlastenecký film se bohužel tváří jako velkofilm ale je to chabý průměr. Harrison Ford je až trestně nevyužitý hlavní padouch nemá také moc koule i když Gary Oldman to umí a celkově to prostředí letadla není nic moc. Tento film opravdu neoslní. ()

AdamesWWE

[8/10] Perfektný thriller. Harrison Ford v jednej zo svojích najlepších úloh a skvelý záporák Gary Oldman, ani jeho ruskí pomocníci nesklamú. Film má rýchly spád, netrvá dlho kým prídu na scénu záporáci, únos lietadla, páči sa mi tu aj atmosféra a napätia vytvorené v celom filme, ale najmä medzi Fordom a Oldmanom. Tí tu hrajú perfektne, záver je dobre dynamický. Air Force One je jeden z mojích najoblúbenejších thrillerov. ()

Paity

Nemám moc v lásce tyhle záhranné mise/filmy amerických prezidentů. Někdy má pak člověk z televize pocit, že snad americkou hlavu státu někdo unáší každý druhý týden v měsíci. ()

Hanys_

Ford a Oldman to docela táhnou. Hlavně teda Gary mě bavil, ikdyž uznávám že z jeho plejády záporáků patří tenhle mezi ty slabší. Jinak je to fakt slabota plná patosu a nudné akce. Tohle muselo vypadat strašně už v tom 97. 4/10 ()

Mafiapau

Ach jo. Takže takhle. Film je tak správně patetický a patriotický, že pod tři hvězdy se mi ani moc jít nechce. Sic odvaz jako Die Hard jednička to není, a.. mno to je asi vše. Je to jen taková jednohubka kdy si narvete obývák žrádlem, a místo neuronů v mozku používáte vaše hrábla na chipsy jménem ruce kdež při plot-twistu si otočíte váš hřbet o 3° a dáte si 1,5% pivo. No, tak to je asi tak všechno. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)