Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

Janek

Satira, pohádka a hlavně ohromná legrace, která se pro vyvolence stane skutečnou zábavou. Neuplynula minuta, kdy bych na své tváři necítil cynický úšklebek. Skutečně balzám pro mozek. Harrison Ford coby zmužilý president, který mimo jiné obdržel medaily za statečnost - to nemá chybu. Skutečně plnohodnotná zábava - pitomé dialogy, heroismus, americký patos - jen nechci pomýšlet nad tím, že je to vše míněno vážně (a já tomu nevěřím). Trošku ironické čtyři *. ()

Bauer

Není to tak dávno co u nás v Praze na Ruzyni přistál speciálně upravený Boing 747, který patří prezidentovi USA a má označení Air Force One. Nedávno v noci jsem se opravdu nudil a tak mé oči zamířili k místu, kde mám filmu. A tak jsem přejížděl po všech filmech, které mám a najednou jsem narazil na tento film a bylo to jasné na co budu koukat. Tento film jsem viděl před pár lety a musím tedy napsat, že vrátit se k němu bylo velmi příjemné a byl jsem z něj i po těch letech znovu nadšen. Naprosto perfektní nápad nechat unést prezidentské letadlo.Scénář je velmi dobrý a i když samozřejmně nějaké ty mezery v něm jsou. Harrsion Ford, kdyby nebyl herec, tak bych ho i hned viděl jako prezidenta a svou roli zahrál tak, že ani slova jako špičkově, fantasticky a výborně by prostě nestačila. Gary Oldman v záporné roli také nemá chybu. Velmi mně překvapil Xander Berkeley, kterého jsem zatím znal jen ze seriálu 24 hodin. Dále výtečná Glenn Close, kterou bych i hned viděl na pozici místo viceprezidentky, kdyby nebyla herečka. Jediné musím vytknout, tak je přehnaný konec, protože to bylo opravdu až moc. Ale i tak perfektní film, kterému můžu dát s čistým svědomím 5*! ()

Sawy

Pokaždé,když se chystám vzít Wolfganga Petersena jako režiséra na milost (Dokonalá bouře je super) podívám se na jeho další film a zase bych mu nejradši jednu vlepil.V Air Force One skládá tento v Německu narození tvůrce poklonu americké politice takovým způsobem,že si doteď nejsem jistý,zda to skutečně myslel vážně nebo jde o ten nejsofistikovanější druh parodie,jaký byl kdy natočen.Air Force One není patriotický film,je to přímo zosobnění patriotismu.Ještě jsem neviděl film,který by používal národní hrdost jako hnací motor celého příběhu.Navíc je to samozřejmě kompletně vykradená Smrtonosná past,jen se Supermanem v hlavní roli.A ta Glenn Close? Na chatrné dvě hvězdičky film táhne charisma Harrisona Forda,který i sebedementnější replice dokáže dát věrohodnost a padoušství Garyho Oldmana,který sice tentokrát přehrává jak může,ale stejně mu to divák žere i s navijákem.Jako celek ovšem nehorázná kravina,u které jestli jsem se chvílemi bavil,tak na účet jejích tvůrců. 35 % ()

Lacike

Na dlhu dobu posledny A-ckovy velkofilm vyuzivajuci Die Hard koncept hrdina vs. teroristi v obmedzenom priestore. Tentoraz sa to odohrava v lietadle a hrdinom nie je Casey kurva Ryback ani John Yippee-ki-yay McClane ale samotny prezident USA Ford, Harrison Ford. Vysledkom je jeden z najlepsich filmov odohravajucich sa v lietadle. Odkedy som film videl v kine, tak som ho povazoval za spicku vo svojom zanri. Takze ma prekvapilo tak nizke hodnotenie na CSFD. Vysvetlit si to viem snad len obrovskou davkou patriotizmu, ktory môze vela ludom vadit. Mne nastastie nie. Co ine od filmu v ktorom s teroristami bojuje chrabry prezident ocakavat? Sranda je, ze Nemci Petersen a Emmerich natocili najpatriotickejsie filmy v Hollywoode. Scenar dopadol fantasticky a ponuka mnozstvo napinavych a zmysluplnych situacii z ktorych sa musi náš hrdina dostat. Obsadenie dopadlo uchvatne. Ford ako prezident je tak skvely, ze keby kandidoval, tak by ho urcite zvolili aj v skutocnosti. Kvalitny akcny film sa nezaobide bez skveleho zaporaka a Gary Oldman v polovici devätdesiatych rokov stvarnoval jedneho prvotriedneho zmrda za druhym. Potesi aj cameo Jürgena Prochnowa ako generala Radeka. Najviac ma ale na celom filme paradoxne bavi Glenn Close ako viceprezidentka. Vdaka tomuto filmu som si ju oblubil aj ked mi dovtedy nebola sympaticka. Akcne sceny su spickove a stavnato R-kove. Ze su prehladne natocene je zbytocne spominat. Rozhegana kamera a epilepticky strih prisiel do mody az neskôr. CGI uz trochu zastaralo, ale stale to paradoxne vyzera lepsie ako niektore sucasne filmy vratane London Has Fallen. Vyraznym aspektom je heroicka hudba, ktora dodava filmu skvelu atmosferu. Dockame sa dokonca aj zabavneho klise s káblami, ktore ma hrdina prestrihnut. A zase mu to vyjde. :) Neviem si predstavit ako by v tej dobe vyzeral film s pôvodne uvazovanym Arniem, ale dnes by som si s nim film podobneho typu kludne pozrel. Takze vysledkom je spicka vo svojom zanri, ktoru si kedykolvek pozriem znova. 10/10. ()

GeusX

Film jsem viděl už ...pětkrát, sedmkrát... minimálně. V době vzniku paráda. Z dnešního pohledu to není nijak objevné, taková dobrá klasika, kde (relativně) normální člověk v ohrožení nakope padouchům zadky. A Harrison Ford mne pořád baví. A filmový soundtrack taky. A basta! ()

Agatha

Že by se jednalo o perlu mezi akčními thrillery to zase ne, ale koukat se na to dá. Nebýt toho strašně vyzdvihovaného amerického vlastenectví, tak bych asi neváhal dát vyšší hodnocení. Ale i další pasáže by snesly drobné úpravy. Herecké obsazení je silnou stránkou filmu. Harrison Ford se své nezvyklé role prezidenta zhostil velmi dobře. Příjemným zpestřením byla i Glenn Close jako víceprezidentka. Thrilleru by nenělo chybět napětí, akce, překvapení. A těchto prvků je Air Force One plná. Pak ale záleží taky na tom jak jsou zapracované prvky pro diváka uvěřitelné. S tím to bylo v tomto případě o něco horší, ale i tak je to koukatelné a pro milovníky Harrisona Forda pravděpodobně nepostradatelné... ()

Terva

Taková klasická podívaná na standartní akční snímek. Dá se říci až komorní (kabinné) drama z Harrisonem Fordem. ()

JohnCZ

Další Němec, co je pomalu větší patriot jak řadovej amík. Nejdřív Emmerich, teď i Petersen. Nebál bych se do žánrů připsat slovo komedie, protože to místy sranda je - jen si nejsem jistej, zda je to sranda chtěná či nechtěná. Každopádně je to zábavná akční jízda od začátku do konce s jako vždy perfektním Harrisonem Fordem. Monumentální hudba Jerryho Goldsmithe je skvělá, ale nevědět do čeho jdu, tak očekávám válečné drama. K filmu se to ale nakonec celkem i hodí, přeci jen je tu americkej prezident, kterej zachraňuje (skoro) svět. Air Force One je typickým akčním filmem, které v 90. Hollywood plodil jak na běžícím pásu. Základem je kladný-za-všech-okolností hrdina, charismatický záporák (v tomto případě Gary Oldman) a jistota, že vždycky všechno dobře dopadne. ()

Blofeld

Velice slušně natočený akční film, kterému odpustím i ten šílený patriotismus, který mě u Baye vždycky tak vytočí. No a Ford je z mých nejoblíbenějších, takže... ()

corpsy

Bombastická akčná megapecka roku 1997. V ten rok človek nevedel, ktorý z akčňákov je lepší ( FACE/OFF, CON AIR alebo tento - a pridám aj SPEED 2, prečo nie ). Harrison Ford je ten najlepší americký prezident, akého si viete predstaviť, skvele mu sekunduje Gary Oldman, ako jeho protipól. Epické akčné sekvencie vás tlačia do kresiel a vy kričíte aby to nikdy neskončilo. Geniálne a ohromujúce. ()

Marek1991 odpad!

Fuj tá propaganda, patriotizmus národa, ktorý je mix všetkého možného sa dá zvládnuť, no toto bol des. Zapredanectvo v kinematografii si nejako takto predstavujem. Klišé je tu veľká kopa. Americký svetový policajt sa opäť prejavil. Paradoxné na tomto filme je, že tí takzvaní teroristi tu hovorili o bábkovej vláde v Moskve a v tom čase tá bábková vláda v Moskve prakticky bola. Najprv spomínali Sovietsky zväz a zrazu to boli ultra nacionalistickí ruskí radikáli, to bolo veľa. Prezident USA sa tu hral na akčného hrdinu, nuž ťažko sa mi to predýchavalo. Hlavne že je to americké hollywoodske predražené veľkodielo a ovečky z toho už padajú na zadok. Keby niečo takéto natočili Rusi alebo Severokórejci, tak by bolo označené za smiešny prepadák storočia, ale v krajine filmových superhrdinov, krajine o ktorej vyhlasujú, že sa tam plní americký sen, že je pupok sveta, priam až neomylná veľmoc a ktorá má pod palcom mnohé svetové médiá a ešte aj dnes manipuluje svet, tak tej to dovolíte a neposunuli ste toto dielo do čiernych čísel, nuž hanba ľudia, že toto dielo takto vnímate, lebo je to priam úchylné a zvrátené. ()

Falcor

a tenhle rejža natočil Nekonečný příběh... sice bez Oldmana a bez Forda, ale hlavně bez patosu, náborových rozhovorů pro US Army, bez dokonalého světovládce z bílého domu.... amy gou houm ... ()

nervoznideda

neprůstřelný Ford , jinak komedie Ia třídy moc jsem se bavil , ale rusáky nesnáším už od mlada a ti noví nejsou lepší jdu se zasmát jsem na 32' deda:-) ps je mi 77:-)dcera je moc chytrá na facky:-) ()

Lokutus

Rozhodně v žádném případě špatné, jenom škoda, že prezident Spojených států jako hrdina akčního filmu působí (po Hot Shots 2 a ID4) již už poněkud zastaralým dojmem. ()

fannah

Wolfgang Petersen a Roland Emmerich točí ty nejkomerčnější americké patriotické filmy. A tohle je jeden z nejvíce "amerických pro ameriku". Naštěstí z úplné propasti ho vytáhlo pár věcí, například Harisson Ford v roli prezidenta, hudba Jerryho Goldsmithe, nebo Gary Oldman v roli záporáka. Ale ani tohle mu nepomohlo k tomu, aby si zasloužil víc než 60%. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)