Asi se mi ještě nikdy nestalo, aby mě u nějakého sitcomu zabavili úplně všechny díly a u žádného se nenudila nebo si neřekla, že tehle díl nebyl tak dobrý. Až teď se to stalo. Už první díl mě nadchl a během dvou dnů jsem zkoukla seriál celý a každý díl mi přinesl úžasnou várku zábavy a smíchu. Tímto se Fawlty Towers řadí k mým nejoblíbenějším seriálům, ke kterým se budu moc ráda vracet. Samozřejmě doporučuji originální znění. Viděla jsem kousek s dabingem ale musela jsem si sehnat titulky, jelikož John Cleese se prostě nedá nadabovat a celý seriál pak ztratí své kouzlo.(4.12.2016)

Nejsem zrovna milovníkem Monty Pythonů, ale přesto mě tenhle jejich (či spíše Cleesův) projekt velmi potěšil, ba dokonce chytnul a držel mě až do svého závěru. Hlavním důvodem této neskonalé zábavnosti jsou samozřejmě hlavní postavy, které jsou jasně vyprofilované a tvůrci by na nich mohli stavit klidně do nekonečna. Jenže nestalo se tak. Oni šli mnohem dál a dodali opravdu pekelné epizodky, z nichž jedna je absurdnější než druhá a vždy mají grády až do samotného konce.(2.6.2007)

Právě jsem viděl všech 12 dílů po sobě. A moje dojmy? Tento seriál je naprostá špička mezi britcomy. Viděl jsem jeden díl na čt2 a nudil jsem se, když jsem se na něj teď podíval v originále slzel jsem smíchy. Proto všem doporučuji ať neztrácí čas s dabovanou verzí, protože ta nesahá původnímu znení ani po kotníky. To je něco jako kdybyste nadabovali Létající cirkus. John Cleese je nenapodobitelný. Jedním z vrcholů seriálu je když se v epizodě 1x06 The Germans naprosto utrhne ze řetězu a v záchvatu začně předvádět Hitlera následovaného švihlou chůzí. Ten, kdo tento skeč viděl u Pythonů na něj nikdy nezapomene a u této geniální narážky se bude válet smíchy pod stolem. Fawlty Towers jsou zaručená zábava pro každého fanouška Cleesova jedinečného humoru. Jediné co se jim dá vytknout je tak zoufale málo dílů. I když takhle je to určitě lepší, než aby pozdější řady zaběhly do stereotypu a vykrádání sebe sama.(29.10.2007)

• HoneyBunny

Nevím, jestli je to tím českým dabingem (pochybuju), ale pořád mi vrtá hlavou, jak tohle může být podle Britů jejich nejlepší sitcom. To i ten Mike Myers se svým ksichtěním a padáním a všeličím je vtipnější než huhlající a rukama mávající zmatený Cleese. (Sorry, Johne, v Monty Pythonech tě mám pořád ráda.)(6.4.2007)

Je to moc milé, ale na tu britskou extratřídu to nemá. Cleese si se svou tehdejší manželkou (Connie Booth, hraje Polly) vymyslel a realizoval potřeštěnou sérii, která čerpá spíše z nedorozumění a komických skopičin, já mám ale radši malinko ujetější a šťavnatější záležitosti (RD, Father Ted, Black Books...). Ještě malá poznámka, viděl jsem to v originále, kdysi jsem koukal na TV i na česky dabovanou verzi a stála za houby... 7/10(24.12.2008)

• - Basil Fawlty byl založen na panu Sinclairovi, opravdovém hoteliérovi v Torquay. John Cleese se s ním setkal, když filmoval v této oblasti s týmem Monty Python. Zlostné pitvoření pana Sinclaira zahrnovalo: Nadávání Terrymu Gilliamovi za to, že jí své jídlo "moc americky"; odhození kufříku Erica Idlea přes zeď kvůli možnému bombovému útoku (Sinclair vyvolal poplach, protože si Idle zapomněl kufřík na recepci); poté, co si Graham Chapman objednal omeletu ze tří vajec, dostal od Sinclaira omeletu se třemi volskými oky navrchu; když John Cleese požádal, aby mu Sinclair zavolal taxi, pohádal se s ním o tom, že nezavolá žádné taxi, ale cab (jiný anglický výraz pro taxi). (HappySmile)

• - Budova používaná pro natáčení hotelu zvenčí se nacházela na pozemku country klubu Wooburn Grange a v březnu 1991 byla velmi poškozena požárem. Stavení bylo tedy zbořeno a později na jeho místě vyrostlo 8 nových domovů. (HappySmile)

• - Andrew Sachs (Manuel) dostal od BBC zaplaceno odškodné poté, co byla jeho bunda natřena oddělením speciálních efektů kyselinou, aby vypadala jakože hoří. Ovšem bunda začala opravdu hořet a propálila se mu až na kůži. Sachs má od té doby jizvu. (HappySmile)