Série(2) / Epizody(12)

Basil Fawlty vede malý hotýlek, ovšem kolem sebe má lidi, kteří ho neskutečně vytáčí. Tak za prvé je tu jeho manželka, která mu neustále přikazuje, co má dělat. Pak tu máme oddaného španělského sluhu, jenž ovšem nerozumí ani slovo anglicky, takže všechny rozkazy absolutně překroutí. Jediný člověk, se kterým by se snad dalo vydržet je číšnice Poly, jen kdyby nekreslila ty příšerné obrázky. Postavu Basila údajně inspiroval jeden vlastník anglického hotýlku, kde strávil John Cleese několik dní s dalšími Monty Pythony. (Tery16)

teplic

Podľa Cleesovej autobiografie väčšina humoru vo Fawlty Towers pramení z Basilovho podvedomého strachu zo zlyhania, ktorý ho núti veci posúvať do extrémnych polôh, niekedy až preextrémnych. Pridajme k tomu potláčanie hnevu a jeho následný výbuch do okolia. Na druhej strane Cleese ťaží z fyzického humoru -- presne toho, čo kvôli skeču Ministry of Silly Walks neznášal -- ktorý obecenstvo zrejme miluje. Fraškovité zamotávanie situácií funguje na sto percent. Britský humor v kocke. Would watch again. ()

Sekel

Hodne silena a hodne vypjata serie, ktera se nemusi libit kazdemu, ale kdyz vas chytne, donuti vas kazdou minutu bat se o dusevni zdravi, budoucnost a celkovou pricetnost majitele hotelu Basila Fawltyho skvele hraneho Johnem Cleesem. Tisic a jedna silenych scenek a dokonale zvladnuta ironie hlasek a vecne narazky na Nemce jsou skvostne. ()

Marv

Cleese je můj nejoblíbenější Python, ale tohle mi nějak nesedlo, nepřijde mi to vtipný. Viděl jsem pouze dva díly a vůbec nemám chuť koukat se na další. P.S. Nedokážu pochopit, jak to že ČT dokáže tak skvěle nadabovat Simpsonovi nebo Trpaslíka a Hotýlku provést takovou prasárnu. Jeden z nejhorších dabingů co jsem slyšel. ()

Dacsus

Vcelku sklamanie. A Fish Called Wanda, alebo Fierce Creatures sú moje obľúbené komédie, plakal som pri nich doslova, slzy mi striekali na všetky strany, ba aj sopeľ občas vybehol. Takisto kultové scénky z Monty Python. Ibaže toto bola naozaj nuda - typ "humoru", ktorý ma nerozosmeje ani keď som ožratý. ()

eMPík

Tak po shlédnutí prvního dílu na čt2 velké zklamání po nadšených ohlasech, které jsem zde slyšela. Nevím, zda za to může pouze dabing (proboha proč????), který všeobecně nemám ráda až na pár vyjímek (red dwarf), ale tohle mě zkrátka neoslovilo, i když Johna Cleese(e) zbožňuju. Přesto neztrácím naději ani odhodlání a dám Fawlty Towers ještě šanci. ()

Kolárek

K tomuto seriálu napíšu jen to, že je naprosto neuvěřitelný rozdíl, sledovat jej v originále nebo v českém dabingu. Dabing především Johna Cleese je v tomto případě naprosto napřesdržku. ()

Alister

Jako milovníku všeho britského a hlavně humoru mi nemohl Hotýlek uniknout. Pamatuju mlhavě, že jsem Hotýlek sledoval poprvé s otcem, když mi nebylo více než 10 let a již tehdy mě Basil Fawlty dokázal pobavit svým křepčením a švihlym zjevem. Seriál trpí ( já taky) žalostnou nevyrovnaností dílů. Někdy je to stále o tom samém ,ale pak se zničeho nic vynoří famózní kousek co vás posadí na prdel. No a poté co se seriál vypořádal s němci, američany, španěly, psichyatry atd. došli nápady a seriál skončil s pouhými 12 díly na kontě. Bohužel:( ()

ragtime

Za tých niekoľko mesiacov, kde mám tie jednotlivé diely prejdené už niekoľko krát, musím povedať, že sa jedná o jeden z najvtipnejších seriálov, ské som kedy videl. John Cleese si tú rolu očividne užíva a zrovnávať jeho vystupovanie s Monty Python humorom nie je vôbec na mieste, pretože tá absurdita je tu až na druhom mieste a hlavne sa jedná o charakter napísaný práve z potreby sa od bývalých parťákov na čas odpútať. Všetky postavy majú svoje kúzlo a jednotlivé scénky sú klenotmi samé o sebe. ()

Baroque

Fawlty: Polly, čo to tu tak smrdí? Polly: Kvetiny. Priniesla som ich zo záhrady. Fawlty: A prečo s nimi smrdíš tu? Čo je s tými umelými? Polly: Žehlia sa... Celé ani nie tak vtipné, ako... charakteristické a ojedinelé. Sarkazmy, trápne situácie, štýl, konverzácia. Možno sa to tak nejak rozvtipní od konca prvej série. Ale keď už hej, stojí to fakt za to... Chudák Fawlty. Skrátka, Británia. Učte sa žiť "britsky." A nikto vás nebude mať rád. Presne tak, ako majú Briti radi celý svet. Major: Lupiči? Fawlty: Nie, moja žena. Čo dodať. ()

petr_panda

Někde jsem četl "nepřekonaný britcom". Smát (opravdu smát) mě donutí maximálně jednou za epizodu a to je na "nejlepší" anglický komediální seriál žalostně málo. ()

Yoki

Dlho som zhanal tento serial a musim povedat, ze nelutujem.Je to skvela zabava a herecke umenia Johna Cleesea.Povestny anglicky humor mi tentoraz perfektne sadol a lutujem,ze je to iba v dvoch seriach. ()

wamaku

Geniální a crazy. Humor který není pro každého, ale kdo ho má rád, musí toto zákonitě považovat za skvost situačních komedií. ()