Reklama

Reklama

Hammer House of Horror

(seriál)
Horor / Povídkový
Velká Británie, 1980, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Hrají:

Denholm Elliott, Peter Cushing, Brian Cox, Nicholas Ball, Lucy Gutteridge, Patricia Quinn, Simon MacCorkindale, Sophie Thompson, Anna Calder-Marshall (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (7)

dopitak

všechny recenze uživatele

Díl 1. Witching Time-odpad__ Dlouho bude trvat, než se z tohohle oklepu a odhodlám se pustit si další díl. Witching time je naprostá ztráta času, všechny postavy do jedné se chovají jako dementi, laciné televizní zpracování (oblíbený to termín zdejších hodnotitelů) a příšerná hudba kopou rov tomuto v mých očích donedávna nadějnému projektu. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Hodně kvalitní seriál, na který jsem původně nechtěl ani koukat protože po prvním dílu "Witching time" jsem řekl že si nebudu kazit náladu. Jde o to že hned první díl je zároveň ten nejhorší. Naštěstí pak následovaly nadprůměrný díly. Nejlepší je rozhodně Children of full moon, který má jednu pro mě srdcezastavující scénu kterou jsem moc nečekal. A kvalitní masky vlkodlaků. Pak je rozhodně kvalitní House that bled to death, který mě trošku zklamal koncem který se mi moc ve filmu nehodil. A samozřejmě nesmím zapomenout na Growing pains který byl taky parádní. Pak je tu sem tam slabší díl(Rude aweking). Seriál sice nedosahuje kvalit celovečerních filmů od Hammeru a ani nemá tu atmosféru na kterou jsem čekal(i když úvodní znělka je naprosto parádní), ale za zouknutí rozhodně stojí. ()

Reklama

pepua 

všechny recenze uživatele

Rude Awakening: 4*, Growing Pains: odpad!, Charlie Boy: 3*, Silent Scream: 5*, The House That Bled to Death: 3*, The Thirteenth Reunion: odpad!, Children of the Full Moon: 1*, Carpatian Eagle: odpad!, Two Faces of Evil: 3*, Guardian of the Abyss: 2, Witching Time: 5*, Visitor from the Grave: 5*, The Mark of Satan: 5* ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

1. diel "Witching Time" 2 body - Veľká slabota, predvídateľné, slabé herecké výkony a námet s bosorkou, ktorá unikne upáleniu tak, že preskočí v čase zo 17. storočia do súčasnosti poskytoval oveľa lepší potenciál, než len ten, že manželia prekonajú manželskú krízu a štastne pošlú zlú bosorku do pekla... 2. diel " The Thirteenth Reunion" 4 body - O triedu lepšie než úvodný diel série... Zamestnanci pohrebného ústavu majú divné kšefty so súkromnou klinikou a na kĺb veci sa snaží prísť novinárka ženského časopisu, ktorá sa vydáva za pacientku s nadváhou. Postupne sa dopracuje k veľmi zaujímavej spoločnosti ľudí rozdielnych spoločenských vrstiev a veku, ktorých spája desivý zážitok s minulosti...Napínavé, dobre spracované s uspokojivým záverom... 3. diel "Rude Awakening" - 4 body - Zase skvelý diel, trošku zamotaný príbeh o čudnom dome, ktorý sa snaží predať majiteľ realitky s milenkou. Výborná scéna v starom paneláku určenom na zbúranie... 4. diel "Growing Pains". - 5 bodov - Jeden z najlepších dielov! Malý 10- ročný chlapec sa neštastne (?) otrávi s chemikáliami, s ktorými jeho otec experimentuje, a neštastný rodičia si adoptujú nového syna... Výborné scény, pri dvoch ma fakt mrazilo a to som myslel že po toľkých zhliadnutých hororoch ma nemôže nejaká epizódka nejakého TV seriálu vystrašiť, ale chyba lávky! 5. diel "The House That Bled To Death" - 4 body - Manželia s dcérou sa nasťahujú do starého domu, netušiac že pred nimi sa v ňom odohrala brutálna vražda. Muž zabil vlastnú ženu a rozporcoval ju dvoma zakrivenými nožmi. Tieto dva nože (už patrične hrdzavé) stále manželia nachádzajú v dome a nedokážu sa ich zbaviť. Postupne prichádza ku krvavým udalostiam... Tento diel sa zdanlivo opäť nesie v duchu "haunted house" hororov ale to by nemohol v závere prekvapiť vydarenou pointou. Obsahuje nezabudnuteľnú odvážnu scénu, keď je detská párty (7 - 8 - ročné detičky) prerušená doslova gejzírom krvi... 6. diel "Charlie Boy" - 3 body - Celkom slušné, dej sa točí okolo drevenej africkej sošky (idolu) ktorú noví majitelia zdedia a vyskúšajú ako nástroj voodoo. Už o chvíľu sa im ale narábanie so soškou vymkne s rúk a v ohrození života sa ocitajú aj oni sami. Málo prekvapivé a bez atmosféry, ale inak nemám moc čo vytknúť... 7. diel "Silent Scream" - 4 body - Chválim skutočne originálny námet, zaujímavý príbeh o prepustenom väzňovi, ktorý sa zamestná u svojho známeho dedka s väzenia v jeho obchode s domácimi zvieratkami. Starý láskavý dedko, majiteľ obchodu, ktorý údajne prežil koncentrák a preto je taký loajálni k bývalým väzňom, však nemá vôbec čisté zámery a ani čistú minulosť. 50 minút tejto časti je teraz doslova nabitých udalosťami a zvratmi je korunovaných prekvapivým záverom. P:S. Postupne budem meniť hodnotenie a pridávať komentáre, tak ako nakoniec zhliadnem všetkých 13 epizód... ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Třináctidílný seriál, mající pro mě kultovní status už proto, že jsem ho mohl sledovat jako patnáctiletý kluk na polské TV, sotva tři roky po jeho natočení . Bylo to prakticky mé první setkání s filmovým horrorem. (Do té doby jsem si musel vystačit alespoň s tím literárním.) A setkání to bylo vskutku z rodu nezapomenutelných. Nejedná se o žádná veledílo, ale některé epizody (každý díl je uzavřený příběh) stojí skutečně za hřích. Vyzdvihl bych zejména ty, které jsem si (teď, když se mi podařilo k Hammer House konečně znovu dostat) velice dobře pamatoval i po všech těch letech... Jsou čtyři: "Two Faces Of Evil" byl nejstrašidelnějším horrorem mého života, dokud jsem 5 let nato (pro změnu na televizi rakouské) neviděl The Thing (a asi o týden později Exorcistu). "Carpathian Eagle" byl nejerotičtější podívanou, jakou si socialistický puberťák mohl v "bedně" představit, dokud tam za pár týdnů nespatřil Bertolucciho Poslední tango v Paříži. (Tímto opět děkuji pokrokové polské TV za osvětu). Mimochodem, v téhle epizodě se mihne také Pierce Brosnan, ve své snad první roličce... "Children Of The Full Moon" zůstává mým prvním (a opět nezapomenutelným) filmovým setkáním s vlkodlaky. No, a ďábelský "chovatel" Peter Cushing, hvězda hammerovského horroru, a zde epizody s názvem "Silent Scream", se rovněž nezapomíná. Ostatní díly mají kolísavou kvalitu, ale za jedno podívání určitě stojí. [Každá ze čtyř udělených hvězdiček je nostalgickou poklonou autora tohoto komentáře těm čtyřem vzpomínkám z jeho mládí.] ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Na režii jedné epizody seriálu se měl podílet Terence Fisher, ale zemřel krátce před započetím natáčení. (Chatterer)

Reklama

Reklama