Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

helloween93

Tenhle film paroduje sám sebe a myslím si, že je to důstojný závěr téhle "Evil Dead trilogie". Ash už k motorovce přidal i velkou várku gagů a docela mu to prospělo. Efekty jsou dnes už trošku někde jinde, ale přesto si film drží slušné tempo a scéna v chatrči s trpaslíky byla velmi podařená. :) ()

Mike.mk1

Na rozdíl od předešlých dvou dílů tady úplně zmizela jakákoliv atmosféra strachu, o to větší porci dostaneme morbidní zábavy. ()

bery71

Pozn. Nedokážu to teď popsat pořádně, tak jen velmi od boku: Jó, kdybych to byl viděl na půdě školy ve filmovém klubu, když mi bylo náct, asi bych si myslel, že to je geniální a hlavně by mi to přišlo strašně vtipný. Ale dneska si to neumím užít. Jak si vlastně užít popovou parodii z roku 92, když jsem díky autorské tvorbě něco podobného viděl tolikrát (z hlavy např. Kung Fury). Ta speciálnost je prostě pryč. I když je to groovy. ()

domirovec

Jelikož mám k sérii Evil Dead poměrně velký vztah, chtěl bych konstatovat, že Armáda temnot bude určitě nejslabší díl co se týče hororu z celé série. A to z toho důvodu, že pokud se někdo u tohoto filmu vyděsil tak myslím, že má asi nějakou zvláštní poruchu.. Takže abyste mě pochopili, jako horor to prostě nefunguje, ale jako komedie to není vůbec špatné a moje hodnocení bude možná až moc velké a přehnané, ale myslím že rozhodně zasloužené. 4/5 ()

plagjoklas

Perfektné zakoncenie perfektnej trilógie. po megabrutálnych evil dead 1 a 2 prichádza megacoolová army of darkness. Ash sa zmenil na arogantného ale stále sympatického antihrdinu, ktorý neustále hlaskuje a uraza "primitivnych" rytierov. krvy a inych brutalnych vyjavov je tu podstatne menej, no to na kvalite filmu vobec neubera. take scenky s mini-Ashmi su nezabudnutelne a suboj Good Ash vs Bad Ash je tiez pozoruhodnym zazitkom. A ten koniec? SPOLIER!!! Smoliara ako je Ash aby ste pohladali SPOLIER!!! ()

Empire

Umíral jsme smíchy---------------------BOMBA! BOMBA! BOMBA! Ty kostry jsou dělaný skvěle sradovně....Bruce Campbell je.... ano je borec-jednoznačně, ty hlášky: ,,To je trik, dojděte pro sekeru".............,kdo viděl pochobí, kdo neviěl kupte si to, takovou cenu to má. ()

Barak

Škoda, že museli tuto sérii vyždímat do posledního, protože kdyby nechali jen první dva díly, bylo by to mnohem lepší. Na Evil Dead jde krásně vidět, jak se z levného, ale skvělého hororu, může stát naprosto laciná fraška. Opět se opakuje stejná chyba, jako u druhého dílu - návaznost na předchůdce. Jak skončil druhý díl, tak nezačíná třetí. Rozepisovat se o tom nebudu - škoda plýtvat slovy. Takže po stupidním začátku tu máme jednoduchou zápletku - dones knihu, zničíme zlo a dostanem tě zpátky do tvé doby. Bruce Campbell už je ostřílený veterán, který solidně hláškuje (svými obličejovými pohyby mi připomínal Jima Carreyho) a ničení zla má v malíčku - na levé ruce, v pravé má totiž osvědčenou motorovou pilu. Veškeré napětí už je dávno za horama, tady přátelé nastupuje pořádná dávka humoru a nadsázky. Pousmát se musím nad výpravou, nad trikama, nad neherectvím, nad kostýmy.... naprosté béčko - jestli to byl záměr udělat to takhle srandovní, tak se to docela povedlo. Avšak "původní" Evil Dead se propadl kamsi do pekel, což je škoda.. i když je tenhle třetí a poslední (snad) díl zábavný, k dvěma předchozím vůbec nezapadá a do série se zkrátka nehodí.... 7.5/10 ()

parabellum

Jedna dobrá rada na začátek. NECHTE MOZEK ve skleničce vedle svého nočního stolku a budete se královsky bavit. Dlouho jsem se tak u hororu nepobavil jako u Armády temnot. Musím říct, že bych to spíše hodnotil jako komedii okořeněnou hororovými prvky. Perfektní suchý hlášky, kreace a charismatický B. Campbell, dělá z tohoto smímku jeden z mála hororových kultů. Děj perfektně svižně ubíhá a po dlouhé době jsem se za celej film nekouknul ani jednou na hodiny:)) Škoda, že jsem zatím neviděl první díl ale pokusim se to napravit. ()

bolf!k

Bohužel jsem Armádu viděl s dabingem, což už podle srovnání s trailerem je neskutečný rozdíl. Škoda. Věřím, že v původním znění bych ještě jednu * přidal ("Český" Bruce přišel o všechnu coolovost a jeho hlášky nefungují), ale teď prostě nemůžu. Zas taková sranda to takhle nebyla. 60% ()

jay.lee

Hláškující Ash ve středověku kosí armádu kostlivců. No to je žůžo!! Nemá to sice atmošku z Evil Dead ale zase se budete královsky bavit.. PidiAshajzlíci jsou vážné úžasný :-D ..Hodný Ash VS. zlý Ash skvělýý...Ash a knihy :-) spousta bezva nápadů, blbinek a vychytávek...prostě kopa vážně dobré zábavy :-DD ()

Ondriss

Tenhle film má Raimiho všechno, a navíc to, co v Evil Dead chybělo - a to pořádnýho klaďase, drsný hlášky a dobrej spád. Celé je to neskutečně stupidní, což je živá voda pro mrtvou snahu režiséra. Nejde to rozložit na části a ty pak komentovat - důležitý je celkový dojem a trochu zkušeností s předchozími filmy od strýčka Sama. A kdo nevyprskne smíchy u hlášky: "Zlato... 'seš fakt vodporná" je u mne suchar. ()

maZSlicko

Třetí díl z trilogie Evil Dead se mi líbil ze všech nejvíc..Až tady sem uviděl toho vašeho slavnýho Bruce..jeho hraní mi v předešlích dvou dílech nic neříkalo,až tady kde dostal pořádný prostor na hlášky a ty jeho xichty..Ten to "horor" vás určitě pobaví a věřím že i dost lidí nadchne,ale já zůstávam spokojenej u silnějších tří hvězd.. ()

bif

Naprosto nečekané, ale i tak skvělé- jednička byl čistočistý horor, dvojka napůl komedie a napůl horor, což se mi moc nelíbilo, ale tohle je čistá komedie, kde vrcholí Raimiho režisérská nápaditost, Raimi neumí točit za málo peněz, ale točí se srdcem a s nápady. Bruce je hláškující frajer, který se díky této roli stal nesmrtelným. Armáda temnot se mi moc líbila, dokonce víc než skvělá Evil Dead jednička. Už abych se dočkal dalšího Evil Dead. ()

Jajar

Raimi se sice zase totálně utrhl ze řetězu, ale tentokrát svou přebujelou fantazii dokázal ukočírovat v mezích toho absolutně nejlepšího humoru. Smekám :) ()

helraiser

Naprosto dokonalá hororová komedie která je tím nejlepším zakončením pekelně dobré trilogie s Ashem. Výborná podívaná která si nezaslouží nic jiného než absolutní hodnocení to dá přeci rozum. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)