Smrtelné zlo 2

• slovenský

Smrteľné zlo 2

Horor / Komedie / Drama

USA, 1987, 85 min

Když jsem to viděl v době mého působení na 1. stupni ZŠ, byl jsem z toho na pár let slušně rozsekán a pořád se mi to vracelo. Po uplynutí desetiletí mi to přišlo trapné a antihororové. Tento film jsem hledal, abych si oživil paměť a zjistil, co mě to tenkrát nedalo spát, ale bohužel jsem byl zklamán. Míchat do kupy prvky hororu a komedie je alespoň z mého pohledu nešťastný počin. Kdysi dávno mi to vtipné nepřišlo. Čím to? No prostě komediální prvky totálně narušují hororovou atmosféru a v hororové atmosféře nejsou vůbec komediální prvky vtipné. KOMEDIE+HOROR=ODPAD. Nostalgie a určité scény hodnocení vytáhnou, ale musím říct, že jednička je o dost lepší. 60%(19.8.2008)

Vypuštěné (smrtelné) zlo napodruhé (nikoliv naposledy) a v mém případě: „jediné to pravé“. Tj., S. Raimi popouštějící uzdu své fantazii aneb nápaditý mix hororu (berte prosím s rezervou) s notným (černo)humorným nádechem. Jeden rozpadlý most, jedna zkratka, jeden (nejhlubší) les, kde „roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes“ s notně přítulnými kořeny právě se probouzejícími z dlouhého zimního spánku, jedna chata, jedna stará okultní kniha s kouzelnou formulkou čekající na svého recitátora, jeden sklep skrývající překvapení (ne, shnilé brambory to opravdu nejsou) a jeden „zhulený“ jelen. Kamerové nájezdy z nichž se točí hlava, nápaditý scénář, gejzíry (umělé) krve, zákeřná neposedná resp. posedlá ručička a BRUCE CAMPBELL vyzbrojený netradiční(m) (kombinací) nádobíčkem, dokazující v praxi přísloví: „co Tě nezabije, to Tě....zešílí“ aneb na tenhle výlet na chatu do nejdelší smrti nezapomenete. Zasloužený (časem prověřený) KULT. 90%(12.4.2013)

• Galadriel

Ehm... Tak se zase jednou uvrhnu do role exota. Opravdu nechápu, co vede lidi k nazývání tohohle "díla" kultovní klasikou, skvělou zábavou apod. Ten film je od začátku do konce blbý, je mi jasné (a je to i trochu vidět), že byla snaha tvůrců o to, aby byl blbý takovým způsobem, který by vyzněl komicky, ale u mě byl efekt naprosto opačný. Působilo to na mě neuvěřitelně trapně, navíc jsem se po většinu času hrozně nudila (ještě že měli tvůrci dostatek soudnosti a vypustili film v relativně krátké stopáži). Ale bohužel i druhý avizovaný žánr vedle komedie, horor, jsem ve filmu hledala celkem marně, lekla jsem se asi dvakrát, nebála ani jednou. Nemůžu ale upřít snímku jistou atmosféru a zajímavou práci s kamerou + celkem povedený konec, takže za tohle dávám 2*.(4.10.2005)

Prvy diel ma malicko sklamal, tak sa mi do dvojky prilis nechcelo... a lala ho - stavnate prekvapenie ! Paradne namiesany mix hororu, fantasy a komedie, ktory ma v prvom rade za ulohu bavit. Obcas pritlaci na nervy, obcas rozosmeje nadsadzkou ci hlaskou, obcas prekvapi skvelym napadom a po celu dobu predvadza skvelu filmarcinu a paradne efekty (masky, stop-motion animacia, kostymy...so vsetkeho som bol nadseny). U mna sa toto genialne dielko zaradilo hned vedla Jacksonovho Braindeadu. (10/10)(28.2.2008)

Druhý díl nepůsobí špatně, ale už nepůsobí tak hororově jako předchozí. Tento díl ukáže něco jiného než první a působí spíše jako černá komedie. Atmosféra je samozřejmě špičková, stejně tak děj a prostředí. Závěr je velmi překvapivý a posouvá děj do jiného prostředí a třetího dílu. Sam Raimi tímto dílem ukázal, že i do hororu lze vsunout černý humor a tím vytvořit kvalitní snímek... 8/10 = 85%(11.1.2011)

• - Ash (Bruce Campbell) ve filmu používá brokovnici 12 Gauge Side by Side Shotgun. (dc125)

• - Väčšina filmu bola natočená na gymnáziu vo Wadesboro v Severnej Karolína. (rador)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)