Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Zajdo

Evil Dead bol veľmi fajn film ale toto bolo čo, paródia na prvú časť ? Nepáčilo sa mi to ani ako horror ani ako komédia, pár svetlých okamihov to malo + tie lacné masky majú niečo do seba, no väčšinu času som sa nudil. ()

Folky

Líbí se mi, jak Raimi kašle na nějakou charakteristiku postav a jakoukoliv logiku, a už po pěti minutách rozjíždí ukrutně krvavou a zábavnou show, která se nezastaví až do skvělého konce. Rozhodně nejlepší díl série. ()

domirovec

Naprostá klasika! Naprostý hororový teror! I přesto, že Smrtelné zlo 2 je film ve kterém převládá spíš ten komediální nádech :D A ano.. vím, že většina lidí preferuje spíše originál z roku 1981, ale mě osobně se prostě více líbil toto druhé pokračování, respektive remake (reboot) takže asi tak no.. Ale jednička rozhodně nebyla špatná :) Já ale více prostě preferuju dvojku než jedničku. A abych se taky vyjádřil k dalším věcem.. no, takže.. efekty.. totální bomba! Jakože opravdu. Seriózně jsem nevěřil vlastním očím, když jsem některé z těch dobrých efektů viděl! Bomba! 5/5 ()

helloween93

“Throwback Thursday #44” - Jako teenager jsem viděl buď první Evil Dead nebo jeho pokračování, to už si nevybavím. Každopádně první film jsem si zopáknul před pár lety na HBO a druhý díl jsem si vybral do throwbacku. Podle mě je dvojka lepší než první díl, a to kvůli hláškám, komediálním prvkům a hnijící Henriettě. Viděno prostřednictvím Prime. Groovy ()

Denny

Ještě větší "tanec" než v jedničce. Hustota děsivých scén si ve filmu občas dělá parodii sebe sama. ()

plagjoklas

Jednoznacne najlepsi a najkrvavejsi diel trilogie. Velmi krasne zlucuje humor s brutalitou a moja oblubena motorova pila tu oproti jednotke dostala konesne vacsi priestor. Bruce Campbell je dobry herec a vie struhat dobre ksichty (jeden moj kamos ho oznacil terminom hororovy Jim Carrey) hadzat suche hlasky a hlavne narabat s motorovou pilou. Rezia Sama Raimoho je jednou velkou kapitolou. Vybudoval tu jednu genialne dusnu atmosferu strachu ktoru sem tam odlachcuje ked ashovi do ust vklada nejaku tu suchu hlasku a popri tom potoky krvi striekaju po obrazovke. Jednoznacne sa nezaprie jeho inspiracia Hitchkokom a to hlavne v scene z rukou, ktoru ale pojal , no nazvyme to trosku odlisnejsie nez samotny majster. A tomuto filmu sa podarilo to o co by malo ist vsetkym filmom. Kto ho raz uvidel uz nikdy nan nezabudne. To mi verte. ()

Barak

Neméně dobré pokračování skvělého prvního dílu, pokud pominu úvod a zasvěcení do děje. Vůbec nemám ponětí, jak se tam mohli najednou octnout jen oni dva, jaktože se Bruce chvilkama měnil a pak byl zase v pohodě, co tam dělali ty zbývající osoby.. to naprosto postrádá logiku. Přece vím, jak skončil první díl (že se natočí další dva bych netušil, protože není vůbec otevřený), tak druhý by měl nějak navazovat, kdežto tento nenavazuje a vymýšlí nějaký svůj vlastní příběh, bez ohledu na svého staršího bratra. To mě na začátku docela hodně rozhodilo, nicméně zbytek mi spravil náladu, to byla prostě pecka! Campbell už je tady jako takový zkušený zabiják, který ví, co od těch nestvůr očekávat, ví jak na ně a od prvního dílu výrazně "ztvrdnatěl". Tenhle díl je ještě béčkovější, než ten první. Hororová atmosféra je ta tam (zůstali po ní jen drobky) a místo ní nastupuje zábavá, vtip a sranda. Sliz a krev stříkají ve velkém, furt tam někdo na někoho útočí, naprosto nepřetržitě nějaká akce. A když si Bruce uřízne ruku, aby si na ní v závěru mohl nasadit motorovku a ve druhé ruce svírat brokovnici - to bylo naprosto excelentní. Jsem neměl slova, když jsem to uviděl - jen úsměv na rtech a "wow".. jak s ní zatočil a pak tam šel jako nějaký John Matrix, je všechny pobít, to bylo naprosto výborně provedeno. Odešla atmosféra, a místo ní přišla akce a zábava. Druhý díl se vůbec nemá za co stydět a drápe se na svého předchůdce. Opět pět hvězdiček - ale ten první mě vzal víc než tady tenhle.. a taky tam nebyl tak zmrvený začátek.... ()

jay.lee

Fantastiský Bruce "EVIL DEAD" Campbell s motorovkou místo ruky. Sam Raimi je démon a měl by přestat točit sračkoidní filmy o pavoučím superhrdinovi a vrátit se zpět k hororům. Těším se na remake!! ()

maZSlicko

No evil dead 2 se mi líbila o něco víc než 1..Kupa ůidí píše jakej to je kult apod. ..Nevím proč ale mě to nechává chladným,ani Ten váš Bruce mi tam nějak extra nesedí..Dá se na to dívat,pobaví,pár krát se leknete ale nic víc..Jo vlastně jedn ose musí Ashovi nechat,a to ten jeho Mcgayvroskej skill :) ()

bif

Jednička byla určitě lepší, hůmor tenhle film uplně zničil a je z toho jen režisérská lahůdka a dobré dobové triky se svkělou atmosférou, jinak nic. ()

Jajar

V podstatě povedená parodie prvního (geniálního) dílu. Bohužel ne dokonalá, jelikož Raimi to místy neskutečně přeplácal. ()

LojZza

Takhle to ma vypadat. Od prvniho dilu obrat o 180 stupnu. Spravny pomer napeti a komedie a hlavne neprekonatelny kral vsech becek, Bruce Campbell a jeho motorovka a upilovana brokovnice. "Groovy baby" Na scenu kde Ash bojuje se svou rukou posedlou demonem jen tak nezapomenu. ()

katmandzoo

podľa môjho názoru to malo viac komických ako hororových prvkov, Bruce Campbell to však zahral skvele..zahrať takúto rolu si vyžaduje veľa hereckého umenia a toho má Bruce Campbell za dosť.. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot