Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rsimonyi

Skvělý horor, který začíná nenápadně sklouzávat také ke komedii. Jediný díl, který u nás na DVD vyšel a to i s českým dabingem....aspoň něco. ()

Strike

Tenhle film je jeden z nejuřvanějších filmů co jsem kdy viděl. Ty ženský řvou neuvěřitelně. Každopádně najdou se velmi působivé horové chvilky i chvíle humorné. Ale i přesto, že Ash je je borec, dám si radši Dereka v Brain dead. ()

El Loco

Hneď na začiatok priznávam, že nie som veľkým fanúšikom splatterov s komediálnym prvkom (splatstickov), pretože som stále nepochopil zmysel prepojenia týchto dvoch absolútne odlišných žánrov. Prakticky sa takýmto filmom s okľukou vyhýbam, no raz mi to z nejakých zvláštnych príčin nedalo a pustil som sa do pozerania kultového Evil Dead II (teda presnejšie Evil Dead : Dead By Dawn) . Neviem, možno som spravil chybu, že som predtým nepozeral „jednotku“ (ktorá by sa mi podľa komentárov a recenzií páčila asi viac), ale už je teraz neskoro...Napriek tomu som príjemne prekvapený, že ma to celkom pobavilo (i keď až tak ako Jacksonov Braindead nie). Najväčšiu zásluhu má samozrejme skvelý Bruce Campbell, ktorého self-bitka s vlastnou rukou patrí do TOP 3 self-bitiek filmového plátna (spolu s Edwardom Nortonom vo Fight Clube a „bitkou“ Jima Carreyho na záchodoch v Liar, Liar). Inak, motorová píla namiesto jednej ruky a v druhej spílená brokovnica? Groovy! ()

Phyrexian

Bruce Campbell, hnusní démoni, hektolitry stříkající krve, motorovka a šílený kameraman... tomu říkám kombinace! "Pozřu tvou duši! Pozři tohle... prásk!" 9/10 ()

JM87

Ze začátku sem se celkem nudil, ale pak mě to začlo bavit. Bruce Campbell je fajn a film byl zábavovka, nic extra, ale taky nic, co by pro mě byl kult. Ikdyž chápu, že v té době (rok mýho narození) to byla asi pecka. Konec překvapil, takovou pointu sem v tomhle filmu fakt nečekal. Časem kouknu na trojku. ()

andio

Kultovní akční horrorová komedie.. Skvěle jsem se u filmu pobavil, ale na jedničku prostě nemá. Obsahuje mnohem více satirických pasáží a obecně se nebere tolik vážně, i tak je však skvělý, i když trošku z jiného soudku, než jednička. 9/10 ()

Stanley619

Tenhle film by se měl pouštět pokaždé, když někdo dostane nápad natočit hororovou komedii, protože tohle je asi ten nejlepší příklad, jak by to asi mělo vypadat. Absolutně šílená jízda, u které se člověk lekne, ale hlavně zasměje. Kultovní záležitost. 80% ()

majec4

Napocudovanie sa mi to pacilo viac ako jednotka. Bolo to lepsie zahrane, zostrihane aj zrezirovane. Cely ten dej som lepsie ustal s vedomim, ze je to trosku aj komedia. Skvele napady ako rehotajuca sa lampa alebo vrazdiaca ruka film okorenili. NIektore sceny i napriek slabsim maskam vzbudzovali hrozu. Myslel som, ze to bude horsie ako jednotka, no nebolo. ()

Hadati

Campbell s motorovou pilou místo ruky se mi nesmazatelně vryl do paměti. Jenom škoda, že mu došel benzín :o) ()

Curunír

Tak tohle bylo maso. Kultovní řezničina, u které jsem se neskutečně bavil, navíc je zde velmi charismatický Bruce Cambell, že by se dal motorovkou krájet. O hororu se nemůžeme až na pár lekaček vůbec bavit, ale Raimiho nápady jsou smrtící - vraždící ruka, smějící se jelen, matka zpívající ukolébavku a naprosto super postavy, které jsou opravdu vtipně debilní, hlavně ten chlápek v džínovejch monterkách. ()

pend

Druhý díl z Raimiho legendární trilogie. V podstatě remake jedničky, je v něm daleko víc humoru. Tohle opravdu nemohlo vzniknout ve velkým studiu. Atmosféra, lekačky, Bruce Campbell s pahýlem, brokovnicí a pilou...ve své době naprostá bomba. ()

Boomstick

Jednotka bola neskutocne atmosfericka a krvava.....tuto je ta krvavost trochu mensia,a ta hroza sa aj vytratila.To ale vobec nevadi lebo Evil Dead 2 je viacmenej cierna komedia.Vela krat som sa velmi dobre zasmial ()

ASSBURGER

Proste parádne pokračovanie parádnej trilógie na ktorú nikdy nezabudnem. Hláška robia svoje,asi moja najobľúbenejšia hláška z tohoto filmu je(Hail to the king baby). Proste Bruce odviedol asi najlepšiu prácu, zahral to vážne perfektne jednoznačne naj. hororová trilógia môjho života. ()

noelcoward73

Na pokračování kultovní jedničky jsem byl zvědav. Naplnila se má očekávání - zejména co se týče hororové stránky. Mohlo to ovšem být více komediální, takhle to bylo pouhým odlehčením hororových scén. Hororové scény jsou velmi dobře natočené (díky nim jsem se rozhodl k vyššímu hodnocení). Občas něco bylo nelogické či přehnané (například stříkající potoky krve v odstínech zelené a modré), proto slabší 4 *. ()

TheHofi

Pro mě je tento film esenci všeho, co má horrorová komedie mít. Skvělý humor, výborné masky a vyvolání hrůzy, ze které když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem z toho neměl dobré spaní. Ještě teď si pamatuji, jak jsem měl celé noci rozsvícené světlo, a když jsem byl na chatě, tak jsem se bál chodit do sklepa. Sice se dnes u toho filmu možná směji víc než bych měl, zatím co u jedničky se na to koukám s mnohem vážnější tváří. Ale také ten film zestárl. Sice mám první díl hodně rád, je to pro mě horrorová klasika, ale dvojka je pro mě o trochu lepší. Asi je to asi tím že je to horrorová komedie, ve které všechno šlape jak má. Sam Raimi trilogii Evil Dead dokázal, že to režírování v rukou má a díky tomu měl šanci to později ukázat i v jiných filmech. Tento film si ode mě donáší 100%. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot