Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

listr

Spíše komedie než horror, ale taky jsem se parkrát lekl. Hrátky hlavního hrdiny na kočku a myš se svojí vlastní rukou stojí za shlédnutí, ani neuvěříte čemu se zasmějete. ()

Klay

Nejdokonalejší práce dua Raimi/Campbell a jestli ne nejlepší, tak určitě nejstylovější horor let 80. Oproti jedničce sice ubylo krve i strachu, ale po filmařské stránce je to dílo mnohem vyspělejší. Raimi upustil od striktně hororové atmosféry, přidal více akce, černý humor, kopu hlášek, nádech fantastična, Ashe přetransformoval v superhrdinu a navíc ta motorovka...to se musí vidět. ()

Spectre

Po hororovej jednotke prichádza odľahčená zábava (niečo na štýl Jacksonovho debutu, ale omnoho kvalitnejšie). Herci sú na tom o stupienok lepšie a film je už natočený takpovediac profesionálne, čím stratil kúzlo jednotky, ale keď sa k tomu pridal neuveriteľne nechutný čierny humor, tak si stále drží vysokú úroveň. Pri jednotke som bol v napätí, tu som sa trhal od smiechu. Najviac sa z filmu pamätám na dve krátko po sebe idúce scény: prvá s motorovou pílou a druhá keď sa Bruceovi "vysmieva" všetok inventár miestnosti - to je doslova na neudržanie a už len za tieto scénky stojí za to dať 5* ()

spiritus

No je snad něco klasičtějšího a béčkovějšího mezi horory než toto ?? Ne není. Černý humor a nechutnosti na každém kroku.Sem tam přeběhne mráz po zádech, sem tam se vyloudí nenucený úsměv. Proč si na něco hrát?? Takto to bohatě stačí. Bez zbytečných vytáček a obezliček (whow). Prostě klasa jak má být ()

evil_ryu

Keď kreativita násobne predčí rozpočet. Vrchol béčkovej tvorby 80. rokov. Vďaka Raimimu a jeho výtvoru som sa začal zaujímať o kinematografiu ako takú. 5* ()

Cement73

Klasika na ktorú sa nezabúda. Motorová píla má od vtedy aj iné použitie ako na drevo. "Saw 1,2,3,4,5" sa nechytá :) ()

Milky.

Nejsem si jistý jestli to bylo zamýšleno jako remake nebo jako pokračování. Prvních 7. minut připomíná spíš takové klasické "v minulém díle jste viděli" podle poměněné jedničky a pak se to odvíjí úplně nově. Jenže jak byla jednička fajn horor a příjemná podívaná, tak tohle byla vyloženě kokotina. A kromě finále (když už Bruce konečně nasadí motorovou protézu) absolutně nechápu čeho se snažil Raimi dosáhnout. Hovadina. Dávám hvězdu za božského Bruce a motorovou ruku, nic jiného si tu chválu nezaslouží. Absolutně nechápu jak může tolik uživatelů dávat takové vysoké hodnocení. ()

Reverger

Tohle pokračování je vlastně jednička. O něco málo více je to okořeněné, ale je v tom jednička cítit. Ale...komu by to vadilo? Sam Raimi, nápaditej, ujetej a skvělej režisér. Bruce Campbell, nadpřirozeno, akce, horor, komedie, ujetost neuvěřitelného řádu, nevídaná úchylnost, cokoliv co jen lze můžete zachytit, to je ono! Moje srdcovka. Pro mě, kultovní snímek. ()

mosnak

Ano,po těch dlouhých letech můžu s klidem říct,že je to ve skutečnosti blbost,ale krásná blbost :-) Vždycky když vidím tu zmutované mrtvoly (nebo co to je), tak se musím smát, když vidím to lano,které je drží nad zemí :-))) 65% ()

Mikino00

Až po shlédnutí tohoto, jsem docenil jedničku, tentokrát se jedná o komediální horor, který je zábavněji rozveden až ve trojce, tady jsem jen obracel oči v sloup a párkrát se lehce pousmál. ()

Ollie235

Byť je v rámci subžánru druhý Evil Dead bezpochyby kvalitním filmem, tohle prostě není můj šálek kávy. Oproti jedničce mi to navíc přišlo zbytečně přestřelené a dost chaotické. Pár nápadů se mi líbilo (upilovaná brokovnice, samotný konec), ale celkový pocit zůstává dost rozpačitý. ()

Marius_ss

Menej desivejšie a oveľa uletenejšie ako jednotka. Pre mňa osobne nie moc dobrá kombinácia. Hlavne ten začiatok mi pripadal ako by si Raimi čosi fajnového šňupol. Ale aj tak sa to drží v kategórii “pozerateľných celkom fajn filmov” A ak by som prijal ten šialený Raimiho koncept, tak by som to kľudne mohol označiť aj ako kultový film (to isté platí aj pri treťom dieli, prvý je jasný kult). ()

Oralfabet

Nevidím v tom úplně tu nikdy nepolevující, nepřekonatelně zábavnou, geniální jízdu, jako někteří jiní, ale stejně... there's a lot to love here. Od smějícího se pokoje po nákres Ashe ve středověku. 8/10 ()

bobstock

Další nátěr krve po všem, co je v dosahu v lese zarostlé chatičky. Tentokrát si Bruce Campbell vystačil po většinu sám a musim uznat, že chvílemi je to i fakt dobrej komik. Opět roztomilé stop motion postavičky a miniatura exteriéru chatičky. 70% ()

rsimonyi

Skvělý horor, který začíná nenápadně sklouzávat také ke komedii. Jediný díl, který u nás na DVD vyšel a to i s českým dabingem....aspoň něco. ()

Strike

Tenhle film je jeden z nejuřvanějších filmů co jsem kdy viděl. Ty ženský řvou neuvěřitelně. Každopádně najdou se velmi působivé horové chvilky i chvíle humorné. Ale i přesto, že Ash je je borec, dám si radši Dereka v Brain dead. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot