Téměř dokonalý zločin

• USA The Gift (více)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiální text distributora)

Sairina

Úžasná atmosféra, herci i děj. Tento thriller mě velmi potěšil svojí tajuplností a napětím, do poslední chvíle nevíte, kdo byl skutečným vrahem. ()

Ezekiel1

Brilantní thriller! Mystikou obestřený, krásnou hudbou podbarvený se skvělými hereckými výkony. Raimiho příběh má skvělou atmosféru a postupně graduje....Tyhle mysteriózní filmy typu TAJEMNÉ ŘEKY mám moc rád. ()

DannyBoy80

Duchařinu já moc nemusím, ale tento film není špatný. Určitě to je nadstandartními hereckými výkony hlavně Blanchett (jako obvykle) a Ribisiho. Nezaostává ani Reeves. Přběh není špatný, i když od začátku je jasný okruh možných pachatelů. Ke stoprocentům tomu ale ještě dost chybí. 70%. Vůbec ale nechápu český překlad názvu filmu, to je opravdu na facku. ()

Piškotka

Bylo to napínavé a sugestivní od začátku do konce. Nejvíce ta mimosmyslová schopnost hlavní hrdinky, trochu závidím, ale s takovým darem se i tak musí žít dost špatně. Vnímat zlo, které se tváří jako dobro. Herecké výkony víc než dobré, zejména G. Ribisi mě přesvědčil ze všech nejvíce. Ta jeho duševní trýzeň, ze které se uměle vysvobodil. ()

Ještěřák

SAME RAIMI, TY SI TO ZDE VODÍŠ! Toto je historicky první Raimiho film, po jehož shlédnutí - samozřejmě jedním tahem, od dob RINGU se citelně lepšim - jsem byl s to bát se vlastního dechu i za oknem hlasitě mrouskajících koček. To je asi dost mrzká vizitka na proslulého, prý brilantního horrormakera. Na CSFD se tváří čtyřžánrově, pro mě je to ale čistej horor, a každá noc nivé kartářky Cate Blanchettové byla pro mě menším či větším utrpením. Nebojme se to tedy ještě jednou otevřeně shrnout: u THE GIFT jsem nebyl dalek dosažení zlatého hattricku; málem jsem se posral, pochcal a dostal mrtvici zároveň. _____ Nejen, že je to po čertech svižný, je to i přeplněný známými nebo poloznámými tvářemi - mezi nimiž mi vyloženě čtěl Michael Jeter jakožto čítankový příklad právního slizouna. _____ THE GIFT je zakončen doopravdy hloupě - viz Canakjův nevybíravý komentář. Jinak opravdu film, který se se vší důsledností zmocnil mé nervové soustavy, po tomto dark zmrdstvu zralé na ručník. ()

Erinye

Cate Blanchet se role vědmy zhostila s grácií sobě vlastní, je to pro mě herečka s velkým H. Sam Raimi natočil "téměř dokonalý film". Celková atmosféra je dostatečně temná, a to po celou dobu, což podtrhuje i vhodně zvolená hudba. Navíc se zde předvedla celá plejáda skvělých herců, a podali opravdu výborné výkony. Dokonce i Katie Holmes se mi zde líbila. A co je pro takový typ filmu více než důležité - překvapivý závěr, což se podařilo na 1 s *. ()

vander19

Tešil som sa na kvalitný thriller. Hlavne kvôli Keanu Reevesovy som si ho pustil. Cate Blanchett osobne moc nemusím a keďže tu hrala hlavnú rolu čakal som, že ma príjemne prekvapí. Len to by nemohol byť ten scenár tak nudne napísaný. Podobné mystery veci aj vcelku môžem, ale tu mi to vôbec nesedelo. Cate vypadala počas celého filmu ako žijúca troska, Ribisi príliš trafený a jedine Reeves sa mi pozdával. Ospalá diera, kde sa udeje vražda a jedna z jej obyvateľov vidí budúcnosť. Hrúza. Dosť blbý nápad vhodný ako jedna z mnohých častí do Akty X, ale nie ako celovečerný thriller. Čakal som viac napätia a prekvapujúcich zvratov, ale to by som od Raimi asi chcel veľa. ()

Disease

Na druhé zkouknutí po mnoha letech je to fakt super. Dramatická složka tu funguje naprosto parádně a thrillerová thrilluje o 106. Navíc výborné obsazení a i když režíruje režisér spíš béčkovějších věcí, tohle je rozhodně áčko. ()

Skalda

Myslel jsem si že Raimi bez krve bude jako tarantino bez bouchačky, ale musím smeknout před Samovou dokonalou režií, snad ale mohl zvolit trochu jinčí finále. Ale což budiž mu odpuštěno, natočit dnes thriller s takovým "minimalismem" jako tady to je fakt umění. A na Reevse v roli alá "vidlák od bažiny" je radost pohledět. Jen Bruce jsem tu marně hledal... ()

willis

Po několika měsících si z filmu moc nezapamatujete. Je to jeden thrillerů, ktrých vzniká několik do roka. Pravda, tenhle má kvalitní obsazení i režiséra, tím pádem je i určitá kvalita zaručena. ()

Damielka

Teď si dovolím být trochu mimo mísu. Ale řekněte mi jedno: kam naše distribuční firmy chodí na ty překlady originálních názvů?! ()

KatRi

Jen díky skvělé režii tento film vydržíte, i pokud jste notorický strašpytel jako já. Obzvášť pouští-li vám ho viditelně ve žlutých autobusech, takže na ně nemůžete nekoukat:-) - přestože scénář je velmi průměrný a očekávatelný. ()

spiritus

Dějově průměrný, nijak nevybočující thriller, který má ovšem značnou míru napětí a mrazivosti. Od začátku mi bylo jasné, resp. jsem tušil, kdo je vrahem, a k mému zklamání se opravdu překvapení nekonalo. Škoda té předvídatelnosti, která je z filmu patrná. Přesto je potřeba říct, že film jako celek je poměrně povedený a to jak po herecké, tak i po režijní stránce. Raimi vsadil na osvědčená herecká esa, která určitě nemohla zklamat a na výsledku je to znát. Dávám lepší 3 stars. ()

AlchENEMY

Má to atmosféru, leckdy se člověk opravdu lekne ( ty hnusné scény s ještě hnusnější utopenou holkou :D) Pěkný thriller u kterého člověk sedí s přilepenýma očima až do konce :) ()

Cement73

Skvelý film, ťažká dráma odohrávajúca sa na zaostalom americkom vidieku niekde na juhu kde byť "iný" (či už farbou alebo niečin iným) je takmer zločin. Cate je skvelá a potvrdzuje že vie zahrat hocičo a hocikoho. Keanu ako južanský násilnický sedlák z nejlepším "šťouchem" široko daleko :))) A vrah je napokon málo očakávaný. Zápletka z modrým diamantom je geniálna a pomsta molestovaného dieťaťa neskutočná... Bravo ()

dehlie

výborný thriller, ktorý upúta už informáciou o hviezdnom obsadení. vrah sa usvečil vetou "nerád utekám pred problémami". ()

Pompaj

Působivý thriller, který mě dokázal udržel vzhůru a neusnout, to je něco!, český dabing byl snesitelný, ale v originálu lepší. 75% ()

Dr Lizal

Já se teda ani moc nebál i když člověk nikdy nevěděl co Annie problikne před očima za sviňárnu. Ale za docela hutnou atmosféru, hvězdné obsazení a kozy Holmesové nemůžu jít pod tři hvězdy. ()