Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Fr

Neměl by to být všední příběh ze života obyčejnýho kluka. Peter Parker je pro ostatní studenty magor (pro vás né?). Všechno se ale změní, když ho hryzne geneticky upravenej superpavouk. A s tím přichází problémy..... Uvědomuje si, že velká síla vyžaduje zodpovědnost. JE TO JEHO DAR, JEHO PROKLETÍ ! Aby příběh běžel tím správným tempem, máme tu také další postavy: strýčka, tetičku, Harryho, Normana Osborna a taky životní lásku Mary Jane. Akce, která je doprovázena dobrým zvukem, hudbou a triky ve mě budí touhu stát se Spider-Manem. Příště to bílé a lepkavé olíznu! (doufám, že to bude od pavouka...) ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::: Jo, jo. Já tak být Pavoučí muž, tak jen zachraňuji lidi a nedělám nic jinýho ...... :::::::::::::::::::::::::::: ()

Nathalie

Ze tří bratrů nejstarší, chybí mu vybroušenost prostředního bratra a (naštěstí) i bujará rozjívenost třetího mazánka, ale přesto zůstává vzorem, ke kterému se mohou vracet. Ekvivalent labradora mezi comicsovými adaptacemi: chytrý, přátelský k dětem i dívkám, veselý a to, po čem toužíte, vám přinese než bys řekl pavučina. ()

Dever

Soundtrack Danny Elfman: 1. Theme from Spiderman [1:01] ,2. Hero - Chad Kroeger/Josey Scott [3:19] ,3. What We're All About - Sum 41 [3:35] ,4. Learn to Crawl - Black Lab [3:36] ,5. Somebody Else - Bleu [3:37] ,6. Bug Bites - Alien Ant Farm [3:32] ,7. Blind - Default [3:10] ,8. Bother - Corey Taylor [4:00] ,9. Shelter - Greenwheel [3:31] ,10. When It Started - The Strokes [2:56] ,11. Hate To Say I Told You So - The Hives [3:22] ,12. Invisible Man - Theory of a Dead Man [2:39] ,13. Undercover - Pete Yorn [3:59] ,14. My Nutmeg Phantasy - Macy Gray [4:29] ,15. I - IV - V - Injected [3:02] ,16. She Was My Girl - Jerry Cantrell [4:17] ,17. Main Titles - Danny Elfman [3:42] ,18. Farewell - Danny Elfman [4:43] ,19. Spiderman - Aerosmith [2:57], ()

novoten

Vzpomínám si, jak jsem po prvním zhlédnutí zůstal sedět velmi zklamán. Čekal jsem jízdu plnou propletených vztahů, velkolepých akčních scén a hlubokých emocí. A viděl jsem jednoduchou pohádku o dobru a zlu a zároveň drama jedince nepřijatého společností. A napodruhé jsem zůstal sedět znovu. Ale tentokrát z opačného důvodu. To, co jsem napoprvé chtěl mít a neměl, tam najednou bylo. Jenom komornější, příjemnější a vhodnější. Raimiho pojetí sice v detailech kašle na komiks, ale funguje více než dobře. Následující dva díly jsou ale přece jen o něco dál. ()

tron

"Mám toho tak veľa, až by som vraždil." Ako fanúšik Petra Parkera musím skonštatovať, že tento film sa nevydaril. V lepšom prípade je nezáživne (pre fanúšikov) chronologickou verziou marveláckeho komiksu (šikana, rádioaktívny pavúk, strýko, šitie kostýmu, zamestnanie v Hlásnej trúbe), v horšom nudnou prehliadkou pochybných počítačových efektov (horší je už len otrasný kostým Zeleného škrata - ani spoľahlivý predstaviteľ psychopatov Willem Dafoe to nemal šancu zachrániť, ak nerátame celkom fajn scénku so zrkadlom). Roztopašná Kirsten Dunst, sympatický Tobey Maguire a zaujímavý Franco sú v pohode, ale ťažkopádne (a naivné) dialógy o zodpovednosti by so cťou zvládol len Richard Harris, nie oni. Snímka je zaťažená nevydarenými, chaotickými akčnými scénami a prehnaným "newyorským fenoménom" (krátko pred premiérou spadli Dvojičky a snímka sa na to snaží reagovať, čo nie každý európsky divák zvládne bez problémov). Napriek tomu sa vďaka pestrofarebnej, štylizovanej výprave a niekoľkým magickým scénam (bozk v daždi) nejedná o stratu času. A je tu úžasný šéfredaktor J.J. Jameson ("´Ohováranie´ je v ústnej forme. V tlačenej je to ´nactiutrhánie´."). Kino Považan NMnV 2002 ()

B!shop

Kdyz jsem prvni dil Spider-Mana videl poprve, nijak zvlast me nezaujal a proto jsem pred druhym skouknutim nic moc necekal, ale tentokrat se mi film libil o dost vic. I kdyz je prvni dil spis takovej vysvetlovaci a seznamovaci a prvni bitka s Green Goblinem je az po hodine filmu, vubec mi to nevadilo. Jednak proto, ze jsem kdysi sledoval animovanej serial, ale nikdy jsem nevidel Spider-Manovo zacatky, i kdyz sem samozrejme vedel, co a jak se stalo. A za druhe proto, ze Raimi je zrucnej reziser a tak je film poutavej i v castech, kde se nebojuje. Tobey Maguire a Kirsten Dunst se do roli skvele hodi, i kdyz maj oba misty dost ospaly vyrazy. Willem Dafoe je perfektni, ty rozhovory Osborna s Goblinem nemaj chybu, ale kdyz je pod maskou, tak je to horsi. Urcite se dal vybrat lepsi zaporak pro prvni dil. Potesily me mensi role Bruce Campbella, Teda Raimiho, Stana Lee a naprosto perfektniho J.K. Simmonse. Triky jsou na hodne slusny urovni, i kdyz misty je videt, ze jsou pocitacovy, bitky nemaj chybu a navic je misty k odlehceni deje nejaka ta hlaska nebo vtipna scena, hudba Dannyho Elfmana je jako vzdy paradni, ale misty pripomina Batmana. Nejvic me dostavala ale kamera, kdyz Spidey lita mezi barakama, to proste nema chybu. Takze jedina vytka k filmu je asi to, ze nechapu, jak zvlad Parker usit svuj oblecek a pak kdyz si strhava kosily, tak to vypada jak Superman. ()

dO_od

// Úctyhodný milník, který vykopl komiksové filmy do nové éry. Jasně, ve srovnání s tím, co přišlo pak, je to pořád teprve začátek, takový Spider-Man Begins bez geniální režie Christophera Nolana, ty čtyři hvězdičky ale ani omylem nevyjadřují, jak hluboko do srdíčka se mi tenhle film v dětství zapsal. ()

Marius

UPOZORNENIE ! Nasledujúci koment obsahuje vety, ktoré by niektorí uživatelia mohli vidieť ako SPOILER. Ja nie som toho názoru ale ďalej čítate na vlastné nebezpečenstvo. Obsadenie Tobey Maguirea do roly "ňoumu" Petera Parkera bolo geniálnym ťahom . Fandil som mu od prvého behu za autobusom. Rozporuplným sa mi však zdá obsadenie Dafoea, ktorého mám síce veľmi rád, ale tu mi vôbec nesedel v polohe Goblina-GoGo Power Rangers !!!. Spiderman je lepší vo svojej prvej polovici, najmä vďaka štúdiu a objavovaniu špeciálnych schopností. V druhej však nastáva pocit nudy, schematizmu a klišé. Ešte že moja malá milovaná Claudia zmokne v tričku bez podprsenky :-). 7/10 ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše pohádka pro mladší ročníky, ale plná kvalitních efektů. Peter Parker je na můj vkus až příliš podobný Mirku Dušínovi a to, jak se na konci filmu kvůli poslání vzdal své lásky, bylo přímo ohavné. Trailer na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/7563-spider-man/videa/ ()

Boss321

Vynikající převedení kultovního komiksu na filmová plátna. Tobey Maguire je v roli Spidermane velmi sympatický a kouká se něj příjemně. Willem Dafoe v roli protivníka také není vůbec špatný a více než zdařile sekunduje Maguiremu. Kirsten Dunst beru jako třešničku na dortu. Sam Raimi je dobrý režisér a Spidermanem to jen potvrdil. K plnému počtu hvězdiček mi chybělo více akce, které si pořádně dopřejeme až ve druhé polovině snímku...... ()

Jossie

Na to jak moc jsem se těšila mě Spider-man dost zklamal. Pravda , komiks jsem nečetla , ale znám animovaného Spidermana , který se mi líbil vždycky moc. Tohle mě bohužel opravdu docela nudilo. Nevzpomenu si na jednu pěknou scénu. Takže to jediné , co se mi opravdu líbilo , jak Spider létá mezi mrakodrapy. Toby Maguire tradičně dobrý a Willem Dafoe ty padouchy prostě umí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Je ti dobře? Vypadáš jako bys byl ve vědecký soutěži druhej." Kdyby mě kousnul pavouk, tak bych se naštval, onemocněl, zemřel a nikdo by o tom nenapsal comics, ani by nenatočil film. Jenže Peter po kousnutí začal spřádat sítě a tarzanovsky se přemísťovat v červenomodrém hadru, což bylo to nejlepší z filmu, ale na druhou stranu mě moc nebavily ty černobílé postavy, klišoidní rozhovory, předvídatelné situace a zejména dovysvětlování děje pro retardované diváky. ()

EdaS

Doposud mě z comicsových adaptací nejvíce dostali X-Men. Sam Raimi je ovšem dokázal trumfnout díky podobně civilnímu přístupu k látce. Skvělé obsazení dokáže to, co se u jiných podobných filmů málokdy stává - že máme skutečně zájem o hlavní hrdiny, ne jenom o jejich akční kousky. ()

dobytek odpad!

Panebože, dyť je to sračka. Nebylo už všech těch cokoliv-manů dost? Comixy nečtu, takže nějakej Spider-man mě absolutně nezajímá a je to pro mě akorát další ptákovina. A Tobey Maguire, jako pseudosuperman, mi připadal poněkud k smíchu. Takovej Christopher Reeve měl v sobě nějaký to charisma, takže se mu jeho nadpřirozená postava dala "sežrat", ale tenhle floutek má asi tolik charisma, jako přejetý hovno a navíc neumí hrát. Ať si radši hraje na písečku. Eště klika, že neměl taky spodky přes kalhoty. To už bych asi nepřežil. ()

Skejpr

Tak nějak nevyvážený guláš s přehrávajícím záporákem a malou dávkou skutečného hrdinství. Nemastné, neslané, místy spíše naivní a nudné. ()

Shit

Určitě mohl být první díl o Spidermanovi lepší, ale myslim si, že Sam Raimi odvedl slušnou práci a přinejmeněím udělal zábavnou komiksovou adaptaci. Tobey Maguire se na hlavní roli celkem hodí a Kirsten Dunst jako Mary Jane taky neni špatná, ale trošku mimo je green goblin, ač ho hraje William Dafoe, tak mi tahle postava nepřipadá moc cool, hlavně proto, že jako záporák je Dafoe jen pod maskou, jinak bez masky je dobrej, jenže bez ní to zase neni ten správnej záporák se kterým Spiderman soupeří, takže ta posatava je u mě dost nevyrovnaná. ale jinak si na příběh nemůžu moc stěžovat, přece jenom to je první seznamovací díl. ()

Morien odpad!

To má být vtip? Tohle má být ten film, co ho všichni obdivují, co stál strašný prachy a co sklízí jednu pochvalnou kritiku za druhou? ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů