Within the Woods

Sam Raimi

Sam Raimi

Tim Philo

Rob Tapert

S těma dvouma je na chatě uprostřed lesa vždycky sranda.Poznávací zanamení-splašená houpačka.Kvalita obrazu je horor,ale on to Raimi vynahrazuje výborným (pa)zvukem.Nácvik na Evil Dead.Jeden záběr připomene Rec nebo Zemanovskou Studnu a je to paráda napotřetí a bude i napočtvrté.Sem zvědavý na remake(16.8.2011)

http://www.youtube.com/watch?v=ca63PIpoRQI Búchajúca hojdačka o stenu chaty, šialený nájazd kamery za zvuku nervydrásajúceho doprovodu, odrezanie ruky. Už tu je to všetko. Amatérske ale pritom perfekcionistické. Toto natočiť s kamarátmi za tri dni? Jasný dôkaz že Raimi je geniálny filmár. Tie zvuky sú úžasné. Práve tu duch lesa ovládol Bruca naplno – to je na tom najlepšie.(9.8.2008)

Sam Raimiho Prequel na EVIL DEAD.......... Within the Woods som videl asi ako každý v hroznej VHS kvalite. čo mi neprekážalo. Bolo to o to desivejšie. Prekvapivo slušne zvládnuté miestami strašidelnejšie(tie zvuky!!!) ako samotný Evil Dead nechýbajú litre krvi a vreštanie dievčat. Prekvapilo ma koľko nápadov ktoré boli neskoršie použité vsunul Raimi do tohoto kraťasu.(27.1.2013)

• Paldiny

Hovorí sa, že originál je vždy originál, čím získava akýsi status väčšej dôležitosti. Pri Evil Dead toto pravidlo neplatí. Within the Woods je polhodinová rýchlokvaska natočená prakticky bez rozpočtu či ozajstného scenára s kamarátmi cez víkend. Sam Raimi naznačuje akými fintami bude desiť za 3 roky v kultovom celovečerňáku. Zoznamujeme sa tak s kamerovými nájazdmi, stiesňujúcou hudbou a neurvalou mierou násilia. Lenže pre amatérske poňatie a mizernú kvalitu v akej sa tento kraťas dochoval ho ťažko brať za plnohodnotného hororového zástupcu. Hlavný chod je predsa len o niekoľko svetelných rokov ďalej.(3.11.2014)

Popravdě je tahle příprava na Evil Dead notná taškařice, která tedy nefunguje jako horror, nýbrž jako komedie. Film vypadá, jako by ho natočili ve 20.letech (groteska hadr), a pak ho nechali povalovat padesát let někde v lese. V dnešní době malá raritka, zajímavost hlavně pro ty, kdo milují Raimovu smrtící trilogii. V závěru sice dojde na krvavé divadlo, ale k šokování má daleko. Jak říkám, je to zkrátka bžunda, nic víc.(16.5.2014)

• - Film měl původně vyjít jako bonus v roce 2002 v kolekci Evil Dead, ale došlo k právním problémům s hudbou použitou ve filmu. (Halloween9)

• - Film měl premiéru v Detroitu v kině s názvem "The Punch a Judy" v srpnu roku 1979. (prokda)

• - Film se natáčel dva dny ve státě Michiganu. Rozpočet byl 1600 dolarů. (Halloween9)