Within the Woods

Sam Raimi

Sam Raimi

Tim Philo

Rob Tapert

V zhruba polhodinovom rannom kraťase Sam Raimi prichádza so svojim lesným duchom, ktorý sa v neskoršom horore THE EVIL DEAD stal tým základným kameňom nielen tejto celovečernej Raimiho "evil" prvotiny neskôr rozrastenej až do základnej trilógie, ale aj hororu ako takého. Výborné šialené zvuky, šialená kamera, šialený Raimi! Škoda, že som to videl v horšej kvalite, bez tých bezpochyby pekných detailov. Within the Woods je prequel jednej z mojich najobľúbenejších sérii.(30.10.2006)

CITÁT - Neboj se, budeš prokletá jenom když znesvětíš hroby mrtvých........... První Evil Dead u nás kolovala pod názvem Kořeny, tento prequel má podnázev V lese. Mám velice špatnou kvalitu, film je sice nahrán na dvd, ale je značně poškozen. Kdysi byl na VHS a ta už byla tak zničená, že se z tím nedá nic dělat. CITÁT - Přidej se k nám........... 30 minut totálního řevu, krve a masakru. Cesta do sklepa je nejklidnější část příběhu. CITÁT - Půjdem na piknik, Bruci ?...........(27.3.2012)

Pár let předtím, než Raimi vypustil do světa své Smrtelné zlo, natočil tuto režijní (skoro) prvotinu, jíž to vlastně všechno začalo. Within the Woods jsem sice viděla v otřesné kvalitě a počáteční amatérismus je znát, ale i tak, nezaměnitelný styl a počátky zrodu kultovní hororové série jsou zřetelné, i přes ten "horrible picture.":)(12.11.2016)

• Stejšn

Viděl jsem to před chvilkou a to v kvalitě tak katastrofální, že vlastně ani nevím, jestli můžu napsat, že jsem to doopravdy viděl. Nejlepší výraz by asi byl "tušil". Asi jako 35. VHS kopie. Mám pocit, že kdybych měl možnost to shlédnout v koukatelné formě, asi by se mi to líbilo. Zvuky (teda co jsem měl možnost z toho huhlání odposlechnout) velice zajímavé. Vzhledem k popsaným okolnostem bohužel nemůžu hodnotit.(14.7.2010)

Brutální zastřelování na Evil Dead. Nevím, jestli se to dá někde vidět v nějaké rozumné kvalitě, ale moje verze byla teda šílená. To ale nic neubralo na zážitku z tohohle kraťasu. Campbell i ve svých začátcích ukazuje, že má ksicht, který prostě nejde nevyužít a relativně slušné triky z něj dělají povedené monstrum. 75%(15.12.2016)

• - Ve filmu kromě Mary herci používají svá vlastní jména. (prokda)

• - Film byl natáčen na rodinné farmě v Tapert Marshall, Michigan, USA. (prokda)

• - Originál snímku vlastní pouze Bruce Campbell a Sam Raimi. (prokda)