Reklama

Reklama

Solární protipóly

(seriál)
  • USA Solar Opposites (více)
Trailer 1

Série(4) / Epizody(41)

Solární protipóly se soustředí okolo rodiny mimozemšťanů – Korva, Terryho a jejich dětských replikantů Yumyulacka a Jesse, z planety Shlorp, kteří ztroskotají na Zemi a útočiště naleznou ve Střední Americe. Nemohou se shodnout na tom, zda je to hrozné, nebo skvělé. (Disney+)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (18)

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Justin Roiland čelí nepříjemné věci. Tento seriál je bez Dana Harmona - tvůrce Ricka a Mortyho a Community. A je to znát. Skoro jako se koukat na Ricka a Mortyho bez trefných promyšlených příběhových zvratů a hlášek, které ve vás vyvolají to, co jiný seriál ne. Je zde používáno větší množství "slabších" vtipů nebo naopak přespříliš zbytečného násilí a znázornění vnitřností a krve. Solar Opposites je slabší odvar R&M. Ale odvar přecijen dobrý. Rodinka mimozemšťanů má něco do sebe, žlutý sliz je v nějakých scénách také povedený, děcka super, celkový episoidní příběh, který nemá návaznost na sebe, také pobaví a určitě zde nechybí udržení pozornosti. Nejvíc se mi snad líbil předposlední díl, aneb "co se děje za sklem". Doufám, že se Justin poučí z nějakých chyb a vydá pokračování. Velmi rád se kouknu znovu. Manc ave! 75 % || Edit 25.07.2022 - po shlédnutí 3. sezóny: Lepší a lepší. Jak příběhy každodenních starostí našich mimozemšťanů, tak hlavně "The Wall People". Strohost první řady je pryč a třetí jsem skoukl ani nevím jak. Mrtě se mi líbila příběhová stránka "Silver Police", která je otevřená do čtvrté sezóny. Za mě velký upgrade :-) Tak jak Rick and Morty šel s kvalitou dolů, Solar Oposites pro změnu nahoru. Teen Pupa Angst 85 % ()

Reklama

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Solar Opposites jsou takovým slabším odvarem Ricka a Mortyho. Kdyby Hulu nepatřilo pod Disney a adult swim pod Warnery, tak by tohle mohlo být považováno klidně za spin-off, ale reálně se jedná pouze o rip-off. Postavy v některých aspektech příliš kopírují slavnější dvojici, stejně tak některé prvky jsou převzaté z R&M (zeď plná lidí) a ta animace je naprosto identická. Pokud Roiland s McMahanem chtěli udělat samostatně fungující seroš, tak aspoň tu animaci mohli udělat jinou. Chybí tomu větší hloubka a nápaditost, je to taková sbírka random blbin, co se titulní rodině stanou. Někdy to je lepší, někdy naopak celkem zívačka a občas je to dobré, ale zase to postrádá punc originality. Pokud vám stačí pár dobrých gagů (cold one v lednici) a několik zběsilostí, tak Solar Opposites na tři hoďky zabaví, ale pokud člověk hledá něco víc, tak v animovaných vodách plavou kvalitnější kousky. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má to nábeh stať sa kultom. Minimálne v rovnakej miere ako je tomu u Ricka a Mortyho. Možno sa jedná o dosť podobný koncept ale páči sa mi, že tvorcovia našli niečo v čom môžu znova aplikovať množstvo svojich bizarných nápadov. Či už sa jedná o Wall ( čo je inak perfektná vedľajšia línia) alebo hlavné eskapády, ktoré sa veľmi trefne snažia byť nie len zábavné ale aj nekorektné. A funguje to. Bavil som sa na tom riadne. Som dosť zvedavý, kam sa to bude uberať. Za mňa rozhodne spokojnosť. Korvo a Pupa rulez! 1. séria - 90% Bavilo. Udržuje si to taký ten svoj štandard, čo ma úprimne teší. Ako výplň času medzi sériami Ricka a Mortyho je to skvelé. Hlavne aj preto, lebo sa to nesie v rovnakom duchu. Osobne mám najradšej príbehy From the Wall. Tie by si možno zaslúžili aj samostatnú sériu. Každopádne bavilo veľmi. Pri pozeraní som si spomenul, že o podobný koncept sa snažila Futurama( hoci bola viac Family Friendly), a som rád, že Roiland a jeho Solar Opposites dávajú všetkým podobným seriálom na frak. Používajú na to sci-fi veci :) Druhá séria - 90% Stále sa mi páči ako to trefne popisuje spoločnosť a zároveň si to berie to najlepšie zo sci-fi žánru. Solar Opposites je podobne ako Rick a Morty postavený na tom, že celú sériu poznáte naspamäť. Rôzne motívy, postavy a udalosti sa aj v tejto sérií vracajú, rozvíjajú a ukončujú. Preto aj napriek epizodickosti jednotlivých dielov ( státie v rade, všetci sú Jerks ak sú mimozemšťania uväznení atď.) sa dá na všetko pozerať, ako na neustále rozvíjajúci sa celok. Bavil som sa, hoci to čaro prvých dvoch sérií sa vytratilo. To ale neznamená, že je to zlé. Dejové zvraty nemajú potrebný cliffhanger, skôr ukazujú kam sa bude ďalšia séria v rámci atmosféry uberať. Dobrodružstvá v IN THE WALL stále najlepšie. 3. séria . 80% ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Nezábavné, nesympatické, nelogické, neoriginální s velice špatnými postavami, u kterých jsem si nenašel ani jediného oblíbence či postavu, která by mě bavila nebo alespoň trošičku zajímala, nebo mi alespoň byla sympatická. Ke všemu je seriál hroznou kopií Ricka a Mortyho. Ano já vím, že na tom děla J. Roiland, ale to přece neznamená, že jeho postava zde musí mít i stejné vyjadřování a styl mluvy jako Rick. Do toho je animace úplně stejná, humor podobný (ale nepovedený), a některé epizody či scény jsou přímo okopírovány. Jediná věc, která mě relativně zajímala byl příběh zmenšených lidí, ale ani to mě nedonutilo dokoukat celou první sérii, která měla jen 8 epizod. Skončil jsem po 6ti. Ono by ani nevadilo jak hrozná kopie to je, kdyby to alespoň fungovalo a postavy byly alespoň trošku zajímavé. Ani nevím za co tomu dávám tu hvězdičku. 1* 15% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (65)

  • Když Yumyulak a Jesse stojí před ředitelnou, je možné vidět plakát s reklamou „Schwifty: Live Jazz.“. Jedná se o odkaz na populární rčení z Ricka a Mortyho (od r. 2013), na kterém pracovali Justin Roiland i Mike McMahan. (KGBelik)
  • V epizodě je zmíněn Slenderman. „Slenderman“ je videohra, podle které byl i natočen stejnojmený film. (KGBelik)
  • Terryho nápis na tričku „Got dilf?“ je narážkou na americkou kampaň „Got milk?“ („Máš mléko?“), která je zaměřena na podporu spotřeby mléka a slovo „dilf“ je mužským opakem známějšího slova „MILF“. (DJDVD)

Reklama

Reklama