poster

Podfu(c)k

 • Velká Británie

  Snatch

 • Velká Británie

  Lock, Stock... and Six Stolen Diamonds

  (pracovní název)
 • USA

  Snatch

 • Slovensko

  Podfu(c)k

 • Irsko

  Snatch

 • Kanada

  Snatch

 • Nový Zéland

  Snatch

 • Austrálie

  Snatch

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2000, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 141)

 • Matty
  ****

  Sakra ostrá komedie, u které se občas kvůli přemíře brutálního násilí a naprosto nekorektního humoru (schytávají to židé, černoši, cigáni i Angličané) těžko odhaduje, jestli ještě jde o nadsázku, nebo už jenom o nevkus a nedospělost tvůrců. Ritchie vizuální hyperkinetičností (pro scénu nebo hlášku, která by nebyla kurevsky cool, zde není prostor) a překombinovaností zápletky zakrývá, že jsou postavy jednorozměrné a provázání jednotlivých dějových linií má daleko k eleganci a důmyslnosti Tarantinových filmů. V pubertě jsem byl okouzlen a pobaven. Dnes mi takhle samoúčelná hra na efekt přijde poněkud nucená. Obstojně ale baví pořád. 80% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Radko, genetique, Aiax, TotalFilm(30.3.2005)

 • golfista
  *****

  Jak ošidný je obchodování s cikány ! Když jsou v tom ještě sázky a obří diamant, o to je to horší.. . Dost rychlý, dost drsný, snad nejvíc "fucků" na minutu co jsem viděl, ale velmi velmi dobrý a vtipný. Jason Statham a hlavně Brad Pitt - vynikající !(18.2.2003)

 • Lima
  ****

  Brilantní gangsterka s excelujícím Pittem v roli cikánského rváče. Tu jeho infantilní kérku žeru. Ritchie od té doby točí jeden propadák za druhým. Guyi, vykašli se na Madonnu. Ta ženská tě zničí.(13.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Velmi povedená komedie s krásně vykonstruovanou (a taky rozuzlenou) zápletkou, skvělými dialogy, které k lidem, kteří je říkají opravdu sedí (viz.Američan popisující Londýn: "No Londýn, Anglie = ryby a hranolky, čaj, blbá Mary Poppins, hnusný jídlo a ještě horší počasí!"). Prostě skvěle natočená pohodička...(29.3.2005)

 • Gemini
  ****

  Sice jsem z toho nebyl tak vodvařenej jako z Lock, Stock,..., ale pořád jsem se skvěle, opravdu skvěle bavil. Jason Statham je prostě výborný herec, jsem zvědav na Kurýra. Opětovný skvělý výstup Vinnieho Jonese, kterému oponuje výborný Boris The Blade aka Boris The Bullet Dodger:) A pokud jste slyšeli nenapodobitelnou Pittovu "Gypsy English", garantuju vám, že na tenhle Ritchieho počin hned tak nezapomenete...(22.1.2003)

 • Tosim
  ****

  Ritchieho dva základní filmy jsem doteď neviděl, začal jsem Podfujkem. Je zajímavé zjistit, že Ritchie točí stále podobně - zrychlovačky, zpomalovačky, dějové zamotávačky, ať točí film o podvodníčcích, "adaptaci" AC Doylea, nebo anglickou legendu. Tohle je klasický gauneří snímek, než přijde na řadu humor, zvlášť scény se psem a černošskými neschopáky byly v tomto smyslu povedené. A závěru, kdy se všechny dějové linky střetnou, už není skoro co vyčíst. 90%, nakonec.(5.2.2018)

 • Tom Hardy
  *****

  Sbal prachy a vypadni je hodně dobrý film, ale něco mu chybí. Není to styl, ani hlášky, kvalitní herci, či vychytaná režie. To všechno Sbal prachy a vypadni má, ale zkrátka tomu filmu něco chybí. Podfu(c)k má stejné kvality jako výše zmíněný film, ale navíc má i to něco. A to něco z něj dělá pětihvězdičkovou záležitost...(20.5.2003)

 • lebowski
  *****

  Poprve jsem viděl v půlnočním představení v roce 2000 a kdykoliv si můžu pustit znovu a budu si užívat černý humor v něm. Teprve nedavno jsem přišel na to, že scéna s Desert Eagle je variací na scénu s Eastwoodem z Dirty Harry(22.12.2011)

 • Radyo
  ****

  Ne tak skvělé jako Sbal prachy a vypadni, ale stále více než výborné. Guy Ritchie umí tyhle komedie opravdu dobře a věřím, že se při jejich natáčení baví stejně dobře, jako pak diváci při jejich sledování. Jeho brilantně zamotané zápletky se nakonec stejně vždy rozmotají a ukáže se, že i zdánlivě nesouvisející dějové linie k sobě skutečně patří. Už se těším na jeho další perly. Doufám, že mu Madonna v posteli nesebrala část jeho tvůrčí invence. :)(14.8.2002)

 • J*A*S*M
  ***

  Spíše nespokojenost. Na můj vkus příliš nepřehledná a ulítlá komedie. Výrazné postavy a hlavně kupa smrtících hlášek tahaj výslednej dojem nahoru, ale přes 3* nejdu.(4.10.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Guy Ritchie ze sebe vyprsk něco geniálního. Po skončení filmu jsem lapal na kolenou po dechu. Ty tuny hlášek mě doslova profackovaly. Ježísi a ta skvadra postav, to by mohla být z fleku česká vláda. Ne to nejde abych nenapsal hlášku" "teď obkličujou brikety / brikety -- název pro cigány:)/" "Tak a sem přesně tam kde jsem nechtěl být". "Máte radi pesa" A ty herecký výkony, každej v tomhle filmu zahrál jako bůh. Pitt je nejlepší cigán na světě. Kouknětě na to fakt že jo, tohle Vás odstaví na jinou kolej a tam Vás to zpráská takovým způsobem, že se budete plazit před Guyem Ritchiem a bude mu říká "óóóóó velkomožný děkuji"´.(20.6.2007)

 • Djkoma
  *****

  Co si představujete pod názvem tohoto filmu? Podle prvního významu slova Poduk asi nepůjde o nějakou akci chapaců se zrovna nejčistšími úmysly. Podle druhého významu si tam asi pár lidí bude nadávat. Když spojíte oba dostanete cikána Brada Pitta, který rozmlátí rukama i tramvaj, Benicia Del Tora co má rád casina, Jasona Stathama, který nerozumí cikánům ani písmenko a v neposlední řadě Guye Ritchiho, který celou tuhle partičku lidí řídí. Výsledek? Podfuck roku a skvělá černá komedie =o) skvělá záležitost. Nejlepší černá komedie za poslední roky!(11.5.2005)

 • gouryella
  *****

  Po Sbal prachy a vypadni snad jeste lepsi narez od Guye Ritchieo. Co me vsak naprosto odrovnalo je neskutecne verohodny cikan Brada Pitta.(31.7.2002)

 • T2
  ****

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $30,328,156Tržby Celosvetovo $83,557,872/85%/(11.1.2007)

 • Renton
  ****

  Scénář: Guy Ritchie .. Fu(c)k cool film. Předefším tu opět vévodí skvělej scénář. K tomu ta sakra stylová režie, střih a kamera. Po Fight Club mě Pitt jako rváč už tolik nepřekvapil, přesto je jako cigoš víc než vybornej. Stejně tak Statham a del Toro. Jak tu někdo poznamenal, tohle je další přírustek do žánru ,,Historky z podsvětí." A proč tedy né pět*? Protože Lock, Stock and Two Smoking Barrels...(29.3.2005)

 • Marigold
  ****

  Velmi elegantně natočená černá komedie, která svojí drsnou poetikou ponejvíce evokuje některé momenty Quentina Tarantina, ale díky velmi osobitému designu i střihu si udržuje vlastní xicht. Ačkoli je zápletka poměrně triviální, Guy Ritchie ji dokázal rozdrobit pomocí různých fíglů (z jichž nejdůležitější je proměnlivý vypravěč a střih) tak, že film drží diváka ve střehu až do posledního pravého háku, který přijde z opravdu překvapivé strany. V některých pasážích trpí Snatch typickou tarantinovskou trapností a samoúčelnosti (říkejme tomu třeba cool violence), jinde ale perlí jak výtečnými charaktery postav (Brad Pitt nemá opět chybu!), slušnými gagy či špičkově vypointovanými situacemi. Navrch třeba vyzdvihnout stylovou a skvěle padnoucí hudbu, která dovede usměrnit atmosféru – skvělým příkladem je song MASSIVE ATTACK, který trochu zmrazí úsměv na rtech. Zkrátka a dobře, Guy Ritchie dokázal žánr ukočírovat mnohem lépe než většina ostatních vyznavačů gansta poetiky a natočil film, na který se je radost dívat.(29.3.2005)

 • woody
  *****

  Co scéna to nezapomenutelná hláška,hlavně povídání o tom jak se má správně předkládat mrtvolu prasatům je skvělá.Franky čtyřprsťák,Tony,Kruťas,Boris břitva a další ,to je partička která má zálusk na pěkně velkej diamant a samozřejmě cikánský pískací pes.Tvůrci však asi neví jak vypadá pravý cikán a vždyť je češi tak dobře zásobují(je to anglický film,ne?).(22.3.2003)

 • Radek99
  *****

  Guy Ritchie v té nejlepší formě...být gangsta je tak cool...(16.11.2006)

 • Superpero
  *****

  Naprostá špica mezi gangsterskými filmy.(28.2.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $83,557,872(9.12.2006)

 • Dever
  *****

  // Production Companies: Columbia Pictures Corporation, SKA Films //(9.4.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace