Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní. (CinemArt)

vurhor

Jeden z nejuspokojivějších filmů poslední doby. Nobody je vlastně takovým mixem Bekmambetova akčňáku Wanted a Johna Wicka (Však na tom také pracoval stejný scénárista). Kombinuje do sebe surové a pro oko záživné bojové choreografie, během kterých působí všechny rány neskutečně autenticky (bitka v autobuse byla blahem), a onu žoviální a lehce bláznivou nadsázku, která vykouzlí na divákově tváři pobavený úsměv. Původně jsem se obával, že by to mohl být jen další rádoby vážný akčňák o bývalým poldovi ve středních letech à la "random Liam Neeson action movie number 754", ale nic takového. Film se nebere vážně, což mu v tomhle případě rozhodně prospívá. Navíc sympaťák Bob Odenkirk alias Saul Goodman tomu dodává správnou šťávu, moc rád bych ho viděl i v dalších podobných rolích. Zklamání možná mohou přinést moc ploší padouši, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ruské mafiány, kteří samozřejmě dostávají neskutečně na prdel, milerád to filmu odpustím. Obzvlášť vzhledem k momentální situaci. Neskutečně fajn jízda. Odlehčená, jednoduchá, ale zároveň skvěle natočená a zábavná. Lepší 4* ()

corpsy

Kryštalicky čistý, energický, brutálne podaný akčňák, ktorý ma v sebe moderné stopy JOHNA WICKA, ale ktorý nezabúda na to, čo sa točilo pred tým a kde sú jeho korene. Ak ste na tento žáner, toto vás dostane do kolien, doslova. Myslím, že už dlhú dobu neprišiel niekto s niečim takýmto, JOHN WICK je vzor, ale toto je jeho dokonalá, filmovo perfektná napodobenina. Chlapi a ženy okolo tohoto, klobúk dole pred vami. ()

baribal

V poslední době mi málokterý film udělal fakt radost, a ne že by byl na 10/10, ale že mě prostě bavil i třeba tím, jaké měl chyby. Nobody je asi film, který do této kategorie typicky zapadá, protože se nebere úplně vážně a zároveň se nebojí absolutní brutality. Bob Odenkirk je super jako akční hrdina a se svým komediálním talentem táhne film hodně nahoru. Škoda je, že záporák cool jen vypadá, ale už se tak moc nechová - přijde mi to podobne i v Hardcore Henry. Najšuler umí točit akční filmy, ale k extratřídě mu ještě chybí lepší příběh.. pak to možná bude jako John Wick.. yeaah. ()

agentmiky

Asi jsem čekal od Najšulera ještě o kousíček promakanější film, to nic ale nemění na tom, že se Nobody zařadí v rámci žánru k těm povedenějším snímkům. Boba Odenkirka asi každý zná z televizních sérií Perníkový táta a Volejte Saulovi, takže je za mě fajn, že se zviditelnil i v něčem jiném. Docela jsem mu tu roli chlapíka od rodiny věřil, tato civilní stránka naprosto v pohodě. Jinak k samotné akci (to je ten hlavní artikl, na který film lákal obecenstvo). Jednalo se převážně o nápaditou záležitost, jenž choreograficky za tou topovou konkurencí moc nezaostávala (bitka v busu či baráku budiž zářným příkladem). Hlavní roli antagonisty si zde (zase!) střihl ruský záporák (už by to možná chtělo změnu), docela obstojný výkon od něj, ale na Csokase z Equalizera se vůbec nechytal. A tady vězí podle mě hlavní problém filmu, kvůli kterému nedosáhne na pomyslný piedestal. Všechno dělá dobře (až na ten přehnaný konec, sice efektní, ale už moc překombinovaný, typologicky podobný závěr v Bauhausu v Equalizerovi lepší), jenže nenabídne nic moc inovativního, Kolstad kopíruje dost sám sebe, zejména Johna Wicka. Určitě film doporučuji, ale kvalitou na nižší úrovni než JW, Atomic Blonde či zmiňovaný Equalizer. Slabší čtyři hvězdičky. 7/10 ()

Praxis

Jednoduché? ANO! Zábavné? Hell YEAH!!! Bob Odenkirk is new Keanu Reaves. Ultimátní boží jízda jeden proti celé ruské mafii. Tohle chcete vidět s nejen s kartonem pivek a podobně naladěnými kámoši, tohle chcete vidět s kartonem pívek a sami se sebou! Luxusní Christopher Loyd, ultimátní bitka v autobuse a závěrečné vynalézavé, pestrobarevné druhy smrtí na sto a jeden způsob. Okamžitě chci dvojku! 90% ()

ArsenalEagle

Jakožto svůj 6000. ohodnocený film to chtělo něco echt, a Nobody mi přišel do cesty tak akorát vhod. Musím přiznat, že jsem film netrpělivě očekával, Odenkirka jsem si totiž nedokázal moc představit v čistě akční roli, ale trailer mě naprosto navnadil. A nelhal. Jde o akcí nadupanej, velice rychle odsýpající, nenáročnej, nekompromisní a zábavnej počin se spoustou vymazlených detailů. Nobody neskrývá inspiraci Johnem Wickem, Equaliserem, Rambem nebo Neelsonovkama, jenže si od každého bere jen to nejlepší a decentně přidává i humor a ve výsledku si troufám říct, že je schopný přebít i výše jmenované. Boba mám nesmazatelně zapsaného jako Saula, v roli Hutche mi ale sednul fantasticky. A Lloyd je výborný prakticky kdekoliv, tady to není žádná vyjímka a je to právě on, který přidává nejednu humornou scénu. I přes očekávání obrovské překvapení. ()

Ellmariachi

Jeden z nejvíce hypeovaných filmů tohoto roku. Oprávněně? Nejspíš ano. Celkově to ale snímku škodí. Je to prostě ten případ, na který se tak moc těšíte a nároky jsou nastavené tak vysoko, že vlastně nemůže uspět tak, jak by si zasloužil. Zápletka je pitomá, ale to mi vůbec nevadí. Když se ten hodný nasere a pokosí ty zlý jsem vždy nadšený. Když je naprosto nekompromisní je to bomba. Další plus u mě je, když má hlavní postava charisma a nějakou osobitost.  To vše pan Nikdo má. Akční scény jsou skvělé a celé to klape. Mám jen jednu malou výtku. Když by se mě někdo zeptal jakým momentem mě Nikdo nejvíc dostal, tak vlastně nevím. Jakoby mi tam chyběl nějaký top highlight. Ale to je jen subjektivní pocit. Někdo může říci, že jim byl autobus. Každopádně je film opravdu dobrý a všem doporučuji. 85 procent. ()

SonGokussj

Asi nikoho nepřekvapí srovnání s Johnem Wickem. Moje dva centy jsou: tento film je návodem, jak Johna Wicka nedělat... Přemrštěné, zbytečně nuceně vtipné, cca do půlky mě to bavilo, ale jakmile všude začaly lítat mrtvoly bez zjevného důvodu, je to, jako kdyby snímek vyměnil režiséra a z naprosto úžasné scény v autobuse se stala fantasy akční blbost, kde jde jen o to, kolik komparzistů umře. Finální "fight" nedával smysl už vůbec a prakticky jsem u něj jen zíval... Kopie Johna Wicka, doporučuji prvních 30 minut, pak to mějte jako film na pozadí a dělejte u toho něco produktivního. Keep the doors closed 55 % ()

UncleG

Jako kdyby Equalizer a John Wick měli incestního potomka, kterej se těsně po porodu skutálel ze schodů a na každým stupni si způsobil otřes mozku. Fantastická holomajzna v autobuse je bohužel předčasným vrcholem filmu, který jakoby s každou další minutou samovolně debilněl. Jakmile umlknou pěsti a promluví zbraně, posouvá se příjemná nadsázka do nezábavně absurdní roviny. Podivně přeplácaná vyvražďovačka na konci filmu je (aspoň pro mě) už za hranicí koukatelnosti. ()

Alementina

Všichni zmiňují Wicka,mně to nakonci spíš přišlo jak starej Mr.Smith Junior a ještě starší Mr.Smith Senior.Na začátku jsem oceňovala tu civilnosr, akční scény bez zpomalovač a ejhle, na konci firmu to byla to tradiční zpomalující a efektní bum bac... ()

Makky

Bob, ty si kráľ! Ponúknuť Odenkirkovi túto rolu bol boží nápad. Nie je to totiž herec typu Keanu alebo Denzel, o ktorých viete, že sú to drsniaci. Bob je loser v pokročilom veku a toho jeho utrápeného nímanda zabitého v rutine života mu zožeriete ako nič. Práve preto cca 25. minúta filmu ponúkne taký šok, z ktorého divák precitne až po záverečných titulkoch. Nobody je skvelá priamočiara jazda, s nadhľadom, jednoduchým príbehom a parádnym soundtrackom. Ľudkovia moji osprostelí, akú prevratnú originalitu už len čakáte od akčného filmu! 4/5* ()

slord

Akčná lahôdka, pri ktorej som sa stále usmieval a užíval som si ju veľmi. Berie si to niečo z Johna Wicka, ale nesie sa to v inom odľahčenom móde, filmu to len prospieva a akcia nie je taká uhladená ako vo Wickovi, avšak je špinavá, krvavá a cool. Bob Odenkirk sa mi na takúto rolu vôbec nehodil, ale veľmi ma prekvapilo ako sa do nej vžil a žral som mu to, proste bad ass ako sa patrí. Christopher Lloyd ako jeho otec bol skvelý a na staré kolená si to dáva ako pán, Alexej Serebrjakov ako ruský boss je tiež fajnový, aj keď doprial by som týmto dvom viac priestoru, napriek tomu svoj priestor využili naplno. Ilja Najšuller po Hardcore Henry natočil ďalšiu akčnú chuťovečku a teším sa na jeho ďalší počin. Film, ktorý by som si dal s chuťou znovu a mrzí len tá krátka stopáž, bola využitá viac než dobre, ale keby to malo ešte o pol hodinku naviac, nenahneval by som sa. Po dlhšom čase prišiel konečne nejaký poriadny akčňák, ktorý mal gule a proste som si ho vychutnal veľmi a spokojnosť sa dostavila hneď po pozretí. 9/10 ()

topi

Takhle zamávat s Rusákama jsem naposledy viděl Johnyho Ramba a plukovníka Trautmana v roce 1988. To na ně byli dva. Tady Rusům v závěru rozkopou prdel tři. Hutch s bráchem a jejich tatíkem (božskeeeeej Christopher Lloyd). Já jsem se u akčního snímku tohoto typu fakt tak skvěle nepobavil od dob Ramba. Přímočará jízda, humor, akce, skvěle vybraná hudba....až jsem slzel štěstím. Vypnout mozek, nic neřešit a UŽÍVAT si tenhle nářez! Nebál bych se v určitých momentech i srovnání s Johnem Wickem nebo Cronenbergovými Dějinami násilí, ale ta nadupaná, adrenalinová a s obrovským nadšením a nadsázkou natočená bitva mě přeci jen nejvíce háže k Rambovi. Klidně bych si přál i druhé pokračování, pokud by mělo být v tomto stylu, závěr se k tomu vyloženě nabízí...V titulcích jsem viděl jméno Michael Ironside, nemohl jsem se upamatovat, koho by tam hrál, až po projekci jsem si film problikal znovu a ejhle, on to je Hutchův tchán! Ale jakej je z něj řízek, fakt skoro k nepoznání, mazec! Těším se, až Nobody vyjde na blu-rayi a pořádně si ho vychutnám v DTS HD MASTERu, to bude teprve nááááámrd!!! ()

italka63

Černočerný akčňák s výborným Odenkirkem, který se od Saula v mnohém v lepší změnil. Perfektní akce, nadhled, bezva taťka, profláknuté staré dobré songy a Čajkovskij k tomu, co si přát víc takhle při jarním večeru? ()

Kaluž

Plíživá eskalace napětí mi připomněla prvního Johna Wicka, kdy se o minulosti ústřední postavy dozvídáme jen střípky a v hlavě se nám z nich pomalu sestavuje obrázek ultimátního terminátora, aniž bychom jej viděli v akci. To mám rád. Tady je to navíc výborně napsáno a ještě lépe zahráno. Bob Odenkirk tu kraluje každé scéně, ruská mafie dostává na frak a když Christopher Lloyd popadne brokovnici, nechce se vám z toho guilty pleasure kolotoče už vystupovat. Paráda! ()

Remedy

Lakonická vykrádačka Johna Wicka, která se nikam moc neohlíží a servíruje ultrabanální zápletku v maximálně zábavném a rychlém provedení. Ten vyhoněný opening se zběsile nastříhanými záběry denní rutiny je sice trochu prvoplánový, ale pořád zatraceně cool. Co tady hodně ční nad vším ostatním, je práce s hudbou. Armstrongovo What a Wonderful World nikdy neznělo lépe a celá sekvence s pálením peněz je jedním z vrcholů celého filmu. Bob Odenkirk si vedle Saula Goodmana ve svých 58 letech střihl další ikonickou a v tuto chvíli již zřejmě nezapomenutelnou roli. „You got shotguns. --- You brought a lot of Russians.“ [80%] ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (více)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (více)