Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

Deryll

Užasnej film s kulervoucím soundtrackem od M83(sice již použitým ale stále dobrým) co k tomu dál dodat??snad jen must see!! a estě......Hodně vody a estě víc krve!!!:) ()

Skeksis

Kde bola tá apokalypsa?! Fajn film, ale že by som ho vyzdvihovala na päť hviezd - to nie. Najmä hudbou nápadne pripomína N. W. Refna (od Dílera cez Drive až po tú kravinu, čo som ani nedopozerala). Nazvala by som to zmiešaninou Refna a jeho vlastnej Gomory. Herci super, ale každý z nich nahraditeľný (po psychike veľmi nešiel, zaujímavé, že najhlbší psychologický ponor bol do mafiánskej feťáčky, ktorá to nakoniec vyriešila po svojom, a nevýrazný big boss, ktorého sa vraj všetci boja, sa tam asi päťkrát objavil, a mohol to byť pokojne aj môj starký). Ale celé mi to pripadalo akési patetické, od hudby cez kreslenie prstom po orosenom skle, strachu z mafiánov, cez priveľké egá, až po modliacich sa zástupcov cirkvi. Nemám rada nariekanie! A hlavne ma tam rušil fakt, že tam vkuse spomínali apokalypsu, ktorú si predstavujem úplne inak. Čakala som krvavý Tarantino-Rodriguez-Park Chan-wook masaker, ale zopár výstrelov, zopár mŕtvol a nasraný pes mi apokalypsu zďaleka nepripomínali. Asi preto len tri hviezdy. ()

ghatos

Nadhodnocená náladová artovka z gangsterského prostředí. Evropský pohled je poněkud složitější a hodně spojený s politikou. Poučení zní, že i to největší zvíře může být sežráno malou rybou...vše visí na tenoučkém vlásku. 59%. ()

vyfuk

Suburra opět ukazuje talent evropských filmařů. Příběh točící se okolo jednoho z nejkrásnějších, ale dle filmu i nejzkorumpovanějších měst na světě. Tohle je takové italské Pulp Fiction bez humoru ovšem. Skvěle udělané dějové linky různým postav kde se vše na sebe hezky napojuje. Scéna s prcinkama taky hezká, ale průmerný mastič si ji moc neužije, když šukají s Grinchem. Konec filmu je tak nějak jasnej už skoro na začátku... ale jak se k němu postavy dopracují, to už musíte zjistit v těch dokonalých dvou hodinách. ()

JohnSmith

Zobrazení toho, jak se politika, náboženství a mafie v Itálii dokonale promíchává. Ne že by to v jiných státech nebylo jinak. Výborný thriller plný zvratů a drsného vyřizování účtů mezi rodinami. ()

MI-380

Skvělá podívaná, po dlouhé době konečně zase 5*: atmosféra, hudba, scénář, obsazení, střih, kamera a nevím co všechno bych měl ještě vychválit, hlavně ale asi režisérův způsob vyprávění. Děj (bitva o Řím) je příjemně komplikovaný a přitom celou dobu jasný a přehledný: 95% (těch -5% je za podcenění ochranky a pro mě nepříjemné mrazení při připomenutí symbiózy politiků s podsvětím, což jistě není jen problém Itálie, aktuálně 5396 hodnotících je na průměru 82%). ()

Pedross800

Luxusní a uvěřitelná sonda do velké a špinavé hry plné peněz, moci, politiky a tu větších tu menších mafiánů na pozadí věčného města co nikdy nespí. Atmosféra co unáší a uchvacuje, pomalé tempo s luxusní hudbou a jedno velké domino, kdy se každý zaplete s každým a kde na počátku všeho je neštastná smrt jedné mladičké děvky. Mimochodem ta její zkušenější kámoška na tu se krásně koukalo a škoda, že se posléze vypařila. Sedm dní v kterých se stane málo i hodně a celé to nádherně graduje. Taková suprová chobotnice, která postupně ukazuje další a další chapadla ovládající další a další střípek špinavé mozaiky. Perfektní zážitek, tady není co vytknout! ()

zsn

Krásný snímek - surový, bez skrupulí, bez citu i s množstvím enormního citu, napjatý, nepředvídatelný, destruktivní i posilující, můj veliký favorit. Co víc chcete slyšet... Nevím, proč jsem měla podobné pocity, jako u "Victoria" (2015), velmi se mi líbila vsuvka cikánského gangu, opravdu povedený film, plný temperamentních osob. Co to kecám - toto je naozaj Topka! ()

venca163

Modernější syrovější mafiánovka plná reminiscencí na kauzy poslední doby. Odpočítávání do apokalypsy bylo hustý, i jinak to bylo celkem atmosferický. Akorát se mi moc nelíbil wannabe "dostali co si zasloužili" all-kill-all závěr. Nemyslim si, že to takhle funguje a zbytečně to trochu pohřbilo jinak celkem uvěřitelnej film. #sexdrogyzbraněanějakejnovodobejhiphopneboco (80%) ()

Maynard.

Pořádná nálož! Ty jo, docela prožívám filmovej půst, ale tohle teda stálo za to, fakt pecka. Od začátku až do konce. Žánrově bych to přiřadil k Drive, kde taky zní podmanivý písničky a taky vládnou mafijáni co to jde. Tady hned několik hlavních postav, záleží jen kterou si nejvíc oblíbíš. Tak jako tak tady vlastně jsou všichni záporáci. Všude samá korupce, drogy, násilý sex (jedna z prvních scén - jeden borec a s dvěma kočkama, což se v "normálních" filmech mockrát neobjevuje). Tohle je fakt jízda. Strašnej rozdíl mezi ČR filmy z podsvětí a tímhle matrošem. A ta italština, to dodá pořádný koule. Já si asi nejvíc oblíbil postavu šéfa cikánskýho gangu, kterej stejně jako většina rolí špatně skončil. ()

herr_carter

Extratřída ! Perfektně ztvárněné špičkování celého italského podsvětí, které vyústí ve finálovou apokalypsu - 134 minut uteklo jak půlhodinka a mrzelo mě,že už je konec. Budu si muset zřejmě doplnit nutné filmové obzory a pustit si od začátku Chobotnici..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Tejkina

Trailer mě moc nezaujal a tak jsem se filmu spíše vyhýbala. Když jsem ale viděla, jak ho všichni vychvalujou až do nebes, říkala jsem si, že bych to asi měla vidět. Příště ale teda dám raději na svůj úsudek... Trailer řekne o filmu hodně a je dobré se jím řídit.. Ne že by to byl špatný film, ale uplně mě to minulo, nezaujalo mě to a těšila jsem se na konec. Taky jsem měla strašný zmatek v postavách.. Za mě prostě ne. ()

Arkanoid

Gomorra mala lepší úvod. Sollima vie pútavo nasnímať svätostánky, rušné mesto aj akciu. Korupcia a mafia pretekajú všetkými vrstvami obyvateľstva, krásne zhora nadol. Za prvých 37 minút sú nám predstavené postavy a ich motivácie. Scéna v supermarkete je výživná. Soundtrack M83 sedí vždy, keď znie. V Suburre si dali tvorcovia za cieľ zobraziť prepojenia mafie, politiky a cirkvi, no nie každá zložka má rovnako veľa času vo filme. Cirkev je tam riadne upozadená. S postavami sa divák nedokáže zžiť nie kvôli prostrediu, v ktorom sa pohybujú, ale kvôli úvodu in medias res, kde nechápe od začiatku ich motivácie. Rozkúskovanosť jednotlivých dejových línií spôsobila, že ani jedna dejová línia nie je využitá na sto percent a so žiadnou postavou nezažijeme všetky jej vrcholy a pády, ale len tie počas ponúknutého krátkeho časového úseku zo života Ríma a Vatikánu. Neapol v tomto jednoznačne o nejaké míle vedie. ()

klukluka

Shoda s Verbalem...co se mi to děje? Jeden z nás snad musel ujet, tohle se nám normálně nestává... Já bych to ale být neměl, protože si ten plnej kotlík dokážu lehce zdůvodnit. Líbilo se mi tady totiž vlastně úplně všechno - příběh, charaktery hlavních postav, jejich představitelé, ta jedna nádherná (Giulia Gorietti) a druhá zajímavá micka (Greta Scarano), muzika, ta deštivá atmoška... Bylo to kulervoucí (sjetej politik chčijící z balkonu RULEZ). Snad jen číslo 8 nemuselo furt dokola omílat tu o tatíkovi, ale jinak...? Bombič! ()

Chmur

Vynikající film - skvělý scénář, výborná hudba, parádní kamera, napínavý děj, vše perfektně propojeno...ALE...chybí tu jediná sympatická postava, se kterou by se člověk mohl aspoň trochu ztotožnit. Navíc ve filmu není snad jediný pozitivní okamžik, střípek naděje, že i v takhle hnusným světě se může stát něco pěknýho či ušlechtilýho. CO na tom, že to tak třebas doopravdy není, člověk potřebuje ve filmu spatřit i něco málo povznášejícího či milýho, jinak na konci zbude jen prázdný pocit a deprese. Takže objektivně se jedná o skvělý film, ale pocitově zanechává jen beznaděj a marnost. ()

Lukoboss

Troufám si říct, že je to jeden z nejlepších gangsta-thrillerů, co jsem kdy viděl (nebo minimálně za hodně dlouhou dobu). Vlastně hledám nějakou slabinu, která by film vyloženě shazovala, ale tam by toho člověk hledal jako šafránu. Protože vynikající jsou herci - nejen svým herectvím, ale i tím, jaký typy lidí jsou vybraní, dokonale se tam hodí, pak je samozřejmě perfektní neokoukaný prostředí Itálie, kdy se do toho míchá mafie, politika i církev, celý to má neskutečně mrazivou atmosféru, kde se tvůrci nebojí ukázat násilí, sex i vyjednávací techniky hodně realisticky, a úplně nejvíc to umocňuje dokonalej soundtrack. Je naprosto kontrastní k situaci (např. tam někdo nemálo přichází k úrazu, až zatínáte zuby, a do toho hraje pomalá, něžná a klidná hudba, až naskáče husina!). Toto se neskutečně povedlo a smekám před evropskýma tvůrcema, protože takhle má tento žánr vypadat. Malinko škoda toho konce, nevím, jestli ho označit za uspěchanej (i vzhledem ke stopáži) nebo za jakej, ale to už bych asi chtěl hodně. Moje naprostá spokojenost! ()

Zagros

Novodobá mafiánská gangsterka se vším všudy. O filmu jsem dopředu nevěděl vůbec nic a byl jsem velmi překvapen po všech stránkách. Nevím, co mám chválit dříve... perfektní obsazení jde ruku v ruce s dobrými hereckými výkony, výborná kamera, skvěle zvolená hudba, víceméně tradiční příběh z podobného prostředí, který má ale úžasnou gradaci... Vše dohromady vytvořilo až magickou atmosféru, která mě dokonale pohltila a já byl po delší době pohlcen ještě několik dnů. Pokud vám sedne kombinace kamery, stylizace a hudby, budete stejně uhranuti jako já. Bravo Stefano Sollima - jméno k zapamatování a seriál Gomora jde do Chci vidět! ()

Romario

Výborné drama o italské mafii okořeněné nevšedním soundtrackem. Pro zpestření doporučuju spočítat během filmu všechny kladné postavy. :-) ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?