Suburra

• Česko Krvavé předměstí (více)

Řím je město moci, kde zločin hledá co nejpřímější cestu, jak všem vnutit svůj vlastní zákon. Film Suburra je příběhem o velkých penězích roztočených kolem plánované výstavby, která má pobřeží v Ostii proměnit v italské Las Vegas. Tento projekt mají pomoci prosadit zkorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvětím; mafián známý jako Číslo 8, který je hlavou mocné rodiny ovládající území Ostie, a především Samuraj, nejobávanější představitel římského podsvětí a zástupce mafie z jihu. Mechanismus dokonalého plánu se ale začíná rozpadat kvůli lidem, kteří žijí na okraji těchto mocenských her. Příběh o zločinu se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku sedmi dní, během nichž se rozpoutá brutální válka, která nakonec do svého mlýnku na maso vtáhne vinné i nevinné, zločince, obyčejné lidi, zaprodané politiky i chamtivé kardinály. Poslední den pak nastává Apokalypsa. (CinemArt)

ledzepfan

Plnou palbu nedám snad jen proto, že jsem měl pocit, že síla toho filmu vychází z velké části z technicistních postupů a fintiček a jsem tak jaksi mechanicky manipulován do toho úžasného whow pocitu.. Jinak jsem na to ale samozřejmě čuměl s otevřenou hubou jak tele na nové, pozlacené vrata a těch 130minut uteklo jako prd. ()

NinonL

Za mně vynikající mafiánský thriller. Zapleteni jsou tam všichni. Od luxusních prostitutek přes politiky, drogové dealery a uživatele, cikány až po církev. Všechno se samozřejmě točí kolem peněz, vlivu a moci. Zájemcům o mafii i o politiku určitě doporučuji. ()

agentmiky

Stefano Sollima se pro tento žánr asi narodil! Už drsné Sicario 2 mě navnadilo na tuhle italskou gangsterku, kde se nikdo s ničím a nikým nemaže. Jako divák musíte přistoupit na hru, že se film rozbíhá dost pomalu, ale nesmíte se tím nechat rozhodit, ono to postupně nabere dost grády. Film se nebojí ukázat prohnilost v různých sociálních kruzích, ať už se jedná o členy politického zázemí či ty nejvyšší představitele církve. Herecky je to dost silné, těžko se mi vybírá jedna postava nějak vyčnívající nad ostatními. Soundtrack jedním slovem fenomenální, takhle parádní hudební doprovod jsem fakticky nečekal. A poklona Sollimovi, jak zvládl dovést do zdárného konce všechny příběhové linky, ten závěr byl mňamózní. Mít to o trochu vyšší tempo v první polovině, šel bych výše. Ale v rámci Evropy to osobně řadím k žánrové špičce, už jen ta kompozice obrazu a zvuku nechává většinu konkurence míle za sebou. 8/10 ()

MartinezZ

Více jak dvouhodinový film o tom, jak pletichaří spodina mezi sebou a politikem a ačkoliv se děje hodně, nestane se nic. Výsledkem je také naprosté nic v ději i filmu a jde tak o neskutečně protahovanou nudu... o ničem. Neaspiruje to náhodou na Oscara nebo nějakou jinou megacenu? ()

kareen

Přes to všechno, jak moc je to dobré a napínavé, i bez ohledu na to, kdo se v tu danou chvíli zrovna nachází v bezprostředním nebezpečí života, tady není komu fandit. Mafie, šlapky, politici, fetky, církev... Nikdo z nich není nevinný, všichni jsou v tom marastu násilí a korupce ponořeni až po krk a bezútěšnost z toho všeho sálá až neuvěřitelně, zvlášť u vědomí, že to v reálu nebude nejspíš o nic lepší. Nicméně, jako kriminálka je to vysoce koukatelné a strhující, navíc přes provázanost více zápletek i dokonale srozumitelné. ()

Alementina

4,5* skoda toho pomaleho rozjezdu. Neuveritelna pavucina, ve ktere se ale neztratite, jen obdivujete jeji dokonalost. Silnejsi vyhrava a nekdy ma nekdo proste stesti. Za me hudba naprosto dokonala. ()

Freemind

"Suburra" je vizuální bonbónek natočený naprosto sebejistě a bez mindráků, scénář jde přímo na solar, ani jedna věta tady není navíc. Plný počet nedám jen kvůli lehké klišovitosti některých klíčových momentů, ale to je maličkost... Takhle mají vypadat evropské thrillery, panstvo! ()

contrastic

Po dlouhé době mě italští kolegové donutili stáhnout soundtrack a je tak skvělej , že musím zvednout hodnocení na max. :) Když si neposlechnete celý soundtrack, zkuste aspoň tento jeden kousek, nemá to chybu M83 - Outro ()

Makky

Od obyčajného zlodejíčka až po najvyššiu politickú špičku. VIP šlapka, parlamentný poslanec, taliansky cigáň, vyhoretý mafián - veterán, títo všetci majú niečo spoločné a je fantastické sledovať, ako sa ich osudy pretínajú a preplietajú jeden cez druhý. Bez servítky podané spracovanie príbehov zopár obyvateľov Ríma počas niekoľkých dní je podčiarknuté skvelou symbolikou so samotným pápežom. Hudba Pasquala Catalana v kombinácii so skladbami od M83 famózne dopĺňa a dotvára atmosféru jednotlivý scén. Skvelý zážitok. ()

Rakosnicek77

Jednoznačně geniální film, který mne doslova posadil na zadek! Absolutně geniálně scénáristicky zvládnutá práce, za kterou vyšvihnu plný počet a ještě dalších pět navrch! Soundtrack bude lahůdka, jelikož hudba k tomuto uměleckému dílu byla jedinečná! Mafie, jedině Itálie a odtud tenhle film je. Neskutečná pavučina osudů a událostí, spojená nakonec v ucelený a nečekaný kruh. Jsem opravdu nadšený 100% ()

italka63

Co bych k tomu mohla zrovná já říci? Byla jsem zpátky v milovaném Římě a v Ostii, jejich letovisku, od dob osídlení hlavního města. Viděla a cítila jsem ten tep života města, natočený bravurně, lehce, a přitom mě naléhavě šeptal do ucha - ale ano, ty to přeci víš, ty víš, jakými výkyvy a problémy prochází tahle krásná země, ty víš, že tohle se tam úplně klidně bude dít. A bylo mi to předestřeno dokonale, po všech stránkách, ten všudypřítomný tlak mafie, která hýbe i politikou, neboť politika ovlivňuje ekonomiku , a vytvoření herního a zábavního centra v Ostii, menšího Las Vegas, to vážně není zcela od věci a myšlenka pro obrovské kšefty takřka geniální.A ještě všude vliv církve, ten neviditelný vliv na události v pozadí, před nímž se občas koří i nejvyšší lumpové. No...nemalujme čerta na zeď, že jo. Tudíž - v tomhle výborném filmu jsem viděla mého oblíbeného Pierfrancesca Favina coby italského politika, který je vážený, ale pročpak by do kšeftíku s mafií občas nešel, jeho nadace pořád potřebuje nějaké to éčko. Navenek spořádaný muž, v noci v hotelu luxusní šlapky. Ale ouha, jedna zemře předávkováním, a tím se rozpoutá série událostí mezi klany, lemovaná občas nějakou mrtvolou. No, prostě Italové moc o problémech mnoho nediskutují, oni je rovnou řeší. Skvělý scénář, režijní práce výborná, kamera dobrá, soundtrack podtrhávající děj, celkově obrovská spokojenost. Myslím, že Damiano Damianni našel skvělého nástupce. Jo, a nikdy jsem neměla ráda pitbula, fakt ne. A jsem ráda, že konečně nějaká žena z jednala pořádek, byť diskutabilní. ()

Kaluž

Ježiš, to byla taková pecka, že mám sto chutí si to dát okamžitě znova. Hypnotický soundtrack mých oblíbených M83 je už jen třešinkou na tomhle bezuzdně násilném a prohnilými intrikami prošpikovaném tiramisu. Audiovizuální dokonalost skoro jak od Sorrentina. ()

slunicko2

Koukám, že alespoň podle italské kinematografie se v italském veřejném životě od šedesátých let vůbec nic nezměnilo. 1) Příznačné je, že o policii nedbají nejen mafiáni sami, ale ani tvůrci filmu. Zřejmě došli k názoru, že policisté jsou zbyteční, a tak se ve filmu prakticky neobjeví, natož aby nějak ohrozili mafiánské zájmy. 2) 25letý Giacomo Ferrara (Alberto Anagletti - vyděrač zvaný Kudla) má podmanivý úsměv. 3) Výstižný koment: verbal*****. ()

stration

Takový ten typ filmu, kde je vám od začtku jasný, že to prostě žádným happy endem skončit nemůže, že se bude fest zabíjet a že to nebude v rukavičkách. Zpracování perfektní. ()

PP66

Výborně natočený "mafiánský" film o projektu čachrování s římskými pozemky. Propletené osudy, které vesměs končí v krvi na dlažbě věčného města. ()

Eldrick

Celovečerní cikánská reklama na hudbu francouzské kapely M83, jejichž songy je film doslova přejebán, že se to míjí účinkem. Bohužel tomu chyběla alespoň jedna sympatická postava. Takhle nebylo komu fandit, což je u rádoby gangsterky stěžejní. ()

TheDon

Krvavý skvrny z dlažby věčnýho města asi neoprší nikdy, ikdyž půl filmu leje jak z konve. To však vůbec nevadí úplatnýmu sjetýmu politikovi, libujícím si v prznění nezletilejch dívenek. Nevadí to ani "Samurai", kterej je Cappo di tutti capi celýho kolosea, paradoxně jezdícímu na skútru. Nevadí to ani cigošům, neparadoxně jezdící v Maserati, se stejným vkusem zařizování interiérů, jakej mají všichni lidi bez mozku. Nevadí to ani synkovi mrtvýho mafióza, ani jeho vysmažené čubičce. Vadilo to kurva jen mně. Během pěti dnů tam minimálně osmdesákrát chcalo. Fucking hell. Jenže....od začátku se mi zdálo, že to bude nějaká brutus kravina. Nebyla . Příběhy naprosto nesourodejch lidí, který se začnou pomalu a pozvolna prolínat, aby na konci vytvořili dokonalej kruh. Krvavej kruh, abych byl pregnantní. (to není těhotnej) Silně mi to připomnělo minuloroční anglickou Hyenu. Suburra je ale ještě o trochu syrovější a propracovanější. Jen ta pointa nemusel být tak strojená a průhledná. Sere pere, pětihvězda jak namalovaná. 90% P.s: očividně je jedno jestli se to jmenuje Anacletti nebo Čonka, je to stejná špína fšude ()

Axis

Jedna malá událost vedoucí k naprostému zničení všech zůčastněných. Žahavá chapadla se Vám nevyhnou ať jste politik, drogový boss, mafiánský nájemný vrah nebo jen náhodně zatažená bezskrupulozní nicka. Ale co, pro rodiny jsou skoro všichni jen pěšáci. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?