Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oživlé loutky Andre Toulona nyní vlastní doktor Magrew, který se pokouší ve své dílně vyrobit dokonalou polidštěnou loutku. Pro pomoc při práci si najme tichého chlapce Roberta "Tank" Winsleyho, který umí pracovat se dřevem. Ten se ale zamiluje do doktorovy dcery, což se Magrewovi nelíbí. Rozhodne se použít loutky Andre Toulona k vlastní ochraně a k likvidaci nepřátel. (Holina)

(více)

Recenze (13)

Vishnar 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi, že i když se většina stopáže pohybovala v lehce romantickém duchu, tak v tomhle dílu přitvrdili. Loutky vraždí trochu víc a krev stříká jak to jenom jde. Jediná loutka, která se v tomhle díle neprojevila, byla Leech woman, sice se zase vrátila na obrazovky, ale jen koukala do prázdna. Zato Tunneler si tady užil žně... a Blade jakbysmet. Dostali nového pána a opět se jedná o vyšinutého jedince, který si chce vytvořit nový život po svém. Děj vynechává předchozí dva díly a jede si dál po svém. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Takže jak už je zvykem, po poslední kapitole přichází další díl. Tentokrát něco jako nový začátek, který na předchozí dva díly nijak nenavazuje naštěstí, absenci ukecaného démona jsem kvitoval). Zpočátku tuctová lovestory se naštěstí v závěru pěkně krvavě rozjede (ovšem snad až příliš pozdě) a zarazí podivně neukončeným koncem. Hrozně mě potěšil návrat mé nejoblíbenější loutky série Leech Woman, než jsem zažil obrovské zklamání, že to bylo jen na pár vteřin a bez mého oblíbeného dávení pijavic. Vzhledem k režisérovi ani nepřekvapí, že zatímco sličná Emily Harrison se silně uhrančivým pohledem neukáže naprosto vůbec nic, Josh Green jse nám několikrát naservírován jen v trenclích. Inu, DeCoteas se prostě nezapře. Oproti předchozím dvěma dílům je to rozhodně koukatelnější a přijatelnější, do výšin prvních tří dílů však Puppet Master zřejmě už nikdy ani nenakoukne. 2,5* ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Další důkaz toho, že po třetí části se série začala topit v (pod)průměrných peřejích vlastní bezradnosti a tápání, kam dál se ještě posunout. V pořadí už šestý film oba předchozí tak přeskakuje a jede vesele dál. A přestože se mění jejich páníček a loutky tu citelně přitvrdí, kvality to stejně nenavýší. Hodně se tu brnká na romantickou strunu, tudíž díky bohu, že posledních dvacet minut to začne příjemně odsýpat. Nečekaně otevřený konec však opět budí hrůzu. (40%) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Uběhly dlouhé čtyři roky a vypadalo to, že série Puppet Master skončila opravdu definitivně pátým dílem. Režisér David DeCoteau se ovšem vrátil a natočil ještě další dvě volné pokračování. To byla samozřejmě skvělá zpráva, vždyť právě on měl na svědomí doposud nejlepší díl Toulonovu pomstu (Puppet Master 3). Rozhodl se celý film obléct do nového kabátu a přišel s novými nápady. Bylo potřeba změnit hlavně prostředí, protože hotel Bogeda Bay byl už ohraný a přijít s novými postavami. Děj přenesl do neznámých končin, kde jistý doktor Magrew provozuje Dům zázraků - obyčejné sídlo dál od ostatních obyvatel, kde mohl v klidu provozovat své pokusy na lidech i loutkách a navíc si trošku přivydělat. Toulonův kufřík (bednu) získal neznámo kde, ale kupodivu si dokázal vražedné loutky podmanit a ty doslova plnily jeho požadavky. Na jednu stranu slouží pro pobavení diváků v jeho show a na tu druhou zase dělají černou práci, když se jejich majitel dostane do úzkých. Opět se tu setkáváme se starými známými Pinheadem, Jesterem, Tunnelerem, Bladem, Six Shooterem a dokonce Leech Woman. Režisér DeCoteau dokonale ví, co divákům nabídnout. Každý chtěl vidět všechny loutky zase pěkně v akci a ne jen aby přicmrndávali někde v koutě. Každý z nich se zapojí do akce a věřte, že bylo opět na co koukat. Atmosféra filmu byla o dost jiná než v předchozích filmech. Na začátku nám bylo nastíněno nějaké tajemství, které vyvrcholí až skoro na konci, ale pozorní diváci si dají všechno dohromady již v průběhu filmu. Celým filmem se táhne i tak trochu romantický duch, na který jsme nebyli předtím zvyklí. Pokud to má v hororu smysl, tak proč ne. Posledních 15-20 minut už to byla hodně solidní jízda, která určitě stojí za pozornost. Hudební doprovod byl asi tím jediným prvkem, který se nezměnil vůbec, což mě trošku překvapilo. Nicméně opět bylo vsazeno na povedenou úvodní melodii, která se s námi táhne všemi díly. Konečně se zde vyskytly i povedené speciální efekty, které krásně doplnily vražedné scénky. Jednotvárnost předešlých dílů sice nezmizela úplně, ale producenti přišli i z něčím novým. Tím se myslí útoky loutek a úmrtí jednotlivých postav.60% ()

Mordenroth 

všechny recenze uživatele

Štvrtý a piaty diel, ktoré má na svedomí Jeff Burr predstavujú určitý úlet, hlavne čo sa príbehu týka (Sutekh a Totems – WTF?). Jediné, čo stálo za pozornosť boli staré známe bábky, len vďaka nim sa tieto dva filmy držia v pásme relatívnej nadpriemernosti. Režisér, ktorý natočil až jeden dobrý film (Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III) akoby nepochopil (alebo nechcel pochopiť) podstatu celej série, ktorú pred ním predostreli Schmoeller, Allen a DeCoteau. Posledný z menovaných (v úvodných titulkoch figuruje pod menom Victoria Sloan) sa našťastie vrátil a opäť ponúka zaujímavý príbeh. V poradí šiestom filme smeruje v podstate späť ku koreňom celej ságy. Na scéne sa objavujú staré známe bábky – Blade, Pin Head, Tunneler, Jester, Leech Woman a Six Shooter, absentuje iba Torch so svojim plameňometom. Tajomstvo majstra Toulona ostáva neodhalené, tentoraz prišiel čas na prvý ľudský experiment, ktorý by rád priviedol do úspešného konca záhadný a tak trochu šialený doktor Magrew. Cieľom je transfer ľudskej duše do bábky... Atmosféra snímky dosahuje kvality prvých filmov, vynikajúcu hudbu Richarda Banda je počuť takmer stále a dočkáte sa aj nejakej tej brutálnejšej scénky. Čo je však najdôležitejšie – vraždiace bábky (hnací motor filmu) sú tak neodolateľne príťažlivé, že som si zase vychutnával každý záber, v ktorom sa niektorá z nich objavila. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Väčšina scén s bábkami bola vypožičaná z predošlých dielov filmovej série. (beso74)
  • Příběh se měl původně odehrávat v Egyptě, kde by se loutky postavily tváří v tvář mumii. Tato myšlenka ale nakonec byla zavržena (Holina)

Reklama

Reklama