Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

mnx

Popis, snímky z filmu a některé komentáře slibovali ruského vetřelce, měl jsem ale problém film dokoukat celý. A to především díky kolosální nudě, která se vleče celým filmem, a které ani herecké výkony moc nepřidávají. Scifi asi nebude moc ruská parketa, lepší by bylo kdyby se věnovali svým aktuálním problémům, jako například skvělý Durak. ()

xxmurphyxx

A že vraj to nejde. Rusi natočili parádny atmosférický scifi horor pomalšieho tempa s veľmi slušným hereckým obsadením a naozaj prvotriednym hudobným doprovodom spĺňajúci parametre svetovej kinematografie. Efekty zbúchať v dnešnej dobe, nič zložité no pochvalu si určite zaslúžia aj tie, navyše potešil aj sympatický a vcelku originálny dizajn turistu z vesmíru. Akcie tu je pomenej a tempo je spočiatku dosť pomalé, ale ku koncu a nám to rozbehne a dôjde aj na pár efektných killov. Za mňa veľmi silné tri hviezdy. ()

J.Mayen

Na Spuntik jsem se po nekolika doporucenich tesil,ale odchazim clekem zklaman. Prokladat film zaberama z detskyho domovat a jeste se snazit divakovi vnutit uronit slzu pri pohledu na dite na vozejku je jako si to same predstavit napriklad s Kurtem Russelem ve filmu Vec, jak by to asi pusobilo? Ne na me tohle naprosto nefunguje. Take jsem dost dobre nepochopil proc si vybrali Doktorku (psychlozku) z filmu neni docela zrejme jaka je jeji profese, ktera odchazi s flastrem za vrazdu jineho pacienta. Konec uz je unyly,dlouhy, tahly a hranici s trapnosti. Nazev Spuntik ve snaze navnadit divaka na solidini vesmirnou podivanou je takovej spis tahak, protoze ve vesmiru jde pouze o prvnich 5 minut filmu. Proc se tvurci rozhodli dej zasadit do komunistickeho Ruska je mi take zahadou. 2 hvezdy s velmi odrenyma usima,ale napad nezavrhuju, i kdyz jak uz kdosi psal, par vykradacek by se tu dalo najit. Slabota, ale mozna je to prvni krucek spravnym smerem pro Rusko. ()

djbarrel

Dneska narazit na slušný sci-fi je skoro zázrak. Bohužel Sputnik se tím zázrakem nestal. Celé to bylo plné podivných chyb a nelogických kiksů. Buď jak buď u filmu jsem se celou dobu nudil a doufal v brzký konec. A přitom, určitý potenciál film měl. Bohužel. 15% ()

srolyma

Hrdinný sovětský kosmonaut si ze svých toulek po vesmíru přiveze, aniž by to chudák tušil, soudruha mimozemšťana. Ten bydlí v kosmonautově krku, v noci vylézá a zcela nesoudružsky se krmí sovětskými občany. Protože by se ale takovýto hladový spřátelený soudruh mohl využít jako zbraň proti prohnilým kapitalistům, je hrdinný kosmonaut i se svým nájemníkem uzavřen na tajné vojenské základně, kde ho sovětští lékaři podrobují nejrůznějším testům a snaží se mimozemskou návštěvu ochočit. Ale soudruh mimozemšťan je liška podšitá a jen tak poslouchat nehodlá. No, nebylo to špatný. Trochu úspornější, ale dalo se to. ()

hufnagel

Vyzerá,že Rusi valia jeden scifák za druhým,včera Blackout dnes toto.Nesťažujem si je to ďalší vydarený lepší klon votrelca. ()

Simon.Dobes

Nudný sci-fi horor s postavami, ku ktorým sa nedá vybudovať žiadny vzťah a je vám úplne jedno, čo sa s nimi stane. Pozitívami sú kamera a strih, bolo to pekne natočené, a samozrejme krásna ruština. ()

Ronkar

Vlastně příjmené překvapení. Sputnik je po formální stránce velmi kvalitní. Celý film se odehrává v hodně temných interiérech, ale dobře pracuje s kamerou i nasvícením. Zasazením do 80. let byl dobrý nápad, feeling je správně sovětsky chladný a má něco do sebe narozdíl od častých hi-tech laboratoří v podobných snímcích. Herci jsou vizuálně vybraní dobře, ale nemají tolik poloh, aby fungovaly emoce nějak výrazně. Obsahově to také není nic nového. Tempo je spíš rozvláčné a tajemství a odhalení fungují jen do první půle. Pak už tam toho moc není a musí to dojet do poměrně předvídatleného finále. Podobné věci už jsme viděli, ale líbilo se mi malé překvapení na konci, která nakonec vyždímalo nějaké emoce. Vynikající soundtrack! Celkově asi na úrovni poměrně nedávného filmu Život, takže fandům žánru podoručit mohu. 3.5 hvězd, ()

Hopeman

ale jo, žádný latentní bukvismus ani žádná kafe propaganda, ženská úpa v normě s pms, soudruh jak ze škatule, emzíček se správným apetitem (jak by řekl Haniball: chlapečku máš vytříbenej vkus)...jen mi nejde do kedlubu...proč a co ty šmejdi dělali na orbitě (nemyslím ty rusy) ()

fafejt001

TAKOVÉ filmy nijak nemusím . Jěště snad ten úvod , pak přistáli a byla povolána mladá doktorka , která tomu přijde na kloub . Jak začal lézt z toho kosmonauta , teda z jeho břicha až z krku ten podivný - ,, něco " , bylo jasné , že to není ono . Nějak jsem to vydržel až do konce , ale již nikdy více . Akorát ta doktorka byla plusem celého filmu . ()

Catella

To jsem takhle jednou ležela v postýlce, po bouračce s otřesem mozku a doporučením od doktorů, ať jsem v klidu a moc nezatěžuju hemysféry (jaký i/y se kurva píše ve slově hem*sféry??). No a tak jsem si procházela filmečky, který bych si mohla pustit jakože na oddech. A říkám si, Sputnik, to bude něco z vesmíru, budu koukat jak si astronauti povídaj o blbostech, letěj si při tom vesmírem, pozorujou hvězdičky... to bude paráda a oddechový. No. Já blbka jsem si to stáhla v originále (rusky) se slovenskejma titulkama. Né, že bych měla něco proti slovenštině, ale upřímně jsem měla pocit, že titulky k tomuhle filmu psali spíš někde v Maďarsku. Paráda. No a o čem to teda je? S tou mojí roztřesenou kebulí jsem pobrala asi tolik, že dva kosmoletci letěj do vesmíru, jenže se tam cosi přihodí a na zemi se vrátí jen jeden. Teda oni se vlastně vrátěj oba. Ale ve skutečnosti se vrátěj tři. Tak! A doufám, že teď v tom máte stejnej guláš jako já :-D. Vrátí se teda jeden kosmonaut. Jeden živej. Druhej je mrtvej (ale to dá rozum, jinak bych nepsala, že jeden je živej...). Takže pokud počítáme i mrtvoly, tak se vlastně vrátili dva. No a protože ten živej má v těle mimozemšťana, tak se vracej vlastně tři, nebo??? Jeden živej, jeden mrtvej a třetí z vesmíru návštěvník. No, takže úvod bysme měli. A jelikož se domnívám, že se nikdo neprokousal přes ty moje dokonale popsaný počty na zemi navrátilců, tak to asi dál nemá cenu popisovat. ()

Heywood

Těžké, že by se to dalo krájet a pro generaci, co známe SSSR nám bylo jasné, jak by to asi v reálu vypadalo. Námět obvyklý, provedené vynikající a ta "dobroserka" byla ukázka totální pitomosti, byť to režie asi tak nezamýšlela. Pro chytré je to poselství jasné, protože celé dějiny lidstva platí, že všechny zachránit nemůžete a někdy si musíte vybrat. V zásadě komorní sci-fi s hororovým obsahem mile překvapilo. ()

Ace.A.T.L.

Slušnej film a Rusko opět ukázalo, že se dost dotahuje na Ameriku. Vizuálně super a neni ani potřeba nijak velký akce, aby to zaujalo. Pořád je cítit to Ruský myšlení a mentaita, ale jinak je to fajn kousek. Nečekejte masakr akce, ale spíš takový to něco na zamyšlení. Mě se to líbilo. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

PeteBuck

Nebol to zázrak, ani prepadák. Kríženec Star Treku a Votrelca? Ani neviem, prečo mám niekedy potrebu niečo skatuľkovať, definovať. Ale ako tu niekto povedal, zostrihať to a bola by to celkom slušná epizóda krajných medzí. Rád by som sa spýtal nejakého Rusáka, či to naozaj takto chodilo vo vojenských vedeckách labákoch a základniach, že sa tu veda snúbila s politikou a zároveň s dočasnými spojenectvami striedanými dočasnými vojnami s nadriadenými a so snahou to prežiť a keď bolo treba, tak podtrhnúť nohy komukoľvek naokolo. Ale kto vie, ako by to naozaj bolo, keby človek chcel zvládnuť príšeru z vesmíru, zachrániť človeka (samozrejme iba kvôli osobnému prospechu) a zároveň potešiť politbyro, aj za cenu masovej vraždy odsúdených ľudí. No, nič. Príbeh priemerný, natočené celkom dobre, zaujímavé bolo na tom to previazanie s dobou éry živej mŕtvoly - myslím Andropova. Inak fakt asi priemer. ()

moriero

Přišlo mi to jako volné pokračování sci-fi horůrku Život s Gyllenhaalem. Fakt. S drobnou obměnou skončí americká část a hned potom může začít tato ruská. A pak se dozvíme, jak to bylo dál. Hele, na Rusáky perfektní temné sci-fi s nádechem hororového gore. Já byl nadmíru spokojen. ()

jarmil8

Kdyby to bylo kratší, tak se snad dá i leccos omluvit. Ale je to neskutečně pitomé a ještě se film tváří smrtelně vážně. Škoda toho, obsazení je sympatické. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi