Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

MaroCR

"Na začátku roku 2007 vyšla v nakladatelství Blackwell kniha South Park a filosofie. Nejznámější tváře současné světové filosofie zde poukazují na fakt, že tento kontroverzní seriál není pouze směs fekálního humoru s rasovým podtextem, ale že se jeho prostřednictvím autorská dvojka Trey Parker a Matt Stone tvrdě otírají o problémy světové politiky, filosofie, etiky a navíc se u toho dobře pobavíte." (citováno z wikipedie) Zajímavá je také kniha South Park Conservatives, která ale se seriálem přímo nesouvisí. Každopádně South Park je můj nejoblíbenější seriál a ten, kdo má alespoň nějaký šajn o americké společnosti ví, že je to perfektní společensko politická satira :-) ()

Noha88

Jednoznačne najlepší a bezkonkurenčný animovaný seriál. Tí čo máte aspoň trošku prehlad čo sa vo svete deje (hlavne v USA) tak odporúčam tento seriál. Priznávam že asi prvé 4 série sú trošku nudnejšie ale postupom času sa všetko zlepší. Tí čo dali tomuto seriálu odpad tak buď nemajú prehlad (nepochopili) alebo videli len prvé série. A ešte odporúčam pozrieť v originále a s českými titulkami. ()

krrimi

Čím viac to pozeráte tým viac vás to baví, len sa toho nesmiete presýtiť. Najprimitívnejší úžasný seriál všetkých čias. ()

triscimy

Legendární seriál. Hoodně dlouho si držel naprosto vynikající standard, ale poslední série už kvalita jednotlivých dílů kolísá. Některé jsou stále skvostné, ale jiné nic moc. Není se co divit po tolika letech. ()

K.e.a.n.e.80

Po zhlédnutí všech sérií nemůžu jinak než za plnou palbu. Seriál si drží stále vysokou úroveň a hlavně je úplně jinej než ostatní animovaný hitovky. 5* ()

Hnedoocka1

Animovaný sígři kteří se nebojí s nadsázkou probrat každé téma (u kterých by se často červenala i opice) a vzít si z nich i poučení nebo předat poselství: "dnes jsem se naučil..." Díky tomu je s nimi zábava i po 15 sériích. ()

schdrak

Absolutna pecka,pozeram to tak 10-12 rokov s prestavkami a stale to ma stavu. Ak bude mat Cartman fanklub tak sa hlasim. A vdaka don corleone ,zaujimave veci , normalne by som ti mal pobozkat ....prsten za to :-))) ()

QuietRioT

Prvé série-skvelé. Trey Parker a Matt Stone našli svoj spôsob ako sa vyjadriť k dianiu vo svete. A celkom im to išlo. Zábavné, trefné so super postavami a nezabudnuteľnou animáciou, ale potom to prišlo. Z odkazu spoločnosti sa prešlo na naháňanie chechtákov ($$$) a naši dvaja vierozvestovia nedokázali urobiť to čo bola ich povinnosť voči fanúšikom. Skončiť. Skončiť v pravej chvíli je umenie, ale že sa o to ani nepokúsili po konci 15. série je ubíjajúce. Pre mňa je South Park všetko do odchodu Chefa zo serialu. Ďalej už ide iba o voľné pokračovanie bez toho čomu hovorím duša. ()

vena199204

Autoři seriálu nejenže mají koule, ale také neuvěřitelně bujnou fantazii. Snad jen neskutečně zhulený člověk může udělat zároveň tak šílený a na druhou stranu chytrý příběh, pitvající se v nejožehavějších tématech. Ten kdo v tomto seriálu vidí jen vulgaritu je hlupák, protože jde hlavně o kritiku všemožných světových problémů, nad kterými ostatní raději zavírají oči. ()

ForrestG

Omlouvám se všem,ale tento seriál mi teda k srdci nepřirostl.Některé díly jsou podařené,jenomže mi připadá,že tvůrci to v někdy už přeháněli a bylo to až za hranicí.. 35% ()

Infurius

Veľmi dobré sa da natom pobaviť a najma na diele "Make love not Warcraft" :D určite to nemá na Simpsnovi ale rád si to vždy pozriem:D 5 stars ()

derris

Když jsem hodnotil Homera a spol. napsal jsem, že tahle žlutá banda za Sprigfieldu nemá v seriálové tvorbě konkurenci. Za tímto názorem si stále stojím. Musím ale dodat, že stejně suveréně si druhé místo na pomyslných stupních vítězů drží tihle "z papíru vystříhaní" maníci z Colorada. South Park je seriál, kterej si dělá p*del z politiky, ekonomiky, naboženství, kultury, známých osobností, postižených, sami ze sebe . . . no prostě úplně ze všeho. Sprosté, vulgární, nechutné, nevkusné, přehnané a nemorální vtípky jsou ve skutečnosti až neuvěřitelně trefné a naprostá většina narážek mi přímo mluví z duše. Bez polobohů Randyho Marshe a Erica Cartmena by byl sice South Park poloviční, i tak by ale s přehledem dosáhnul na pět hvězd. ()

Babbsi

Když jsem byla malá, byla jsem schopna čekat na těch dvacet minut plné vulgární a hrubé zábavy celé hodiny. Pro mě zůstává kvalitním animovaným večerníčkem. ()

Scull

Tupá americká sračka. Promiňte mi tu vulgaritu, ale podobných slov se v seriálu vyskytuje spousta a proto by se na něj neměl nikdo dívat, no jasně výmluvná věta na začátku každého dílu. První díl seriálu jsem viděl letos ve svých 21 letech celý seriál vyjma jednoho dílu* mi příjde hrozný. O tom že seriál existuje jsem se dozvěděl zhruba ve druhé nebo třetí třídě ZŠ , když moji bývalí spolužáci začali používat vulgarity aniž by pořádně věděli co znamenají. Ve finále jsem zjistil že seriál to děti nejen naučí ale vulgaritu jim i názorně vysvětlí, což je skvělé, kdo by nechtěl dítko co umí v 8 letech víc sprostých slov než jeho rodiče.. Postupem času jsem si uvědomoval že jsem mezi teenagery vlastně uplně aut, když neznám hlášku "mrdej tučnáka do ucha" nebo podobné debility. To jestli tento seriál poukazuje na problémy ve společnosti, mezi státy, nebo jak píše autor na absurditu dnešního světa, je dětěm (věřím tomu, že je to cílová skupina sledujících) uplně jedno protože si to stejně neuvědomí. Ve srovnání s jiným animovaným seriálem - Simpsonovými, kteří také poukazují na všechny možné problémy, nesahá South Park ani po kotníky.. a jde to i bez vulgarit a o sto procent vtipněji. * jednu hvězdičku a vyhrabání z naprostého šrotu humusu a úpadku společnosti si vysloužil díl s Russlem Crowem, nevím proč ale bylo to tak nesmyslně hloupé až se mi to líbilo.. nicméně v celku je to otřesné a znechucující, ale co taky čekat od amíků a televize Nova. Lituju všechny, komu se seriál líbí. ()

Toro8

Môžem si to púšťať buď to stále dookola alebo pozerať nové časti ale stále sa nasmejem. Jednoznačnou hviezdou je tu Eric ktorého plyšáka mam dokonca aj doma. Vulgárne drsné a nepredvídateľné decko ktoré sa hraje bud na psychoša Z mlčania jahniat alebo na Hitlera. Ďalej je tu Kenny ktorý (zo začiatku) stále umiera, židák Kyle ktorý sa s Ericom moc nemusí a Stan ktorý je z nich asi najnormálnejší. South Park je dosť rozporuplná vec priznávam zo začiatku tažili hlavne z nadávok a sprostých rečí a nie každému ulahodil, avšak tí ktorý sledujú politické dianie vo svete a jej problematiku sa zasmejú hlavne pri tých novších častiach a dnes to je už seriál ako má byť. ()

JakuBBukaj

v roce 97 se v USA jelo asi ve velkým v cracku, jinak si totiž nedovedu vysvětlit, kreativitu a vulgárnost pro kterou south park opravdu nechodí daleko, ale je to prdel až za hrob, ! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi