Dva mezci pro slečnu Sáru

• Česko Dva mezci pro sestru Sáru (více)

Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 28.9.2013, réžia českého znenia (Prima 2003) = MARTA BALLINGOVÁ (3.10.2013) ()

eraserhead666

On mě Clint snad naučí mít rád western nebo co... Jak málo stačí k dobrému filmu, Clint, Shirley, Ennio a skvělá mexická příroda. ()

Havenohome

Sú to také omnoho vtipnejšie Madisonské mosty v pohybe plus akcia. Čo replika, to hláška. "Když budu chtít ženskou, nějakou si najdu a nemusím se ženit!" Clintov romantický hrdina je pokračovaním Muža bez mena. Scenár by mohol ísť do scenáristickej príručky - v podstate skoro celý film sú to iba dve postavy na malom priestore a napriek tomu sa tam stále niečo deje. Don Siegel je starý lišiak. Film plne zodpovedá jeho životnému krédu "Jsem děvka, dělám za prachy." Režisér, ktorý nemá umelecké ambície, točí komerčáky pre štúdia, ale je taký šikovný, že nakoniec natočí niečo viac ako umenie. Scéna popravy realisticky nekompromisná a surová, v pozadí sa ozve trubka, ktorú akoby Ennio sám sebe ukradol z prvej dolárovky a ovanie vás pravá westernová osudovosť. A to nehovorím o kláštorných choráloch v hudobnej zložke. Ennio si musel dobre ulietať, keď to skladal. A stretnúť jebtišku ako Shirley MacLaine je asi nedostižným snom. :) ()

Necrotongue

Ne, že bych byl zrovna největším fanouškem westernů, ale ty s Clintem Eastwoodem rozhodně můžu. Tato záležitost byla každopádně trochu jiná; tvůrci se snažili spíše o humorný pohled na věc, a kdo by čekal celou řadu přestřelek, byl by, kromě závěru, těžce zklamán. Já jsem si film i napodruhé docela užil (i když by si bylo na co postěžovat); Clint Eastwood byl jako Hogan patřičně drsný, Shirley MacLane byla jako Sára patřičně roztomilá a Ennio Morricone mi zase jednou připomněl, jak moc mám rád jeho filmovou hudbu. Já jsem byl tedy určitě spokojen a ponechávám své původní hodnocení. ()

Lacike

V jadre to je westernový road movie jednej nesúrodej dvojice medzi ktorou to sakra iskrí. Clint v o niečo ukacanejšej verzii jeho typickej úlohy drsného pištoľníka vs. rázna mníška Shirley. Tie ich dialógové prestrelky sú neskutočne vtipné. Väčšina filmu je komorná, ale vo finále sa dočkáme veľkolepej a riadne krvavej prestrelky. Normálne sa to zmení na vojnovú vravu pri dobití francúzskej pevnosti. A nakoniec sa dočkáme aj vtipnej pointy. Chudák Clint, taký tvrdý trest si nezaslúžil, hehe. Výsledkom je menej známy ale stále sakra dobrý komediálny western. 8/10. ()

erl

Příjemný Western kde září zábavné duo Eastwood , Shirley MacLaine. Kvalitní podívaná která si zaslouží více pozornosti. ()

Tony.cs

Skvělý western, je to sranda i dobrá akce a díky docela ukecanému Clintovi to nenudí. Morriconeho hudba pracující s tématem hýkajícího osla je fantastická. ()

JohnMiller

Tarantino si s tejto snímky prepožičal jednu skladbu do svojho filmu Django Unchained. Tak tomuto hovorím špageťák ako vyšitý, hoc natočený v Mexiku. Nič nenapovedalo tomu že by nešlo o tento druh Talianskeho westernu. V hlavnej úlohe si zahral Clint Eastwood, soundtrack zložil mocný Ennio Morricone a celé sa to odohrávalo v pustých prériách ako každý iný špagety western. Samozrejme tím myslím imitovanie Amerického divokého západu. Nikomu sa to nepodarilo lepšie ako španielom a Talianom hoci konkrétne táto snímka vyvracia pravidlo (USA, Mexiko). Celkom pestrý a originálny príbeh rozpráva o tom ako pištoľník zachráni pred znásilnením mníšku. Zistia že majú obidvaja spoločnú cestu každý s iných dôvodov ale cieľ ten istý, Mníška sa ku chladnému pištoľníkovi pridá spoločne putujú k Mexickej armáde aby zastavili okupáciu Francúzov. Nejde o komédiu ale na dlhej ceste sa tejto netradičnej dvojici privodia celkom srandovné situácie, stred dvoch rozličných myslení, dvoch rozdielnych pováh a pohlaví navodí netradičnú ale o to zábavnejšiu atmosféru. Ja som si ju zamiloval takmer okamžite. Na to že nešlo o nadmerné násilie počas celého filmu bol koniec prekvapivo brutálny, hoci išlo iba o 10 minút. Kamera bola úžasná, úvodné titulky ma doslova uchvátili, Eastwood hral perfektne ako vždy, nadmerne sa hláškovalo a soundtrack ktorý znel ako híkanie osla pobavilo.Netradičné ale dobré. 4,5* ()

Skip

Clint Eastwood a Shirley MacLaine si to moc pěkně verbálně rozdávají, ale není to takové to ukřičené a rádoby vtipné nic. Jejich dialogy a společné scény při cestě na sever Mexika jsou tím, co z filmu dělá opravdu pěkný filmový zážitek. Bohužel celkový dojem kazí závěrečný útok Mexičanů na francouzskou pevnost. To byla fakt nuda a film to srazilo o dost procent dolů, takže nakonec zbyla jedna skvělá část a druhá hodně podprůměrná. ()

Fanucci

Toto není klasický western...jde zde spíš o chemii a dialogy mezi Eastwoodem a MacLainovou. A těm dvěma to šlo fantasticky a jinak průměrný western vytáhli o stupeň výš. Dobře jsem se bavil, moc příjemné překvapení. Doporučuji! ()

Martin741

Reziser Don Siegel natocil len nudny, podpriemerny western, kde nuda dostala neprimerane vela priestoru. Xmrti som sa nudil, akcia samoucelna. 30 % ()

MrPierc

Výborná konverzačka mezi jeptiškou a primitivním kovbojem. Překvapivě celý film netáhne C. Eastwood ale Shirley MacLaine a její ctnostné názory obroušené životem :-). Výborná hýkající hudba od Morriconeho. ()

Jino

Hlavní ústřední dvojice se výborně doplňuje a spolu jim to víc než sluší. Clint coby Hogan, tak jak je u něho zvykem, chrlí drsné hlášky na všechny strany... jeptišky a její víry nevyjímaje. Siegelovi se dobře podařilo namíchat větší porci westernu s ingrediencemi pohodového a lehce komediálního bijáku, jenž mě víc potěšil než zklamal. Jisté dík patří také jménu Ennio Morricone, jehož hudební stopa je opět nepřeslechnutelná. 70% ()

laik_60

Eastwood nesklamal, mal už predsa niekoľko westernov za sebou, shirley hrala svedomite, naštvali ma tie namaľované oči a riasy sestričky na púšti, nezmyselná dĺžka filmu a prestrelka v závere filmu stála na figu. ()

pakobylka

Převelice nápaditá - a až nečekaně ZÁBAVNÁ záležitost, kterou (ke škodě věci) zabrzdí v rozletu ke 4* až finále. Neboť: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- 1) Veškerou legraci utne poměrně drsně pojatá bitva; 2) Od ústřední dvojice bych - s ohledem na všechny prezentované skutečnosti (včetně nevalné životní úrovně místních Mexičanů) - očekávala maličko jiný přístup k čerstvě nabytému movitému majetku; 3) Hlavní hrdinka jakoby s odkrytím vlastní identity ve skutečnosti ztratila tvář ... jako sestra Sára mi zkrátka vyhovovala víc ... 3,5* ()

mortak

První hodinu se neskutečně bavíte slovními přestřelkami mezi Clintem a Shirley vrcholící vytahováním šípu a následnou destrukcí mostu. Jakmile se hrdinové vrhnou na zachraňování mexického národa, film se změní na tuctovou patetickou řežbu. Teprve poslední záběr vás zase zvedne ze židle. ()

PanZahadnyCZ

Již podle úvodní hudby jsem si řikal, že se bude jednat o super western (aniž bych věděl, že je to Morriconovo skladba). Super bylo úvodních dvacet minut, které byly nápadité a měly dost akce, střední pasáž nuda, až konec to celé zachránil. Průměrný western, ovšem s Eastwoodem, což alespoň potěší, minimálně mě, jakožto jeho fanouška. Musím ale uznat, že mnou již zmiňovaný soundtrack se mi asi z celého filmu líbil nejvíc. ()

papaJA21

Zajímavý western v reáliích tehdejšího Mexika. Shirley a Clint si to řádně užívají. Vadila mi příšerně vlezlá hudba. ()