Inkognito

I.D.

Německo / Velká Británie, 1995, 107 min

Já to řikám furt! Málo známý filmy můžou bejt stokrát lepší než superextravelkofilmy z podělaný Ameriky za miliony. Poud se čtyři poldové maj vmísit mezi chuligány a získat informace, nesměj ztratit hlavu. No a John jí tak trochu ztratí. Pocit bejt chuligán, fandit, rvát se, chlastat a občas něco vzít je lepší než sedět doma s manželkou a plánovat rodinu, ne? John se bude muset rozhodnout. Je polda, nebo chuligán? Nebo nakonec bude něco úplně jinýho? Konec mě dost šokoval a přišel mi zbytečnej. Ale na zbytek filmu nemůžu říct křivý slovo. Sakra, zašel bych si s "Dogs" na zápas, rozmlátil někomu palici a pak šel na pár piv...(5.4.2010)

Adrenalin je droga a když je vám podáván při rozbíjení cizí huby a ještě vám za to zatleskají, není nic opojnějšího. Policista v civilu se má vetřít mezi skupinu chuligánů, aby se dostal na kobylku jejich špičkám. Drsný život výtržníka se mu však natolik zalíbí, že nevnímá svou vlastní proměnu - ztrátu dosavadních ideálů a hodnot. Člověk je takový, jací jsou lidé kolem něj. Poslední záběr mě totálně odrovnal. 85%(9.9.2010)

Kdysi pozdě večer na čété jsem zabloudil na film o chuligánech. Nebyl to tak obyčejný film jako se tedka seká jako na páse(jen bitky a nic víc za tím). Jenže tady je názorně ukázano co s člověkem udělá psychologie stáda. Celý film pak vyvrcholí scénou na konci. Nejlepší film o fotbalovém chuligánství co jsem zatím viděl.(10.3.2009)

Není to tak vystylizovaný jako Football Factory, ani tak hollywoodsky přestřelený jako Green Street, ale o to víc realističtější. Jenže... Ta hlavní postava fízla, co se infiltruje s dalšíma floydama mezi hools nějakýho no name klubu (pardon, nerad bych se jeho fanoušků dotkl... haha, ten klub asi ani žádný fanoušky nemá), tak ta hlavní postava je hroznej asshole, byl mi protivnej hned od začátku a jak tam začal házet ty drsný držky, tak to posral úplně. Naopak Sean Pertwee jako hlavní hooligan z tej party bezmozků byl naprosto geniální a rozmlacoval půlitry od piva jen svým krutým pohledem. Líbil se mi závěr, krásně vystihl podstatu celýho filmu. A pak ještě atmosféra, kdybych nevěděl, že to natočili v pětadevadesátým, tak bych si fakt myslel, že to jsou osmdesátky jak vyšitý. Jeden z těch lepších hooligans filmů.(18.4.2016)

Veřim, že v roce 1995 to byla pecka jako hrom. Jenomže do roku 2012 byla natočena spousta filmů o Hooligans a ty podle mě Inkognito strčily do kapsy. Tohle nebylo špatný, mělo to svou atmosféru, ale mělo to málo akcí (bitek) a hlavní dvojice policajtů nebyla vybrána moc dobře (hlavně ten brejloun). Znovu po filmu už nejspíš nikdy nesáhnu. 60%(7.1.2012)

• - Ústřední fotbalový team Shadwell Town je fiktivní. (Gogen)