Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I. D. (identification) se v Británii používá jako zkratka pro občanský průkaz. Průkaz totožnosti, identita. A tu John ztrácí. Nebo ne? Mimikry chuligána zprvu zvládá skvěle, ale postupně se mu zažírají hlouběji a hlouběji pod kůži. Každý snímek o skryté identitě policejních „volavek" si klade podobnou otázku - kam až lze zajít, aby polda budil dojem kriminálníka a zároveň se v jeho roli „nezapomněl"? Úkol na zbláznění. Proměna, jíž Johnova postava projde, nalezne těžko srovnání - z mladého poldy, který dělá svou práci na plný plyn, se postupně stává někdo docela jiný: rváč, vágus a sprosťák, který pohrdá vyumělkovanými manýry „střední třídy", z níž pochází. Až parodicky škrobená setkání manželských dvojic mu dokonce dávají do jisté míry za pravdu. John postupně a velmi bolestivě ztrácí společnou řeč se ženou a identifikuje se s hospodskou subkulturou, která spočívá v neustálém sebeutvrzování se bratrství tvrďáků, kteří mají jasný cíl (bít se za barvy Shadwellu). (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (44)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film o hooligans. Viděl jsem jich fakt hodně a většinou jsou to částečně tak trochu gangsterky, kdyžto tady se nejlíp podařilo vykreslit tu atmosféru fandění a nadšení pro tým. Bitky tam vlastně ani nejsou. I když se tam mlátěj často, vždy to je nějak mimo záběr. Závěr byl hodně drsnej a opět tenhle film válí na celý čáře ve zobrazení toho opojení někam patřit a pořádně si zařvat. Hlavní herec skvělej a pro mě jinak spíše nezajímavej Sean Pertwee tady byl taky supr. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TOHLE JSOU NEJLEPŠÍ DNY MÝHO ŽIVOTA!“… /// Policejní mise mezi zasraný neandrtálce, aneb jak se stát hrdinou mezi hooligans. Samá knajpa, spousta inteligentních dialogů (dělám si prdel) a z těch všech filmů s tématikou ultras rozhodně ten z nejzajímavějších. Solidní bitky, davová psychóza a místo sociálního dramatu přichází touha bejt vážně tvrdým klukem, takže odklon od lidský bytosti. Jestli jste doteď nevěřili, že uvnitř každýho člověka chrápe zvíře, tak Reece Dinsdale ve svý (asi) životní roli, má solidní přesvědčovací metody. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč ,,My jsme Shadwell, Brloh je náš dům. Shadwell, Shadwell, nikdy neztrácí prdel…“. 2.) Rád bych se stal fotbalovým chuligánem na plnej úvazek. 3.) Thx za titule ,, Thimpu“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Úžasné. Film o tom, jak se policista inkognito vetře mezi fotbalové chuligány aby odhalil hlavní bossy gangu, ale atmosféra rvaček a fandění mu časem víc a víc přirůstá k srdci, až se nakonec sám stane velmi aktivním bitkařem a zapomene na svůj policejní úkol. To se samozřejmě nelíbí zaměstnavateli,tedy policii......Film o tom, jak je davová psychóza mocná a jak člověk potřebuje mít své místo a někam patřit.....Poslední scéna pak opravdu vyráží dech! ()

Happens 

všechny recenze uživatele

Myslím, že pointou rozhodně není film o hooligans, jako vylíčení vnitřní nespokojenosti hlavního hrdiny, který je sám o sobě ztracen, ztratil svou identitu při infiltrování se. Konec filmu zobrazuje jeho přechod do jiných extremistických skupin, to podtrhuje, že Davis se zaměřil na ztrátu identity, ne na hooligans. Po filmu mi bylo chvilku špatně, myslím, že to ukazuje výborně provedené dílo. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Není to tak vystylizovaný jako Football Factory, ani tak hollywoodsky přestřelený jako Green Street, ale o to víc realističtější. Jenže... Ta hlavní postava fízla, co se infiltruje s dalšíma floydama mezi hools nějakýho no name klubu (pardon, nerad bych se jeho fanoušků dotkl... haha, ten klub asi ani žádný fanoušky nemá), tak ta hlavní postava je hroznej asshole, byl mi protivnej hned od začátku a jak tam začal házet ty drsný držky, tak to posral úplně. Naopak Sean Pertwee jako hlavní hooligan z tej party bezmozků byl naprosto geniální a rozmlacoval půlitry od piva jen svým krutým pohledem. Líbil se mi závěr, krásně vystihl podstatu celýho filmu. A pak ještě atmosféra, kdybych nevěděl, že to natočili v pětadevadesátým, tak bych si fakt myslel, že to jsou osmdesátky jak vyšitý. Jeden z těch lepších hooligans filmů. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Když se chceš vydávat za někoho jiného, pamatuj si jedno : kým jsi doopravdy. Drsný pohled do zákulisí fotbalových výtržníků....... Scénář - Jim Bannon a Vincent O'Connell. Hudba - Will Gregory. Kamera - Thomas Mauch ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

Veřim, že v roce 1995 to byla pecka jako hrom. Jenomže do roku 2012 byla natočena spousta filmů o Hooligans a ty podle mě Inkognito strčily do kapsy. Tohle nebylo špatný, mělo to svou atmosféru, ale mělo to málo akcí (bitek) a hlavní dvojice policajtů nebyla vybrána moc dobře (hlavně ten brejloun). Znovu po filmu už nejspíš nikdy nesáhnu. 60% ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Kdysi pozdě večer na čété jsem zabloudil na film o chuligánech. Nebyl to tak obyčejný film jako se tedka seká jako na páse(jen bitky a nic víc za tím). Jenže tady je názorně ukázano co s člověkem udělá psychologie stáda. Celý film pak vyvrcholí scénou na konci. Nejlepší film o fotbalovém chuligánství co jsem zatím viděl. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Co se povedlo byla především Grahamova proměna, které jsem neměl problém uvěřit. Líbila se mi i atmosféra chuligánského prostředí a syrově ztvárněné bitky. Bohužel nesedla mi příliš samotná infiltrace, protože takhle snadno to zkrátka nejde, ale to je bohužel obecný nešvar filmů pracujícím s touto tématikou. I.D. každopádně určitě patří ve svém žánru k nadprůměru. 80% ()

kapsomut 

všechny recenze uživatele

Ten poslední záběr to dorazil ... neuvěřitelně zahráno! Film to byl předvídatelný, ale to mě vůbec nevadilo. I.D. si zaslouží současné hodnocení, které tu má (86%) .. pro mě 90% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Nó, hustý. Hooligans jako takoví, to jsou pro mě kreténi, ale když se o nich natočí dobrej film, tak to dokážu ocenit. Nejvíc se o to zasloužil Reece Dinsdale, kterýho jsem nikdy moc nemusel, ale tady hrál tak, že jsem z něho sral magi v kostkách naležato. V jeho šílenejch fázích mi hodně připomněl Begbyho z Trainspottingu, ale způsob, jakým dokázal zahrát přerod z hodnýho cajta v agresivního hooligana a pak v nacistickýho vyvrhela, to bylo něco neskutečnýho. Gesta, grimasy, dobře napsaná postava, děj. To všechno se snoubí v lahodnou podívanou. Viděl jsem to v originále s angl. titulkama a ten slang mi dělal celkem potíže, ale fuck v každé větě celkem navodilo žádanou atmošku a pochopit se to dalo v klidu. Mě teda nejvíc dostala scéna, jak se šel omluvit svojí ženě, ale ta na něho poslala rodiče s psama, takže ju musel fakt hóóódně hnusně a drsně poslat do prdele, a to je slabej výraz... ()

netahlo 

všechny recenze uživatele

Podle hodnoceni jsem cekal nekutecnou pecku. A hlavne poradne vostrou, kdyz teda kluci z Green Street byli tak mekky a "americky". Dostal jsem jen pribeh o zamindrakovanem policajtovi, ktery se chova jako absolutni dement, a z kteryho mi bylo postupem casu cimdal vic na bliti. Misto "kurevsky vostrejch typku" v radach chuliganu jsem se dockal neorganizovany bandy nesympatickejch individui, ktera pusobila spis komicky. Poradna bitka zadna. Zadna postava, ke ktere bych citil aspon trochu sympatie (mozna jeste obryleny policista, ktery mi pripominal Marka Taclika). Ovsem to nejlepsi prislo na konec. Neskutecne trapne obligadni a ultra lacine hajlovani, to jsem se uz fakt musel smat. Asi uz jsem na tohle starej nebo nejsem dostatecnej tvrdak. Podruhe uz urcite ne. ()

WinnJets 

všechny recenze uživatele

Těžko by asi někoho napadlo přirovnat tenhle film třeba k Tanci s vlky, ale stejně jako tam, je i zde nádherně vidět ta neskutečná proměna hlavního hrdiny Johna, který se postupen času čím dál méně cítí jako policista a naopak se nezadržitelně stává skutečným fotbalovým hooliganem (podobně jako poručík Dubár z unijního vojáka - indiánem), který během tohoto období naprosto převrátí žebříček svých dosavadních hodnot a životních priorit. Prakticky vše co pro něj bylo do té doby důležité jde nekompromisně stranou a na prvním místě zůstává pouze fotbal a s ním související rvačky. Reece Dinsdale zvládl tuto roli vskutku famozně a buďte si jisti, že mu to vševhno budete věřit od první do poslední sekundy. Čeká vás opravdová filmová lahůdka a já doteď nechápu jak mohla Lexi Alexander udělat, tak fatální chybu (předpokládám, že tenhle film viděla) a obsadit do hlavní role filmu: Hooligans z roku 2005 - Eliaha Wooda, který již svou pouhou přítomností srazil věrohodnost toho filmu na bod mrazu. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU'RE GONNA GOT YOUR FUCKING HEADS KICKED IN! Tak jako John byl ze začátku fakt frajer, bohužel ho pohltilo jeho přestrojení a stal se jen vylízaným magorem co se přestal kontrolovat. Vagabund a výtržník co z ruky nikdy neodkládá pivo, ožralá troska. Nechutně se na něj a jeho vymaštěnej výraz koukalo. Větší sympatie u mě měl Bob. To byl aspoň "killer dog of Shadwell"! Škoda, že tým byl jen imaginární, i když prý založen na Milwallu. Film ve své podstatě hlavně ukazuje přeměnu člověka a ztrátu identity, která je zasazená do prostředí hooligans. ()

lazak 

všechny recenze uživatele

Pohled na zajímavý experiment, kdy jsou čtyři tajní policajti naverbováni do světa HOOLIGANS. Krásná ukázka toho, jak pravicový extremismus dokáže semlít i jinak normálně smýšlející jedince. Obzvláště pak v anglických fotbalových svatostáncích konce osmdesátých let minulého století. WHITE, WHITE, WHITE AND WHITE. KILL EM ALL AND FIGHT, FIGHT, FIGHT! ()

swe 

všechny recenze uživatele

Adrenalin je droga a když je vám podáván při rozbíjení cizí huby a ještě vám za to zatleskají, není nic opojnějšího. Policista v civilu se má vetřít mezi skupinu chuligánů, aby se dostal na kobylku jejich špičkám. Drsný život výtržníka se mu však natolik zalíbí, že nevnímá svou vlastní proměnu - ztrátu dosavadních ideálů a hodnot. Člověk je takový, jací jsou lidé kolem něj. Poslední záběr mě totálně odrovnal. 85% ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

"My jsme kluci z Shadwell, natrhnem vám prdel", nebo tak nějak. Pokřik jedné ze skupin válečníků - archetypálního společenství bojovníků existujícího v každé době a ve všech regionech. Tahle skupina trénuje po hospodách a bojuje na stadionech. Bohužel: jsou "nepotřební", nečeká se žádná válka, a "samoúčelní", tedy kriminalizovaní (jedno z témat filmu) - a bohudík: je jim spolu dobře a chvíle, které spolu prožívají je zcela naplňují. John, přemýšlivý policista a poměrně jednoduchý člověk, si po své hvězdné "hodince" mezi rowdies, již nedokáže zavázat policejní kravatu - to je téma druhé. Třetím tématem jsou policejní praktiky, které končí tam, kde začíná politika. Pozn. 1: Vedle skupiny (třídy, kasty) bojovníků existovali/existují skupiny obchodníků a politiků, kteří se scházejí v "pánských klubech", hrají kulečník, pijí burbon a nakonec jdou za slečnami. Přitom ovšem uzavírají obchody a pakty a rozhodují o tom, na koho se válečníci mají vrhnout. Pozn. 2: Dalším tématem, které považujeme obecně za důležité (konkrétně já a hajný z Brušovce) je pojem "míry a meze", které se klikatilo celým filměm - to by ale vedlo za obsah i rozsah skromné recenze. Pozn. 3: Dal bych plný počet hvězd, ale domnívám se, že vztah Johna a jeho manželky byl účelově pojednán tak, aby se tím především podpořil účinek filmu. ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Já to řikám furt! Málo známý filmy můžou bejt stokrát lepší než superextravelkofilmy z podělaný Ameriky za miliony. Poud se čtyři poldové maj vmísit mezi chuligány a získat informace, nesměj ztratit hlavu. No a John jí tak trochu ztratí. Pocit bejt chuligán, fandit, rvát se, chlastat a občas něco vzít je lepší než sedět doma s manželkou a plánovat rodinu, ne? John se bude muset rozhodnout. Je polda, nebo chuligán? Nebo nakonec bude něco úplně jinýho? Konec mě dost šokoval a přišel mi zbytečnej. Ale na zbytek filmu nemůžu říct křivý slovo. Sakra, zašel bych si s "Dogs" na zápas, rozmlátil někomu palici a pak šel na pár piv... ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Další kousek z chuligánskýho prostředí. Opět z Anglie, kde se tento zvrácený koníček stal symbolem 80´s. Tentokrát se jedná o film, kde se partička 4 tajných policajtů snaží dostat mezi ostřílený chuligány a zjískat tím důkazy na jejich usvědčení. Začalo to super songem a titulkama, říkal sem si, jo tohle se mi bude líbit. Nakonec sem to málem ani nedokoukal, páč mi to přišlo až moc natahovaný a vlastně i nudný. Jeden z těch 4 poldů to celý vzal až příliš vážně, a do své role se vžil natolik, že už nebyl schopný žít svůj starý (obyčejný) život. Stejně to muselo bejt dřív na těch stadionech vostrý. Nepochopím jak se tohle může stát životním koníčkem, chodit každej tejden na špily, dostávat a dávat přes dršku každýmu protivníkovi. Kdyb ty rvačky měly aspoň nějaký pravidla, ale to ne. Tenhle film se mi nelíbil v tom, že sem to nevěřil ani jednomu hercoj, nepřesvědčili mě. Taky se mi nějak nechtělo věřit, že by se 4 bengoši dostali až takle rychle a takle blízko k elitním hooligans. Z tohoto prostředí spíš slabší kousek. Na náš Proč? se nechytá… ()

Reklama

Reklama