Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

Lacike

Vyzerá to jak keby sa banda báb pokúsila o ženskú variáciu na Johna Wicka. Má to síce R-kový rating a krvi je v akcii dosť, ale aj tak to pôsobí tak detsky bezzubo. Skutočnú drsnosť som necítil ani na chvíľu. Ani po choreografickej stránke akcia ničím nezaujme. Na to je Karen Gillanová v akcii príliš neskúsená. Evidentne nemá ani zďaleka toľko natrénované ako Reeves. Bitky sú pomalé, chvaty jednoduché a ku koncu je tam toľko spomalovačiek, že to je ešte otravnejšie ako posledné Snyderové filmy. Ale ani v dramatických scénach Karen za veľa nestojí a film neutiahne. Aj keď treba uznať, že po dejovej stránke to je len preštylizovaná chujovina. Aspoň že ten vizuál je fakt pekný. Už dávno som nevidel tak pekne nasnímanú nudu. Sklamaním je absolútne nulové využitie ostatných hviezd, ktoré tam sú len do počtu. Celkovo to je veľké sklamanie, ktoré nestojí za pozretie. 3/10. ()

JohnCZ

Komediální, skoro až naivně pohádková variace na Johna Wicka s ženským obsazením, která co do scénáře je sice zoufale nenápaditá, ale svým stylizovaným vizuálem co nabídnout má - minimálně luxusní závěrečnou akční scénu. Karen Gillan se svým roztomilým kukučem se ale na rozdíl od drsňácké Leny Headey do téhle role moc nehodí. ()

maddy

John Wick, resp. Jane Wicková pre dvanásťročné instagramistky. Čakal som over-the-top prestrelenú akčárňu a dostal som trápny pokus o ženský akčňák a ďalší film od Netflixu kvôli ktorému zvažujem nadobro ukončiť predplatné. Gunpowder Milkshake je na akčný film až príliš málo akčný a keď už nejakú akciu má, tak je absolútne nemastná, neslaná a ani raz nijako nestrhne. Na thriller ponúka až príliš prepálený príbeh, pri ktorom nie je možné sympatizovať s ani jednou postavou, čo by za určitých okolností vôbec nevadilo, ale to by musel byť Papushado skúsenejší režisér a celú te "prepálenosť" akou sa film prezentuje dôveryhodne predať, nepredal. Ono by to asi aj chcelo byť cool ako Kick-Ass, štýlové ako Atomic Blonde, a akčné ako Charlies Angles (tí s Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore, nie ten otrasný film z 2019), ale za všetkými menovanými filmami Milkshake zaostáva míľovými krokmi. Navyše z Karen Gillan bez masky Nebuly vážne žiadna akčná hrdinka nebude, takže dopozerať tie tradične netflixovsky prepálené dve hodiny stopáže je po cca pol hodine utrpenie nakoľko tempo viazne a dejovo sa to celý čas točí v kruhu. Občas síce poteší slušné gore, ale to má v dnešnej dobe každý druhý film na streame. Výsledkom tak veľká trápna bieda a Netflix by už vážne mal najať producenta po štýle Hollywoodu, ktorý bude na produkciu ich filmov aspoň trochu dozerať. Nechávať voľnú ruku režisérom nech si točia čo chcú sa im už asi sto krát vypomstilo. CELKOVO: 3/10 ()

ArsenalEagle

Feminismus zavítal i do světa Johna Wicka, tedy ne úplně doslova, ale vzhledem k hromadě nejrůznějších zabijáckých institucí jsem si tam tak připadal. Jde o slušnou nálož docela solidní akce, místy opravdu komických situací - reálně vážně vtipných scén, ale nevyhnou se i klišé, nelogičnosti (tý tu bylo až až, ale odpouštím), přehnanost hraničící se sebekarikováním, nejrůznější chybky a nutno říct, že 2 hodiny jsou přeci jen zbytečně moc, takže tempo občas lehce uvadá. Obsazení je sympatický (hlavně nejmladší dvojka je fajn, starší čtveřice překvapivě pokulhává), emancipovanosti je tu ale přespříliš (Yea, Girls Power, Yea) a trochu mě ruší - Charlieho andílci měly alespoň Bernieho Maca, ale tady o pimpulu nezavadíš. ()

AffectedFace

Gunpowder Milf-shake je naprosto skvělej příklad akčního filmu pro feministky na kterej se parádně dívá už jenom díky hereckému obsazení a jednoduchému scénáři, kterej bez servítek směřuje non-stop akcí přímo do finále. Na rozdíl od Kate (která je velikou konkurencí) tady funguje snad skoro všechno, leč klišovitě, ale to vůbec tentokrát nevadí, díky černému humoru a skvělé akci. Parádní příklad toho, že na ČSFD hodnocení smrdutých blbečku není nutno dávat důraz. Celé to připomíná ženskou verzi snímku Nobody se skvělými a kreativní nápady gore elementů. Navot Papushado je pro mne naprosto neznámý režisér a scénárista, kterej mě velmi hezky pohladil po srdci. Všem milovníkům akčních filmu s nezávislou tématikou můžu vřele doporučit. ()

M.i.k.e

Gunpowder Milkshake by chtěl být girl power stylovou žánrovkou,ale tak nějak v tomhle směru kulhá na obě nohy.Akce je hodně,ale až na jednu scénu je nevýrazná a tuctová,příběhová linka je na tom hodně podobně a třešničkou na šejku jsou herecké výkony.Máme tu sice partu výrazných hereček,které už si akčním filmem prošly,nicméně ty zkušené (Gugino,Headey,Yeoh,Bassett) nemají tolik prostoru a ta která by to měla táhnout je bohužel trochu dřevo.Mám Karen Gillan celkem rád,ale to co stačilo na Jumanji,kde byla jedním členem party,bohužel nestačí na akční kousek,který by měla sama táhnout...40% ()

Martin741

Lena Heady nikdy nevedela moc hrat, napokon bola/je sexy, no moc hereckeho talentu nepobrala, ludovo Lena Heady nie je Gloria Swanson, z  jo. A to sa na nej plne podpisuje. Taxi hovorim pocas projekcie, ze v klude svojho obyvaku kukala na Dzona Vyka a rozhodla sa ukecat par kamosiek a urobit si zensku verziu. Ale je to len  a len moja spekulacia. Oficialny text hovori coasi o  turbulentnom zivote, opustenie dcery a cosi o profesionalnom zabijani ludi - to ako u Heady. Nejak som jej to neveril, rovnako ako som neveril Endzeline v Salt ze 40 -50 kilova baba sunda stokilovych chlapov uplne v pohode. Rvacky nic moc, ani ta cholerografia osobnych subojov ma nebavila, Sak ved Heady, no - Heady nie je Gloria Swanson ani moja oblubena Ritka Hayworthova, ze jo. Kulisy sice farebne, no moc .... retro ?  5 % ()

BarryLyndon

Naprosto příšerný, po 40 minutách jsem to vypnul, totálně bez nápadu, filmařských schopností a nápadu něčeho navíc. Gillan tam byla s jedním výrazem hrozná ()

bourec

Asi nějakej odkaz na starší filmy. A vlastně i hudební složka je dost alternativní podivnost. Film ovšem má velmi slabej příběh odehrávající se skoro celej jak u nás říkáme na Kavčákách, a mě to prostě vůbec nebralo. Samostatnou kapitolou jsou ovšem herečky, a to zejména Karen Gillan. Toporná, absolutně se do role nehodící. Konec byl vysvobození. 30%. ()

Streeper

Mě se to líbilo. Postava Karen Gillian se teda celý film tvářila jako srašný asociál, ale docela se to k její postavě a její minulosti hodilo. Nejvíce mě to bavilo v knihovně, přišlo mi to jako skvělý nápad. Celkově má film trochu John Wick vibes, ale ne tolik. Nicméně já jsem se fakt bavila, nenudila jsem se. Bylo to akční, svěží, rychle to uteklo a klidně bych brala i pokračování. ()

moviefreak

Ženská verzia Nobody-ho, ktorá trpí presne tými istými mínusmi ale aj štýlovými plusmi. Avšak Nobody mal aspoň hercov, ktorý vedeli nielen hrať ale aj filmovo predať akčné scény. A to je pri týchto akčných jedno hubkách najdôležitejšie. Naozaj som nečakal, že Nebula zo Strážcov Galaxie (tam bola perfektná) bude bez tony make upu, až také herecké ako aj akčné drevo... ()

PROCESOR

Takovej ten splachovací snímek, co ho po shlédnutí spláchnete a dál ho již vyhledávat nebudete natož, abyste si na něj po týdnu vzpomněli. Nyní k hereckým výkonům. Myslel jsem, že je Sam se svým posláním spokojená, tak nevím, proč se u toho tváří tak kysele. Nebo to mělo být asi drsný. Každopádně se na tu její držku nedá koukat. Dále mi vadí, že se dělá, jako by zabíjení lidí byla ohromná zábavička, přímo k popukání. Nedivím se, že tam jsou lidi z toho pak zblbnutý a vypadá to u nich, třeba na středních školách, jak vypadá. ()

carly

Chlapci, tento film nebol pre vás. Aj keď bol tak trochu o vás. Pozerala som ho hlavne kvoli obsadeniu a nemala som moc tusenia, do coho idem. Chvilu trvalo, kym sa film rozbehol, ale ked sa dostal do rytmu, tak to bol pure delight. Obsadenie bolo skvele, hlavne zenske postavy. Az na Paula boli muzske postavy koniec koncov len statistami, co tiez bola celkom prijemna zmena. Strasne sa mi pacili kulisy a hudba. Jedno aj druhe bolo sucasne, ale dva kroky dolava a ja som sa nevedela vynadivat. Specialne kniznica sa im neuveritelne vydarila. Kostymi boli tiez uzasne. Skvele boli aj bojove sceny. Neboli komplikovane, ale boli do bodky premyslene a aj nasilia a krvi bolo v kazdom momente tolko, kolko bolo treba. Pribeh nebol nijak komplikovany, ale boli v nom prijemne nuansy. ()

SeanLSD

V kategórií "zábavná akčná blbosť s brutálnym násilím" by tento koktejl ušiel, bez ohľadu na fyzické dispozície a pohlavie hrdinov, pretože bojovky a vizuál sú fajn a nechýbajú tu ani nejaké tie nápady – ale to by sa tieto dva, už tak ostro proti sebe stojace prvky, nesmeli biť ešte aj s nechutne naivnými a idiotsky zdôrazňovanými rodinnými hodnotami. Už mám naozaj dosť tej extrémnej naivity a vzápätí smrteľne vážne sa tváriaceho patosu, zachraňovaných pekným vizuálom, hudbou a choreografiou. Nevadí mi, že je to skrz-naskrz feministicky čiernobiele až do tej miery, že tam ľuďom = ženám (až na jedinú výnimku) ani nepriznávajú otcov, a zniesol by som aj to, že hlavná hrdinka je nesympatická a tuším ani nie moc dobrá herečka, ale vyššie uvedené neodpustím. A už vôbec nie, ak je k tomu v celom tom náklade klišé, kde sa už nikto ani len nesnaží skutočne diváka o niečom presvedčiť, ešte aj nepretržite prítomné otravné decko. Sorry, ale aj na takého priaznivca prestrelených bitkárskych retro videoklipov, ako som ja, je to už trochu moc. ()

Sabrewulf odpad!

Další zoufalý pokus o ženskou týmovku, kde nefunguje vůbec nic. Nechápu, kterého degena napadlo, že by ta pipina ze Strážců Galaxie mohla utáhnout film. Nejen, že jde o strašně nevýraznou, nezajímavou ženskou, ale ještě je to naprosté herecké dřevo. Akce vykrádá všechny ty Wicky a Kingsmany, ale na rozdíl od nich je choreografie soubojů mizerná, např. na tom Bowlingu, když na Gillan útočí protivníci, tak jde krásně vidět, že místo toho, aby těma tyčema chtěli mlátit do ní a ona by údery vykrývala tím kufříkem, tak oni těmi tyčemi mlátí rovnou do toho kufříku, který ona jen drží staticky před sebou. Trapas. Co mě ale vytáčí nejvíc, není ta feministická inkluze, která hrdinkám do cesty nepostaví žádnou hrozbu, takže proti nim stojí jen samí joudové, ale to impotentní parazitování na nějaké novější filmařské vychytávce. Tady jde a takovéty zpomalené dlouhé scény, které chtějí být hrozně cool a vtipné, ale nejsou, protože to už před nima udělaly filmy jako Deadpool aj. Pak přijde nějaký noname degen a myslí si, že tím objevil Ameriku, na to mám strašně alergii. Přestárlé akční knihovnice byly hodně cringe. A používání veselých songů do stříleček, jakože vraždění je strašně sranda, se mi už začíná těžce zajídat. ()

Johnny.ARN

Veľmi nepodarená ženská verzia Wicka. Zmes vyžitých milfiek, jedna ryšavica, bojové akcie, prestrelky, auto naháňačky, všetko, čo sme už niekde videli. Absolútne žiadna inovácia. Tá femine vlna girl power filmov by už mohla skončiť, hlavne v tej knihovne to už bolo trápne. 1 z 5 ()

st.jim

Už vám někdy nařezala zrzka s pandovským kufříkem v ruce? Ne? Vždycky je něco poprvý. Jak jen popsat tento film? Feministické akčni porno? John Wick v sukni? Teda v sukni zrovna ne. Kačka totiž nosí kalhoty, dlouhý kabát a fešný klóbrc, který později čenžne za boulingovou budnu, aby seřezala kdejakou mužskou kun… Taky používá véčko, místo Mustanga řídí Poršáka a nakopne každého ptáka. Když jí chlap nasere, tak před ní bude klečet, prosit a brečet. Spousty drsných hlášek, kulek, zpomalených záběrů, kopanců a krve… Tak proč to sakra nefunguje? Asi chyba někde bude. ()

drake31

A slzy mužných-macho-alfa-chlapov zas a znovu padajú ako vodopád, a sám neviem či ma to viacej štve alebo baví sledovať takéto zúfalstvo. Gunpowder Milkshake nie je perfektný akčný film, nájde sa niekoľko vecí ktoré by som dokázal vytknúť, ale ani jedna z nich neubrala na porcii zábavy, ktorú som mal počas sledovania filmu. Očakávať "Wick-like" akciu by bolo naivné, a preto bola obzvlášť očarujúca tá menej seriózna akcia, ktorá mnohokrát prekvapila - scéna v nemocnici rozhodne vyhráva na plnej čiare. Tiež pomáha skvelý vizuál jednotlivých setov, kamera, či vynikajúca hudba - Goonfight at Gutterball Corral *chef's kiss*. Cast je samozrejme famózny: Karen Gillan je hviezda, a v kombinácii s Chloe Coleman tvoria vynikajúce duo. Samozrejme by som uvítal viacej času s knihovníčkami - bodaj by nie s takou štvoricou legiend - ale som aspoň rád, že dostali možnosť zažiariť a kick ass. Gunpowder Milkshake je príjemný, oddychový, cool akčný film, ktorý ubehne ako voda a hlavne zabaví - väčšie očakávania než tieto som nemal, a tie boli naplnené k mojej spokojnosti. 4.25* ()