Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

hroubek

Pokud uvidíte trailer, tak uvidíte to nejlepší z celého filmu. Já jsem se na film po traileru těšil a docela jsem mu věřil.  Bohužel si tvůrci ukousli moc velké sousto, které pak nedokázali sníst. Film má několik chyb, jenž mu pak ve výsledku podráží nohy a kazí zážitek z filmu a přitom to mohlo a hlavně mělo být lepší. Nevím, kdo odsouhlasil délku filmu, ale dvě hodiny jsou prostě moc. Ze začátku to drhne a trvá, než se to pořádně rozjede. Z mého pohledu moc nefungoval ani samotný svět, kde se to odehrává. A teď k těm pozitivnějším věcem. Líbila se mi vizuální stránka filmu a ty neony působí lehce retro. Akční scény nejsou vůbec špatné a některé jsou hodně zábavné, krvavé a přepálené. Sedla mi i herecká sestava, od Gillan přes Gugino až po Lenu Headey. Samotný film žádný zázrak není, ale taky to není žádná nekoukatelná blbost. Prostě obyčejný akční výplach na večer. Výbušnej koktejl neurážející akční film, na jeden páteční večer, nic víc, nic míň. ()

JohnSmith

Tak nevím, byla to ženská variace na Johna Wicka nebo parodie na zabijáky v ženském podání? Tak jako tak, bylo to hodně zvláštní, ale spíš nepříjemným způsobem. Akce nebyla sice špatná, ale nebylo jí zas tak moc a hlavní hrdinka by v případě herectví měla raději zůstat u Nebuly nebo jak se jmenovala, protože její výkon je jak ženská verze Chucka Norrise. ()

Hollohlaway

Shlédl jsem to hlavně kvůli Karen Gillan. Byl jsem zvědav, jak se popasuje s akčním žánrem. No, nebudeme si nic nalhávat, nebylo to nic moc. Nemyslím, že je špatná herečka, ale tvrďáka jsem jí moc nevěřil, ten nehybnej kamennej obličej, to bych jí spíš ušil roli vtipkujícího sarkastickýho zabijáka a ne parodii na Johna Wicka. Ve rvačkách nebyla přesvědčivá, vůbec akční choreografie byla místy vysloveně k smíchu, nelogická a divná a zpomalené záběry mě v polovině filmu už neskutečně štvaly. Snaží se to být děsně badass a cool, ale vizuál a střih vypadá jako kopie něčeho, co jste už někde viděli. Neříkám, že jsem se nezasmál a pár nápadů to mělo, ale je to film na pomezí dvou a tří hvězd. Dobrá byla ta malá holka Chloe Coleman, trio vysloužilých hvězd v rolích  knihovnic sice blblo a bojovalo úplně nelogicky, ale nápad to byl zajímavý. Ale jinak tomu do zábavného béčka dost chybělo, hlavně ve scénáři a lepší režii. ()

Fox85

Problém je, že Karen je sympatická herečka, ale hraní jí moc nejde. Nebo alespoň v tomhle filmu. Ostatní postavy neurazí a akce není úplně špatná ()

sedm.1

A mě už tady ta banda erudovaných všeználků vlastně ani nepřekvapuje. Tudíž znova proti proudu. Takže, Výbušný koktejl je zatraceně výbušná jízda, které já osobně nemám v podstatě ani co vyčíst. Dobrá tedy, Karen Gillan není možná ve své ústřední roli až tak přesvědčivá, nicméně zároveň v té současné záplavě všech těch ženských akčních hrdinek není ani tou nejnepůsobivější, což znamená, že postupem času jsem si na ní zvykl a ve finále jsem to dokázal i v podstatě bez problému hodit za hlavu. Jinak ale fakt nechápu, co na zbytku všem ostatním zatraceně vadí? Že to je neoriginální? Naprostá většina podobných filmů je na tom s tuctovostí své zápletky ještě daleko hůř a přesto dostávají vysoká hodnocení, nehledě na to, že nápaditý, nevšední scénář já v tomto typu filmů prostě opravdu nehledám, respektive, k tomu, aby mě takový film bavil, jí ani nepotřebuji. Mizerná akce? Jako vážně? Já si tedy naopak po sakra dlouhé době v tomto ohledu fakt chrochtal blahem. Přesvědčivá, efektní, zatraceně nekompromisní a krvavá, zábavná, choreograficky nápaditá, fakt různorodá, osobní souboje, spousta zbraní, střelba, výbuchy, překvapivě i funkční zpomalovačky, prostě nářez. Tuctové postavy? Možná, pro mě je ale mnohem důležitější, že jsou výrazné, herecky vhodně obsazené, opět tedy z mé strany spokojenost. K tomu všemu pak mohu ještě připočíst působivé emoce, vážně parádní stylové zpracování, fajn atmosféra, sem tam vhodný vtípeček, tudíž se znovu ptám, o co všem v tomto případě zase jde? Nechápu. Já se každopádně opravdu bavil, jelikož pro mě Výbušný koktejl představuje skutečně zábavný akční nářez, a i když to tedy reálně na těch pět hvězd fakt asi není, já je na truc dám, abych alespoň nezanedbatelně malinko vyrovnal to zdejší nesmyslně znehodnocující bodování většiny ostatních uživatelů. ()

MsUtahraptor

Parádní obsazení a k čemu? Spousta akce, zpomalené záběry, ale namísto budování emocí prázdné fráze a hudba napovídající, co přesně bychom v danou chvíli měli cítit. Ono když si člověk k postavám žádný vztah ~nevybuduje~, tak je mu celkem jedno, že je nějaký zlý chlap zraní, nebo rovnou zabije. I dialogy tak nějak postrádají váhu, když se všechno musí stát RychleRychle! A je celkem fuk jak moc cool budou slova sama o sobě znít nebo, jak skvěle daná scéna vizuálně vypadá. ()

666Carnage

Vůbec tu nebudu s ničím srovnávat. Byla to dámská jízda ve velkém stylu. Film má dvě hodiny, ale plno akce. Není prostor pro nudu. Film mi prostě sedl a ja se bavil. Nechápu nízké hodnocení. Neříkám, že je to nějaký převratný snímek, ale je to zatraceně hustá akční jízda. A jelikož mám slabost pro Karen Gillan, tak prihazuju body navíc. Pecka 80% ()

iXtr3m3

Chýba mi v žánroch komédia a paródia, pretože to boli hlavné rysy tejto akože štýlovky akože ála Wick. Tak to určite... Za mená v castingu dávam hviezdu, za R-ko hviezdu, ostatné je zabíjanie času, pritom by to nebolo márne, keby to skúsilo byť trošku vážnejšie a nie ako zo sci-fi ne-sci-fi miesta. ()

Corpsegrinder

Čekal jsem odpad ale nakonec jsem s tim výraznější problém neměl, Nebula i Cersei jsou v pohodě, muzika ujde, vzhledově se na to příjemně kouká a celkem slušně to odsejpá. Samozřejmě pár scén budí dojem parodie, několik vtipů se vůbec nepovedlo a postavy knihovnic balancovaly na hranici trapnosti, ale naštěstí film celkem spěchá do akce a ta má docela povedenou choreografii takže přežít se to dá. Taková komiksová hovadinka na jedno zkouknutí. ()

Asmodin odpad!

Další film, na který si zítra už nevzpomenu. Vznikl jen aby naplnil feministicky ganderové normy. Že je Karen Gillian dobrá víme z Doctora Who, Strážců galaxie nebo Jumanji. A že Chloe Coleman je nadějná mladá herečka jsme poznali z Kamarád špion. Toto osazení jim neuškodilo, ale ani jim nepomohlo. ()

Flopik

Zlákala ma Karen, ktorú mám rád, nakoniec sa mi tam však vôbec nehodila. Je to hlúpy, tisíckrát obohraný akčný film, kde na príbeh rovno zabudnite. Mne osobne by to nevadilo, nebavila ma však ani akcia, ktorá je dosť pomalá. Na druhú stranu je jej naozaj hojne. Hudba celkom ušla a občas som sa aj zasmial. Extrémne mi  vadilo ako mal režisér nutkanie vkuse robiť badass slowmotion, keď Karen alebo aj knihovníčky niekam prichádzali. Asi to malo byť cool, ono to ale bolo už hrozne smiešne. Koniec v kuchyni veľmi rýchly ale celkom pekne natočený. Absencia záporáka je ďalšie obrovské mínus. U mňa medzi 2 a 3*, jednu prihodím za moju lásku ku Karen inak som sa veľmi nebavil. ()

Eterninox

Autor zřejmě viděl Kill Billa a řekl si, že by dneska šla udělat ještě feministější a stylizovanější akční haluz. Přitom ale jaksi zapomněl, že není úplně Tarantino. Většina obsazení je sice excelentní (možná až na Karen Gillan, které krutodrsnou pózu nežeru ani u Marvelu) a akční scény mají sem tam nápad i říz, ale příběhová výplň mezi nimi spíš připomíná absurdistickou bajku. Pokud mělo jít o alegorii boje ženského důvtipu a odhodlání proti zpátečnickému patriarchátu (či něco podobného), měl by se pan režisér/scénárista spíš ženstvu omluvit, že to takhle zpackal. 50%, ale za ambice zaokrouhlím nahoru. ()

Bozvav

Spíše než akční femine film, šlo o jakousi parodii na kde co. Docela škoda, že dialogy byly úplně debilní, děj pitomý a hlavní hrdinka kožená jak staré baťovky. Jinak akce dost, vizuál barevný až až, knihovnice frajerky. Malá Emili výborná. Jako celek děsná blbost, která si více než dvě hvězďule nazaslouží, nicméně sedlo mi to do nálady, tak lehce nadhodnocuji a dávám tři. Ovšem znova už si to asi nikdy nepustím. ()

Rathalos

No na rozdiel od druhych uzivatelov som sa kralovsky bavil,skvela zabava,ktora ani na chvilu nenudila,take filmy ja mozem,davam pat z piatich...:-) ()

BOURQUE

Navot Papushado otvorene čerpá z mnohých podobných (alebo trochu bližších) snímok daného sub-žánru (napr. John Wick alebo posledná väčšia scéna z Kick-Ass), čo nie je problém hlavne vtedy, keď neočakávame nejaký prevratný a originálny výsledok. Najväčšia zmena, čo je tu vidieť, je v tom, že hlavné postavy a aktéri sú ženy. Čiže nie je to tak, že chlapi nakopnú zadok chlapom, ale ženy poučujú chlapov. Scenár je podobný ako v iných filmoch, dokonca aj niektoré scény (napr. „bistro“ so svojimi „pravidlami“ pripomína „Hotel“ z Johna Wicka). (Línie „náprava vzťahu medzi dcérou a matkou“ a „spracovanie reakciii malého dievčatka na to, kto zabil jej otec“ by však zaslúžili oveľa väčšiu pozornosť.) Prvá väčšia akčná scéna v knižnici je zvládnutá pomerne dobre. Tá druhá v bistre so spomaleným záberom síce zapôsobí, ale kvôli krátkosti nevyvolá očakávajúci efekt. To isté sa dá povedať o záveru, ktorý sa snaží nejako humánne ukončiť to celé krviprelievanie, ale celkovo to nepôsobí príliš vierohodne. Kvôli tomu len tri hviezdičky, ale inak, film vo svojom žánru nenudilo, a pätica žien je rozhodne „bad ass“ (v tom pozitívnom zmyslu slova). P.S.: Samotná knižnica vo filme je veľmi zaujímavým miestom a bol by som zvedavý na to, že ešte aké knihy sa tam dajú nájsť. ;) Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

Hapretor

na zabití času ok ... P.s. vtipné, svižné, nápadité ... Karen to sluší a umí se hejbat ... příjemný brainwash na lenošení a nicnedělání ... ()

animario

Stylizovanej akční femi-milkshake, kterej chtěl a mohl být něčím mnohem víc (klidně i soft dívčí variací Johna Wicka, to univerzum včetně knihovnic atd. má s JW dost paralel). Ale byl by potřeba lepší choreograf a vypiplanější scénář (a možná i jiná herečka). Karen Gillan je mi sympatická (Nebulu zahrála skvěle), ale bohužel si tuhle sterilní robotickou polohu a výrazy přenesla i sem a k nájemný zabijačce Sam mi to nesedělo (působila jakoby nevěděla jak tu roli hrát, dá-li se o hraní vůbec mluvit). Navíc se svojí postavou a neohrabaností volejbalistky nepůsobila v akčních scénách moc přesvědčivě/není akční typ. Potěšila mě účast Angely Bassett a Michelle Yeoh, seklo jim to dámám moc. Plus za hudbu v akčních scénách, kostýmy a lokace. ()

bararich8

Akční feministická stylovka, která po většinu času docela funguje a má nemálo neotřelých scén, které hodně koketují s komedií. To celé se skvěle doplňuje maximálně využitím Rkem. Drobnou vadou na kráse je prkenná představitelka hlavní role a a celé by to šlo klidně o něco zkrátit, protože příběh za moc nestojí. Solidní 4* v rámci žánru ()