• Francie

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Historický / Thriller

USA / Francie, 1991, 189 min (Director's cut: 206 min)

Jsem rád za každý film, ve kterém se mohu dozvědět něco nového a zajímavého. Každý ví, že existoval americký prezident jménem Kennedy, a že byl zastřelen. Někdo si pamatuje i to, že se to stalo v Dallasu. Jen pár lidí slyšelo o tom, že se mluví i o dalším možném střelci na travnatém pahorku. A to je podle mě vše co se o tomto atentátu všeobecně ví. Kostner zde rozplétá klubko důkazů a dohadů, jak se vše pravděpodobně událo a o tom, že peníze a moc budou nejspíš na světě vždy znamenat víc, než mír a lidské zdraví.(22.1.2011)

Tenhle film se Stoneovi opravdu velmi vydařil. Poukázal na prohnilost americké granitury a vymohl si i nějaké konkrétní vládní reakce. Obejvuje se zde herecká extratřída a soustavný herecký koncert všech zúčastněných způsobuje, že dokonce i 206 minut dlouhý režisérský sestřih je koukatelný, svižný a poutavý. Kostner má sice už po kariéře, ale tenhle film je dobré memento na doby, kdy oslovoval intelektuální filmové fandy. Neřeším jestli je film jen spekulace, nebo jestli je pravda. Některá fakta jsou prostě nevyvratitelná, ale znám i názory odpůrců, kteří vše považují za mýtus. Myslím, že když se člověk podívá jakou zahraniční politiku razí Amerika dnes, musí sám uznat, že na těch konspiračních teoriích prostě něco je.(17.4.2005)

Na otázku, která nebude patrně nikdy zodpovězena:,,Kdo zastřelil J. F. Kennedyho?", nám Oliver Stone odpovídá touhle verzí, která působí velmi věrohodně. Docela se divím, že scénář neobdržel Oscara. Herecké výkony jsou skvělé, hlavně Kevin Coster (jaký on měl taky špatný film ze začátku 90. let?), Kevin Bacon a T.L Jones (Oscara za vedlejší roli by si jistě zasloužil). Zkrátka a jednoduše slušný kus vynikající filmařiny nám předvedl Oliver Stone, který nejen režíroval, ale i napsal scénář.....(2.12.2007)

Krásné, krásné, krásné... a celé to jen podtrhuje moje vlastní smýšlení na tento atentát, kdy taky věřím tomu, že historka s jedním osamělým střelcem je ta nejvěší blbost, jakou si mohla CIA vymyslet... skvělý Kevin Costner a Tommy Lee Jones ve filmu o mém nejoblíbenějším prezidentovi a postavě z historie, kterou obdivuji, tomu nemůžu dát míň než plné hodnocení: *****(3.2.2006)

Těžko odhadnout, jak velká část filmu je založena na faktech a kolik si Oliver Stone vycucal z prstu. Byl Lee Harvey Oswald atentátník nebo obětní beránek ve hře mnohem mocnějších šedých eminencí? Upřímně - je mi to u sedacích partií, odpicnutý prezident je pro mě pouze nejasnou lekcí z historie cizího národa. Největším kladem na "JFK" je každopádně lahůdkové herecké obsazení, skutečný festival hvězd, z nichž každá odvedla své maximum třeba i na malém prostoru. Jestli Oliver Stone natočí další fakta z vládních kruhů USA, například že Barák s Oknama je prezident Islámského státu, frau Merkel je jeho manželka, jejich otcem je knížepán Schwarzenberg a mámou ombudsmáňa Šabatová, nebo že Jirka Křoví jr. byl chovancem ústavu pro duševně choré a speciálně pro něj museli oválnou pracovnu vypolstrovat a denně ze zdí smývat jeho výkaly... nebudu mít problém uvěřit i méně nadanému režiséru a scénáristovi. 69%(23.11.2015)

• - Jedná sa o najobľúbenejší film Olivera Stonea. (MDesign)

• - Vražda Oswalda Jackem Rubym byla natáčena na stejném místě, kde k ní došlo. (Kulmon)

• - Earling Carothers Garrison, který si na počátku šedesátých let změnil jméno na "Jim", nebyl ani zdaleka takovým nablýskaným rytířem, jak se ve Stonově filmu zdá. Kolem jeho osoby bylo mnoho záhad, včetně několika podezření na napojení na organizovaný zločin, který sám vyšetřoval. Ani jeho zapálené bádání nebylo tak černobílé, jak snímek prezentuje, přestože je pravdou, že na tomto poli patřil k těm nejproslulejším. (Gyshin)