Drama / Krimi / Komedie

Velká Británie, 1996, 90 min

Feťáci, nič proti nim, ale feťáci. Dobrý a pravdivý snímok o svete drog, ale zas na druhú stranu ničím výnimočný a prevratný. Musím ešte pripomenúť, že Trainspotting je sprevádzaný slušným a vybraným soundtrackom, no kvalitovo sa vo všetkých stránkach na Requiem for a Dream nechytá. Drogy tu boli, sú a stopercentne ešte aj budú....(31.3.2012)

Čekal jsem sice něco jiného, ale očekáváného motta "drogy NE a NE a NE" jsem se nakonec dočkal. Děj je vykreslen v několika liniích a působí velmi poutavě, i když někdy v něm chybí určité momenty, které by dobře zaplnily malinkaté mezery ve scénáři, které trochu celý příběh zamotávají. Nehodnotil bych to jako kultovní film, ale určitě v něm je něco originálního. 80%(13.10.2008)

(1001) Fantastická rozprávka o hledání zlaté, která mě nejvíc zaujala právě tím, že mě nabila pozitivní energií mnohem víc než kdejaké filmy s daleko optimističtějšími náměty. Kdybych tedy neviděla žádný jiný film o feťácích (jako třeba My děti ze stanice Zoo), tak po shlédnutí Trainspottingu bych si raději vybrala závislost na heroinu než třeba nešťastnou lásku. - Po letech navštěvuji své mladické názory a říkám si, že Boyle je pěkný demagog.(12.1.2009)

No, od 77. nejlepšího filmu jsem čekala trochu víc. Ze začátku dost nechuťárna, kostnatej McGregor a naprosto ujetej Carlyle. Hodně silné (emočně) scény střídají prostřihy jak z britské gangsterky a nevím, jestli mi ten mix britskýho stylu s dramatem o drogách sednul, radši bych jedno nebo druhý. A závěr mohl být lepší. Na druhou stranu je to v drama částech dost přesvědčivý a všichni herci podali solidní výkony - hlavně teda McGregor byl výbornej. Rekviem za sen mám ale mnohem radši.(23.3.2011)

Proč je ten Robert Carlyle tak po čertech dobrej herec? Celkově se úžasně kouká na příběh o 5 skotských kamarádech, kteří prožívají všelijaká dobrodružství. Film je vlastně takových skotských Bylo nás 5. Dva z hrdinů berou poctivě heroin, jeden chlastá do němoty, další je totální psychouš. Pravděpodobně nejlepší skotský film po Statečném srdci. 90%(25.6.2007)

• - Pro roli mimina Dawna byla použita dvojčata, aby ani jedno z nich nebylo nuceno být před kamerou moc dlouho. Všichni herci si zvykli mezi záběry laškovat s miminy, aby se zbavili stresu z často docela těžkých záběrů. (Morien)

• - Scéna z konce filmu, kdy Spud bere peníze ze skříňky, je téměř totožná se scénou z filmu Tenkrát v Americe (1984). (Kulmon)

• - Fotbalový tým ukázaný během úvodních titulků je Calton Athletic Club, který ve skutečnosti sestává z odborníků na závislosti. Ti byli hlavními poradci filmařů. (Morien)