Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

CrazymanM

Je to už dávno,ale stále si film živě vybavuji,Pennywise byl pro mě démon!Kniha byla ještě lepší,zhltl jsem ji za necelý týden! ()

DZOUKR

I když horory nejsou můj šálek kávy a dobrých hororů jsem viděla málo, musím uznat, že tenhle film splňuje pravou funkci hororu: vyděsit. Po shlédnutí tohoto filmu jsem se opravdu bála projít po tmě po bytě a pochopila jsem lidi, kteří mají fobii z klaunů. :-) Každopádně pokud se chcete opravdu vyděsit a minimálně jednu noc pořádně nespat, tak rozhodně doporučuji. ()

Wulz

1 část rozhodně lepší než ta druhá a závěr....hrozný...slabý...nic moc...ale Tim Curry je výborný:-) ()

prochyn

Stephen King má silnější i slabší období, To patří k těm silnějším. Jak kvalitativně, tak kvantitativně (kniha má přes 1000 stran). Byl jsem zvědavý, jak se Tommymu Lee Wallacovi podaří zpracovat tak rozsáhlou knihu, a musím říci, že dost dobře. Povedlo se to včetně propojení rovin dětství/dospělost. Drobná výtka za zpracování finálního bosse - i Karel Zeman v roce 1955 by to udělal líp. A dabing stál za prd, ale je to TV film. ()

Chromeskull

Nemám skoro žádné výhrady,film se mi celkem líbil,klaun byl super,jediný snad tak jen zbytečně přepálená stopáž.Kniha Stephena Kinga je známá,tak tu čtyřku dám.Bavilo,jsem spokojen.70% ()

RobinPM100

Filmy Stephena King jsou jako horská dráhá, jednou nahoru, jednou zas sešupem dolů. IT, neboli TO, byla jedna z nejvydařenějších knížek Stephena Kinga a naštěstí stejné platí i o filmu. Pokud jste tak nějak zůstali v duchu stále věčným klukem, pak vás tento film naprosto nadchne, jelikož jeho pointa a podstata není jen horrorový prvek - tak typický pro filmy Stephena Kinga - ale jedná se o poctu a ódu na dětství, kdy jsme svět viděli neopakovatelnýma dětskýma očima a vše se nám zdálo krásné. Film je i oslavou skutečného kamarádství, které může přetrvat z dětství až do dospělosti. ()

maverick080

Je pravda, že tento film je dosť prepadák a takmer všetko je pozmenené, iné ako v knižnej predlohe. (Dokonca aj prekvapivo novinka z roku 2017 je o 2 stupne lepšia ako toto). Lenže v mojom srdci tento TV film vždy ostane, vyrástal som ním, miloval som klauna a aj keď efekty sú dnes trapné, toto je moja srdcovka - a tak dávam aspoň tie tri hviezdy, i keď by si to zaslúžilo plný počet. ()

blondboss

Táto hororová predloha od Stephena Kinga ma až tak nezaujala. Možno to bude aj tým rýdzo televíznym spracovaním, ktoré aj napriek plejáde najznámejších béčkových hercov neprinesie divákovi toľko nadšenia a vzrušenia, koľko by očakával. Tu bola dosť cítiť absencia financií a aj keď dej bol detailne zobrazený podľa predlohy, nemalo to atmosféru. A ten záver bol hádam len žart. 40 % ()

Dejf4

První polovina za dobře. Druhá půlka za špatně. Bez atmosféry, bez napětí a ten závěr těžké zklamání. Každopádně film má tři hodiny. Pocitově tak pět. 3/10 ()

Natalia_Budz

A mně se to líbilo.. Kouzlo starých snímků (před tím než se začal v 90% používat greenscreen) bylo navodit atmosféru výkonem, prostředím, kulisy.. což není lehký úkol. Obsazení Tima Curryho do role Pennywise byla dobrá volba a celkové obsazení nebylo špatné. Řekla bych, že nízké hodnocení je kvůli pofidérnějším počítačovým efektům - Což dnešní lidi bohužel neosloví. ()

gédé

Hrubě mě zklamalo trapné vyvrcholení filmu, které poměrně účinně rozmetalo předchozí mírné nadšení. Tři hodiny sedím poslušně na zadku a pak TOhle?! TO jsem si nezasloužil! ()

K.O.vi

Většina lidí, co četla knížku, tak tenhle film kritizuje. Já jsem předlohu nečetl a mně se ten film líbil. Radyo psal, že by měl King zažalovat tvůrce filmu... Režisér měl těžkou úlohu, protože film si nemůže pohrávat s fantazií diváka tolik jako si pohrává kniha s fantazií čtenáře. A zvlášť u filmů od Stephena Kinga je to velký problém. ()

Gawain

Když jsem To viděl jako dítě, způsobil mi šok, ze kterého jsem se dlouho vzpamatovával... V dospělém věku mi repete přineslo spíš nudu a poněkud trapné finále, nicméně místy zajímavý příběh zůstal a samozřejmě nelze opomenout Tima Curryho, takže **... ()

nefersobek

Radím: nečíst knihu před shlédnutím filmu, jinak se neubráníte srovnávání, co, kde a jak bylo nebo nebylo :-) ...ale na druhou stranu nevím, zda by tento film dokázal na Kingovu geniální knihu nalákat, takže si vyberte, co dřív :-)))) ()

cici24

Když jsem byl malej a viděl IT, byl jsem posranej strachy. Klauni mi od té doby připadnou všichni stejní a stejně krvelační:-))) Teď jsem větší a už čokoládu v trenkách nemám, ale i tak stále mrazí:-)))) Skvělý komorní horor... ()

májovec13

No, asi si radši přečtu knížku...První půlka fakt zajímavá, dětští herci přesvědčivý, tančící klaun děsivý, ale druhá nudná, přehrávaná a závěrečné finále vysloveně trapné....suma sumárum, kdyby to uchopil třeba pan Darabont.....:) ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)