Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

miromir

pamatuju si ze kdyz sem mel asi 10 tak sem se u toho pekne bal a mnesice jsem mel nocni mury, kdo vi mozna to poznamenalo moji psichiku. ()

naytsirk

Když jsem to jako kluk viděl poprvé, nebylo mi z toho příliš do smíchu... s odstupem času ale člověk narazí na lepší záležitosti... ()

J. K. Lister

Když jsem přečetl od Stephena Kinga - To a viděl následný film, cítil jsem se podobně. Jen ta příšerka to, jak ji vykresluje král hororu by měla být slizská a tmavá jako noc, strašidelnější, než jsem jí ve filmu viděl, vypadala jak tarantule - asi jediný kámen úrazu na filmu, jinak se mi líbil, neboť se filmový příběh řídil podle předlohy, a to mám rád. ()

Sanr

3hodinový horor, který dokázal nahnat strach, jako malý jsem se u toho bál, (Klaun zabijak dětí v temných místech kanalů) velmi dobrá kombinace, a vidiny ,hlas co "děti" pronásleduje, tak má vypadat pořádný film. Určitě skvělý béčkový horor, stojí za shlednutí. Jen 3* a to proto, že po opakovaném shlednutí, i dnes už přece jen to není jako když to bylo prvně v TV :-), je jen velmi málo Dobrých filmů , které se dají okoukat a tohle je bohužel jeden z nich. ()

Odd_Thomas odpad!

Román It od Stephena Kinga je nejlepším románem, který tento autor napsal, proto nedokážu pochopit, jak Tommy Lee Wallace mohl jeho filmovou adaptaci takhle zprznit. Tento film si určitě nepouštějte a radši šáhněte po knížce. ()

chaosteory

Film má pouze dvě chyby. Tou první je, že se do tak dobrého námětu pustila televize a tou druhou, že ve své době nikdy nemohl konkurovat gigantům jako Fredy Kruger, Jason Vorhees apod. Chápu, že pro mnohé je to oničem i dnes, ale To mělo vždycky něco, čím si mě dokázalo přitáhnout. ()

zurivymlok

"To", ve své knižní podobě je jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl a neváhal bych jí zařadit do mé TOP5 po bok takových děl, jako je Zločin a trest či Vojna a mír. Zato film je jedním z nejhorších filmových zážitků, který zapříčinil, že jsem po léta myslel, že Stephen King píše pěkné hovadiny. Jednou však se mi dostala tato kniha do ruky a bez ohledu ná tloušťku 1000 stran jsem jí naprosto zhltnul.Poté jsem jí četl se stejným zaujetím ještě jednou a myslím, že ne naposledy. Jednou v důchodu po ní možná sáhnu opět. ()

Jeliik

Film nieje až taký úžasný ale vysoké hodnotenie od mojej maličkosti má vďaka knihe. Asi najlepšie napísaný a perfektne vygradovaný román, so skvelou orientáciou v časových paralelách. Po prečítaní knihy som okamžite bažil za filmom a ako to u mňa býva, pozitívne hodnotenie má už len zrealizovanie a snaha projekt previesť na filmové obrazovky. Dávam šialených päť za čojaviem kameru alebo herecké obsadenie to je jedno je to TO... ()

martan271

No já vím že to není zas tak excelentní ale pořád si ho pamatuji,a prostě klaun mi nahnal strach na několik let dopředu. ()

ajaxx

Hodnotit tento film je obtížné. Předloha je velice komplikovaná, natočit snímek alespoň z poloviny sedící na knihu je obrovská práce a je to dost vidět i na připravované nové adaptaci, jež se táhne již několik let. Když budu srovnávat předlohu a film, bude to dost mizerné. Scénarista si zde z předlohy prostě jen vybral důležité momenty a zkombinoval je tak, aby zapadali do sebe ač nesčetněkrát musel běh věcí pozměnit a některé klíčové momenty vypustit úplně. Nicméně, dílo tak hrozné není, naopak, na TV film je to velmi dobré. Dětské role zvládnuty na výbornou, dospělácké sice lehce kulhají, ale nejsou úplně k zahození. Škoda jen více detailů z originálu a navíc, ten konec! Že byl trik s pavoukem laciný, no budiž, co čekat od TV produkce, ale tak rychlý konec bez nápadu, to bylo trochu ubohé i na mou tolerantní povahu. Co ale ještě nemůžu zapomenout scénáristům je absolutní vypuštění rituálu C.H.U.D. a vysvětlení původu zla jakým je TO (až na malý náznak se vlastně divák nedozví nic). Navzdory tomu: průměrné dílo filmařské, lehce nadprůměrný TV film, nenudil jsem se (stále lepší než filmové zpracování Běžícího muže, zvláště po scénáristické stránce). ()

bishi1

Většina hororových děl SK převedených na plátno za moc nestojí, v první půlce To jsem si říkala, "že by se konečně blýsklo na lepší časy?", druhá půle už byla o něco slabší, ale ještě pořád to šlo. Ovšem posledních pět minut, kdy se vytasili s jakousi rádoby děsivou gumovou figurínou, spolehlivě předcházejících docela koukatelných 180 minut odstřelilo, jako kulka do hlavy .... ()

Mr.Hackels

Jako obvykle, po dočtení Kinga jdu koukat na filmovou adaptaci. A jako obvykle jsem zklamán. Nečekal jsem zázraky. Ono taky převést 1000 stran napětí do jednoho filmu je nemožné. Ale sakra, když už něco do filmu dávám, tak alespoň vysvětlím, proč to tam je. Triky nemusejí být špička, když je vybudovaná atmosféra. Tady ale nebyla. Na to, že to má ke třem hodinám, tam chybí spousta zásadních scén z knihy. Některé tam sice jsou, ale jsou natočeny tak otřesně a odfláknutě, že si ani nevzpomenete, že tam byly. Viz. šutráková bitva, která v knize byla zásadní. Vztahy mezi hlavními představiteli a Henry Bowersem radši nejsou naznačeny vůbec. Herci jsou špatní a to jak dětští tak i dospělí. Jediná světlá výjimka je Tim Curry. Pravda je, že měl i nejsnadnější úlohu :) Film mě bavil jen pár desítek minut někde kolem 110. minuty. Jinak hrůza. Závěr už je opravdu špatný a dává všemu korunu. Radím vám, sežeňte si knihu a film vynechte. PS: Abych knihu jen nechválil, závěr "dětské" části mě trochu zklamal. 30% ()

Luufuu

Pan režísér byl jistě hodně statečný, že se pokoušel natočit dobrý film podle předlohy knihy Stephana Kinga. Ale statečnost v tomhle směru je úplně k prdu a trochu.... trochu víc se přecenil. Trhá mi srdce co vyploděj za filmy podle knížek zmíněného Kinga. Sama se dívím tomu, že jim to odsouhlasil. Všem doporučuju si přečíst knížku a na tenhle film vůbec nekoukat. Sice 1000 stránek, ale napětí, strachu, dobrodržství a spoustu jiných emocí, které od knížky očekáváte. Takže určitě nebudete ztrácet čas. Tenhle film je ale pohroma. Takže jednu hvězdičku, aspoň za tu snahu. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)