Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

JokerBaby

Najlepšie čo som tento rok videl. Všetky časti som si pozrel dá sa povedať na jeden nádych zarazený do kresla. od vtedy nespím. Bojím sa že lepší niečo už neuvidím. Celé dni ešte ako dojazd sledujem na YUTUBE ako mladež s filmu behá po svete a robí interviu. Užasné dielo. Kto ešte nekukol, mal by. A čo tu trepe ten hlupák CREEPY JOE to nečítajte. Na ČSFD každý vie čo je zač. Jeho názor je za fajku močky a má nulovú vypovednú hodnoty , filmom sa nerozumie ani za mák a keď hodnotí film tak je asi opytý alebo mu jeho žena najprv jebla jednu na vajca . Tak dopadlo aj toto jeho hodnotenie. Človek ako on by mal byť dávno vymazaný z tohto prostredia. ()

Saxos

Jéj, co v nás zůstane. Nemrkající panenka? ee No jasně tanec. Prostě zapomenete na prejtyvómens i travolťárnu 1/2fikšions. To, jak ty net sítě jedou se středečním tanečkem, oba můžou jen závidět. T B. je moje srdcovka v jakémkoliv formě. Závěr: nelze jinak než na 99 9% doporučit. ()

Ronkar

Já tak přehnané nadšení jako někteří nesdílím. Wednesday je fajn seroš na odregování. Je v něm spoustu černohůmorných situací, sarkasmu a hl. herečka je vybraná parádně. Líbil se mi celkem i vizuální burtonský styl (SGI teda ne, to bylo hrozné). Ale po třech dílech se to začala táhnout a taky dost nudit. Hlaní mystery není moc zajímavé a většinu odhalení divák prokoukne dopředu. Peripetie mezi dospívajícími studenty také moc nefungovaly. Jediné, co udrželo mou pozornost byla Jenna Ortega, protože je to pěkná holka a má tady sympaticky břitké chování. ()

Rian_witcher

To co vypadá jako další klon nástupu Harryho Pottera do kouzelnické školy se poměrně brzy ukáže jako další klon nástupu Harryho Pottera do kouzelnické školy. Nicméně jako klon nesmírně zábavný. Gwendoline Christie jako ředitelka školy poteší, Catherine Zeta-Jones a Luis Guzmán ve svých krátkých scénkách nejsou vlastně podstatní, ale své role rodičů odehrají s profesionálním výkonem. Dobrým nápadem je i obsazení původní Wednesday (Chritina Ricci) z filmů Addams Family z 90 let minulého století v roli jedné z učitelek. Co ale opravdu nadchne je výkon kouzelníka Victora Dorobantu v roli Věci, pozitivně trhlé Emmy Myers v roli spolubydlící a Jenna Ortega je jako Wednesday prostě famozní. ()

Stoctyrec124

Naprosto geniální seriál který potěší snad úplně každého. Wednesday je naprosto skvěle sarkastická. Ten seriál se mi moc líbil a nemůžu se dočkat druhé série. ()

brasek

Ako Harry Potter v sukni! Ale je to temnejšie, zaujímavejšie, bez balastu, zábavnejšie a má to šmrnc! Jenna Ortega je na zjedenie! ()

Střelec17

Já zase nejsem takový fanoušek Burtona jako ostatní, takže to tak neberu. I když musím uznat, že atmosféra seriálu má něco do sebe. Já jsem seriálem celkem rychle proplul a žádný extra pocit po shlédnutí ve mě nezůstal. Možná proto musím dát nižší hodnocení. Postava Wednesday byla zajímavá, i celá ta škola, ale jinak mě příběh nějak moc nezaujal. Pozitiva: Dobrá atmosféra seriálu. Negativa: Celkem jednoduchý příběh, který mě moc nevtáhl do děje a možná i proto jsem pár dílu dozadu už tušil, jak to dopadne. ()

Lendak

Akože Addamsovcov som nikdy veľmi nehrotil, vlastne som nikdy nevidel žiadny ich film, alebo seriál. Don´t kill me please 🙌 ale toto bola riadna chujovina. V tom dobrom slova zmysle. Samozrejme, najväčším ťahákom je ten casting, kde Jenna Ortega ukazuje, že v nej dačo je. Pre mňa, ktorý som pred siedmimi rokmi ako jedenásťročný fagan videl jej tvár na Disney Channel a teraz, keď vidím ako si pre seba ukradla nový Scream a teraz zahviezdila v tomto tu je celkom zaujímavá skúsenosť. Tim Burton svojou drbnutou estetikou perfektne sadol tejto hovadine. Síce tá záhada a postupná gradácia trochu pokulháva a miestami to je dosť predvídateľné ale furt to je dosť zábavná blbinka u ktorej som mal po väčšinu času výraz radosti. Keby niekto rozmýšľal, že ako by to vyzeralo, keď ide Sherlock Holmes študovať do Rokfortu, vyzeralo by to asi takto. ()

Ace.A.T.L.

Čekal jsem a doufal jsem, že to bude dobrý. Ale takhle dobrý jsem to nečekal. Jenna Ortega to naprosto převálcovala a dala tomu TO, co to potřebovalo. Další tahounka byla Emma Meyers. To byl parťák, jak se patří. Myšlenka super, škola pro vyvrhely je super nápad a celkově to bylo správně Tim Burtonovský. Dal jsem to jedním dechem. Za mě férových 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Draconian

Tim Burton, Addamsova rodina, trocha hororu, trocha gotiky a v neposlendí řadě humor. Seriál samozřejmě táhne zajímavý charakter Wednesday, který baví a to po celou dobu seriálu. Funguje i zasazení do školního prostředí a ona young adult příchut. Naštěstí to není přeslazené a Wednesday zůstává sarkastická. Detektivní linka není niajk extra složitá, ale je solidně zvládnutá a bude vás zajímat do samotného konce. Nejen Wednesday, ale i ostatní postavy jsou zábavné a sympatické. Obsazení je vynikající, rovněž tak atmosféra a hudba je také solidní. Lehkou výtku si asi zaslouží efekty, které místy působí poněkud nevzhledně (hlavně v posledním díle), i když Burtonův rukopis nebo inspirace jím je zřejmá. Vyvrcholení seriálu je fajn...ale jen fajn. Tvůrci se neubránili klišé a takřka zázračným "záchranám" na poslední chvíli. Dojem to ale nakonec nekazí a Wednesday je především osobitý (je fajn vidět něco, co má vlastní ksicht) a zábavný. A o to jde především. Hodně pěkných 85% ()

BloomGeorge

Tak tohle mě mile překvapilo. Čekal jsem od toho slátaninu typu středoškolské love story v průměrném podání. Ale ejhle :-) Má to chytlavý spád děje. Herecké výkony na jedničku. Děj velice obstojný a efekty taktéž na úrovni. Tenhle počin se hoodně povedl a velice mě překvapil a předčil o mnoho mé očekávání. Už teď se těším na druhou řadu :-) ()

PeteBuck

Addamsovcov som mal vždy rád a Burtonovho Batmana zbožňujem. Tak som si povedal, že toto musím vidieť. Tak v prvom rade mi je ľúto, že to celé nerežíroval Burton, možno by to šlo aj lepšie. Nechýba tu Burtonova noirova atmosféra, duchárina, detektívna zápletka a samozrejme, aj nejaké tie techtle-mechtle medzi jednotlivými protagonistami. A tuto som tak trochu na vážkach, pre koho je to určené. Možno pre celú rodinu, ale potom je tu pekne veľa mŕtvol, rôznych podrazov, politiky, dočkáme sa aj prejavov ťažkej bigotnosti. Bohužiaľ, dočkáme sa aj mnohých žánrových klišé, ktoré už asi musia byť všade, keď opisujete strednú školu. More frajerov, šikany, ťažkého sexuálneho bujnenia (niekedy až moc). Ďalšia vec sa mi zdá, akoby si tu pohlavia vymenili úlohu. Wednesday je neskutočne cool, trúsi hlášky, je logickejšia než agentka Scullyová a zároveň tlčie, koho môže, zatiaľ čo opačné pohlavie tu neskutočne často trucuje, blbne a zväčša sa správa fakt dementne. Napriek tomu ale dej príjemne odsýpa, neustále sa niečo deje, more zvratov a podľa všetkého bude aj druhá séria. Takže celkovo spokojnosť. A teda fakt nechápem, ktoré hovädo napadlo obsadiť Luisa Guzmana do úlohy Gomeza Addamsa. To tam nemohli ku Catherine Zeta-Jones (inak nádherná Morticia) dať trebárs Antonia Banderasa? Určite by sa nechal ukecať na toto aj za nižšiu gážu. ()

kolly13

Pubertálně naivní dívka s morbidními sklony, o kterých jen mluví. Stylisticky pěkné a herecky dobře zvládnutý seriál, který baví mladší ročníky. Návaznost na dlouho historii nám dává vodítko, co čekat a jak nezklamat své fanoušky. ()

Modular

Touto franšízou nepolíbený jsem se rozhodl přece jen na tento seriál podívat, jak kvůli obrovskému hypu, co si seriál za nemalou dobu vybudoval, tak i z jednoduché zvědavosti. A musím říct, že to nebylo vůbec špatné! Příběh byl zajímavý: rodina Addamsových vás opravdu pohltí, kvůli své zvláštnosti a samozřejmě kvůli naší hlavní hrdince Wednesday. Ta je charakterově velmi zajímavá a její cesta skrze strasti sociálních interakcí vás často pobaví. Postavy kolem jsou taktéž často velmi hezky vyobrazené, ale i tak poznáte, že je jim dáno poměrně málo času, takže si nejste jisti jejich záměry či minulostí. A to je škoda, neboť v nich je jistý potenciál, který ale seriál nevyužívá. To je ale teprve začátek mých problému s příběhem. Snad nejhorší část příběhu byl konec, který byl příšerně klišovitý a nezáživný. Možná za to může špatný scénář, nebo již třetí změna režiséra. Ano, seriál měl 3 režiséry, začínajíc s úžasným Timem Burtonem, jehož podpis je značně znát a je to dozajista jeden z důvodů, které vás u seriálu udrží. Další změny režiséru už bohužel nejsou tak skvělé a poznáte mírný pokles kvality epizod s právě nešťastným koncem. A mně to prostě přijde jako strašná škoda. I tak bych ale neřekl, že se jedná o přímo špatný seriál - je to stejnak pomalu to nejlepší, co Netflix za rok 2022 vyprodukoval. Dozajista bych doporučil milovníkům Addamsovy rodiny a nějakého toho "podivného školského života" (s hodně podobným námětem a zasazením disponuje i hraná Winx Saga). ()

david141474

Hned na začátek řeknu, že to rozhodně není devítková nebo desítková záležitost. I když tenhle seriál nedosahuje těchto známek, není vůbec špatnej. Hlavní zápletka je opravdu solidní. Wednesday ztvárněná Jennou Ortegou je solidní postava a Jenna Ortega ji zahrála skvěle. Ani jedna epizoda není vyloženě špatná, ale stejně jedna vyčnívá nade všemi a to je díl sedmý, hlavně kvůli Festerovi. No ale nepřítomnost Christophera Lloyda byla znát, ale Fester byl stejně solidně zahrán Fredem Armisenem. Hlavní zvrat seriálu byl solidní. Co se týče herců ze Hry o Trůny, tak se zde jedna objevila. Tou herečkou je Gwendoline Christie, známá pro svou roli Brienne z Tarthu. No a soundtrack byl taky skvělej, hlavně solo na cello. No a věc je prostě věc, taky velmi solidní postava. Já jsem s tímto seriálem spokojen i finální záporák nebyl špatnej a Goody taky ne, ta byla zajímavá. No a málem bych zapomněl zmínit ten legendární tanec, který byl taky solidní. 8/10 Je to solidní seriál se skvělým soundtrackem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty