Wednesday

• USA Wednesday

Série(2) / Epizody(16)

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Jouzi.Ef

Nevím, jestli už jsem starej, ale tohle bych doporučil opravdu jen náctiletému publiku. Je vidět, že už všichni pod produkcí Netflixových hoven dost vyměkli. Děj nudný, ne-li žádný. Překvapení nulové. Humor trapný, spíše nepovedený. Napětí chybí zcela - záporák, který se objeví v posledním dílu na pár minut je k smíchu. Potenciál nevyužit, ale zabit. Jak tomuhle může dát někdo 4-5 hvězd pro mě zůstává záhadou (alespoň vím, jakým "recenzentům" se mám vyhýbat obloukem). Poslední hřebíček do rakve je pak přirovnání tohohle paskvilu k Harry Potterovi --- to snad nemůže nikdo myslet vážně? ()

Cher

Na konci prvej casti som bola podla ukaziek skepticka ci serial pozerat dalej. Prislo mi to ze dej sa bude tocit prevazne okolo zahady strasidelnejsej verzie Crazy Froga.Dopozerala som a nelutujem. Necakajte nic jedinecneho ale na druhej strane je tu super cierny humor, sarkazmus, temna atmosfera a skvela Jenna Ortega,ktora v serialy zmurkne hadam sotva 5x. Tesim sa na dalsiu seriu. ()

hito

Tínedžerský "krimi" seriál s čiernym humorom. Art-ový kabát pod réžiou Tima Burtna a s dokonalou hudbou Dannyho Elfmana sú brutálne, bohužiaľ len prvé 4 časti. Potom to zoberie do rúk dvojca Monteiro a Marshall. Aj tak si to udrží celkom dobrú úroveň do konca. Jenna Ortega v hlavnej role stojí naozaj za to. Celá rodina Addamsových je fajn. Emma Myers vo vedľajšej role pozitívne naspeedovanej spolubývajúcej ako kontrast super pobavý dokonca v českom dabingu. Ak to zoberiete z tej humornej stránky, tak sa dobre pobavíte. ()

Dalajlada

Moc jsem se na seriál těšil, protože Addamsovy z 60. let byli naprostá bomba. Bohužel je v seriálu opět vidět touha po penězích a Burton nedostal možnost ukázat svoji temnou stránku v plné podobě. Peníze a politická korektnost vyhráli, takže ve finále jde jen o další teenagerovskou sérii ve fraku Addamsových, která se nestydí kopírovat Harryho Potra, a mohla být o dost temnější a zábavnější. Nicméně se na seriál a hlavní hrdinku moc hezky kouká a budu doufat, že nebudu muset hodnocení upravovat směrem dolů, až začnou tuhle kozu řádně dojit. ()

fandysek

Ano prosím, kdyby se člověk na Wednesday díval ze zvědavosti, jak dopadne pátrání po příšeře a tom, kdo ji ovládá, bude se nudit. "Vím, že vás to napětí ubíjí," říká hrdinka na závěr v nepříliš dobře přeloženém českém titulku, který může vyznít ironicky. Důležitější než tohle jsou v seriálu středoškolské sváry, pletky a milníky dospívání, vše zabalené do odkazů na amerického spisovatele Edgara Allana Poea z 19. století. Můj názor je takový, že se jedná o pěkný seriál, pěkný audio, vizuál i plynulost, vše jsem v seriálu pochopil a bavilo mě, shlédnuto během jednoho dne. 5* ()

milan.opava

Hezky propracované postavy,zajímavý děj.Co se týče hlavní postavy bravurně zahraná role.Nicměnně čekal jsem od seriálu trochu více.Člověk by chvílemi opravdu usnul.Není pravda,že Wednesday ani jednou nemrkla,jak už někdo uvedl.Stačí si pustit například 6 díl 45 minuta,tam mrkla zaručeně.Snad vyjde druhá série a bude více záživná.Nebýt hlavní postavy,byl by seriál za mě úplně o ničem ()

Jirkacek

Kdysi jsem viděl film Addamsova rodina z roku 1991, který na tehdejší dobu představoval něco výjimečného, jiného, něco co se odlišovalo od dosavadní tvorby stříbrného plátna. Možná proto se mi tehdy tento komediální horor líbil pořídil jsem si jej na videokazetě, takže jsem jej viděl několikrát. Když jsem o 30 let později v nabídce společnosti NETFLIX objevil seriál Wednesday, jehož hlavní hrdinkou byla dcera Morticie a Gomeze Addamsových, netrvalo dlouho a začali jsme jej doma sledovat. No a líbil se mi moc, stejně jako dalším uživatelům ČSFD, kteří jej svým hodnocením katapultovali do předních příček žebříčku. A o co šlo ? Wednesday byla na začátku prvního dílu vyloučena ze střední školy poté, co vhodila živé piraně do školního bazénu v průběhu tréninku chlapeckého týmu vodního póla jako odvetu za to, že šikanovali jejího bratra Pugsleyho. Kvůli tomu dívku rodiče zapsali do Nevermore Academy v Jerichu, školy pro monstrózní vyděděnce, kterou kdysi navštěvovali. Dívčina chladná osobnost bez emocí a její vzdorovitá povaha jí znesnadňují běžné kamarádství se spolužáky a způsobilo, že se brzy dostala do konfliktu s ředitelkou školy. Zjistila však, že má psychické schopnosti, které jí umožňují vyřešit záhadné vraždy, k nimž docházelo v okolí města. Hlavní postavou první řady seriálu byla tedy 16-ti letá dívka v černém, kterou si zahrála Jenna Ortega, jež ztvárnila rovněž svou dvojnici z minulosti Goody Addamsovou. Ředitelku školy pro podivné studenty Larissu Weemsovou si střihla Gwendoline Christie, která byla v době vlastního studia spolubydlící s Morticie Addamsové. Naše hlavní hrdinka musela chodit k psycholožce Valerii Kinbottové na terapie, přičemž doktorku si zahrála Riki Lindhome. Pak tu byl šerif Jericha jménem Donovan Galpin (Jamie McShane) a jeho syn (Hunter Doohan), barista a obdivovatel Wednesday, se kterou chtěl začít chodit. Ze studentů akademie vyčníval malíř a další kluk, co chtěl chodit s naší hlavní hrdinkou, jenž se jmenoval Xavier Thorpe (Percy Hynes White) a uměl oživit postavy na svých obrazech. Nejvíce se mi líbila Enid Sinclairová (Emma Myers) vlkodlačí spolubydlící Wednesday, která se navzdory středečnímu nezájmu pokoušela stát se její kamarádkou. Naopak děsivá byla Bianca Barclayová (Joy Sunday), úspěšná studentka Nevermore Academy, která je sirénou a Xavierovou bývalou přítelkyní. V seriálu se objevila také známá Christina Ricci jako Marilyn Thornhillová, učitelka botaniky na Nevermore Academy, která se o holky starala na koleji. Z vedlejších rolí bych vyjmenoval mladšího bratra naší hrdinky Pugsleyho (Isaac Ordonez), jejich matku Morticii v podání vždy krásné Catherine Zeta-Jonesové, která navštěvovala Nevermore Academy, když byla mladší a otce Goméze (Luis Gurmán), kterého šerif Jericha pronásledoval kvůli dávné školní vraždě. Pak tu byl Lurch (George Burce), komorník rodiny Addamsových a Joseph Crackstone (William Houštin), který se údajně zasloužil o rozvoj města, ovšem pravda byla poněkud jiná. V osmi dílech jsme tak s těmito postavami sledovali napínavé pátrání po pachateli brutálních vražd, který nebyl vůbec běžným vrahem. Ostatně spousta postav se vymykala normálnímu životu a to se mi na seriálu líbilo nejvíce. Zvrácený humor v dobrém slova smyslu, jiné životní hodnoty, netradiční příběh v originálním prostředí, to vše z tohoto seriálu udělalo vynikající seriál. Už se moc těším na druhou řadu. Zcela po zásluze ode mne první řada seriálu Wednesday získala pět středečních hvězdiček *****. () (méně) (více)

tehol

Příjemná jednohubka, ale nic moc navíc.. Jakože kromě wednesday tam nevidím nějakou zajímavou originální postavu - a ani ta není originální, ale je aspon zábavná. Přijde mi to všechno natočené jako by na jistotu. možní problím, že díla na které to navazuje jsem neviděl, tak mě třeba úplně totálně minuly některé postavy (konkrétně ten holohlavec, dost nezábavný cringe) ()

MatyRock

Teenkrimi s hutnou atmosférou a excelentní Jennou Ortegou. Seriál se odehrává v zajímavém prostředí na škole pro „vyvrhely“ Nevermore. Škola je tedy plná vlkodlaků, sirén a spoustou dalších podivných bytostí. Po dobu osmi epizod se však scénář zaměřuje na hlavní či vedlejší příběh a svět kolem, je jen zbytečně promarněnou kulisou na níž se hodně často zapomíná. Hlavní příběh je poměrně prostý a znalejší divák rychle pochopí kam to celé směřuje, tedy až na pár detailů, které umí překvapit. Valná část vedlejších dějových linek alespoň minimálně rozkresluje hlavnější skupinku postav. Ten zbytek je zbytečnou vatou, která se bohužel propsala i do samotného finále. Burton svůj režijní a vizuální um prodává v každé scéně po dobu prvních čtyřech epizodách, které režíroval. Zbytek je dobrým derivátem, nicméně na originál se nechytá. 7,5/10 ()

jirikzaboj

Wednesday je bezpochyby Burtonovka jako víno, která se vrací k jeho vlastním kořenům a hlásí velkolepý návrat WA v podobě vlastního “originu”, ve kterém Ortega zahrála tak dobře, že ji to okamžitě odpálilo na ty nejpřednější příčky Netflixu. Má to všechno, co jsem od toho očekával. Nepochybně povedený sarkasmus, nihilistickou ideologii, temné příběhy, které se motají kolem velice zajímavých postav a jako třešničku školu podivínů, která od dob HP konečně zase za něco stojí a v mnoha ohledech i připomíná. Doufám, že tohle bude běh na delší trať, ve které budeme sledovat několik školních roků a s nimi dobrodružství postav, jako je trhlá Roomie Enid, Xavier, či Věc, která byla naprosto fenomenální a nikdy bych nevěřil tomu, že samotná ruka dostane takovou duši na plátně a člověk si ji zamiluje. RUKU. Nechápu a klaním se scénáři. V jistých momentech předvídatelné kroky a zhruba v polovině seriálu jsem věděl, jak to cca vlastně je. Ale ani to mi nebránilo a zkrátka mě to posunulo o 20 let zpět, kdy byl Burton master. Mohl bych vychvalovat každou věc jednotlivě, ale to by bylo na dlouho. Snad už jen geniální Elfman a ještě jednou ta Jenna Ortega. Ach, teď čekat na další sérii. ()

Belphegor

Tim Burton se vrátil zpět a po šňůře průměrných filmů přichází s novinkou Wednesday, jenž vypráví o holce v adolescentních letech z rodiny Addamsových a jejího sadistického přístupu k novému středoškolnímu prostředí. Kdybych nevěděl, že to režíroval Tim Burton, asi bych nepoznal, že je to od něho, jeho osobitý styl tu není příliš výrazný, spíš plyne z podstaty dané látky, se kterou pracuje, ale stylisticky je to vlastně zvládnuté dobře a střídmě bez zbytečného načančaného klišé, na které jsme od Burtona zvyklý. I když nemám moc rád příběhy ze střední, protože mi přijdou banální, Wednesday je mnohem lepším výtvorem. Příběh je veskrze o vyšetřování úmrtí na Nevermore střední škole, vyprávění mě ze začátku až tak netáhlo, nakonec mě to ale vtáhlo a byl jsem spokojený. Vyprávění do sebe nakonec zapadá, ale rozuzlení není nic nového, co by divák už několikrát neviděl někde jinde, hlavní plus seriálu je velmi dobře napsaná samotná Wednesday, která to všechno táhne. Jenna Ortega je castingový úspěch, ale jsou tu i další vynikající herecké volby - Gwendoline Christie se mi tu moc líbila a i Catherine Zeta-Jones překvapila v roli Morticie. Zato musím vytknout mužské obsazení, ani jeden z hlavních pánů se mi osobně nelíbil a ani postavy, které hráli mě nezaujaly. V kostce bych řekl, že skoro všechny vedlejší postavy mimo Addamsovu rodinu jsou nezajímavé a některé jen výplňové bez větší hloubky. V seriálu je několik milých překvapení a nějaké věci z vyšetřování si autoři nechávají do další řady, což podle mě není vůbec špatná volba. V závěru se mi to vlastně líbilo, příběhově to sice není nic převratného, ale nápadů je tu hafo, ačkoliv se všechny vztahují k hlavní hrdince. Jsem celkem zvědavý, kam další řada bude směřovat. ()

Thrakan

Nikdy, ani jako dítě jsem Adamsovi nemusel. Což platí i po shlédnutí tohoto seriálu. Každopádně na seriálu něco je... možná herecký výkon J. Ortegi... shlédnutí doporučuji. ()

negativ

Celkem povedené, bavilo mě to, i když např. epický souboj Hyde (a že to bude ňouma z kavárny taky) vs. čerstvý vlkodlak jsem tušil zhruba od 4. dílu. Tu Ricci jsem měl jinak zařazenou a ten piškot s hadí trvalou vyloženě zklamal. Na toho jsem sázel ve finálním fightu a on nechal zkamenět jen sebe, poté, co mu ve sprše po povinné onanii před randem spadl ručník na zem. Ten monstrózní závěr už byl na Addams Family příliš "fantasy", kouzelné hůlky, meče, šípy a fčele byly zbytečné.... Ale to by právě musel být scénář podle mě :-) ()

marcoss

Serial je super, vyspadovany, obcas sa clovek aj zlakne. Herci podavaju excelentne vykony. Trosku obcas podla mna koliese logika v serialy. V poslednych castiach sa potom uz stal aj dej celkom citatelny. Nic to ale nemeni na tom ze serial je super a som rad ze som si ho pustil.  Urcite odporucam ()

Fajpa

Od první chvíle seriál, který vás vtáhne atmosférou Tima Burtona. To bych zařadil jako kladnou stránku seriálu, protože prvni 4 ep jsou neskutečná jízda, má to napětí, nádherný vizuál a dobré tempo. Jako highlight považuji určitě 4 díl, který obsahuje i nejvíce zapamatovatelné momentky. Co se týče druhé fáze seriálu, ta je poměrně utahaná a závěrečný twist / “netwist“ byl poměrně zklamání a přišlo mi, že na poslední ep prostě už neměli tolik prachů... I přes tyto neduhy si mě seriál udržel až dokonce a moc se těším na další sérii, které má dobře rozestavěné figurky. Hlavní tahák je samozřejmě Jenna Ortega, která si to neuvěřitelně dává! Za mě super seroš a běžte se kuknout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty